Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
4. bře 2011

@adonai Ahoj, tak jsem si na Tebe vzpoměla,že jsi se teť nějak měla dozvědět zda je vše v pořádku,nejde mi to z hlavy,myslím na Tebe a doufám že je vše ok??!Jestli tady občas jsi,dej prosím vědet....

veruska007
4. bře 2011

@felicitta Ahoj, musim rict, ze jsi to krasne v sobe zpracovala. Kdybys chtela slyset muj nazor, dalsi tehotenstvi bych Ti nedoporucovala. Podle toho, co pises, o tom doktori prakticky nic neveri a vyzkouseli by na Tobe vsechno mozny a nemozny, ale je mozny, ze bys jeste mnohokrat zazila velke nadeje a obrovske zklamani. Kdybys mela chut na zivy dite, klidne muzes prijet do Brna.

Jinak jsem se chtela zeptat, holky, co si pichate heparin, taky vas to pak tak stipe? Nebo jsem si to bodla blbe? Fakt me to teda bolelo 😖

adonai
4. bře 2011

@felicitta ahoj, jsi zlatá, že sis na mě vzpomněla. Zrovna dnes jsme se dozvěděla konečný ortel. Dítě neroste. V pondělí nastupuju do nemocnice na ukončení...:(

veruska007
4. bře 2011

@adonai To mě moc mrzí. Držím palce, ať to co nejrychleji přebolí. Koukám, že máš skoro tříletého prcka, to už brzo půjdeš do práce, ne? Třeba Ti to pomůže zapomenout... já pak měla strašnou potřebu něco dělat, doma bych se asi zbláznila 😕 .

felicitta
4. bře 2011

@veruska007 Děkuji moc,jsem na sebe taky pěkně hrdá,jen doufám že mi to vydrží 😉
Jinak ten heparin já píchala 17 týdnů a mě to nebolelo,jde jen o to si zvyknout..Někdy to štípne když napíchneš cévku to může i trochu krvácet,to se nelekej..Taky se mi stalo párkrát že to bolelo tak jsem to raději vytáhla a přepíchla jinam..Jestli Ti mohu poradit je lepší dál od pupku,jako do boku je tam víc tuku a míň cév....Já si vždy představovala jak krásně se mi otevřou aterie a mimi bude dobře a to vždy pomohlo,když jsem se nemohla odhodlat,ale to bylo jen ze začátku..Ta týden Ti to už ani nepříjde a budeš píchat na jedna....Držím palce

felicitta
4. bře 2011

@adonai Holčičko moje to je mi tak moc líto,tolik jsem na Tebe myslela a držela vše co jsem měla,ach jo...No ten víkend co Tě čeká si dokážu představit..Moc Ti držím palce ať to jde rychle a pokuď možno bez bolestí!Dej si hned v nemocnici napsat Lexaurin ono se tam budeš cítit silná a budeš ráda že to máš za sebou,ale až se vrátíš domů tak to na Tebe teprve dolehne a je lepší něco mít aby se to dalo trochu vydržet..Moc a moc na Tebe budu myslet,napiš až budeš moct a budeš mít trochu náladu...

berule
4. bře 2011

@veruska007 Mě to někdy štípe až když jehlu vytáhnu, tak to rukou promasíruju a je to ok. Dřív jsem pěkně píchla a ani mě to nebolelo, ale teď už mě to bolí hned jak zapíchnu, tak to vytáhnu a zkusím jinde, někdy mě to nebolí až na potřetí zápich 🙂
Sestra byla loni taky u kartářky a zatím co jí řekla, tak se nám vyplnilo, tak doufám, že se vyplní i to co řekla o našem mimískovi 🙂

adonai
4. bře 2011

@veruska007 jojo, klučík bude mít v neděli 3 roky. Ale nemám pro něj školku, tak vůbec nevím co budu dělat. Nějakou dobu budu na neschopence, ale pak nevím.....

holky, já se strašně bojím pobytu v nemocnici....

berule
4. bře 2011

@adonai To mě moc mrzí, že to není všechno v pořádku. V nemocnici se neboj, to zvládneš, já jsem si nechala dát Lexaurin i večer před zákrokem. Moc ti přeju, abys to měla brzy za sebou

adonai
4. bře 2011

byla jste některá na potratu, když už jste prvně rodila císařem? Vím, že se porod po císaři nevyvolává, ale jak je to s potratem?

felicitta
4. bře 2011

@adonai Já jsem u druhého těhotenství měla císaře a teť na potřetí mi porod normálně vyvolali,byla jsem na 26 týdnu...
Takže si myslím že to vůbec nebude problém...Je to smutné ale takovejch žen je plno a pro lékaře bohužel rutina...Doufám že se k tobě bude personál chovat citlivě a budou se snažit ti to celé usnadnit....

