Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

kessinkaa
5. čer 2011

@sue_m nevím co se stalo,jen se to chytlo a asi zase pustilo....prostě se to stává.Asi to není lepší,ale chci to prubnout.Kačenka byla mražáček,tak ketu věřím,ale ted se nějak nepoštěstilo

silvia545
6. čer 2011

@sue_m a všetky kočky ahoj 😉
prežila som to isté ako vy,,tak viete ako sa cítim ☹ náš synček nám odišiel do nebíčka v 33tt,,narodil sa a žil,,potom nám navždy odišiel tam,odkiaľ niet návratu ☹ 😢 dnes je práve deň,,kedy sa mal narodiť,,mal to byť náš najšťastnejši deň ☹ a v tento deň prežívam veľkú bolesť a smútok ☹ 😢 tá bolesť je strašná a neopísateľná,,cítim akoby mi išlo srdce puknúť 😢 neviem,koľko času prejde,kým sa s tým ako tak zmierim,,ale zabudnút,,nie na toto sa nikdy zabudnúť nedá ☹ 😢 plač je dnes moja úľava 😢 😢 😢

skurinka
6. čer 2011

@silvia545 -ahojky vitam te tady i kdyz nerada 😔 😔 je my to strasne moc lito 😔 😔 drz se 😔

silvia545
6. čer 2011

@skurinka dakujem,,snažím sa to zvládnuť,,ale dnes ma to nejako zlomilo a je mi hrozne ☹ 😢

sue_m
6. čer 2011

@silvia545 ahojky, také tě tu moc nerada vítám ☹ ale doufám, že ti to tu s námi co nejvíce pomůže, vypsat se z toho, cokoliv tě napadne... tady to každá z holek chápe... prožily jsme to samé 😔 drž se, dnes obzvlášť... a plač... já taky, když se mi chce, tak prostě pláču, nemá cenu to držet v sobě... 😔

pingui
6. čer 2011

@silvia545 ahojky,je mi to líto. Nám umřel v 29-30tt,jsem 5týdnů po porodu. Termín narození mě teprve čeká v červenci,nevím co ten den vymyslím za aktivitu aby to uteklo ☹ ☹ ☹ ....

pingui
6. čer 2011

@kessinkaa kesi co mám tak odpozorované tak někomu sedí IVF a někomu KET.....
ale hlavně to chce pořádnou dávku štěstí a tu máš,protože smůlu jsme si vybrali všechny až do konce života.

pingui
6. čer 2011

@sue_m uplně vím jak to myslíš! Tohle nepochopení od blízkých mě úplně vytáčí!

veruska007
6. čer 2011

Já měla termín na Silvestra... asi na to budu myslet do konce života. No, za dva měsíce už to bude rok, co Jakoubek umřel... pomalu se děsím spíš toho data... a doufám, že Vojtíšek se narodí jiný den 😝 .

@silvia545 To je ještě kratinko, to je jasné, že to moc bolí. Moc držím palce, ať to zvládneš a ustojíš. Tahle diskuse určitě moc pomáhá. A potom www.anjeliky.sk... tam jsem taky hodně četla a hodně plakala....

veruska007
6. čer 2011

@pingui Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli malý nějak reaguje na to, že jste přišli o miminko? A jestli to s ním nějak řešíš. Honzík měl skoro 1,5 roku, když jsme přisli o Jakoubka a sice věděl, že mám v bříšku miminko, ale moc to neřešil, smrt nechápal, až když v zimě umřel ježek a on ho našel. Ale nové těhotenství strašně prožívá, otěhotněla jsem, když měl rok a tři čtvrtě a teď má skoro dva a čtvrt roku a už je velký rozumbrada a o všem mluví... tak mě to napadlo, jestli jsi to s ním nějak řešila. I když moje maminka přišla o miminko, když mi byl rok, a vůbec si to nepamatuju.

pingui
6. čer 2011

@veruska007 Veru malýmu byli přesně 2roky když chlapeček umřel....skoro přesně,rodila jsem pár dní před jeho narozeninama. A abych řekla pravdu tak moje těhotenství jsme s ním neřešili,a když jsem se mu pak snažila vysvětlit něco o miminku tak to nechápal no a pak se to stalo.... a nějak si to ani neuvědomoval,že jsem měla pupek a pak už nee. Teď je mu 2roky a měsíc přesně a myslím,že by to zase nepochopil.

