Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
7. říj 2010

Ahojda holky,
Veru ode mě také nej,nej,nej k narozkám! 🙂

Včera jsem měla ultrazvuk ten placený a dostala jsem výsledky z krve,zkrátka screening mi vyšel dobře,např. riziko Downa mám pouze 1:4151 což je prý na můj věk super výsledek.Nevím,ale jsem moc ráda..

Zároveň mě ale opět i postašila,vysvětlila mi že v placentě jsou už teť nějaké dvě velké tepny,no a jedna z nich je už teť nefunkční,prý to nevadí a mimi má vše co potřebuje,jen je to takový ukazatel že nečo není v pořádku a ten infarkt placenty se bude opakovat,když selže i druhá strana..
Proč se to když už nemůže stát na 6 tt,proč to musí bejt na 26 tt?Ale třeba ten heparin pomůže a dostaneme se na 30 tt kdy už ten císař smysl má! 🙂

veruska007
7. říj 2010

Diky za prani, ja mela narozeniny hned kratce po potratu, ale nijak jsem je neslavila.

Felicita, to me mrzi, s tim utz. S takovymi problemy Ti nejspis nepomuzou ani bylinky, ani cviceni... To me moc mrzi a drzim palecky, aby to vsechno dobre dopadlo. Asi nastava vetsi problem, kdy uz se miminko vic hybe. Budu na Tebe moc myslet. Kdyby neco, pisni. Ja ted cekam kazdym dnem ms...

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@felicitta Zatím je to v pořádku, tak gratulace!!! anemůžeš jít k nějakému odborníkovi, který by tě pohlídal? držím palečky!!!

felicitta
7. říj 2010

Holky děkuji za podporu,nevzdávám se,budeme bojovat dál..Jen je to na bednu tahle celá doba,člověk neví mám se těšit nebo brečet..U odborníka jsem,jednou na té hematologii a pak ve fakultce na rizikovce,ale není co hlídat když ta situace nastane tak není pomoci a to jsem se dozvěděla že nejsem vyjímka,je tam se mnou starší paní u ní ta placenta selže vždy na 12-14 tt a ta to právě zkouší po jedenácté,to je hrůza..My ženské jsme stejně tak statečné co jsme schopné pro to mateřství vytrpět je neskutečné.


@veruska007 třeba se nedostaví? 🙂

veruska007
8. říj 2010

Tak dorazila, vcera vecer. Pekne hnusna, v noci jsem mela strasny krece, jeste ze jsem pri nich usinala, jinak bych se asi zblaznila. Brrrr. A to jedu s kamaradkou do tech lazni ☹. Skoro jsem se tesila, ze treba nedorazil, ale mela jsem ted dost jasny graf BT. Nicmene co piju kontryhel, tak se mi cyklus hodne spravil, mivala jsem ho dlouhy i 3 mesice, ted krasnych 30 dni. Tak za dva tydny to muzeme zkouset znovu. Akorat me prekvapuje, ze mi tento cyklus vychazela jinak teplota a jinak hlen 😠 , ale to chce asi trochu casu, aby se vse dalo doporadku. Taky jsem v posledni dobe fakt pretazena, maly me hrozne vytaci, uz neni to hodnoucke miminko, co byval, ale pekny cert, co me do krve kouse, trha mi vlasy, plive jidlo... driv jsem to brala s humorem, ted se musim hooodne ovladat, abych ho neprastila. Pristi tyden zavolam na vysledky z pitvy, snad uz budou. A treba tim, ze to uzavru, se nam podari i dalsi miminko a ja budu vic v pohode. Dvema kamaradkam se ted narodily deti, dalsi dve cekaji vanocni miminko, stejne jako melo byt to nase... snad budu na Vanoce uz tehulka, nebo pro mne budou asi hodne smutne.

felicitta
11. říj 2010

@veruska007
Tak jak bylo,odpočinutá a plná nové energie?
Také si myslím že nové těhotenství pomůže to trápení trochu zmírnit a věřím tomu,že když budete pilně trénovat,budete pod stromečkem ve čtyřech! 😉

felicitta
11. říj 2010

Jo a já píchám od soboty ten heparin,v pátek mi to ještě píchla sestra a sobotu poprvé já sama,teda fuj vůbec to není lehké,nebolí to ani trochu jen je fakt těžké se překonat a vrazit do sebe tu jehlu,myslím že to dokážu jen proto že jde o to dítě,jinak nevím,nevím.... 😒

veruska007
11. říj 2010

Ahojky, víkend byl super, dokonce jsem se tam i smála, aniž bych se do toho musela nutit. Akorát to bylo hrozně kratinké. Vrátila jsem se domů a zase tu na mne všechno padá. Sedím nad disertačkou a pořád se mi všechno honí hlavou. Asi bych potřebovala pořádnou dovču. Měli jsme letět do toho Tuniska, ale Jirka se včera rozhodl, že se mu už nikam nechce. A já se tolik těšila. Mám strašný ekzém, dva roky jsem nebyla u moře a je to pořádně poznat.

