Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
16. pro 2010

@maova Tak jsem dočetla,že opět brečím Ti psát nemusím...Je mi Tě tak neskutečně moc líto ale fajn že máš po svém boku takového chlapa,ten první si Tě nezasloužil....Ale jak jsi ti všechno zvládla je mi záhadou...Doufám že si brzo počtu o té ůspěšné adopci 😵 😵 😵

maova
17. pro 2010

Hezké ráno 🙂

@kackag vyvolená 😀 To by bylo dobrý, ale trochu v něčem jiném třeba 😀

@veruska007 třeba se jednou i to vlastní miminko podaří, uvidíme 🙂 Teď to zatím ale radši zkoušet nebudeme.

@felicitta koukám, že už ti naskočil 23tt 😵 Každý další den musí být radost, i když vím, že je to ještě dlouhá doba. Máš pravdu, narodí se nedonošené miminko a tím, že ze začátku tak bojuje, člověk doufá, že bude v pořádku a jak pak ty špatné zprávy přicházejí postupně, už se ho asi nikdo nevzdá. Bohužel jsem slyšela, že tyhle hodně předčasně narozené děti jsou většinou slepé ☹ a to je to nejmenší co je může potkat ☹ Je to moc smutný a vás opravdu obdivuju, že jste to všechno zvládli. A moc bych ti přála, aby to tentokrát bylo normální těhotenství až do konce 🙂
A máš třeba genetické a hematologické vyšetření? Žádná trombofilní mutace nebo tak něco?

A jinak vám všem moc děkuju za hezká slova 🙂 Abych pravdu řekla, když se podívám o pár let zpátky a uvědomím si, co všechno se stalo, skoro se mi zdá taky nemožné, že jsem to nějak ve zdraví přežila. Ale jsou lidi, kteří zase nechápou, že je mi někdy smutno a necítím se dobře. Berou to jako minulost, tak proč se tím dál zabývat. Jenže to jsou většinou lidi, kteří nikdy neměli problém mít děti a nedovedou se do toho vcítit. U všech, které jste si něco takového prožily, je to jiné, protože víte, jak velká je to bolest. A těch co to nechápou je naštěstí opravdu málo 🙂 Mě hlavně fakt zachránil můj manžel, nebýt jeho, vůbec nevím co by se mnou bylo, protože si myslím, že bez něj bych to nezvládla.

veruska007
17. pro 2010

No, je fakt, ze ztrata miminka s nasim manzelstvim taky zamavala... ale uz je to lepsi.

Akorat Honzik me ted trapi, je mu dost spatne, vcera jsme mu vubec nemohli srazit teplotu pod 40, celou noc probrecel, rano byl uplne v amoku, porad rval, behal proti topeni a proti dverim, uplne se potloukl. Pak jsem ho hodinu drzela potme v naruci, tak se trochu uklidnil. A vytahla jsem mu starou autosedacku, tak ho ted houpu. Snad uz bude lip. Zitra mame jet k nasim... tak to teda nevim nevim.

maova
17. pro 2010

@veruska007 ježiš, chudák Honzíček ☹ Byli jste u doktora? A teplotu už se malinko podařilo srazit? Snad mu už bude brzy líp, posílám aspoň na dálku pohlazení.

felicitta
17. pro 2010

@maova Také dobré ráno,
no to už zní hodně 23 tt že?Jsem vděčná za každý den kdy cítím pohyby a malá je normálně aktivní..Ten clexane mě dal doktor že je to jen pokus,že to neuškodí,ale diagnozu na to nemám žádnou..Jinak mám vše udělané,genetiku a imunologii dokonce dvakrát a bohužel je vše v pořádku..No snažím se a namlouvám si že je mi o 13 let více a třeba se v tom těla něco změnilo,ale za 2-3 týdny příjde ta doba kdy to pro nás pokaždé skončilo a to je hrozně těžké být statečná...Jinak já musím říct že jsem taky moc vděčná že mě můj chlap v té situaci s dcerkou pomáhal jak mohl,jen mít prsa byla z něj druhá máma,nikdy neztratil trpělivost a nikdy mi to nevyčetl..Jen teť se cítím někdy sama nechce o tom mluvit,bojí se aby se něco nezakřiklo..On to bere tak,dnes malá kope tak je to dobrý den a to mě nejde,já se trápím strachy v budoucnosti..Ale je fakt že bez něho bych to také asi nepřežila...A jsem strašně ráda že si tady můžeme postěžovat a pokecat,třeba já jsem o tom všem nikdy a nikde 13 let nemluvila,nebylo s kým kdo by to mohl pochopit...Ale věřím tomu že my všechny tady to dítě mít budeme,jedno jakou cestou,prostě si ho vybojujeme!!! 😉