pingui
6. čer 2011

@veruska007 ty jsi otěhotněla hned po tom porodu??

ivcah
6. čer 2011

@silvia545 Nerada tě tady vítám. Život je holt někdy moc krutej. Všechny tady to máme za sebou - dřív, později, chlapečka, holčičku, dvojčátka... Všechny nás spojuje to, že máme někde andělíčky 😢 Přeju ti moc sil, snad ti to tady pomůže přečkat ty nejhorší chvíle jako mě. Ale doopravdy pomůže jen a jen čas ☹

@sue_m Nevím, jestli Lidice, je to pravý, na co bys teď měla koukat... 😖 Já jsem teda vynechala veškeré depresivní filmy, to se pak cítím ještě hůř...
Navíc všechny ty výročí - víš co myslím... Ale na druhou stranu je to jedno, protože stejně není den, kdy bych na děti nemyslela a neříkala si, v jakém týdnu už bych byla a že nejhorší už by bylo za námi, ale...
Holka neblázni, půjde to určitě, jsi zdravá tak se to povede! Navíc máme dva andílky, kteří na to dohlídnou. Já myslela, že jsme se rozhodly, že to příště prostě vyjde, ne?

@kessinkaa To je mi líto. Ale jak píšeš - to se prostě stává, hrozně vysoké procento těhotenství takhle končí, myslím takhle brzo. Budu držet palce na další pokus, snad to bude brzy 😉

@skurinka Budu na tebe ve středu myslet. Je to hezký, že tahle možnost u vás je i když to určitě nebude nejlehčí. Tak se drž holka!

maculda
6. čer 2011

@sue_m já bych už taky měla asi týden mimča doma. Teď mě drží nad vodou, že se už můžeme snažit. Mě doktor doporučil pauzu jen 3 měsíce, že je vše OK, tak není na co čekat. Tak uvidíme. Na miminko myslím pořád, věřím že nás z nebíčká hlídá. Zrovna dnes jsem byla s kamarádkou. Vše jsme to probrali, říkala, že vůbec nevěděly (s ostatními kamarádkami), jak se měly tenkrát zachovat, jestli mi měly zavolat nebo ne. Nechtěly věřit tomu co se stalo (k nim s einformace dostala přes několik lidí). Nechtěly se vyptávat i když chtěly vědět co se stalo, proč k tomu došlo a tak, ale prostě jim bylo blbé se zeptat. Teď už se jim nedivím, já být v jejich situaci, taky bych nevěděla jak se chovat...

@silvia545 Jejda, to je mi moc líto, už jste měli takový kousek do konce. Nebraň se pláči a věř, že čas to trošku vylepší. je velká smůla, že miminku nešlo pomoci, zvlášť, když se narodilo živé ☹ To jsou všechno události, které člověka nenapadnou ani v nejhorších snech, dokud se doopravdy nestanou 😢 Přeju ti hodně sil.

veruska007
7. čer 2011

@pingui po necelych 3 mesicich.

kackag
7. čer 2011

@silvia545 ahoj je mi líto ☹ bolest je neskutečná, přesně si ji pamatuji a nikdy na ni nezapomenu.Ta bolest bude zůstávat dále, akorát bude zeslabovat.Mně to popadne docela často i teď po 8 měsících si brečím večer když usínám, je to neskutečná bezmoc ☹ ale neboj bude určitě lépe 🙂 myslím,že z té bolesti tě vyléčí až zdravé,živé a donošené miminko.Několikrát jsem už přemýšlela,že nebudu pokoušet štěstí a nepůjdeme do toho znovu,ale nedá mi to a myslím,že pokud nebudu v náručí chovat naše miminko neodpoutám se od té velké bolesti.

@skurinka držím pěstičky na středu a hezky se s michálkem rozlučte 🙂

@veruska007 veru, to jsou už nádherný týdny 🙂 úplně ti je závidím 🙂 a jak ti je ?vzpomínáš často na Jakoubka?mně se to teď nějak zase vrátilo,nevím proč a myslím na ní každý den asi proto,že minulý rok touhle dobou jsem si užívala bříško s Nelinkou ☹

okurkaa
7. čer 2011

@sue_m Ahoj, jsi hodna, ze na me myslis. Ale mam se nic moc. Vcera jsem si dela test a nic, ani zadne tehu priznaky... Jeste ho zkusim zopakovat zitra, to budu 9DC. Tak nas asi ceka IVF...

