Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

okurkaa
1. čer 2011

@sue_m Ja to zatim vzdycky poznala uplne presne. Ale miminka zacala produkovat HCG v tele az po vlozeni, tak myslim, ze je to vlastne jako 9.den. Ja se pozoruju asi az moc, tak uz to poznam. Ani nevis, jak ja bych si to prala. Snad se taky nekdy dockame 🙂

wwwerca
2. čer 2011

Tak ja mam za sebou kontrolu. Pocity mam rozporuplne. Vzali mi krev na hCG, pak na me ale nemela moje pani dr. cas, takze mi delal ultrazvuk pan dr. co me prijimal v rijnu i v prosinci na operaci. Starsi chlap, neprijemnej, neumi jednat s lidma atd. nemam ho rada. Pri popisu ultrazvuku mi prislo ze asi umiram jak je to vazny, taky se hned na zacatku zeptal, jestli uz mam nejake deti 😒 Vylezla jsem odtamtud uplne otupela a myslela jsem, ze je to s malym spatne a ze si me tam nechaji. Nastesti jsem pak jeste sla ke svoji dr. a ta me vsechno v klidu vysvetlila. Cysta je stale stejne velka, tekutiny porad stejne akorat mrnousek trochu povyrostl, 11mm, ale zatim stale gestacni vacek a zadne znaky embrya nejsou videt 😒 Takze mam jeste kolem druhe volat na vysledek hCG, snad bude vyssi a uklidni me to trochu. Jinak jsem pro jistotu dostala neschopenku a na kontrolu mam prijit az 14.6., 18. jedeme na dovcu do Rakouska tak mam trochu strach jak to vsechno dopadne. Jdu se valet a odpocivat 🙂

sue_m
2. čer 2011

@wwwerca ach jo, takové něpříjemné doktory fakt miluju 😒 mohli by se chovat lidsky... ještě, že jsi pak mohla mluvit s doktorkou... veru, hlavně, že rostete! Embryjko se určitě ještě někde schovává... budu držet palce na toho 14.6., ať na vás vykoukne i se srdíčkem 🙂

macik79
2. čer 2011

@wwwerca Uvidíš že to dobře dopadne, 14.6. budu taky držet palce. Je fakt že někteří doktoři by zasloužili ránu do palice aby se probrali 🙂Mě čeká oretl zítra, jdeme na tu genetiku.

kami77
2. čer 2011

@macik79 Ahoj,taky nas v pondeli 6.6. ceka genetika,na kterou si nas pozvali a odpoledne si mame vyzvednout vysledek pitvy.Jak se ten termin blizi,zacina se mi vsechno cim dal vic vracet a mam docela strach... ☹ Nejake vysledky z genetiky nam uz prisli a tak vim,ze mimi bylo po strance geneticke v poradku,ze se na 99% jednalo o VVV,ale jisti si budeme az po pondelku.Jinak musim rict,chodime k primarce genetiky,ze pristup je tam skvely,vsechno vysvetluji a snazi se uklidnit a povzbudit.Fakt super.Tak pak dam vedet.
@wwwerca Drzim palce! 🙂

wwwerca
2. čer 2011

Tak hCG stouplo, huraaa 😀
Diky vam vsem holky!

macik79
2. čer 2011

@kami77 tak to jsi mě uklidnila. Já včera plašila, našla jsem ve schránce pozvánku na genetiku a hned jsem si vsugerovala že mě nebo manželovi našli něco, nějakou vadu nebo odchylku a že nám chtějí sdělit že nikdy nebudeme mít zdravé miminko. Sama jsem se tak vybláznila. Už jsem se trošku uklidnila, ale strach mám pořád.

wwwerca
2. čer 2011

A vam vsem samozrejme taky drzim pesti! Hlavne na te genetice, dokazu si predstavit jak jste nervozni. Ja mam z doktoru spatny pocit a jsem na nerva i kdyz jdu na kozni 😀

pingui
3. čer 2011

dobré ránko všem.

pingui
3. čer 2011

holky tak já nevím co to je,ale od včerejška mě bolí břicho a v noci jsem měla ukrutný křeče v podbřišku.Ráno jsem si brala Paralen. Je 5-tý týden od porodu,ale nekrvácím,jen mě bolí břicho a občas křeče.Ale špinění ani krvácení nemám.

macik79
4. čer 2011

@pingui ahoj, já dostala první MS ve středu, přesně 5 týdnů po porodu, takže to už může být příznak MS.

