Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

margie
11. lis 2014

@ppetrac Ahoj no upřímě nikdo mi na to zatím pořádně neodpověděl. Potratila jsem 3x vždy ve druhém trimestru. Průběh naprosto stejný do 13 týdne vždy vše v naprostém pořádku pak krvácení po pár dnech týdnech odtok vody a konec. Všechny děti úplně v naprostém pořádku. Zřejmě se jedná o autoimunitní poruchu a bude se zkoušet zda něco zabere. Jsem takový zvláštní úkaz se kterými si doktoři neví moc rady. Tak nevím jestli jsem ti nějak pomohla 🙂

margie
11. lis 2014

@tezez nechci tě strašit ale u mě to jednou bylo 26 hodin jednou 2 hodiny a pak 8 hodin. Držím palce ať je to rychle za tebou. Nech si dát epidural jinak je to spousta bolesti na dlouhý čas.

potrat
11. lis 2014

@margie...tak to je super,že ti na něco přišli 🙂 ...to je dobrá zpráva a ještě se to dá léčit.takže další těhu,už by mohlo vyjít.Budu moc držet pěstičky...at tě pěkně přeléčí a pak hurá do toho. 🙂 to ti dělala kdy to výšetření na ty imuno protilátky.Já k ní jedu ted 24.11.tak jsem docela zvědavá na výsledky a hned se jí zeptám jestli mi to dělala také na ty protilátky.Myslíš,že se to dá vyšetřit i v těhu?

potrat
11. lis 2014

@...ták holky...první zprávy z gyndy...těhotná jsem,ale malinko...srdíčko ještě nebylo.19.11.jsem objednaná do rizikovky a už bych měla chodit jenom tam,budou mi nabírat kultivace atd...i má dr.mi dnes dala doporučení aby si mě převzali do péče.Budu ted víc v Plzni než doma,ale co hlavně aby už byl nějakej výsledek,ale to si ještě počkám.Má dr.mi řekla,že by bylo nejlepší kdyby si mě v té Plzni už nechali,ale že ani ležení nemuže nic zaručit.Moje dr má ted strach aby tam nebyla pořád ta ureoplazma,až mi vemou kultivace,ale když jsem končila 31.8.neschopenku a řekla jí at mi nabere kultivace,řekla to uděláme než budete plánovat těhu,že se ty mršky vrací,asi jí taky nenapadlo,že to přijde takhle brzy...tak děj se vule boží... 🙂 pá...myslím na vás a moc mi pomáháte,že jste tady

tezez
11. lis 2014

@margie díky i za tuhle zkušenost. Nedělám si iluze, že to bude za hodinu, ale je to strašný to čekání. Diagnózu vím už přes týden, dřív mě nevzali kvůli nemoci. Jsem z toho čekání už na Bohnice. Ale to tady asi nemusím nikomu vyprávět. Epidural mi dají, ale mám si říct s předstihem, anesteziiologove jsou prý velmi vytížení. Nevím jak mám odhadnout kdy říct, aby mě našich, aby pak nebylo pozdě. Jinak Tobě přeji ať se brzy zadari, jak jsem pochopila mas to hodně složité...

margie
11. lis 2014

@potrat to jsou výsledky z te hysteroskopie jak mi brali ty proužky dělohy a ty testovali na NK buňky. Obávám se že to ti nedělali. Moc mě zajímá co ti řekne až ji oznámíš tu dobrou zprávu. Podle mě ti řekne jak musíš jen ležet v nemocnici vic bych se spoléhala na tu rizikovku na Lochotíně
Už něco víš nebo teprve jdete k doktorovi?

margie
11. lis 2014

@tezez podle mě čim dřív tím líp protože až se to fakt rozjede je to peklo. Oni než k tobě přijdou taky bude trvat. Mě ho naposled skoro ani nemohli pichnout jak jsem se kroutila bolestí. Nebyla jsem schopna chvilku vydržet bez hnutí. Takže určite je aspoň upozorni ze to chceš co nejdříve.