felicitta
17. pro 2010

@veruska007 Držte se!!!

maova
17. pro 2010

@felicitta každý další den je super, ale ještě jich zbývá dost, doufám ale, že budou hezky naskakovat 🙂 Je to pro tebe teď asi to nejtěžší období. A byla jsi i na hematologii? O té nepíšeš, ale právě tam by mohl být problém a pokud bys měla třeba nějakou závažnější mutaci, tak by bylo dobré, aby tě hlídali i v průběhu těhotenství, protože by třeba zvedli dávku toho clexanu. Ještě bych si tam možná být tebou zašla 😉
A je super, že manžel tak moc držel při tobě a byl s tebou 🙂 Přijde mi, že chlapi to většinou nezvládnou a utečou, když je takový velký problém ☹ Máš v něm určitě velkou oporu 🙂 Teď se bojí, to je asi jasný, ale až se vám narodí zdravé miminko, myslím, že bude úplně nejšťastnější 🙂

felicitta
17. pro 2010

@maova Na hematolce mám vše otestované a nic se nepotvdilo, jsem tam ale nadále pacientka,píchám toho clexanu hodně tak mě tam hlídají,chodila jsem po 4 týdnech a teť musím po 2,jsem začala krvácet z nosu a dásní,tak chodím častěji na kontrolu..Máme prostě super chlapi a vážíme si toho!!!!!! 🙂 Já si to vůbec neumím představit,že by to mohlo dopadnout a tady bude fakt brečet miminko,to se asi štěstím zblázníme oba 🙂 A u té adopce se smí vybrat národnost i věk,nebo pohlaví,nebo je Vám to jedno?

veruska007
17. pro 2010

No, tak se stal zazrak, Honzikovi klesla teplota sama. My meli jet zitra k nasim a rikala jsem Honzikovi, ze pojedeme, jen kdyz bude dnes uz v poradku. Moc teda neji a to rano bylo strasny, ale ted uz je uplne ok, hraje si, kresli, jezdi na odrazedle... chvili sedel v sedacce a koukali jsme na pohadku, ale uz vypada dobre. K doktorce jsem nesla, jeste by tam neco chytil 😉. K doktorce chodim, akorat kdyz si uz neumime poradit sami. No, kapky do nosu a nurofen proti horecce zvladnu koupit a aplikovat sama, s tim by mi doktorka stejne nepomohla.

Felicita, uplne Ti zavidim, jak Ti miminko uz pekne kope. Ja dnes koncim 5.tyden, ale jeste to nemam potvrzene od doktorky, jdu tam az za 3 tydny. Akorat me prekvapuje, ze minule mi uz v tuhle dobu bylo pekne zle a ted nic... tak doufam, ze je vsechno v poradku. Porad s Honzikem hladime miminko na brisku a prejeme si, aby u nas zustalo.

maova
17. pro 2010

@felicitta tak to je super, že tě tam takhle hlídají 🙂 Tý jo, jak je možné, že jsou takovéhle problémy a doktoři na nic nepřijdou a jsme vlastně úplně zdravé. Je to teda super, že jsme zdravé, ale nemůžeme pro to donošení miminek vůbec nic udělat a jen doufat. Doufám, že tobě to už tentokrát vyjde, musííí 🙂
U adopce si můžeš nadiktovat skoro všechno 😀 Věk, pohlaví, nemoci, etnikum ... . Vyplňuješ docela podrobné dotazníky.