Jinak v pátek jsme byli na té genetice a já i manžel máme vše v pořádku. U miminka to prý byla jen náhodná vývojová vada a není pravděpodobnost že by se to mělo v dalším těhotenství opakovat. Uf, jsem moc ráda.

skurinka
4. čer 2011

@pingui -ja dostala presne za 4tydny ale trvalo to 3dny nez se to uplne rozjelo.takze si mysslim ze jsou to priznaky periody.

@macik79 -ahoj tak pozitivni zpravicka ted u jenom zacit snazenicko moc drzim pesticky 🙂

sue_m
4. čer 2011

Ahoj holky,

pozvala jsem mezi nás jednu maminku andílka... :( tak snad mezi nás brzy zavítá, až se na to bude cítit... a pomůžeme si tu navzájem...

@macik79 paráda, tak hlavně, že nic nenašli! To jsem moc ráda...

@pingui jak je ti? mě takhle bolelo hrozně břicho při první ovulaci po porodu, ale jenom jeden den... 😖 radši k doktorovi jestli tě to ještě bolí...

kami77
4. čer 2011

@macik79 Ahoj,tak to je dobra zprava,ne!Vim,zni to trosku nepatricne vzhledem k nedavnym okolnostem,ale je to ta nej varianta.Uvidis,ze dalsi tehotenstvi bude bez problemu 🙂

@sue_m Samozrejme radi pomuzeme!!!Taky jsem na jinem foru nasla dokonce dve maminky se stejnym osudem jako my tady...a taky jsem je pozvala k nam...Nechavam vsak na nich,jak se rozhodnou a jestli se pripoji...

@pingui taky si myslim,ze by to mohl byt zacatek MS,tzv. premenstruacni syndrom.Krece ci pobolivani v podbrisku a v zadech jsou priznaky.Vsak uvidis,kdyby se to zhorsovalo,tak se radsi porad 😉

kami77
4. čer 2011

@wwwerca Diky a drz se!

macik79
4. čer 2011

@kami77 Díky moc, genetička řekla že jsme oba zdraví, pro někoho samozdřejmá věc, já to obrečela štěstím.
Tobě budu držet palce v pondělí 6.6. a napiš jak jsi dopadla.

kami77
4. čer 2011

@macik79 Urcite se ozvu a diky za podporu!!! 🙂

sue_m
5. čer 2011

@okurkaa okurčičko, tak co... ? myslím na tebe...

@kami77 na zítřek držím moc palce...!

skurinka
5. čer 2011

ahojky holky ve stredu mame rozloceni s michakem na hrbitove 😒 uz ted z toho mam nervy ......
jinak holky dzim vam palce at je vse ok a uz jsou tady zase nejaka miminka 🙂

sue_m
5. čer 2011

@skurinka věřím, že rozloučení s Michálkem zvládneš, i když to bude určitě strašně těžké... ☹ budete ho mít v úzkém kruhu rodinném nebo s více lidmi?

skurinka
5. čer 2011

@sue_m -jen my dva ja a manzel ale tohle rozlouceni dela nemocnice pro tyto deti vis takze tam bude asi vice maminek a tatinku

sue_m
5. čer 2011

@skurinka aha... Německo mi v tomto připadá ohromně pokrokové, psala jsi i, že takto brzy narozené děti mají u vás na hřbitově své místečko, že? Bože... vážně na tebe budu moc myslet... nevím jestli bych to zvládla 😔 byla jsem před týdnem na pohřbu a představila jsem si tam několikrát, že je to pohřeb našich dětí... a nevím jak bych to ustála 😔