veruska007
13. říj 2010

Ahojte,
dnes mame 3. vyroci od svatby. Rano si me pozvali do nemocnice kvuli vysledkum pitvy - cekali jsme zdraveho chlapecka, Jakoubka. Pricina potratu nezjistena. Manzel se mnou jit nechtel, ze pry si to nebude zbytecne nadpracovavat ☹.

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@veruska007 je mi to moc líto... doufám,ž e tě to moc nesebralo, myslím na tebe!!!! divím se, že ti to řekli takhle pozdě.... jo a malý mě vytáčí nestkutečně, dnes už dvakrát dostal na zadek... nějak nevím, jak dál. dnes jsem 31DC, tak jsem radši testla, ale nic tam není.... mi to neva, aspoň vím, že se mám dívat dál..

veruska007
14. říj 2010

No, moc veselo mi po tom nebylo. Hlavne jsem myslela, ze Jirka bude chtit jit taky nebo mi aspon pohlida Honzika. A vubec, sedet dopoledne s tehulkama v cekarne nebylo taky nejveselejsi. Navic tam byla mlada doktorka, kdyz mi to rikala, tak u toho brecela... 😢 .

Ja merim BT, at zbytecne netestuju a nedelam si marny plany a nadeje...

Porad bojuju s tim, jestli mimi hned nebo za cas... myslela jsem, ze se s tim vyrovnam mnohem rychleji. Porad to dost boli...

lucie.krajcarova
14. říj 2010

@veruska007 škoda, že tam nebyl manžel s tebou, pro mě je velkou oporou... vším tím zlým jsme si prošli spolu.. mně stačilo, že prostě byl se mnou, ani jsme nemuseli mluvit.....
my teď máme nějaké blbé období, nic se moc nedaří, samé problémy.... ach jo, kdy se z toho vymotáme. aspoň že to zdraví slouží, ťuk ťuk..

veruska007
14. říj 2010

Jo, u nas je to ted taky na houby. Tez me mrzi, ze se mnou Jirka nesel, skoro mam pocit, jako by to miminko bylo jen "moje". Jako by Jirku zajimaly deti az od chvile, co se narodi. Nebyl na jedinem ultrazvuku, tehotensky test ho nezajimal... a tak. Kdyz jsem mu rikala, ze jsem tehulka a musim se setrit, at jde s malym na hriste, ze mi vadi cele dopoledne ho zvedat na klouzacku, tak mi argumentoval zenskyma, co chodily az do porodu na pole... a tak. No, a houby. O miminko jsme prisli zrejme z prilis velke zateze (mela jsem velmi vysoky tlak, na rozdil od sveho nizkeho, doktorka rikala, ze to muj organismus s tim kolotocem kolem Honzika asi nezvladal). Njn, priste snad bude moudrejsi... snad ...

veruska007
17. říj 2010

Vcera vecer jsem nemohla usnout, porad se mi to vsechno honilo hlavou. A uvedomila jsem si, ze ty tripple testy byly vlastne falesne pozitivni. Miminko bylo zcela zdrave. Tak uz muzem snazilkovat. Akorat ja ted na to nejak nemam chut 😖

lucie.krajcarova
17. říj 2010

@veruska007 aha, tak to máš asi pravdu, že byly falešně pozitivní... a nebudou tě ješě nějak vyšetřovat s tím tlakem? t oje mi líto s tím manžou.. u nás to zas bylo při prvním těhu, byla jsem furt doma a Petr lítal na stavbu.. ale dva utz viděl. teď u druhýho nic...

veruska007
17. říj 2010

Mne to prijde zbytecny, mela jsem vysoky tlak pouze u doktorky, jinak spis nizky, obcas kolisavy, ale s tim se taky neda nic delat. To ma maminka, tak to znam. A ted mam urco zase nizky. Mohla jsem mit vysoky tlak tim, ze organismus zatez s Honzikem a miminkem nezvladal, a tak miminko nenechal vyvijet... teoreticky. Nebo jsem mohla chytnout nejakou zviraty prenosnou nemoc na piskovisti, to je pry jedine, co pitva nezachyti.