@veruska007 tak to je super, že už je Honzíkovi líp 🙂 A teda, až za tři týdny na potvrzení těhu, to jsi šikovná, že jsi to tak dlouho vydržela 🙂 Držím taky palečky, ať se miminku daří 🙂

kackag
17. pro 2010

veru, to je skvělý.Honzík si s tím už asi umí poradit 🙂 🙂

Felicitta, jen tak dál 🙂 já tomu hrozně věřím, že to tentokrát vyjde a přeju ti to 🙂 třeba je právě dobře,že jsi nechala tělo tak dlouho odpočívat, tenkrát ty těhotenství jsi měla brzy za sebou ne?? a tělo to třeba nepřijalo 🙂

Marti,myslela jsem vyvolená ve všech směrech, takže i v tom,že to zvládneš,ale je pravda, že tohle se většinou stává těm hodným a šťastným lidem asi proto, že někdo tam ze shora kdo to naděluje ví, že ty ostatní by to nezvládli 🙂

veruska007
17. pro 2010

Tak Honzík po obědě nespal ani hodinu a teď má zase přes 38 ☹ . Tak k našim asi pomoct s cukrovím nepojedeme, to zas bude oheň na střeše 😠 .

felicitta
17. pro 2010

@veruska007 To tak rychle uteče a bude kopat taky...A to že Ti není zle je jedině dobře,máš štěstí a můžeš si to užívat už od začátku..Tak dlouho jako ty jsem to teda nevydržela,já byla na gyndě snad týden po oplodnění 😀

@maova Děkuji moc 🙂

@kackag Taky moc děkuji 🙂 ,no byl to fofr po 3 měsících jsem byla opět těhule,nechtěla jsem tenkrát čekat byl to lék na dušičku to nové těhotenství...

veruska007
17. pro 2010

@felicitta No, ja bych sla k doktorce v 7.tt, az by bylo srdicko. Ale to vychazi tesne pred Stedrym dnem, to uz ma doktorka dovolenou... az do ledna. Tak az pujdu, budu uz prelom 8.-9.tt, aspon uz bude srdicko a rychle to utece

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@felicitta to je krásný, že jsi už 23tt!!!!!!! to zvládnete, holčičky moje 🙂 a nevadí, že se nemůžeš vyzpovídat manželovi, od toho jsme tu přece my nebo jiné kamarádky. chlapi jsou zas dobří na něco jiného. taky mám super bezvadného chlapa,kterého bych nevyměnila za nic na světě. i s námi ten potrat zamával, naštěstí ovšem o to víc při sobě držíme. tak to je moc dobře.
@veruska007 to je super, že se to Honzíkovi zlepšilo. no a s těmi příznaky - každé těhu může být jiné, nedělala bych si z toho starosti. možná to bude fajn, že půjdeš k doktorce až v novém roce, svátky opravdu rychle utečou, ani se nenaděješ. a věřím, že ty naše malé dětičky nám přinesou o vánocích tolik rozzářených očí, že z toho dostaneme sílu jít dál.

berule
17. pro 2010

@veruska007 Ahojky a nezkoušela jsi dát malému zábal z octa na nožky? To bylo vždycky až to poslední co nám zabralo, když holky měly vysoké teploty a nurofen nezabral. Jinak my jsme dnes jeli znovu k doktorovi, pže Baruška má ještě pořád od pondělka strašný průjem a horečky, přestože bere antibiotika a prášky proti průjmu. Nic nového nám ale neřekl, jen, že má jíst všechno, ne jen suché věci, aby se jí střeva spravila.
@felicitta chci se zeptat, taky se ti tady ukazuje tt o jeden napřed? Já mám být teď 14.tt ale od včerejška už mám napsáno, že jsem 15.tt.
No a jinak dnes nám přišly výsledky z genetiky a máme všechno v pořádku, jen mm má napsáno, že má menší množství heterochromatinu na chromozomu Y. Tak jsem si to vyhledala a heterochromatin je neaktivní gen, tak jsem si z toho odvodila, že má víc aktivních genů na chr. Y(ženském)než na X, takže si myslím, že proto, máme samé holky...snad jsem to pochopila správně.

veruska007
17. pro 2010

@berule Ahojky, nechces zkusit dat male proti prujmu Smectu? To se muze i u deti, na tabore pomohla i na strevni chripku.

