Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

jhoki
19. črc 2015

@lu1710 To bylo první těhotenství, co dopadlo blbě. Šla jsem ke svojí doktorce na kontrolu 23+5, ta zjistila, že mi prolabuje vak blan. Ve fakultce se mnou nic nedělali, CRP a leukocyty jsem měla nízké. Nechtěli mi dát kortikoidy na dozrání plic a gynipral, protože se to dává po 24 ukončeném týdnu. A za dva dny jsem začla krvácet a rodit, trvalo to asi 4 hodiny. Chlapeček měl 490 g a nejspíš nepřežil ten porod, císaře mi nechtěli udělat, protože děloha je v tomto stupni těhotenství ještě malá a zůstala by tam velká jizva. Tak jsem si odkroutila bolesti a ráno jsem šla domů. Řekli mi, že neví, čím to bylo a víc se se mnou nikdo nebavil. Jelikož moje gynekoložka nevypadala na to, že by chtěla po něčem pátrat udělala jsem to sama a šla jsem k jinému gynekologovi. Jediné co jsem ze všech těch výsledků včetně pitevní zprávy zjistila bylo, že jsem měla ve stěru nález, ale negativní markery infekce, tak mi ATB nikdo nedal. Druhé těhu bylo takové, že jsem pořád zobala nějaká antibiotika, která podle mě stejně neměly efekt, ve 29. týdnu mi začalo tvrdnout břicho a zkončila jsem opět ve fakultce, tam jsem si to užila 6 týdnů. Pak mě pustili domů, protože už jsem jim tam dlouho zabírala postel a 36+5 jsem dostala kontrakce a porodila zdravou holčičku, byla jen menší (2340 g) jinak vše ok. Štítnou žlázu mám ok, nemám žádnou trombofilii jen sníženou imunitu, což se neřeší. Tak asi to je v rukou božích. Co se týče tebe, asi bych si v dalším těhu vykřičela utrogestan celé těhu až do 36 t. Utrogestan není jenom hormon, ale ovlivňuje imunitu a celkově stav dělohy, Dává se i preventivně nízkomolekulární heparin u žen, které sice nemají prokázanou trombofilii, ale opakované ztráty ve 2. trimestru. Cerkláž už se dělá velmi málo.

kotrbelinks
21. črc 2015

Ahoj holky tak uz mam noveho gynekologa ma dobre recenze a spousta zenskejm pomohl tak uvidíme jsem k němu objednana na 29.7 tak jsem dost zvedava. Jinak u me to bylo stejne jako v predeslim tehu presne nejaka infekce ta mi zkracovala cipek a otevrela porodni cestu ja nic nepoznala nemela sem zad bolesti svedeni ani vytok. .Ten byl az tu nedeli tak sme jeli na pohotovost a tam mi rekli ze potracim a nejde to zastavit nasadili magnesium a antibiotika ja chtela vydrzet ale bohuzel v noci mi praskla voda bylo to hrozny ale to vite kazda z vas.. ☹ No jinak sem taky zvedava jak vse bude.No genetiku mame v poradku .Cekam na výsledky z pitvy atd.Styska se mi po nich

kotrbelinks
21. črc 2015

Jinak kdyby mi gynekolog kontroloval cipek mohlo se tomu zabranit ale on nic a ja mela ruzove brýle nepripoustela sem si ze by se to mohli stat znova.No každopádně dalsi tehu je mit rozhodne nebudu...Sem hloupa ☹

moni34
22. črc 2015

@kotrbelinks nejsi hloupá, nikdo dopředu neví co se stane. Můj první syn se narodil v 35tt s váhou 900g, můj gynekolog mi tvrdil, že má 2,5kg, poslal mě do porodnice kvůli divným srdečním ozvám a tam zjistili, že je tak malý, udělali císař, naštěstí vyvázl jen s autismem a adhd. Řekli mi, že to bylo infarktem placenty, nikdo to nijak neřešil. V roce 2009 jsem po ivf porodila ve 24tt dvojčátka, odtekla mi plodová voda, nikdo mi neřekl proč, bylo to strašné, chodila jsem na hematologii kvůli chudokrevnosti a doktorku napadlo udělat testy na srážlivost, zjistila mi trombofilii a zuřila, že to nikdo nezjišťoval dřív, protože za oba porody mohla právě trombofilie, kdybych si píchala na ředění krve, mohly tu moje děti být. Zkusili jsme další ivf, tentokrát už jen s jedním embryjkem ale musela jsem ukončit těhotenství ve 26tt kvůli raritní vývojové vadě. Vím jak se cítíš, taky jsem si tím prošla, ale člověk se nesmí vzdát a rozhodně se neobviňuj! Taky máme genetiku v pořádku, čekáme na výsledek pitvy, strašně se mi stýská, museli jsme vyřizovat rodný list, už podruhé, pohřebné, už podruhé, je to hrozné, pořád ještě jsou hrozné ty pohledy lidí, kde mám bříško a jak to že nemám kočárek, jsme malinká vesnice, všichni se tu známe...je to tak těžké...