Jj, ted mam pocit, ze to druhe miminko bylo "jen moje", Jirka se choval jako jeho tatka akorat jednou... par dni pred narozenim. Stejne je to zvlastni, celou dobu jsem myslela, ze to bude holcicka, a byl to chlapecek.

lucie.krajcarova
17. říj 2010

@veruska007 Mně jen vrtá hlavou teda ta příčina, proč... ale to nic, měla jsem tu švagrovku s břichem. naštěstí mi už vůbec nevadí o tom mluvit. ptala se mě na začátek porodních bolestí, jak to chodí, jestli jí to náhodou už nezačíná. a byla moc ráda, že ještě ne, je v 8. měsíci. tak jsem to docela zvládla..

lucie.krajcarova
17. říj 2010

jinak zase čekám na ms, jsem snad už 35DC, to je strašné, jak se mi to protahuje.. minule to přišlo až 38DC... ach jo. ale test si schovám až na 38. den. testovala jsem tak kolem 32DC a nic, bílo, čisto..

felicitta
18. říj 2010

Ahoj holky,

@veruska007 Je to hrozná zátěž vědět že mimi bylo zdravé a stejně se to stalo a nikdo neví proč,kdyby jsi už neměla zdravé dítě řekla bych Ti ať se necháš pro jistotu zkontrolovat na hematolce a imunologii,protože selhání placenty pitva také neukážea to může mít různé příčiny,ale ty už dítě máš a tak to asi není moc pravděpodobné i když vysoký tlak by tomu nasvědčoval,měla jsi ho vysoký i v těhu?Veru nechci se tvého chlapa zastávat,ale oni jsou někdy takový zabržděný a nedochází jim to,někdy mě příjde že je to jejich mechanismus se bránit..Já jsem vdaná 16 let a pomalu tomu začínám rozumět,můj chlap je skvělej a umřel by za mě,ale jak dojde na emoce nebo potřebu emoc. myslet a jednat tak je to v háji....Já jsem těhotná a to zatím také pouze jen já,myslela jsem si že ho to nezajímá,vůbec se na nic neptá a tak ,ale přišla jsem se to že se jen bojí, strašně moc bojí a to je jeho protireakce na strach!Drž se,bude líp uvidíš!! 😉

felicitta
18. říj 2010

@lucie.krajcarova

Je dobře že jsi v pohodě, o to dříve to klapne!Užívej zatím svobodu,co já bych dala dvojku vína a jiné nezdravé věci::: 😀

veruska007
18. říj 2010

Mne prijde, ze se mi ted cykly dost zkratily, ale pro jistotu merim BT, abych vedela, kdy mam ovulku a netestovala se kazdy den.

Ja verim, ze me ma Jirka rad a se ztratou miminka se vyrovnava po svem. Jen me mrzi, ze se nezajima, co jsem se dozvedela... Protoze me to vratilo zase kus zpatky, zase se mi kazdy vecer vsechno honi hlavou, nemuzu spat... trosku se mnou ty vysledky zase zamavaly. A on to se mnou nesdili.

Placenta pry byla ok, vysoky tlak jsem mela pouze v tehotenstvi, asi od 3. mesice. Jinak mivam hodne nizky. Tak je spis mozne, ze muj organismus ten kolotoc kolem Honzika plus tehotenstvi nezvladal a tak vyvoj miminka "zastavil". Teda, je to moje soukroma teorie, ale uz v tehu mi doktorka rikala, ze ten vysoky tlak zrejme souvisi s tehotenstvim a s tim, ze to organismus moc nezvlada...

Ja ted cekam ovulku 😉, tak uvidim. Jak jsem byla pro vysledky, doktorka rikala, ze sice doporucuje tehu az za pul roku, ale protoze bylo vsechno v pohode a ted uz je to treti mesic, ze uz muzeme snazilkovat.