potrat
11. lis 2014

@margie...tak to mi nedělali...jen brali krev a to sperma,jak sem psala.No ona je pro abych od začátku ležela,ale žádnej doktor pokud třeba nekrvácíš tě asi v nemocnici nenechá,když do 3m,se muže potratit.No taky jsem zvědavá jak se bude tvářit až jí to oznámim 🙂 koukám,že si taky všechno musíš zjištovat sama 🙂

margie
11. lis 2014

@potrat děvče já mám z tebe takovou radost a myslím na tebe že budeš škytat celé těhotenství. 🙂 🙂 🙂

potrat
11. lis 2014

@margie...no zatím mám jenom zimnici...si dělám srandu 🙂 a co v práci už dobry?já snad makat už nebudu,za chvíli budu jedna velká koule...hihi 😉

tezez
11. lis 2014

@margie je tady dost zmatek. Ráno mi měli dát tabletu, už jsem nesměla jist a pít. V 10,30 přišla teprve doktorka a děsně se divila, že jsem nic nedostala. Tabletu zavedla až v tech 10,30. Pak ztratili podepsané souhlasy a včera mi doktor řekl, že mi Epidural dají automaticky, dnes sestra, že ne, že musím říct. Zatím se nic neděje, jen mi hrozně ztvrdlo břicho... Upřímně, v životě jsem neměla větší strach...

ppetrac
11. lis 2014

@tezez To je mi líto :( Já to měla naštěstí celkem rychlé, ale prý to může opravdu trvat i třeba dva dny. Přeji ti, aby to bylo rychlé a moc jsi se netrápila!

ppetrac
11. lis 2014

@tezez Já jsem dostala jen prášek a kapačku na bolest, ale ta snad ani nestačila zabrat, pak už jsem porodila. Koukám, že jsem to asi měla ještě docela v pohodě. Opravdové bolesti jsem měla jen chvilku. O epiduralu se vůbec nemluvilo....Měla jsem jít původně na Bulovku, ale tam mi v pátek řekli, že až v pondělí, takže jsem byla na Mělníku a jsem za to strašně ráda. Lepší menší nemocnice....

ppetrac
11. lis 2014

Nechápu, jak tě mohli nechat čekat týden od verdiktu.. .:(
@tezez

tezez
11. lis 2014

@ppetrac no bůhví co mi dají až si řeknu, sestra taky mluvila o alternativach. Asi se jim do toho Epiduralu moc nechce. Jsem tu od včera a furt čekám. Ráno jsem tu musela být v 7h na lačno, což nebylo vůbec potřeba. Přijali mě až v 8,30 a až v 10h přišel doktor a za další tři hodiny mi zavedli tyčinky na roztažení porodních cest. Jsem sama na pokoji a je to nesmírně depresivní, na druhou stranu lepší, než s babkama, aby na mě ziraly jak furt bulim... Ten zenskej úděl je opravdu někdy tak těžkej až to není hezký. Diky za podporu.

tezez
11. lis 2014

@ppetrac kvůli viroze, anesteziolog přišel to pondělí na genetiku, prohlédl mě, poslechl a řekl, že si mám dojít k praktikovi pro ATB a za týden na shledanou ☹ celý týden jsem se dávala dohromady a od včera jsem zase mimo... Je to strašně dlouhý ☹

ppetrac
11. lis 2014

@tezez To je fakt hrozný, snad to budeš mít brzy za sebou!!! :( Mně přijali a hned zavedli tabletky a pak vždy po třech hodinách, na nic se nečekalo! Já jsem byla na nadstandardu, abych byla sama a jsem za to ráda!

ppetrac
11. lis 2014

@margie To je hrozný, když se to nedá nijak ovlivnit a prostě se to rozjede... :( Snad už budeš mít teď větší štěstí! 🙂

tezez
11. lis 2014

@ppetrac to čekání jak jsem psala mě ubiji nejvíc. Jsem na standardu, ale sama. Ještě abych tu měla kolem nějaký cizí babky, to bych už vůbec nedala. Teď jsem dostala další tabletu a sestra říkala, že až začnou bolesti dá mi infuzi. O epiduralu ani muk. Už jsem z toho totálně zmatená.

ninanela
11. lis 2014

@tezez nevím co napsat,snad jen nech si brzo doma a čas pro tebe rychle utíká.Taky to mám za sebou.

tezez
11. lis 2014

@ninanela děkuji za podporu. Není nás tu zrovna málo, že... Já to prozivam právě teď a jediný moje přání je vzbudit se za měsíc... Zvládly jste to vy všechny, zvládnu to taky. Jen je to fakt mnohem těžší než jsem si kdy mohla myslet...

ninanela
11. lis 2014

@tezez Si silná a statečná.Máš doma chlapečka a ten ti pomůže.Myslím na tebe.

potrat
11. lis 2014

@tezez...mě žádný epidurál nikdy nedávali.Ted naposled byla jsem 19+4...mi opět odtekla voda(dítě zdravý),zavedli mi večer tablety k ránu jsem začala hodně krvácet,ale neotvírala jsem se jen bolesti.Tak mě doktor roztáhl 😢 a dali mi tablety pod jazyk.2 hodiny jsem měla zimnici a pak to byla rychlovka.Sama na pokoji...pak vyčištění...no nejhorší co muže ženská zažít.Druhý den jsem podepsala revers...nemohla jsem tam už být,měla jsem to pořád před očima.Hnus...Tak at to máš brzy za sebou...doma to bude lepší,ale nikdy nezapomeneš.