Jinak octove zabaly nedavam, jednou to jedne holce na tabore spalilo kuzi, tak jsem u deti opatrna. Davame normalni zabaly z vody, akorat malej u toho strasne vyvadi. Ten nurofen nijak extra nezabira, jsem myslela, ze je to vetsi zazrak.

Jen doufam, ze to nechytnu... nevite, co se pripadne muze v tehu proti horecce? Ja taky mivam vysoke horecky malem i u rymy

😖 .

berule
17. pro 2010

@veruska007 Ta moje fiflenka smectu pít nebude, jí nechutná, radši spolkne prášek, který je bez příchuti 🙂 . My ty zábaly nedělali z čistého octa, musí se naředit vodou a potřít jen šlapky na nožkách, kolem kotníků a kolem zápěstí. To by mě ani nenapadlo, že by to mohlo dítko spálit. No ten nurofen je na houby, můj synovec taky trpí na fibrilní křeče a měl ve 2 letech zástavu srdce. Švagrová mu dala Nurofen, podle návodu na obalu a když volali rychlou a dojel doktor, tak ji strašně seřval, že se podle toho nesmí řídit, když vidí, že to nezabírá a měla mu přidat 😨 Od té doby se vždycky děsím když mají holky teploty. Ty můžeš brát Paralen, Panadol, taky jsem si už musela 2 krát dát, mám kašel jako blázen, suchý a vykašlala bych plíce a bolí mě v krku, takže zobu i neco od angíny. No hnusná zima 😖

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@veruska007 Snad jedině paralen, nevím, jestli zabere na teplotu, je to takový univerzální lék... snad to nebudeš potřebovat!!!!!

felicitta
17. pro 2010

@lucie.krajcarova Děkuju moc,jste všechny děsně hodný holky!!

@berule jo ukazuje,dnes mi mám 22+1 a tady je to 23 tt,asi se počítá ne ukončený ale začatý týden?Ta genetika to je fajn,gratuluji moc..Mě dnes přišel dopis z hematolky,něco tam nesedí v dimerech,tak mám hned v lednu znova termin 😒

@veruska007 Já si myslím že léky v 1 trimestru žádné!!!Pouze něco přírodního,nebo ten zábal,ale léky až od 13 tt..Je dobrý i tvaroh na lýtka a prsa..Co se může určitě jsou hemeopatika,v lékarně poradí...

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@berule jj tady se to počítá od začátku týdne, takže když jsi 22tt+1, tak jsi už 23tt. dvacátý třetí 🙂

r_jitu
17. pro 2010

Ahoj děvčata, nikdy jsem neměla podobné problémy jako vy. Dnes ale přítelkyně mého syna přichází o děťátko a já začala hledat na netu něco ohledně nuceného ukončení těhotenství. Naše Janča je na přelomu 19-20 týdne. Před týdnem jí doktor řekl, že nemá v přádku krevní testy, a že bude muset na genetiku. Ještě jí udělal ultrazvuk a uklidnil jí, že se nemá ničeho bát. Včera jí na genetice řekli, že má miminko vady naprosto neslučitelné se životem (nemá páteř, krk a ... hrůza). Hned včera ji nechali v Plzni v nemocnici a dnes ráno jí dali nějaký hormón, po kterém by měla předčasně porodit. Nejprve měla veliké bolesti, dali jí něco na sklidnění po čem usnula. Teď jsem mluvila se synem (ten je tam celou dobu s ní) a prý se nic neděje. Velice je vystrašili tím, že pokud se to nerozeběhne, tak bude muset na sál a v nejhorším případě by mohla přijít o dělohu. Je mi jí moc líto, ráda bych jí pomohlam, ale není jak. Můžu jí jen podpořit. Taky se bojím, jak se k tomu všemu postaví její Jsou oba mladí, jí je 24 a syn je ještě mladší, je jí ale velikou oporou.
Všem těhulkám moc držím palce. Přečetla jsem si všechny vaše příspěvky a mrzí mě, že jsem tam už nenašla nic od paní, která psala přímo z nemocnice před zákrokem a po něm už nenapsala.

berule
17. pro 2010

@r_jitu Dobrý večer, to mě mrzí, co musíte celá rodina prožívat. Taky to bohužel znám 😒 , tak se držte a myslete pozitivně, že bude líp a čas všechno zahojí.

r_jitu
17. pro 2010

berule: jak dlouho trvá nežli jí ten porod vyvolají? Myslím tím po té hormonální injekci. Mám o ní strach.

