Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

pingui
26. kvě 2011

jinak vám chci sdělit dobrý žduch,volala jsem do ambulance abych se objednala na KO po 6nedělí a sestra mi říká,že termíny jsou obsazené až do července,mají plno zda to nevadí,jestli jsem v pořádku a kojím 🙄 - zná mě a rodila jsem tam.... 😒
pak se omluvila,že jí to nedocvaklo 😖

duhovka
26. kvě 2011

@veru, děkuji za odpověď a odkaz...mrknu tam🙂

@macik79 Já dostala MS za 7 týdnů od potratu....ale více méně se mi to vrátilo do starých kolejí...zase to mám tak na začátku měsíce...cykly mívám delší, průměr 33 dne...

duhovka
26. kvě 2011

@veru, mě ty stánky nefungují....není tam nějaký překlep?

duhovka
26. kvě 2011

@veru, ono to funguje, jen to máme v práci zakázaný🙂 já juknu doma, děkuji

ivcah
26. kvě 2011

@sue_m NEPOCHYBUJ!!! Vyjde to, akorát malinko později. Ber to z té lepší stránky, tělo si odpočine a to myslím není na škodu. Užiješ si poslední "klidné" léto a pak... Tohle tě přece nemůže položit, zvládla jsi daleko horší věci ☹ Dneska mi brali jen krev a k paní doktorce jdu v úterý. Ale sestry byly nějaké zmatené, neměly mě v počítači, tak nevím, co mi vlastně budou testovat 😒 Co vlastně zjistili tobě? A něco ti na to dali, nebo jen čekají, že se to upraví samo?
Navíc jsem taky trochu nervózní, že mrcha nejde a nejde... teda v pondělí to bylo 28 dní od první (ta přišla přesně 4 týdny po porodu), tak asi ještě žádný drama, ale já jsem doufala, že bych mohla mít cyklus lepší ☹ Tak nevím, jak mám dlouho čekat, než půjdu k doktorovi. Zase nechci plašit, protože jsem četla, že nepravidelnost je dost častým jevem... No uvidíme

pingui
27. kvě 2011

dobré ránko všem!

veruska007
27. kvě 2011

Caute, ja byla vcera a dnes po doktorech, mimi krasne roste, uz ma 1250 g 😉. A vcera jsem odevzdala v praci disertacku!!! Tak snad stihnu ty cervnove obhajoby, docela na to spoleham, uz si delam vypisky ke zkousce 😉

kami77
27. kvě 2011

@macik79 Ahoj ,ja jsem MS dostala cca 4 tydny od potratu,muj gynekolog rikal,ze pokud by se nedostavila do 6 tydnu,tak se mam prijit ukazat a neco by mi pichnul.Nastesti k tomu nemuselo dojit 🙂
@berule Tak vidis,dobra zprava,snad Te uklidnila 🙂 Byt na Tvem miste,taky nic v poradne nerikam,ze uz neprijdu.A mimo to,uz jsi 38 tt a na ozvy by se melo chodit do nemocnice.Kdyz jsem cekala Vojtiska,tak mi rekli,ze me od 38tt predaji do nemocnice,jenze maly se rozhodl prijit na svet driv,tak uz jsme to tam nestihli 🙂
@sue_m Nebud smutna,tak se to jen o trosku oddali,presne zjisti,kde je se stitnou zlazou problem,zacnou lecit a pak pujde vsechno jako na dratkach! 🙂

kami77
27. kvě 2011

@veruska007 Ahoj,tak to rostete krasne,trosku Ti "zavidim",taky jsme mohli byt tahle velci... ☹
A jinak si sikula,urcite obhajoba dopadne dobre a pak uz se budes jen tesit na maleho 🙂

kami77
27. kvě 2011

A abych nezapomnela,v pondeli 6.6. si jdeme pro pitevni nalez a taky na genetiku.Dozvime se ortel.Tak nam drzte palec,at dostaneme zelenou... 🙂

pingui
27. kvě 2011

@kami77 a jak dlouho to trvalo od porodu ,vydání pitevního nálezu? Mě zatím nic nedošlo. 30 to bude od porodu měsíc.

kami77
27. kvě 2011

@pingui No budou to skoro 3M,ale kdyz jsem to proverovala,tak mi bylo receno ,ze pitvu provedli jiz za tyden od potratu.Na propousteci zprave bylo ale napsano,objednat se po 3M.Stejne jsme ale cekali na genetiku a na tu si nas pozvali prave toho 6.cervna.Priznam se,ze mam trochu strach.Vsechno se mi to pripomene... ☹ ☹

pingui
27. kvě 2011

@kami77 to chápu,ale zase budeš mít odpověď ....alespoň já ji chci znát,abych to všechno uzavřela.Celý ten příběh! 😖

berule
27. kvě 2011

Ahojky, tak ten včerejšek dopadl dobře, pan dr. se už vyvztekal a byl zase normální, pochválil mě za úbytek 2 kg a řekl že do další návštěvy mám další 2 kg zhubnout. Tak jsem mu řekla, že poslechnu svého hematologa a půjdu rodit tam, kde mu vyjdou vstříc, tak mi popřál štěstí a že je zvědavý jak dopadnu. Tak jsem si oddychla. Jen je mi jaksi špatně od žaludku, asi jak jsem nejedla, tak se to musí uklidnit.