tezez
11. lis 2014

@potrat uf, to je běs ☹ kolik těch tablet Ti dali? Za hodinu dostanu třetí. Hrozně mě to bolí když mě vyšetřují a zavadeji tablety, mam to tam asi nějaký precitlively. Takže představa co mě čeká je naprosto udesna. Říkali, že to musí jít pomalu kvůli jizve po sekci, jsem 1,5 r po porodu. Mě budou všechno kromě revize dělat v pokoji. Diky všem za podporu!

janasev
11. lis 2014

@tezez mně vyvolávali porod u malého trvalo to den a půl a ted při těhotenství 26 tt, mi zavedli tabletu v 11. hod. , dávali mi je co šest hodin a porodila jsem druhý den v půl devaté večer, větší kontrakce se rozjeli po píchnutí plodové vody kolem 14 hod. a v půl osmý večer mi píchli epidural, mezitím mi davali nějaké injekce na bolest, určitě když to půjde si řekni, je zbytečné trpět fyzickou bolestí když to můžou aspon trochu zmírnit, at je to co nejdříve za tebou a jsi v pořádku, je to už měsíc a je to jak na houpačce ,ale řekla bych,že už o malinko lépe

potrat
11. lis 2014

@tezez....mě dali jen 1 tabletu na noc do pochvy a ráno kolem 8h asi 2 tablety pod jazyk a kolem 11h bylo po všem,bylo to fakt rychlé.Na bolest myslím nic...už si to ani nepamatuji,ale celou dobu se mnou byla sestra,tedy až po vyčištění.Jinak jsem byla taky sama.

tezez
11. lis 2014

Tak mam třetí tabletu, pry mi davaji poloviční dávku kvůli té sekci. Konečně mi taky vyndali roztahovací tyčinky, pry to melo byt vyndane už dopo. Jak říkám, tady je hrozný zmatek. Znovu jsem se ptala na epidural. Přišla doktorka a začala mi vysvětlovat, že bez bolesti to nebude, že epi je riziko po sekci, prostě se ji do toho nechce. Druhá doktorka ji do toho kontrovala, že to není takový drama, ta zase, že mě nebude hlídat, že sem riziková, to všechno přede mnou. Nechápu v čem je problém mi napichnout katetr a zavést látku až bude potřeba. Anesteziolog tu totiž v noci nebude a pokud se to rozjede budu odkazana na infuze s dolzinem a to je pěkná sračka, měla jsem ho při prvním porodu. Jako v téhle situaci se ještě dohadovat o tom co je pro koho pohodlnější, to mi tak zbývalo. Vzdala jsem to a řekla ať udělají co je pro mě nejlepší...

ppetrac
11. lis 2014

@tezez To je síla, já byla šťastná, jak se ke mě všichni chovali, byli strašně hodní a žádné takové zmatky a dohady.

ppetrac
11. lis 2014

Já dostala během dne 5 tablet a druhý den brzy ráno bylo po všem. Co tu píšete, jsem to měla asi opravdu ještě dobré. Žádné krvácení a mega bolesti...

zhortova
12. lis 2014

@margie Teda, tak to je teda zajímavé. Ale už jsem o něčem podobném slyšela a myslím se jen předepisují léky, které právě potlačují tyto buňky. Ale docela mi nesedí to, že když už ty buňky takhle útočí od začátku, že ty potraty proběhnou až tak později. Myslela jsem, že když je tam takový problém s imunitou, že se to většinou stává o něco dříve. Ale teda fakt zajímavé. Nicméně je fajn, že se zjistilo aspoň toto, protože teď to vše zase do sebe zapadá a podstatné je, že se našlo řešení. V dalším těhu se to už ohlídá. Jen mě štve, že tohle dělají až po těch vice potratech...kolik si člověk mohl ušetřit bolesti, kdyby se to zjistilo dříve že? Ale to vůbec nikdo neřeší. Škoda, že Tě Ulčová neobjednala už na prosinec, ale ono to zase rychle uteče. Je pulka listopadu a ani se nenaděješ a bude leden. Kdy Ti bude ta zkušebka končit? A zlepšilo se to v práci nebo se pořád plánují služebky atd....ideálně vydržet tu zkušebku a pak teda zmiznout na neschopenku, když se zadaří.