Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

kackag
16. únor 2011

@duhovka nee, povedlo se nám otěhotnět po 3měsících od zkoušení,ale nějak se to sešlo, že to byl přesně rok od potratu.
Pokud bych samozřejmě chtěla hned,tak to zkouším hned,ale já po těch potratech vždycky vím,že chci,ale nějak se mi nechce hned teď.Chci si chvíli to dát v hlavě do kupy a pročistit si jí. Navíc,abych se přiznala tak mně po tom všem to těhotenství moc nebaví 🙂 musím se omezovat vlastně ve všem, nemůžu si doma pořádně vygruntovat,nemůžu jít dělat nic na zahradě,nemůžu pořádně sportovat,nemůžu si dát vínko a nemůžu ani pořádně sexovat 😀 😀 stále se hlídat a teď navíc ještě budu mít velký strach celé těhu co se stane.Nejlepší by pro mně bylo,kdyby těhu trvalo třeba 14dní a hned bych rodila a měla miminko 😀 protože to bude očistec 🙂

lucie.krajcarova
16. únor 2011

@duhovka My se už brzy budem zase snažit.. dnes jsem byla v práci domlouvat se na návrat. a naštvali mě. počítají se mnou jen na 24 hodin týdně, a já chtěla 30 ☹ přijde mi to jako podraz, když jsem tam předtím dělala na plný úvazek... popřemýšlím, co dál. v každém případě chci co nejdřív mimi a na práci kašlu. jen si musím vyřešit, jestli nebude lepší se nechat vyhodit - když jim nepodepíšu dodatek na 24 hodin týdně. ale nevím, jestli bych pak dostala mateřskou. fakt mě nakrkli 😠

felicitta
16. únor 2011

@verunenka Ahoj no tak si koukej promluvit do dušičky a začni více myslet na sebe!!!Fakt určitě ty lázně vezmi ať si později nemusíš nic vyčítat a trápit se zda jsi udělala maximum...
taky mi nejde do hlavy že mi tu laparoskopii už dávno neudělali,já ani nevěděla že něco takového existuje a jsou ty formy poruch na děloze které mohou způsobit potíže i pozdním těhu.
Je fakt že těhotná jsem vždy okamžitě poi vysazení antikonpepce,ale je mi to nanic ☹ Moc Ti držím palečky ať to rychle klapne!!! 😉

felicitta
16. únor 2011

@kackag Moje řeč mě už to také nebaví bejt těhule,tolik strachu a omezování,člověk nic nesmí....Ikdyž jsem to ještě nevzdala ůplně a asi se znovu pokusím,už teť se na to netěším..14 dní by mi vyhovovalo také 😉

@lucie.krajcarova S tím snažením jsi mě potěšila,ale je samozřejmě nanic že to máš tak komplikované s prací,už tak má člověk dost starostí a ještě stále koukat na job je stresující...Já také nevím až se vrátím co se mnou bude,na jakou pozici mě strčí a nebo dostanu vyhazov...Snažím se na to nemyslet,ale je to můra...

lucie.krajcarova
16. únor 2011

@felicitta jj to nějak vyřešíme. po dvou dětech bych se tam stejně nechtěla vrátit, je to daleko. teď jen zvážíme, která možnost bude pro mě lepší. asI asi jsi na tom hůř, když mluvíš o vyhazovu....

felicitta
16. únor 2011

@lucie.krajcarova No jak se to vezme,po tom co jsem v posledních týdnech prožila mě nějaké problémy s prací jen tak nerozhází,vím že jsou důležitější věci...chci se tet soustředit na další hledání možné příčiny a zbytek nějak dopadne 😉
Je fajn že je Martínek ve školce happy! 🙂

felicitta
16. únor 2011

@berule Ahoj, je vše v pořádku?Co malá,kope pořádně?

lucie.krajcarova
16. únor 2011

@felicitta jj máš naprostou pravdu. dnes jsem v práci potkala ještě těhotnou kolegyni a to mě utvrdilo v tom, že zahazuju prášky a jdem na věc. prostě není nač čekat, nic extra dobrýho mě v té práci nečeká, spousta dobrých kolegů už odešla, takže tím končí tak trochu část mé historie. sice hledání práce se dvěma dětmi bude taky zajímavé, ale prostě to je daleká budoucnost. jj Martínkovi se líbí. naposled to vypadalo, že snad ani nechce domů 🙂