kotrbelinks
24. črc 2015

Ahoj je to hnus co se deje kde jaka cuza muze mit deti ani o ne nestoji ale to uz tady bylo psany mockrát...

kotrbelinks
25. črc 2015

Moni ja sem z jedné stránky rada ze se to stalo ve 20tt nemusim zarizovat rodny list a umrtni vzdyt to je sileny to akorát tak stourani do uz tak velky rany.. ☹ ach joo

kotrbelinks
27. črc 2015

Tak dneska jsou to presne dva týdny co jsem rodila skoda ze mi doba neplacou miminka.

moni34
28. črc 2015

u nás to byl v sobotu měsíc od porodu...nějak to zase na mě dolehlo, není mi moc dobře...možná je to tím, že jsem dostala MS, hormony dělají svoje...

kotrbelinks
28. črc 2015

At je brzy lip Moni..No zitra jdu uz k tomu novemu gynekologovi jsem neuveritelne nervozni az jsem z toho dnes umyla v celem byte okna vyprala zaclony a umyla linku a prd platny ale aspoň to tu krasne voni..Drzte peste

moni34
28. črc 2015

neboj, určitě to bude v pohodě, budu na tebe zítra myslet 😉 já jsem nervozní i když jdu ke svému gynekologovi a to už ho znám dlouho 😕 držím palečky 🙂 🙂 🙂

luhanka85
10. srp 2015

ahoj holky, tak jsem od 1. srpna zpátky v práci a nic moc. Hodně mě to připomíná proč jsem se vlastně vrátila všichni se ptají kde jsem tak dlouho byla no prostě na houby. A vůbec nezvládám stresové situace když se někomu něco nelíbí a začně na mě piskovat tak mě se hned derou slzy do očí. Myslela jsme ,že mě to pomůže dojíd na jiné myšlenky a je to spíš obráceně 😒

kotrbelinks
11. srp 2015

ahoj holky u toho noveho gynekologa to bylo hodne v pohode je vazne super..Luhanko85 ty jo se ti nedivim me by bylo desne tez v praci...Lidi jsou hloupaty..

miskuli
11. srp 2015

Jezis to je hnus, kolik zleho se deje... je mi z toho vseho do breku, kolik maminek si tohle muselo prozit a jak je okoli uplne otroubene.. viva dnesni zk***** dobe ☹ ja v nedeli mela dvoumesicni "vyroci", moc bych si prala, aby mi Eliska za sebe poslala zdravou sestricku nebo bratricka, protoze jen radost z noveho trhu dokaze malinko prebit tu bolest a prazdnotu... at jste/jsme brzy zase stastne mamy, myslim na vas.. na vsechmy

nikinelinaty
10. zář 2015

kotrbelinks je mi to hrozně líto co se ti stalo. Nám se staly tyto předčasné porody 2x po sobě. Ted nevím zda mohu už medicině věřit, zda se to nestane znova :(. Nevím co si o tom myslet.
U nás jsme najednou skončili ve 27 týdnu + 0 kdy tedy bohužel menší dcera mně drcla do břicha a najednou jsem rodila. Důvod opravdový skutečně netuším, co se miminku stalo a v inkubátoru nám zemřelo a to mělo apgar skore 6-8-8 a prý se nemusím obávat dcera měla 1100 gramu. A najednou když přijel manžle se podívat už byla malinká zakryta a oznámi nám zprávu. Pak jsme museli oznámit i holkám tenkrát starší dceři bylo 6 roku, že prostě miminko zemřelo. Dodnes netuším zda starší dcera je z toho smutná příliš, ale utěšují mně stále a hrají si holky na miminko.
Pak nám řekli můžete hned a my měli znovu smůlu tentokrát s jasným rizikem placenta previa a mně se celá utrhla doktoři se mi dušovali v 23týdnu, že tentokrát čípek nepovolí a rodit nebudu měli jsme chlapečka. A najednou to stejné do 5dnu jsem rodila a tak, že jsem jim řekla je to tu určitě nebo mám střevní průjem a já byla otevřená a pak nastal blázinec nebo bych vykrávcela. Kdybych udajně porodila jsem mrtvá nebot s placentou previa bych nepřežila. Maly se rozhodl tam dát ruku a nedovlit ani lékařům mně porodit.