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@r_jitu moc mě mrzí, co se vám teď děje.... taky jsem to musela podstoupit... v rámci možností to bylo aspoň rychlé - dostávala jsem tablety co tři hodiny na vyvolání porodu. první v 6 ráno, v 16 bylo po všem....
je mi to strašně líto. kdybyste se na něco chtěla zeptat, neváhejte..
u mně to doktor změnil - měla jsem taky dostat injekci, ale pak to trvá i 30 hodin...

berule
17. pro 2010

@r_jitu Já jsem večer dostala dovnitř nějaké tyčinky a ráno taky a odvezli mě na sál, tam mi vytáhli plodovku, od 8 hodin jsem tam byla a porodila jsem v 13.00. Takže jsem to měla rychlejší než normální porod, ale bolesti 100 krát horší. Jo a pak jsem samozřejmě šla ještě na sál na vyčištění dělohy.

r_jitu
18. pro 2010

Děkuji Vám za spoluúčast. Už je to za ní. Dnes ráno ve 4 při porodila do záchodové mísy, pak jí vzali ny sál. Teď jsem s ní mluvila, je v pořádku, bez bolestí a myslím, že jí psychicky dost pomohlo, že sama viděla, že by miminko nebylo schopno samostatného života.
Ještě jednou díky za podporu.

lucie.krajcarova
18. pro 2010

@r_jitu tak aspoň že tak.. do záchodové mísy, to je drsné 😲 stejně to musí jít na pitvu 😔

veruska007
18. pro 2010

@r_jitu To me mrzi, ze to tak dopadlo. Ale je pekne, ze se o ne starate. Mym i manzelovym rodicum to bylo uplne fuk, ze jsme prisli o miminko. Manzelovi rodice u nas den pote ztropili takovy povyk, az jsem zkolabovala a manzel volal zachranku a s jeho rodici se od te doby nestykame. A maminka prohlasila: ha ha. A to bylo vsechno. Tak je fajn, ze jim budete aspon v zacatku oporou.

Nas Jakoubek se take narodil v 19.tt, taky jsem mela pozitivni krevni testy. Miminko se narodilo spontanne, nemuseli mi porod vyvolavat. Cely den me pobolivalo bricho, ve dve v noci me to uz vzbudilo a ve 3:20 se miminko narodilo na chodbe nemocnice... on mi nikdo neveril, ze rodim.

Pitva nakonec zadne postizeni miminka neprokazala, pricina, proc se miminko narodilo tak brzy, je neznama.

Nastesti se nam po trech mesicich znovu podarilo miminko, ted jsem v 6.tt... ale chytla jsem od Honzika tu chripku, tak doufam, ze s nami miminko zustane a bude v poradku. V lekarne mi povolili jen minimalni davky paralenu a ja ani nemuzu zalehnout do postele, protoze manzel se nejak k rodicovskym povinnostem nema 😠 .

r_jitu
19. pro 2010

Veru, držte se, určitě to vše dobře dopadne. Od chvíle, kdy jsem se dozvěděla o špatné prognóze pro naše vnoučátko, hodně jsem se informovala a byla jsem z několika stran ubezpečována, že pokud se nejedná o hormonální poruchu, tak se to znovu neopakuje. Když jsem si četla všechny příspěvky, tak mě moc těšily řádky, kde holky píší, jak se jim to povedlo znovu a jak to všechno společně prožíváte. Co se týká vašeho muže, měl by se o vás starat jako o květinku a pěkně vás hýčkat a ne, že když je vám zle, budete vy skákat kolem celé rodiny. Já se snažím mladé podpořit, ale je to jediné, co teď mohu. Dávají mi najevo, že jsou rádi.