berule
16. únor 2011

@felicitta Ahoj, zatím je vše v pořádku, dnes jsem byla v poradně a už mě objednali na cukr a na utz, aby zkontrolovali průtoky. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Malá zatím kope, někdy moc ne a já pak stresuju, ale další den už zase dost, tak se uklidním. No pořádně asi ještě ne, pořád se mi zdá, že už by mohla víc, ale nejsem hubeňour, takže to bude asi tím. Dnes jsem poprvé něco malé koupila, bála jsem se, ale 6 věciček jsem nakonec koupila. No co taky jiného dělat když jsem 1,5 hod čekala na autobus. Dnes u nás byla šílená ledovka, takže jsem nemohla jet autem 😒 . A ještě k té malé.....na velkém utz mi doktor neříkal co to bude, takže já vycházím pořád z toho,co nám řekla dr. v 15.tt. Jen doufám, že pak nebudeme překvapení 😉

verunenka
16. únor 2011

@felicitta Ahojky, no uvidím jak dopadnu v práci. To je opravdu divné, že ti to drív neudělali. A dělali ti i hystereskopii? To přes spodek. Ani nevíš jak moc je mi to líto, že to tak dopadá ☹ . Každopádně doufám, že se jednou dočkáte ať už by ti to sestra třeba odnosila anebo by jste adoptovali. Moc ti to přeju, aby jsi už byla supr mamčou 🙂 Děkuji snad se nám dálší pokus na ivf vydaří 😉

felicitta
17. únor 2011

@berule Tak to je moc dobře,mám radost...Kvůli pohybům se nestresuj, to je u každého těhu jiné,každé mimi je jinak aktivní a také záleží jak máš položenou placentu,ta když je v předu působí jako airbag...Jen tak dál,myslím na Tebe!

@verunenka Přeji Ti ať je v práci v pohodě a ty se můžeš v klidu věnovat tomu důležitému,když budeš v pohodě i psychicky klapne to určitě brzo! 😉 Ne nedělali mi nikdy nic, ani tu hystereskopii...Byla jsem jen na hematolce,genetice a imunologii vše bez nálezu...Děkuji.....

@lucie.krajcarova Ale zní to moc krásně"hledat práci se dvěma dětmi" ne?Přeji hodně ůspěchu a zábavy při snažení! 😉

kackag
17. únor 2011

@felicitta ahoj, teď jsi zase potěšila ty mně,že píšeš, že to nevzdáváš a pokusíš se znovu 🙂 myslíš jako až budeš mít všechny výsledky a zkoumání za sebou? 🙂 na tu laparoskopii a hystereskopii si jdi, tu doporučovali i mně,ale mně to přišlo zbytečné,když už jedno dítě mám a těhotenství proběhlo v poho, ale můžeš opravdu mít něco jinak v děloze.
Jinak s Vámi holky souhlasím, ta práce sice musí být,ale taky pro mně není teď tak důležitá,když mám jiný starosti. Taky to mám nahnutý a nevím jestli z důvodu reorganizace mně nevyyhodí,ale já si z toho hlavu vůbec nedělám a tak jsem si zašla na nějaký pohovor,ale naprosto v klidu bez stresu, říkala jsem si, že to zkusím,ale asi to ani nechci dělat,asi jsem vystupovala naprosto sebevědomě bez stresu a ejhle, oni si mně vybrali 🙂 to jsou náhodičky

adonai
17. únor 2011

ahojte, včera jsem se dozvěděla, že naše miminko nejspíš neprospívá. Je menší o 3 týdny, tzn. asi přestalo růst. Prognóza do budoucna je nepříznivá. Ještě musíme čekat 2 týdny, za povyroste. Pokud ano, půjdeme na amnio, pokud neporoste, tak bude konec.... Ten já bohužel nějak tuším, protože sama vůbec nepřibírám. Strašně se bojím případného zákroku. Jak tohle vlastně probíhá?

felicitta
17. únor 2011

@adonai Ahoj,je mi to moc líto,to je trápení......No toho odběru případného odběru se neboj,nic to není,maximálně je to trochu nepříjemné...V kolikátém jsi týdnu?To Tvé přibírání není pro mimi podstatné,pokud je zdravé tak si vezme co potřebuje tak jako tak!Držím palce ať je vše v pořádku..Bude to teť asi hodně náročné pro tvojí psychiku,čekat dva týdny na další zprávu tak kdykoliv napiš,když budeš smutná...