A jsem z toho fakt celá smutná, nevím zda jim mohu věřit.
Potrat tvrdili u dcery náhoda, ale co si vzpomínám i s 2 dcerou na konci 2 trimestru nastal blázinec s plodovoou vodou. Mám trombofilii a hematolog dle mně to znovu podcenil. Ted mi nasadil ascorutin a prý se ted uvidí co dělá moje krvácení konečně se rozhodl mi udělat ještě nějaký test na krvácení. A nevím zda mu opravdu věřit. Našli jsme si novou gynekoložku a ta se tukala na čelo proč mi nedaly utrogestan to řešili až v nemocnici. A podotýkám, že jsme chodili k nejlepšímu gynekologovi Vlašínovi, co mi utrogestan též nedal prý je to zbytečne.

Nevím zda to ted spiš už není příliš vysoke riziko, ale člověka to hrozně bolí a trápí.
Po ročním císaři zbývá už jen 3 měsíce a můžem přemýšlet co dělat. Každopádně jí dostávám extremní nápad jet až do Prahy, kde se specializují na předčasné porody a zjistím aspon důvod proč co se stalo a že asi můžu být ráda, že mám 2 zlatíčka, ale hrozně to bolí. Psala jsem si s Kouckým i tenkrát a řekl bez utrogestanu ani ranu, ale nemůžu to tu lekarům nutit ason mi dvají na začátku duphaston pokud ho nemám krvácím.
No uvidíme co přinese čas manžel říká uvidíme nevm co plánujeme blíží se mi narozeniny, ale já mám hroznou hruzu, že se ted posere ještě něco víc :( a dopadne to znovu špatně.

Tobě držím moc palečky musí to být šílené bylo to tvoje první?

nikinelinaty
10. zář 2015

Ale tentokrat známe důvod:placentarni hematom na placentě 3x jsem měla ulz nebylo nic vidět a z ničeho nic se to rozjelo a porod byl kvůli čípku najednou klesl z 4,5cm na 2.9cm to už mi bylo jasné, že nastane uplně to stjené jako u dcery. To to šlo taky najednou čípek mudra zvážněla a za 3 dny se to rozjelo. Tam důvod nevím bez vvv a hotovo. Udajně dle porodníku dítě muselo mít vadu a můžeme být rádi, že je mrtvá že se netrápí, když máme 2 zdravé děti.
Maly se tam nakonec udusil nebot bylo na mně zda se nechám s císařovat nebo ne, ale nakonec musl být nebo bych zemřela a vykrvácela.

Děkuji za vypsání
Na třetí zázrak čekám už ted v květnu to bude 3 roky a stále nic a už tedy nevěřím.

Všem přeji at to příště dobře dopadne. Netušila sem jak je to najednou složité.

pt1981
10. zář 2015

Ahoj holky, cetla jsem nektere vase pribehy, je mi to tolik lito! Ja jsem u prvniho tehotenstvi cekala dvojcatka, jedno mimi zamlklo v 8+6, devcatko jsem porodila v 39+0 cisarem... Nedavno jsem otehotnela, znovu dvojcatka. Zase jedno mimi zamlklo v 7+0, druhe jsem rodila pred 14 dny ve 14+0. Dawnuv syndrom, kombinovana vada srdicka a velky otok hlavy... Pry nemelo sanci prezit ani prenatal. Bylo to strasny a porad se mi to cely vraci...

michalka_n
14. zář 2015

ahoj holky omlouvám se pokud je má otázka příliš nevhodná ale mohu se zeptat zda jste měli nějaké příznaky? jakože třebas křeče beno tvrdnutí nebo krvácení? Dost se bojím takovýchto věcí kord když cítím pohyby docela malo, ale po tom co sestře po porodu málem umřel syn se o to trochu zajímam..

jabadabadoo
14. zář 2015

@michalka_n nebylo mi vůbec nic

moni34
26. zář 2015

@michalka_n taky mi vůbec nic nebylo, bylo to jako blesk z čistého nebe

mimi1004
26. zář 2015

@michalka_n Já jsem teda neměla pozdní potrat, ale "jen" předčasný porod, dcera bude mít příští měsíc 1. narozeniny, ale příznakem, který mě dostal na porodní sál ve 26+2tt, bylo silné hlenění s krví (vypadalo to jako ošklivá rýma, při které praskla v nose žilka, jen to šlo spodem a ne nosem). Jinak žádné bolesti, nic. Byl to šok z čistého nebe. Ale ty se nestresuj a buď v klidu, ať to dotáhnete do zdárného konce 🙂

fifinka222
6. říj 2015

Ahojky,mam teprve 23 let a potratila jsem v 5 mesici tehotendtvi kdy uz sem citila pohyby a vse...mel to byt kluk a me prvni miminko...zacala jsem mit strasne bolesti..az mi praskla voda a porodila miminko chvilu se hybalo ale pak se doktori snazily ozivit ale nepodarilo se :( sem s toho smutna rikam si proc sem to byla zrovna ja...

