Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

pingui
23. kvě 2011

jeden výborný porodník z Prahy,má i skvělou poradnu na netu razí heslo ,že těhotenství není nemoc a žena by měla dělat vše na co je zvyklá,od běhání,plavání až po lyžování 😀 ,bohužel tohle já teda neuznávám.Všechny moje těhotenství byla jedna velká diagnoza a všechny jsem odležela ve špitále a projela jsem se i záchrankou. Kdybych dělala vše na co jsem v běžném životě zvyklá tak už jsem po smrti. Ale jinak,je to fajn doktor 😀 😀

okurkaa
23. kvě 2011

@sue_m Me taky vubec nic na to tvrdnuti nezabiralo. Jen kdyz jsem byla v nemocnici, tak nejaky kapacky, ale na tech jsme nemohla byt porad. Ale jinak jsem mela bricho porad jako kamen. Me epidural nedali a musela jsem jen lezet a ani chodit jsme nesmela. Tak jsem skoro dva dny cekala, nez se porod rozebehne uplne. Jen mi porad nabirali krev, jestli uz nemam zanet v krvi tak vyskoky, aby me ohrozoval. To by mi pak porod urychlili, jinak nesmeli.

okurkaa
23. kvě 2011

@kessinkaa Moc drzim palce. Ja jdu pristi tyden na posledni IUI a pak uz zkusim IVF. 😉

okurkaa
23. kvě 2011

@pingui Ja bych uz po tom tady do toho nesla. Byla bych stastna, ze uz mam ditko. 😉

okurkaa
23. kvě 2011

@pingui Muzu se zeptat, odkud jsi a kde jsi rodila? Ja s tim panem doktorem taky nesouhlasim. Ridit se podle toho, tak nikdy nebudu mit ani jedno.

kessinkaa
23. kvě 2011

@okurkaa díky,tak taky držím palce,aby to vyšlo 😉

ivcah
23. kvě 2011

@sue_m Přesně. A ono hlavně nikde to není jen růžové. Každý má něco, něco co ho tíží a my holt máme tohle. Ale je potřeba taky říct, že my MÁME velkou naději, že se všechno v dobré obrátí. Já myslím, že naděje je to poslední, co člověka drží nad vodou a my ji máme!!! Můžeme sice nadávat na osud ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat 😒
@duhovka Myslím, že ten čípek je nevyspitatelný - navíc nezáleží jen na jeho délce ale na stavu porodních cest. Já měla jeden týden čípek jedna báseň, za týden už krátký a otevírala jsem se. Za další týden zašití, protože se to horšilo no a za týden porod. Takhle to šlo pondělí co pondělí od desíti k pěti. Všichni to věděli a stejně mi pomoct neuměli. Dokonce jsem dostala i Gynipral, který se normálně ordinuje až ve vyšších stádiích těhotenství. Ležela jsem, kontrolovali mě, zašitá jsem byla a stejně se to stalo. Takže myslím, že doktor v
tomhle směru ani nic zanedbat nemůže, protože se jednak situace strašně rychle mění a jednak když se to má stát, tak se to stane a medicína tomu neumí předejít.
Jo ještě jak píše Sue_m o tom ležení, tak jsem četla studie, že nebyla prokázána souvislost - tedy že ležení má pozitivní dopad co se týče čípku. Že se sice pořád ordinuje klid ale že předčasnému porodu, pokud to k němu směřuje, to prostě nezabrání. Já ty 3 týdny ležela s nohama vzůru a mohla jen na záchod - a výsledek znáte

pingui
23. kvě 2011

@okurkaa jsem Praha-východ,rodila jsem u Apolíny.

duhovka
23. kvě 2011

@okurka
Tos uz byla za 24tt, ze ti nechteli pomoci a musela ses 2 dny trapit? Pane jo, to sis uzila! Muzu se zeptat, kolik IUI jsi podstoupila? A v cem je u vas problem? Asi nas to ceka, tak at vim. Jinak drzim moc pesti, at to vyjde!!!!

