Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

potrat
12. led 2015

@tarra27...já vím,když jsem se přihlašovala,chtěla jsem to jen zkusit,a najednou jsem byla přihlášená,už sem psala kvuli tomu i správcovi a prej to nejde....nevím kdo by mi pomohl...,už jsem se za to i omlouvala...uražená nejsem 🙂 jsem prdlá...nevím proč jsem tenkrát nezkusila jiné jméno...

potrat
12. led 2015

@zhortova,je to určitě super,když k tomu takhle přistupují,rozumí tomu a mi jim musíme věřit.U nás když promluvíš o stehu,tak na mě koukají jak na blázna...to už se nedělá,tak at mi tam daj špunt chytráci... 🙂 u mě je to šití poslední řešení,taky to nechám na nich,ale myslím si,žekdyž se bude hodně zkracovat tak k tomu dojde... 🙂 tak hezky odpočívej...páá

potrat
12. led 2015

@holky jak mám změnit tu přezdívku,poradtě mi někdo? 😝

tarra27
12. led 2015

@potrat mě to přijde fakt s´trašný...taková pěkná baba - podle fotky a taková přezdívka....snad se nezlobíš 😉

nessik
12. led 2015

@potrat já myslím, že musíš tento účet nechat zablokovat u adminů a vytvořit nový s novým nickem.

potrat
12. led 2015

@né nezlobim...já sem sem puvodně nechtěla ani kvuli tomu jít.Jsem trošku lempl na pc...tak sem něco zmáčkla a bylo...takže se mám uplně odhlásit a pak znovu přihlásit pod jiným jménem?No to bude něco zase...jak dlouho to trvá?

tarra27
12. led 2015

@nessik taky si myslím...
@potrat zkus napsat adminovi zda mužeš zmenit přezdívku a jak, popřípade at ti zruší učet.....

zdá se mi to teda pro tebe komplikované....si říkám, do čeho jsem tě to navrtala 😀

potrat
12. led 2015

@zkusila jsem napsat na adminu tak uvidím co mi napíšou.Díky za rady...

tarra27
12. led 2015

@potrat a ty žiješ mimo čr?

potrat
12. led 2015

@předtím jsem jim psala a oni mi odpověděli,že to nejde.Spíš mám strach abych se sem ještě pak přihlásila.budu čekat až se ozvou... 😲

potrat
12. led 2015

@tarra27,ne jsem rodilej čech,proč?

tarra27
12. led 2015

@potrat já měla dojem, že jsi někde psala, že žiješ mimo čr....promin 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

potrat
12. led 2015

@tarra27...né to jsem nebyla já, 😎 v poho...

potrat
14. led 2015

@...tak se mi ještě nikdo neozval..kvuli tpmu odhlášení,nevíte jak to dlouho trvá?

potrat
14. led 2015

@margie...tak jak si dopadla u dr:Ulčové?Co ti dala za doporučení pro další těhu? 🙂

potrat
14. led 2015

@zhortova,dnes jsem byla na tom prenescanu,zkontrolovali mi mimi a ten čípek zatím je všechno v pořádku.Výsledky mi zavolají,trvá to cca 14 dní,budeme už vědět i pohlaví.Ted jsi jdu lehnout,jsem unavená z toho ježdění po doktorech,a co ty?

zhortova
14. led 2015

@potrat No paráda, uvidíš, že to všechno bude dobré a žádné obavy. Jen doktoři vždycky zbytečně plaší, ale aspoň to takhle budete mít potvrzené, to je fajn. A těch 14 dní tak rychle uteče, že za chvíli už budeš mít výsledky. Já zatím dobré, ale mám teď šílený kašel, tak jsem z toho už zoufalá. Nalívám se čaji, ležím, koupila jsem si jitrocelový sirup a ještě něco podobného...protože nic moc se v těhu nemůže, tak to trošku pomáhá. Ale pamatuji, jak po tom šití mě říkali, ať moc nekašlu a tak je to tak nějak ve mě a dost se bojím při každém zakašlání...ale jak říkala doktorka, zatím to je ok...ale víš jak...kašlu fakt docela dost. Musím to rychle vyléčit, abych na ten příští týden na to šití byla ok...jinak mám asi docela problém.

margie
15. led 2015

Ahoj holky tak zatím držíte to je moc dobře. U mě nic nového Ulcova mi řekla že pro mě nic udělat nemůže a ze to musím odležet. Což je podle mě rada nerada jsem prostě divný úkaz se kterým neví co mají dělat a tak mi řekla aspoň to ležení aby aspoň něco poradila. Buď to vyjde nebo ne vic se dělat nedá tak uvidíme.
Držím palce hlavně ať ten kašel přejde ten je sám o sobě neprijemny a teď když jsi těhu tě to musí unavovat určite vic. Tak ještě měsíc a půl a už bude přicházet jaro 🙂