jabadabadoo
6. říj 2015

@fifinka222 ahoj, je mi moc líto, co se stalo ☹

sarka133
7. říj 2015

Ahoj, kdyz jsem hledala na internetu pomoc,našla jsem vaši diskuzi. Slzy mi tekly proudem, kdyz jsem četla vaše příběhy 😔 chtěla bych se také podělit o kruté zkušenosti, co mi život nadělil. Rok 2009 potrat ve 22.tydnu, praskla voda při pohlav.styku,po druhé rok2011 prolabujici vak blan též ve 22tt. Příčinu nevěděli,prý infekce. O tom,jak to bylo šílené ani psát nemusím. Zhroutil se mi svět. Proč ja? O tvrdnuti a lécích jsem netušila. Zřejmě jsem mela pana gynekologa na úrovni. Který nic neřešil a ze to určitě jednou dopadne. Odešla jsem. Nový dr slíbil ze se o me postará. 2012 se mi narodil chlapeček na 32tt. S apgar skóre 10 10 10. Byl to boj (vnitřní) zda to nedopadne zase špatně. Udržet si pozitivní myšlenku je strašně těžký. Zjistilo se,ze mam nedostatečnost děložního hrdla. Tudíž šance donosit miminko je mizivá. Nastal klidový režim, ležet a ležet a ležet. Brala jsem magnesium 2-2-2, utrogestan 0-0-2,mamavit a probiotika na udržení ph v pochve. Čípek držel(4,2cm) a na 26 to se zkrátil na 2,5cm+nalevka,tak následovala nemocnice pro jistotu. Po týdnu me propustili, dobrý a na 29tt zase do nemocnice,čípek měkký otevřeny na prst,délka 2,5cm. Tuším. Na 31tt propuštěna a na 32 tt me vezli rychlou do Prahy pro porod, tam me udrželi asi 3dny a pak se narodilo moje stesti! Po měsíci nas propustili domu. 🙂 Ted jsem těhotná 16tt ,chtějí,abych podstoupila cerklaz. Hodně jsem toho nacetla ale je to pořad 50/50. Myslíte,ze by mi mohla pomoci? Bojím se,ze o mimi přijdu,třeba kvůli tomu stehu. Do toho všeho jsem byla včera na kontrole a říkal ze čípek 4cm ale začíná nalevka a placenta témeř k vnitřní brance-k ni mi zatim nic neřekl, ale co jsem se zase docetla na netu ,tak je to další průšvih ☹
Moc dekuji

jhoki
7. říj 2015

@sarka133 Ahoj, nebudu se moc rozepisovat, protože moje psychika je taky v p....někomu cerkláž pomůže, ale je tu jedno ale...dělal ti tvůj doktor stěr z pochy na bakterie? Pokud tam nějaké jsou steh to ještě zhorší a bakterie na něm rostou jak houby po dešti. Pokud tam něco máš, jedině antibiotika. Tvrdne ti břicho?

lu1710
7. říj 2015

@sarka133 ahojki taky se mi to stalo potrat ve 22 týdnu prolabující vak blan, nezjistila proč. Infekce nebyla prokázana. Pitva neřekla nic. Bylo to taky mé první mimi. Tak ted nevím co bude. Taky řekli nedostatečnosti děložního hrdla, ale cerkláž že mi pro příště dělat nebudou,že se to dělá až po více potratech. Jinak s prolabujícím vakem mě ještě zkoušeli sešít ale při posledním stehu mi praskla voda, prý hlavně kvůli tomu, že má nožky zrovna tak dolů a kope. Taky by mě zajímalo co a jaká je pomoc. Tak se kdyžtak ozvi. Lucka

jhoki
7. říj 2015

@lu1710 Promiň, že jsem ti neodepsala, napravím to, až budu mít trošku více času. J.

fifinka222
7. říj 2015

@jabadabadoo
Dekuji jsem z toho zmatena kdo neco chce to nema a ten kdo to nechce ma vse.. 😢 ale panbuh neni spravedlivej tady je fotecka toho meho drobecka

mimi1004
7. říj 2015

@fifinka222 Budu brečet, miminečko krásný malinký ☹ Drž se...

fifinka222
7. říj 2015

@mimi1004 v 5 mesici sem neudrzela tehotenstvi a umrelo mi pred ocima sem z toho znicena do ted nevim co mam delat bojim se otehotnet po druhe

jhoki
7. říj 2015

@fifinka222 ☹ ☹ ☹