sue_m
23. kvě 2011

@okurkaa já tak doufám, že už to nikdy neprožijeme 😔 mám tendence vidět budoucí těhotenství naprosto ideálně - žádné problémy, žádné tvrdnutí břicha, budu si běhat po světě se spokojeně kopajícím miminkem až do nějakého 39.týdne... a pak už ho budeme držet zdravé v náručí. To jsem idealistka, že? Když já na to tak musím koukat, jinak bych se asi zbláznila... když si vzpomenu, jak jsem se vždycky v těhotenství bála jít i na záchod, že zase uvidím krev nebo špinění... 😖 na to zoufalství, kdy mi tvrdlo břicho i v naprostém klidu na gauči... 😖 je to prostě taková bezmoc.

@ivcah právě, nikde to není růžové... když někdy vidím co a jak řeší mí známí, kamarádky... tak si říkám, že jim není co závidět, i když třeba na první pohled se zdají všichni v pohodě, šťastní...

sue_m
23. kvě 2011

@duhovka ten čípek mi právě řekli, když jsem do Podolí dorazila už s kontrakcema... taková mladá doktorka tam byla, smutně na mě koukala a celkem hned, bez průtahů mi oznámila, že to vypadá špatně, že jsem otevřená na špičku prstu a část plodových blan je venku...
Ale co si pamatuju, tak mi doktorka často ( ne vždycky ) kontrolovala čípek, třeba jenom pohmatem nebo tím vnitřním ultrazvukem. Myslím, že to snad hlídají...

duhovka
23. kvě 2011

@sue_m
Myslisze to bude napsane ve zprave? me by to fakt zajimalo.....

sue_m
23. kvě 2011

@duhovka já nevím... 😒 určitě to ale budou mít v záznamech v nemocnici, takže dohledat by se to dalo. Ta má doktorka to psala přímo předemnou do počítače.
Večer napíšu psaní 🙂

okurkaa
23. kvě 2011

@duhovka Ne, teprve 20tt. Ale pry i tak mi nemohli porod nijak urychlit, protoze by vlastne miminka zabili. Minule jsem otehotnela hned na prvni pokus. Ted je problem asi v hlave, uz se chystam na 4 ☹

okurkaa
23. kvě 2011

@sue_m Ani nevis, jak moc bych nam to prala. Ale vubec s tim nepocitam. Ja rodila v Motole a riikove oddeleni je tam strasne. Ted chodim do CAR v Podoli, tak to bychom se mohly potkavat?? 🙂

okurkaa
23. kvě 2011

@sue_m, Duhovka, on se normalne ten cipek nemeri. Ja byla na pohotovosti porad kvuli krvaceni jeste behem I. trimestru a uz jse se ptala, jak vypada. Samozrejme mi rekli, ze se kontroluje az od 20tt...Ja poznala, ze se neco deje, protoze mi kleslo brisko a zacala jsem mit trosku tlak v podbrisku a pak jsem zacala spinit. Sla jsem na kontrolu k obvodakovi, zrovna slouzil takovy stary deda. Ten me jen prohlidl a rovnou rekl, ze je to na nemocnici. Kdyz jsem tam prijela, tak se takova mladsi doktorka, vedouci rizikoveho oddeleni, strasne divila. Pry je vsechno v poradku, ale radeji ze me posle na UTZ. Tam se zhrozili, hrdlo jen 1.5cm. Ona me poslala domu, ze nema volnou postel, at prijdu druhy den. Do toho nam jeste delali vytah, tak jsem sla do 6. patra pesky. Tak jsem byla par dni na oddeleni, kde mi ani nerekli, ze mam lezet. Pro obed jsem si taky musela chodit. Na dalsi UTZ jsem taky musela pesky a to uz byl cipek jen 0.5cm a z UTZ volali na oddeleni, jak me vubec muzou nechat chodit. Nasledovala cerklaz, ktera samozrejme uz nedrzela, protoze nemela kde. Za tyden me pustili domu, kde jsem byla dva dny. Po kontrole u obvodaka jsem mazala opet do Motola, protoze steh povolil a uz se tlacily plodove obaly. Pokusili se novou ceklaz, ale prisla infekce a zacaly kontrakce....