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@adonai ahojky, ano jsem po císaři a u potratu mi dali tabletky na vyvolání porodu, takže to bylo přirozeně. dělají to tak snad vždycky.

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@duhovka ano tady to je, chodí tam tak jednou za týden, tak buď trpělivá.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradna-...
jo a s tou kartářkou, mě se ptala, jestli je něco, co je pro mě tabu. že by mi to prostě neříkala. takže je to fér nabídka.

@felicitta to je dobře, že to vidíš takhle. ještě není všem dnům konec, jen nemá cenu se tím už trápit. třeba ještě nějaké řešení bude. je super zaměřit se na něco, co ti bude přinášet radost.

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@adonai Je mi to strašně líto.. v jakém jsi týdnu? můžu ti doporučit ty tabletky, zabírají rychleji než to, co se musí píchat. Já šla už druhý den domů, sice na revers, ale byla jsem už v pořádku, měla jsem po revizi 24 hodin, takže jsem chtěla domů, že mi tam bude líp.

adonai
4. bře 2011

@lucie.krajcarova, děkuju za informace, já jsem 20 tt, ale dítě odpovídá 14-15 tt, takže je fakt maličké. V nemocnici mi řekli, že mám počítat 2 dny hospitalizace, tak snad tam nebudu déle
Indikují hned v den příjmu? Já jdu na Bulovku, kde jsi byla ty?

berule
4. bře 2011

@adonai A řekli ti, že ti vyvolají porod? Mě poprvé v 19.tt dělali jen kyretáž, že to bylo malé, tak jsem nemusela rodit.

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@adonai taky jsem byla na bulovce, odpoledne mě přijali a až ráno mi zavedli první tabletu. a v 16, 00 už to bylo za mnou a vezli mě na revizi. pozdravuj doktora Zahumenského. jsou tam hodní, neboj. vezmi si nadstandard, jeslti to půjde. fakt si na nic tam nemůžu stěžovat.

adonai
4. bře 2011

@berule to by bylo super. Já vlastně nevím, co se mnou budou dělat. Sestřička z Gennetu mě objednala na Bulovku na ukončení a víc mi neřekli.
Usuzovala jsem podle toho, který jsem tt. Ale možná velikost bude rozhodující. Raději už nebudu nic studovat a v pondělí uvidím🙂

berule
4. bře 2011

@adonai ono asi ještě záleží jestli miminko ještě žije, mě už nežilo a bylo malé. Pak jsem byla v 20.tt a to už jsem musela rodit. Dobře, radši nic nestuduj. Budu ti na pondělí držet pěsti, ať to máš brzy za sebou.

felicitta
5. bře 2011

@lucie.krajcarova Luci povedlo se Ti tou zumbou schodit nějaké to kilčo nebo je to dobrý pouze na zpevnění postavy?Zůstalo mi z těhu něco navíc a nejde mi se toho zbavit tak jsem zvědavá zda zumba zabere.

lucie.krajcarova
5. bře 2011

@felicitta přímo ze Zumby ne, to spíš zformování postavy. ale chodila jsem jen jednou týdně, tak možná to chtělo 2x. ovšem vždy jsem se pěkně zpotila, takže určitě to dobré účinky má. já jsem shodila po vánocích tři kila díky takové zvláštní dietě, držela jsem to 20 dní. Když tak ti napíšu víc, jestli budeš mít zájem. no a te´d furt hubnu a skoro nic pro to nedělám, tak jsem ráda 😅

veruska007
5. bře 2011

@adonai Ahoj, já byla v 19.tt, ale porod se rozjel spontánně. Akorát přístup doktorů jsem měla otřesný, nikdo mi nevěřil a miminko jsem porodila na chodbě. Neodloučila se mi placenta, v pět ráno mě operovali... a v jedenáct mě pustili normálně domů. Žádné léky jsem nedostala v nemocnici ani s sebou domů, kontrou jsem měla až po šestinedělí.

@felicitta Já po Jakoubkovi zhubla 7 kg, hodně hned po porodu a zbytek každodenní hodinkou rotopedu. A jinak mě to píchání fakt bolí a štípe, asi ještě nemám ten grif - vždycky mi po tom zbude taková červená tečka tak 2mm velká v místě vpichu, jak podkožní krvácení 😒 .