felicitta
17. únor 2011

@kackag Jejda tak to gratuluji,jsi šikulka!Asi jsem praštěná ženská že to chci vše znovu podstoupit že?No myslela jsem že si dám vše udělat tu laparoskopii,hystereskopii a dojdu si na vyš. štít. žlázy,pokuď bude vše v pořádku tak zatím asi nevím,ale srdce mi říká že to chci ještě jednou naposledy zkusit 😉 Ale doufám že třeba něco najdou,idkyž je to nepravděpodobné...Vysadila jsem Lexaurin a pomalu vysazuji ty antidepresiva a je mi stále dobře tak doufám že se vše brzy vrátí do starých kolejí...
Znamená to že budeš měnit zaměstnání?

adonai
17. únor 2011

@felicitta dík za podporu. Já se nebojím amniocentézy, ale toho případného ukončení těhotenství. Měla bych být v 20 týdnu, tak nevím, zda vyvolávají porod nebo jak to probíhá....

kackag
17. únor 2011

@felicitta uvidím jestli změním zaměstnání, ještě se rozmyšlím sice bych to potřebovala kvůli penězům a hlavně ta stará práce je už pro mně ubíjející a stereotypní,ale zase mám velkou výhodu,že můžu 3dny v týdnu pracovat z domova a taky když budu chtít být zase těhu,täk je blbý tak brzo odejít ☹ nevím,ale takhle už čekám 2 roky a stále se nedaří a stále se tam zase vracím.do té staré práce,možná by mi změna pomohla 🙂
Felicitta, jsem pro u tebe to zkusit znovu,ale počkala bych úplně na všechny výsledky a doufám,že na něco přijdou,co se dá řešit 🙂 jo a dej si pozor s tím vysazováním, radši postupně pomalu,já takhle vysadila lexaurin asi po 14dnech a dolehlo to strašně na mně(záchvaty pláče),že jsem radši zase nasadila aspoň půlku.Když vysadíš,tak ještě chvíli tam tu hladinu máš,ale jakmile zmizí, tak je problém a opačně když to začneš brát, tak zase chvíli trvá než se vytvoří ta správná hladina aby ti to pomohlo. 🙂
tak nám všem fandím a přeji si moc ať nám to vyjde,věřím tomu🙂 🙂

mimisek2011
17. únor 2011

Zdravím všechny,
dnes jsem se vrátila z nemocnice a chtěla bych se k Vám přidat. Přišli jsme o holčičku kvůli VVV v 19.tt a je to pro mne zatím nejhorší zážitek v životě. Byla jsem na odběru plodové vody a volali hned druhý den, že je to v pořádku, tak jsem se tak nějak uklidnila a začla si pomalu užívat těhotenství, ale za dva týdny volali znovu, že našli velice vzácnou chromozomální vadu a mimi nemá dobré vyhlídky. Zhroutil se nám celý život. Je to hrozné, co musíme podstupovat a čím musíme procházet.
Držím všem moc sil v překonávání těchto strastí a znovutěhulkám hlavně mooooc zdravá miminka!

kackag
17. únor 2011

@mimisek2011 je mi líto,že jste si to museli také prožít ☹ koukám,že je toho čím dál více ☹
bezesporu je to zatím nejhorší situace i u mně a myslím, že i u všech holek , kterým se to tu stalo ☹
přeji ti brzké uzdravení na dušičce ☹

kackag
17. únor 2011

@adonai ahoj, doufám,že to ještě není konečné rozhodnutí .Věřím,že to ještě bude v pořádku 🙂
Vyšetřovali ti ty průtoky placentou ??jestli je mimi dobře zásobené?třeba by jsi si měla také píchat ten miniheparin na ředění krve.

adonai
17. únor 2011

@kackag průtoky placenty mi nevyštřovali. Ale o možnosti husté krve a nasazení heparinu Dr. mluvil v souvislosti s výsledkem trippl testů. Uvidíme, třeba se jen sekli v měření...

veruska007
17. únor 2011

@duhovka výsledky trvaly přes 3 měsíce ☹

veruska007
17. únor 2011

@lucie.krajcarova Ty jo, tak to je mi moc lito, to je uvazek na houby. Ja mam ve sve praci 10h tydne a na brigade cca 8h tydne... a ani nemam pocit, ze bych nejak pracovala. Tak to vam ani moc nepomuze financne, co? To bych se na tu praci asi vykaslala a zacala se snazit...

veruska007
17. únor 2011

@lucie.krajcarova Ted jsem nad tim premyslela - to mas nejlepsi jit na chvili do prace, ale uplne na minimum - a pak na neschopenku. Protoze pred tim jsi snad mela lepsi plat - tak aby sis kvuli tomu neponizila materskou 😉. Zas jako nezamestnana bys nemela materskou, jen ctyrlety rodicak.