Jinak jak kazdy den jezdim na rotopedu, tak jsem vlezla na vahu, a nezhubla jsem za posledni mesic nic ☹. Tak nevim proc ☹, ja se tesila, ze tim pekne zhubnu. Mam sice o neco min nez pred tehu, ale nic moc, vzhledem k te drine 😝

lucie.krajcarova
18. říj 2010

@veruska007 možná rozumím tvému chlapovi, že se k tomu už nechce vracet... prostě začít znova. u nás je to taky tak, manžel o tom nemluví, spíš se ptá, co do budoucnosti. prostě ne že by ho to netrápilo, ale nevidí nic, co by na tom výsledku mohl změnit. tak se tím taky netrap...
taky jsem včera byla na zumbě, jen jsem byla taková unavená, pořád jsem zívala.. no a s váhou.. moc to dolů nejde.. od čtvrtka přidávám aquaerobic, tak uvidíme! chci se zase sobě líbit!!!!! jak tančíme tu zumbu, tak se můžem dívat do zrcadel. nějak se na sebe nemůžu dívat, připadám si taková nesouměrná.. jako do pasu jsem štíhlá, ale boky a zadek mám fakt větších rozměrů...

veruska007
18. říj 2010

@lucie.krajcarova U nas se na zumbu musime na kazdou lekci hlasit predem, a nez se domluvim s manzelem, jestli bude moct hlidat, tak uz mi 3 lekce utekly a pristi mesic taky nic ☹. Tak jezdim na tom rotopedu. Ja jsem taky pekna kulicka ☹, hubena nejsem nikde, leda tak kolem kotniku 😀 . Snazim se na tom rotopedu, toz uvidim. Aspon mam lepsi kondicku, kdyz beham za malym.

Ja bych to taky rada hodila za hlavu, ale porad se mi to vraci, v noci se mi o tom zda, nemuzu zase usnout... snad to bude brzo lepsi. Strasne mi letos chybi dovca ☹. Za dva tydny jedeme ke kamaradce na druhy konec republiky, tak se tesim, snad mi to pomuze.

lucie.krajcarova
18. říj 2010

@veruska007 tak u nás se na 2 místech taky objednává, ale třetí je velký taneční sál, tam se nás vejde 50 😀 takže objednávat se zatím nemusí. manžel bývá v neděli doma, tak to není problém. jsem šťastná, že jsem začala chodit, už jsem byla asi 7x. dokonce jsem překecala i pár sousedek 🙂
Veru, ta dovča s kámoškou bude super!!! my teď sháníme nějaký wellness víkend, malého necháme hlídat rodičema a vyrazíme sami. zjistila jsem,ž e jsem nikdy bez malého nebyla, jen 2 dny, co jsem byla v nemocnici.. a manžel má taky právo na to, abychom byli spolu jen my dva a ne jen 2 hodiny, co trvá koncert nebo divadlo. možná by vám to taky prospělo. koukám se na mma a aukro, občas jsou tam příjemné nabídky.

veruska007
19. říj 2010

My jsme uz byli, minuly vikend. Bylo to super, ale strasne rychle to uteklo. Potrebovala bych na regeneraci delsi cas. Skoro jsme nespaly, povidaly jsme o detech a tak. Akorat jsme hraly mini-golf a prochazely se, bylo krasne... tak to bylo super. Ale nestacila jsem si moc odpocinout. Potrebovala bych vypadnout aspon na tyden.

My s manzelem nemuzeme ani sami do kina, nikdo nam Honzika nehlida ☹ , babicky a dedecci se k tomu nemaji, nechteji nebo nemuzou, bracha a sestra maji svoje konicky a rodice je jeste podporuji v tom, at nam nehlidaji, pry at si hlidame, co jsme si udelali. Pritom moje maminka mela od svych rodicu pomoc kdykoli a s cimkoli 😠 .

Ja se taky koukala na Aukru, neco bych vybrala, ale Jirkovi se uz nechce, ze uz je zima a v lete je dovca lepsi.

Mimochodem, nemela jsi nekdy krvaceni uprostred cyklu? Ja mam dnes, jsem z toho uplne prekvapena, nikdy jsem nic takoveho nemela. Cekala jsem ovulku a zatim tohle... Tak teda nevim.