No, já na kartářky moc nedá, kamarádka byla u kartářky a ptala se i na mne a kartářka byla úžasná, kamarádce všechno přesně předpověděla, řekla jí věci o její i mojí rodině, které nemohla vědět... ale byla jsem těhotná a tvrdila, že to dopadne dobře a budeme mít kluka a pak holku... a Jakoubek umřel a teď čekáme kluka, takže bych tomu moc nevěřila 😅

lucie.krajcarova
5. bře 2011

@veruska007 tak to ještě může být jinak. my taky furt čekali holku, a jak to nakonec dopadlo 🙂

veruska007
5. bře 2011

@lucie.krajcarova Já věřím na kluka, dr. nám ukazoval pohlavní orgány miminka, i když nekdy říká, že je to jen tak na 20 - 50 %, u nás to bylo jisté na 100 %. A Vlašín se prý nemýlí. 😉

felicitta
5. bře 2011

@lucie.krajcarova Ahoj no to mě zajímá to mě prosím napiš dopodrobna tu dietku!Děkujiu předem....

@veruska007 já mám dole 8kg ale to víš 26 týdnů skoro bez pohybu a jsem si dávala do nosu tak mám ještě 4 kg a prostě to nejde a to cvičím na rotopedu a steperu..A kůži na břiše mám takovou divnou,fuj jak stará ženská a to jsem se denně mazala 😒 Veru uvidíš že se to časem zlepší,hlavně si na to zvykneš a pokuď se ti dělá jen tečka tak to pícháš výborně,já měla někdy modřiny jak tele 😉 Mě pomáhalo ten špek do kterého to pícháš nechat trochu volněji,netlačit to tolik k sobě...Horší to bylo pak ke konci,když sebou malá mlela jsem měla problém se přemoct a taky o co větší břicho se to hůř píchá,ale neboj při nejhorším můžeš do stehen,ale to nemám zkušenost toho jsem se bojím,bojím...

lucie.krajcarova
5. bře 2011

@felicitta tak jo, napsala bych ti to do IP, ale myslím, že by to mohlo zajímat víc lidí, tak to klidně napíšu sem.

základ této diety je, že se nejí přílohy - brambory, rýže, knedlíky, hranolky, těstoviny ani žádné pečivo a nic, kde je mouka. samozřejmě že ani tučné maso a uzeniny nejsou moc vhodné. takže co zbývá - maso, ryby, zelenina, ovoce, vejce a spousta mléčných výrobků. postupujeme takto: den 1 - 3 jíme pouze maso, zeleninu, ovoce, různé saláty, naložené maso atd (úprava jakákoliv, klidně smažené na oleji). jíme nejlépe co dvě hodiny a pijeme. já jedla od 7 ráno do 19 večer, takže to vychází 7x denně. je prima udělat si krabičku na celý den, připravit si to předem a vzít si to i do práce. dny 4-7 si přidáme veškeré mléčné výrobky, zakysané, tatarku atd. další týdny pokračujeme tak, že jeden den je bez mléčných výrobků. popravdě občas jsem si kousla do pečiva, snědla brambor a tak, mlsala jsem i dost čokoládu, oříšky (ty se taky můžou) a gumové medvídky, a přesto jsem zhubla 3 kg. a to jsem neměla nadváhu. vyhecovala mě moje sestra, která lehkou nadváhu má, a za tři týdny zhubla 7 kg. takže úspěšnost to má. ty moje shozené kila si pořád držím. je fajn u toho i sportovat aspon 2x denně. ale pozor na začátku,může se vám trochu motat hlava, tak se moc nepřetěžujte. ty dny bez mléčných výrobků jsou trochu nudné a lehké, takže raději bych nesportovala. Krabičkování je super, nachystáte si to a pak si jen vybíráte, co si dáte ke svačině.

felicitta
6. bře 2011

@lucie.krajcarova Super,díky...Zní to dobře,zkusím to... 😉

felicitta
6. bře 2011

@lucie.krajcarova Můžu si u toho dát víno?

lucie.krajcarova
6. bře 2011

teoreticky by neměl být žádný alkohol, ale myslím, že z alkoholu je víno nejvhodnější, zvlášť bílé. taky jsem si dávala.

felicitta
6. bře 2011

@lucie.krajcarova No tak to je dobrá zpráva 🙂 Nevím teda jestli bez rohlíku přežiju,ale pokusím se 😀