veruska007
17. únor 2011

@felicitta ahojky, to je fajn, ze uz zvladas bez lexaurinu. A smis uz vysadit antidepresiva? Ta se vetsinou berou hodne dlouho, kamoska je uz bere urco pet let, mozna vic, a manzel kdyz jedl ten sisak, tak jsem ho nutila aspon pul roku. Ono jak to zacne pusobit, tak clovek ma pocit, ze je zdravy, ale ono to potrebuje cas, aby se to usadilo. Manzel tak po dvou mesicich na dva tydny sisak vysadil a byli jsme tam, kde pred tim 😕

veruska007
17. únor 2011

@adonai Ahojky, to je mi lito. Ale nemusi to nic znamenat - protoze oni nemeri ditko kazdy den. U prvniho chlapecka me taky stresovali, ze se uz mesic nevyviji a ze mesic neroste a nepribira... a nebyla to vubec pravda, proste jen byl drobnejsi nez prumer.

No, kdyby bohuzel meli pravdu, tak do konce 23.tt by porod nejspis vyvolavali. Ja to mela spontanni, tak Ti presne nepovim, jak to probiha. Drzim palce.

duhovka
17. únor 2011

@adonai
Ahoj, me vyvolávali porod na zacatku ledna. Odtekla mi plodovka, ale porod sám nezačal. Večer v osm mi zavedli nejaké tyčinky, které pomalu roztahovaly děložní hrdlo a pak rano mi napichli epidural (doporučuji) a pak mi zavedli tablety na vyvolání kontrakci. Po třech hodinách další dávka tablety a pak uz to šlo raz dva. Tzn. Rano v osm to začalo a v šest večer bylo po všem. Fyzická bolest přejde rychle, ale psychicky je to mazec ☹

Ahoj holky, dneska jsem po šesti týdnech od potratu byla u svého gynekologa. Byl úžasný. Vzala jsem si do ordinace i manžela a papírek s otázkami a MUDr mi všechno vysvětlil, poslal nás na plno vyšetření a vzal stery a atd. na další vyšetření. Strašně nás nakopnul a pry nemáme čekat dyl než tři mesice a pak, ze si me pohlida. Taky mi "vynadal" , ze kdyz budu mit divny pocit ohledně tehu, tak at hned volám a vůbec si nemám dělat hlavu, ze bych byla hypochondr (což jsem bohužel dělala a nechtěla otravovat). Vysledky z histologie stále nic, ale pry to zahrnuje, tak uvidíme.....
Každopádně jsme odcházeli s dobrým pocitem 🙂

lucie.krajcarova
17. únor 2011

@mimisek2011 Ahoj, moc mě mrzí, že vás to taky potkalo, navíc ještě v takovém pozdním tt. my máme za sebou totéž.... naštěstí už je to 7 měsíců, takže rány se mírně otupily a už to tak strašně nebolí... čas je opravdu nejlepší lékař na takovou strašnou bolístku. byla jsem i párkrát u psychologa a docela mi pomohl. kdybys něco potřebovala, můžeš mi klidně napsat i do IP....
@adonai budu ti moc držet palce!!! věřím, že nepřibývání tebe na váze nemusí vůbec nic znamenat.
@veruska007 jj s tou nemocenskou jsme to dnes vymysleli taky. asi nemá cenu se nechat vyhodit, peníze by byly krásné, ale přijít o mateřskou tím nechci. a snažit se budem hned, jak skončím s tabletkama, mám jich asi jen 10. už to ale doberu, jinak bych hned dostala ms a byl by v tom nepořádek.

kackag
17. únor 2011

@duhovka tak to je super 🙂 taky je dobrý, že má zájem 🙂 a teď si tě už pohlídá
dej potom vědět jak dopadli vyšetření.

duhovka
17. únor 2011

@mimisek2011
To me strašně mrzí, drž se, budeš to ted mít moc těžké... Kdyz ti bude smutno, tak si tady s nami pis, ono to moc pomáhá. Určitě je minimalni pravděpodobnost, ze by se to opakovalo. Jednou to vyjde a ty budeš Prima máma!!!!!!

@adonai
Neztracejte naději! Doktoři někdy plaší zbytečně. Dejte miminko šanci a hlavně musíš byt v pohode ty, i kdyz je to ted pro tebe těžké. Hodně sily, držíme pěsti!