zhortova
15. led 2015

@margie Ach jo, to jsou fakt teda zprávičky. Místo, aby se člověk dozvěděl něco kloudnějšího, jak by mohli pomoci, tak se dozví, že ležení. Ale na druhou stranu to ber pozitivně. Opravdu velké množství doktorů se k tomu stehu nepřiklání a když bývá problém s čípkem, tak radí ležet a ležet co nejdéle. Ono to fakt v mnoha případech pomůže. Ale jak říkáš, taková rada nerada. Ale já tak i přistupuju k tomu stehu. Holt to vyjde nebo ne, víc pro to nemůžu už udělat. Tak se musím modlit, aby to tentokráte vydrželo déle, ale jsem bohužel připravená i na tu nejhorší variantu. Jj, jaro...ani nevíš, jak já bych vyrazila na nějaký výlet se psem ven...jenže od příštího týdne po tom stehu bude taky jen a jen ležení. Holt to musím nějak překousnout. Tak u Tebe nic nového na obzoru, tak já myslím, že jaro bude taky Tvoje...to už je za pár....🙂

margie
15. led 2015

S mužem jsme se dohodli ze to ještě jednou zkusíme. Ležení teda podle mě spása není ale klidový režim mít určite budu. Buď mám potomka ve svém osudu napsaného nebo ne. Doktoři už nic více nevymyslí. Už to nějak neřeším. Nechci skončit v blázinci 😃

potrat
15. led 2015

@zhortova...ten tvuj kašel,už aby ti přešel...a mohli tě v klidu zašít.tak pij pěkně čajíčky at si fit. 🙂 A kdy jdeš tedy na steh?já se snažím taky ležet...ale boky bolí.protože pořád ležím na pravým boku,začnu si dávat deku.já pomalu začínám balit,ve středu se rozhodne.Hlavně at mě dají na pokoj kde je signál na vifinu...nebo se tam zblázním bez pc.jsou tam 2 pokoje,kde signál není.tak pááá 🙂

potrat
15. led 2015

@margie,tak jsme na tom stejně,mě taky doporučila od 15t ležení v nemocnici a od 20t s podloženou pánví.já myslela,že si tenkrát psala,že ti na něco přišli,jak si byla na tom zákroku v té Mulčovce.Holky jaro už tu máme 🙂 tady už 3 dny svítí sluníčko.mohlo by to už vydržet. 😉

potrat
15. led 2015

@margie...jojo přesně,myslím si,že každej máme svuj osud.Mě tedy v té Plzni řekli,že uplným ležením dítě mít nemusím,taky mám v papírech...klidový režim a bez sexu.my sme si zas řekli s manželem.kdyby to ted nevyšlo...nikdy člověk neví,tak do toho už nikdy nejdem...to by sme opravdu mohli skončit v tom blázinci 🙂

margie
15. led 2015

@potrat něco málo se prý projevilo ale co jsem od ní v pondělí pochopila není to problém. sice mi v listopadu tvrdila něco jiného ale teď změnila názor prý to i s někým konzultovala . ona už mi prý i dohodla ležení v mulacovce tak za prve nejsem ani těhotná a ta druhé tam bych nešla. Asi chtěla vypadat ze se snaží trvalo to rok ale nakonec z ni vylezlo ze neví 😕
Hlavně vy se holky držte a ležení se vydrží 😊

potrat
15. led 2015

@margie,mě taky navrhovala mulačovku,nevím sice jak to tam vypadá,ale já i manžel jsme pro lochotín.řekla mi,že pokud mě od 15t nedají do nemocnice at jí napíšu a zařídí mi tu mulačovku.

margie
15. led 2015

@potrat já nevím já k ní nějak ztratila důvěru. Ne tím že pro mě nic nemůže udělat ale tím jak se chova vic ji zajímá zda člověk kouří a argument jsou horší případy pro mě není argument. Pokud chodíš do rizikovky na Lochotíně plne bych jim věřila a postel pro tebe najdou určitě třeba se tam ještě potkáme ☺

potrat
15. led 2015

@margie...tak šup..šup nebo to nestihnem. 🙂

potrat
15. led 2015

@holky,mužete mi někdo poradit jak si mám založit novou registraci?

zhortova
15. led 2015

@potrat No tak u mě se rozhodne zítra, kdy to šití vypukne. Já si myslím, že mi řeknou úterý ráno, ve středu by se to mohlo sešít, ale kdy pak půjdu domů.....to nevím a ani o tom zatím tak moc nepřemýšlím. Pokud tam budu muset už ležet, tak holt co s tím, ale doktorka se spíš stavěla k tomu, že tam budu tak týden v porodnici po šítí a pak ležet či být v klidu doma...podle situace. No mě povídej. V Brněnské nemocnici nemají pro pacienty vůbec wifi....takže bych se tam mohla připojovat jen přes data, což mám hned za den vyčerpané...tak doufám, že zůstanu aspoň trošku mobilní, protože s vámi teda v kontaktu být musím. Jinak delší ležení by bylo děsné, protože manžel chodí na směny a doma máme psa, papoušky....kteří taky potřebují péči, tak holt by se to muselo nějak pošolichat. Ale on si taky moc nepřipouští, že tam budu až do porodu. Tak musíme věřit, že se ten blbý čípek nezblázní a ten šev přijme. Zítra dám vědět...Jinak kašel už bohudík ustupuje, ale pořád to ještě není ideál...tak ještě mám pár dnů na rekonvalescenci.

margie
16. led 2015

Ahoj holky tak o tom tak přemýšlím jak máte ten klidový režim. Jak to máte třeba s vařením praním věšením prádla starost o psy atd. To jsou takové běžné věci ale nedovedu si představit že by to vše musel dělat muž. Z toho mám takové smíšené pocity