duhovka
23. kvě 2011

@okurka
Pane jo, tak to je fakt mazec!!!! Po jak dlouhe dobe ti nabidli IUI? A hledali kde muze byt problem? Motol asi vymenis, vid? Me si nechali v Podoli hned, kdyz jsem prisla, ze mi asi praskla voda☹ Prisla jsem v pondeli dopoledne a v utery kolem seste vecer bylo po vsem. Nabidli mi epidural a vubec se snazili, abych se trapila co nejmene a kratce.... Kazdopadne priste uz to nebudes potrebovat, protoze dalsi tehu bude absolutne bez problemu🙂

okurkaa
23. kvě 2011

@duhovka Uz jsem ho vymenila. Chodim do Podoli. Tak se tam mozna potkame 🙂 Bud v Caru nebo radostneji v porodnici 🙂 Ja chtela hned po 3 mesicich, ale doktor chtel minimalne 4-5. Mezitim jsme byla jeste na imunologii, tak to vyslo na tech 5. Ale nakonec jsem byla rada, vubec jsem se necitila na driv.

okurkaa
23. kvě 2011

Holky nechtely byste tuto skupinu uzavrit? Preci jenom jsou nektere veci dost citlive...

sue_m
23. kvě 2011

@okurkaa ježíš, že tě poslali domů?? ten přístup je někde vážně šílený... ☹ já jsem byla vždy na pohotovosti v Podolí, i jsem tam pak gynekologickém odd. porodila... až na jednu nepříjemnou sestřičku a doktora, si nemůžu na nic stěžovat, byli příjemní a doktorka, která mě provedla porodem byla úžasná, empatická, pamatuju si, že mě i hladila po vlasech, když mi dávali epidurál a pořád mi něco povídala. A dvě sestřičky, které děti vlastně odrodily byly taky moc příjemné... já chodím do CARu v Gennetu, v Podolí jsem byla zaregistrovaná k porodu a i jsem tam v prvním i druhém trimestru cestovala na pohotovosti... často 😒
A našli vám něco na imunologii?

sue_m
23. kvě 2011

@okurkaa také mě uzavření skupiny už napadlo, některé věci jsou opravdu hodně citlivé... takže já bych byla pro, s tím, že by nové maminky andílků byly v uzamčené diskuzi samozřejmě vítány...

pingui
23. kvě 2011

dobrý večer,koukám taky jste z phy.Já sice ne uplně,ale bydlím fakt kousek,10min od prahy.A pracuji taky v pze.

pingui
23. kvě 2011

zde se to dá uzamknout?

wwwerca
23. kvě 2011

S uzamknutim souhlasim, jestli chcete tak klidne 🙂

okurkaa
23. kvě 2011

A umite to uzamknout? Ja totiz ne....

okurkaa
23. kvě 2011

@sue_m Nasli, pak napisu

duhovka
23. kvě 2011

Co znamena, ze se diskuze uzavre? Ja jen, ze jsem za tuto diskuzi velmi vdecna a myslim, ze nas nekdo muze potrebovat- jako ja, kdyz se to stalo....
Okurka- clostik ti nedali? Taky chodim do Gennetu a v Podoli jsem byla registrovana k porodu. Ted jsem zmenila gynekologa, tak doufam, ze mi da nejakou zazracnou pilulku a bude vymalovano🙂

okurkaa
23. kvě 2011

@duhovka To znamena, ze už nase nove prispevky nebudou verejne. To co tu je, to tu zustane a kdyz se objevi nejaka nova maminka andilka, tak se muze pridat do nasi soukrome skupiny.
Jinak clostik nemuzu, proze uz mam tak dost nizkou sliznici, tak si picham injekce pred IUI.

ivcah
23. kvě 2011

Taky jsem pro uzamčení, ale neptejte se mě, jak se to dělá ☹ Jestli to některá z vás umí tak do toho

duhovka
23. kvě 2011

A kdopak tu umi zamknout a budu muset delat neco jinak, kdyz se budu chtit dal s vami bavit??
Okurcicko, kdyz je nizka sliznice, tak se nemuze brat clostik???????