pingui
27. kvě 2011

@berule a kolik jsi celkově přibrala,že to toho doktora tolik trápí? Já přibrala 20kg u posledního těhu a všechno jsem zhubla.

berule
27. kvě 2011

@pingui přibrala jsem 15kg, jsem zvědavá jestli se po mě v Brně taky bude někdo vozit 😉

pingui
28. kvě 2011

@berule ale u mě teda nikdo nikdy neřešil váhový přírůstek!Tak to nechápu..

kackag
28. kvě 2011

@berule stejně je ten doktor divnej
😒 já přibrala 17kg a moje švagrová dokonce 30kg a nikdo to neřešil a těch 15kg je normální průměr,ještě jsem nikdy nezažila aby dr nutil maminku v těhotenství zhubnout.Je dobře,že aspoň ten hematolog je rozumný 🙂 Držím palce a už čekám na zprávičku o miminku 🙂

berule
29. kvě 2011

Holky, četla jsem diskuzi o té naší porodnici a psala tam paní, že v těhu přibrala 9kg, ale byla před těhu silnější, tak jako já a když začala chodit k tomu dr.(on jediný vede poradny před porodem) tak jí řekl, ať zhubne do další návštěvy 5 kg 😒 , to jsem si početla, někdy mi šel i mráz po zádech.

pingui
29. kvě 2011

@berule sorry ale mudr. je vadnej! Mě konkrétně bylo celé těhu špatně,když jsem se nenajedla....Takže to mudra bych asi poslala do háje kdyby mi to řekl 🤐

berule
29. kvě 2011

@pingui já mám na něj stejný názor jako ty 🙂

skurinka
29. kvě 2011

ahojky holcicky moje .moc na vas myslim.ted jsem dorazila z cech a setkala jsem se i s pajdulkou je to uzasna zenska ktera mi dodala jeste vic sily 🙂
jen u me nastal dalsi blok,mam po 6ti nedeli a tak jsme si udelali s manzilkem hezky vecer vsechno bylo super mazlenicko a tak ale jak melo dojit na styk tak jsem se rozbrecela jak male dite,proste mam asi v hlave zafixovano ze tam tudy jsem porodila michalka a nejde to nejak pryc .je mi to strasne lito .muze se me dotykat to vse mu dovolim je mi to prijemny ale styk ne,nemate s tim nejaka stejny problem?
ted 8cervna mame na hribitove rozlouceni s michalkem budou tam i jine maminky tak doufam ze to vzvladnu. 😔

sue_m
29. kvě 2011

@skurinka ahojky, myslela jsem na tebe... mrzí mě, že hezký večer s manželem skončil pláčem ☹ u nás to bylo stejné. Nemohla jsem si odmyslet, že tamtudy jsem porodila naše děti, první milování jsem obrečela... moc mi ale pomohl můj muž, pochopil to, mluvili jsme o tom a potom to už šlo. Myslím, že je důležitý nelámat to přes koleno, já se pak bála, abych si z toho neudělala nějaký psychický blok... šli jsme na to postupně, pomalu, jak se nám ( asi hlavně mě ) chtělo. A druhé milování už bylo mnohem lepší...

Osmého června na tebe budu myslet... přeju ti moc síly, ať to zvládneš, bude to určitě hrozně těžké... ale věřím, že manžel ti bude oporou a že se tak s Michálkem společně rozloučíte... já jsem teď byla na pohřbu a moc jsem tam na naše děti myslela 😔

pingui
30. kvě 2011

@skurinka to je mi líto....já zatím nevím ještě jsem v šestinedělí,ale snad to pak bude dobrý. Já budu mít spíš jiný blok,a to abych zase neotěhotněla. Těhotenství mi nahání hrůzu,mám fakt během něj spousty potíží ,většinou musím ležet.Těď jsem to dotáhla do osmého m. a stejně k ničemu. OSM měsíců jsem odháněla svého syna,aby na mě neskákal,netlačil se ke mě,prostě aby mi neublížil tak jsem ho odháněla už z toho byl nervozní.Nechci to už zažít,fakt blbej pocit.....

okurkaa
30. kvě 2011

@kessinkaa Jak se dari??????????

sue_m
30. kvě 2011

@okurkaa taky na kessinku myslím, snad se ozve s dobrými zprávami!

okurkaa
30. kvě 2011

@sue_m Moc bych ji to prala. Tak snad.

okurkaa
30. kvě 2011

@sue_m Co ta stitna zlaza? Dali ti neco?

sue_m
30. kvě 2011

@okurkaa jj beru Euthyrox, už přes tři týdny, ten doktor mi ho dal už když jsem tam šla na odběr krve, prý je lepší brát to i jen preventivně. A když tam vyšla ta vyšší hodnota, tak říkal, ať tedy s užíváním pokračuju. Konzultovala jsem s ním odklad Ketu a prý to moc nechápe, řekl mi, že si je jistý, že do týdne po užívání těch léků se dá štítná žláza do normy. Ale na kontrolní odběry mě pozval až na polovinu června, tak už ten Ket stejně nestíháme, i kdyby hodnoty vyšly krásně ☹ co vy? byli jste na IUI??

kessinkaa
30. kvě 2011

@okurkaa
@sue_m no holčiny,nechtěla jsem to zakřiknout,tak dělám,mrtvého brouka......já to teda napíšu,jsou tam //
jak to bude pokračovat nevím,už ted mám nervy....v pátek na krev