lucie.krajcarova
20. říj 2010

@veruska007 tak to chápu, že to rychle uteklo!!! dobře strávený čas utíká nějak rychleji...
jj taky jsem krvácela uprostřed cyklu, nebo spíš špinila.. no uprostřed, tak kolem 13. dne až do 18. snad, ale teď jsem už 37., a furt nic. nakonec k té doktorce jdu, mrkne aspn na utz, když na sliznici to ted nemá cenu... na jednu stranu si myslím,ž e to bylo ovulací, a na druhou nechápu ten dlouhý cyklus... kam to spěje.. nevím, jestli by mělo cenu začít teď pít kontryhel . předtím jsem to začala pít od prvního dne ms...
jo s tím hlídáním, u nás to taky není slavné. ale petrovi rodiče pohlídají, když je požádáme - na večer, odpoledne. pak tu mám15letou sousedku a s tou jsme se domluvila na placeném hlídaní 50 kč hodina, pravidelně v pátek odpolko, tak se trochu odreaguju. ono se to nezdá, ale jsem s malým furt, bez přestásvky. no delší než 3 hodiny není... to byla minulý týden, když jsme šli na koncert. taky přijdu na jiné myšlenky a jak se pak na něj budu těšit. líbí se mi na tom, že to bude pravidelně, že si na to můžu zvyknout a něco si naplánovat. ráda bych začala s ubrouskouvou technikou, tak bych se na to mohla soustředit a nebyla bych ovlivněná tím, jak dlouho malej bude spát. on totiž spí od 1 do 3,5 hodiny... nikdy nevím, jak to vyjde. když spí mín než 1,5 hodiny v kuse, tak ho frknu do postele ještě odpoledne, to fakt potřebuje...

veruska007
20. říj 2010

No, mně malej spí od 20 min. do 1,5h, ale zpravidla kolem těch 20 min. A ještě v postýlce vůbec, ani v kočárku moc ne, jedině když ho uhoupu v autosedačce 🙄 . Budu ho muset nějak přeučit, jestli to ještě půjde. On raději nespí vůbec (i to vydrží) než jít do postýlky. Navíc spí tak 10 min. a pak už se budí. Takže když spí, já sedím u netu, nohou ho houpu a čtu emaily 😝 .

Honzík chodí v pondělky do Vesněnky, už tam byl 5x, tak je to taky super, aspoň něco napíšu na disertačku.

Mně to krvácení teď dost překvapilo ☹, snad se to brzo spraví.

Cykly jsem měla dlouhé, ale moooc mi pomohl kontryhel. Pila jsem ho dřív i od půlky cyklu. Teď uvidím, jak to bude. Nechtěla bych řešit ještě tohle... I když já jsem jak blbá, chvíli se sleduju a přemýšlím nad plodnými dny a pak přemýšlím, že bych radši nějakou chvíli počkala, ... pořád se to ve mně pere. Strašně chci být těhulka a strašně se toho bojím 😖 .

lucie.krajcarova
20. říj 2010

@veruska007 teda to máš ale nespavce 🙂 díky bohu náš spí hezky i v noci, i když přes den se to bez řevu neobejde. prostě i když je unavený a tře si oči, tak bude řvát, že si chce ještě hrát 🙂 takhle jsme uspávali, když měl 3 měsíce, tím houpáním 🙂))
jé to je super, že Honzík někam chodí. a kolik to tak stojí? u nás je taky něco jako soukromá školka, ale 100 kč na hodinu mi přijde dost a ještě to dojíždění tam a zpět...
jejda, tak to jsme na tom podobně. jsem ve stavu, kdy vlatně nevím, co chci. prostě chtěla bych, aby se to tento cyklus rozseklo a my se mohli rozhodnout. ne že bych se bála. ale od ledna začíná manža podnikat, takže nejisté příjmy, hypotéka na krku. noa mě to doma už taky moc neba, takže tak...

veruska007
20. říj 2010

Honzik spi v noci, bez protestu, od 19.30 do cca 5h. Jak kdy. No, a pak uz moc nespi. Ja jako dite taky moc nespala a vlastne s manzelem oba spime mene nez je prumer... holt to mel po kom zdedit. I kdyz ja bych ted dala kdo vi co za to, abych mohla spat aspon do desiti. Ale to ja spala leda v tehotenstvi, jinak stejne vstavam brzy.

Vesnenka je ted spolufinancovana z EU, je to pro maminky, ktere studuji. Stoji to 30 Kc/h, takze parada. Akorat je to kolektiv. Ale Honzik je v pohode. Plakal tam dvakrat, jinak se vraci nadseny a kazde rano mi nosi boty, ze jdeme pa za detma. Takze se mu tam asi libi. Nastesti. On je veliky extravert. Taky nevim po kom.

Hm, taky splacime uver za byt. Doma me to tez nebavi, nastesti mam ty brigady. Jenze nechci jedinacka, Honzik moc touzi po detech, je na vetvi z miminek. A ja si vzdycky prala mit tri deti. A cim driv, tim lip, uz mi taky neni dvacet. Toz tak.

lucie.krajcarova
21. říj 2010

@veruska007 tak to tedy toho moc nenaspíte 🙂 a já su hotová, když se malý probudí už před sedmou 😀
jo a jaké máš brigády???