Já mám nějaký špatný víkend... od včerejška v slzách a neumím si pomoct... a to jsme ještě včera večer šli do kina na Lidice, tak jsem jich taky půlku probrečela... dnes mají naši broučci čtyři měsíce od narození a asi to na mě nějak dolehlo ☹ pořád na ně musím myslet. Taky přemítám nad kamarádkou, která mi znovu řekla, že jsou horší věci, přitom sama má dítě, zdravé, bez problémů... druhá kamarádka se diví, proč s ní nechci jít na návštěvu za těhotnou a nechápe to... a střídá se ve mě vztek, spolu s pocitem osamělosti, kdy mi připadá, že nikdo z mého okolí mě nechápe. Čím déle to je od úmrtí dětí, tak tím víc mi připadá, že to už většina lidí hodila úplně za hlavu a je jim to vysloveně jedno. Většina lidí se předemnou ani nezmíní, nemohou ani říct, že je jim to líto... Jenže co já tady? ☹
Prostě depka holky, jak blázen. A nějak mi nic moc nepomáhá se jí tento víkend zbavit 😔

veruska007
5. čer 2011

@skurinka Neboj, to bude dobry. Taky jsem se toho strasne bala. Meli jsme soukromy pohreb, mam znameho farare, takze jen ja a manzel, i Honzika hlidali kamaradi. Bala jsem se, ze se tam sesypu, tak jsem zobla od malyho Diazepam, trosku to pomohlo. No, obrecela jsem to, bylo to po dvou tydnech od porodu Jakoubka, ale porad na to vzpominam a jsem rada, ze jsme to rozlouceni meli.

Ja ted mam poradnou divocinu, v patek mi psali ze skoly, ze kdyz jsem disertacku odevzdala tak brzo, tak mam jit na cervnove obhajoby - 21. 6. Takze narychlo shanim miniskolku pro malyho, at se muzu ucit, protoze jinak hlidani nemame, ve volnych minutach se ucim... no, nevim, co driv 😝 . Takze myslim jen na jedno a je to strasne dobra psychoterapie 😵 .

Jinak na vas moc myslim a drzim palecky.

No, ja myslim, ze on to jinak nikdo nechape... kdo neprozil... musime se s tim smirit.

kessinkaa
5. čer 2011

Ahojky,tak čárka mi nesílila,tak musím bojovat dál!!Hlavní je,že tělo těhotnět chce

pingui
5. čer 2011

holky už mě to nebolí,ale myslím že to byla ovulace spojená s cystou která rupla.Už to poznám,ovulace jsou bolesti,ale cysta křeče že se nemůžu hýbat.....někdy mívám i oteklé břicho.....

pingui
5. čer 2011

@kessinkaa jéžíš....tak rychle do dalšího boje! Máš mražáčky? Nebo znovu IVF?

maculda
5. čer 2011

@sue_m Určitě je to tím, že jsou zrovna 4 měsíce. Ty výročí smutných událostí na mě taky dolehnou. Držím pěsti, ať se z toho brzo aspoň toršku dostaneš. No a ty kamarádky - je to hrůza, ale opravdu, kdo nezažil, nepochopí... Bohžel. Jestli je to dobrá kamarádka, tak bych ji to řekla, jak to cítím, že je mi líto, co (ne)říká a tak , ale jestli je to kamarádka, která nestojí za to tak bych to asi neřešila. 😖

kessinkaa
5. čer 2011

@pingui no mražáky ještě dva,ale asi půjdu do IVF,uvidím co řekne doktorka

sue_m
5. čer 2011

@maculda děkuju... výročí jsou hrozná... vždyzky si říkám jak rychle to uteklo, už bychom měli miminka doma a běhali kolem nich ☹ jak se daří tobě? Nevím jestli s tou kamarádkou nepřerušit na nějakou dobu kontakt... vždycky po tom co s ní mluvím je mi spíš hůř, tak... zkusila jsem jí to naznačit, ale to jsem se nechytla ☹ máte pravdu, kdo nezažil, nepochopí, já vím a musím si to vždycky připomínat...

sue_m
5. čer 2011

@kessinkaa to je mi moc líto!! Můžu se zeptat co se stalo? Hcg nestoupalo? moc mě to mrzí... ☹ jsi silná ženská a ten boj musí dopadnout dobře! Myslíš, že IVF je lepší než KET? moc držím palce, zrovna dneska jsem na tebe myslela a koukala jsem se, jestli není něco nového...