veruska007
7. čer 2011

@kackag Ahojky, Kaci. To vis, ze na Jakoubka nikdy nezapomenu, myslim na nej kazdy den... s kazdym kopnutim miminka vzpominam, jak kopal i on, jak jsme se tesili... hlavne ted, je plno akci, na kterych jsme byli pred rokem a ja uz mela trosku brisko anebo mi nekde bylo spatne... i kdyz se teda temto akcim snazim vyhnout. Taky nekdy brecim, ono to asi bude bolet vzdycky. Ale ted, co mam dva tydny pred statnicema, tak myslim vic na uceni 😀 , takze je mi trochu lip 😝 . Ted uz mam bricho jako slon a moc verim, ze tentokrat to dopadne dobre a miminka se dockame a vsechno bude dobre.

kackag
7. čer 2011

@veruska007 ted to dopadne určitě dobře, to je jasný 🙂

duhovka
7. čer 2011

ahoj holky,
@silvia545 taky tě mezi námi nerada vítám. Je mi to moc líto. Já přišla o miminko v 18tt a to jsem si myslela, že už se nemůže nic stát. Pak psala Kess a teď ty, že i po 30 tt není nic vyhráno. Strašlivě mě to děsí.

@veru-31tt tak to je veliká gratulace, moc ti to přeji a teda tady závidím, ale snad je to omluvitelné🙂

@berule už nám za chvíli porodí, že jo?

@kess a okurka....je mi to líto...

Jinak dneska mám pořádnou depku...zítra bych měla datum porodu...snad si ten den nehodím mašli..už dneska jsem tak akorát zralá na blázinec...cokoli mě rozbrečí☹

Tak snad vám ostatním je dneska lépe. Ať se daří!!

silvia545
7. čer 2011

Ahojte kočky 😉
dakujem za privítanie medzi Vás,,verím,že aspoň takto spolu prekonáme tú bolesť a smútok za našimi anjelikmi,,ktorí dávajú pozor na nás z nebíčka 😉 dúfam,že čoskoro pošlú svojich bračekov alebo sestričky 😉
@kackag ty bývaš v Ustí alebo z okresu Ustí,,my máme tetu v Boleticach nad Labem pri Dečíne,,každý rok k nej chodíme cez letné prázdniny 😉

silvia545
7. čer 2011

@duhovka dakujem,,ja som sa bála prve 3 až 4 mesiace,,ked prešli myslela som si,že sme z najhoršieho vonku 😖 ani vo sne by ma nenapadlo,že to najhoršie čo sa môže stať ma ešte len čaká ☹ utešovalo ma to,že už som v 33tt a môj synček prežije,,aj ked príde na svet skôr ☹ ale pravda bola iná 😢 posielam ti veľa veľa síl k zajtrajšku,,aj ked viem,že smútku a plaču sa neubrániš ☹ 😢

berule
7. čer 2011

@duhovka Ahojky, no nevím jak to bude žhavé s tím mým porodem, zatím se nic neděje. Ještěže nemůžu přenášet, byla bych jako slon 😉
Držím palce ať už je po depce a je ti líp.

duhovka
7. čer 2011

@silvia545
Mohu se zeptat co se vlastně stalo, že malého nezachránili? Teda pokud o tom máš sílu psát....Já jsem myslela, že po 24. týdnu už dělají všechno proto, aby miminko zachránili....

@berule
39tt to už je skoro doma🙂 držím pěsti, ať už máš miminko v náručí a jste všichni společně doma🙂 Hned nám tady pak napiš...to tady totiž moc potřebujeme🙂

kackag
7. čer 2011

@berule týýý jo, to je neskutečný,dokázala jsi to 🙂

kackag
7. čer 2011

@silvia545 jojo, boletice jsou kousek od nás.Bydlí tam jedn můj kolega z práce 🙂 já jsem přímo z Ústí.

skurinka
7. čer 2011

@berule -tak to uz mas za par a bude vse v poradku 🙂 mooc ti to preju
holky ja se strasne toho zitrka bojim strasne 😔 od rana ´jsem jen na toalete jsem podrazdnena ,nervni nic nemuzu delat

berule
7. čer 2011

Holky děkuji, ale stejně dokud prcka nebudu držet v náručí, tak tomu neuvěřím. Proto bych už chtěla, aby to bylo za mnou. Ale holt se musím podřídit přírodě.

duhovka
7. čer 2011

@skurinka
budu na tebe moc myslet. Já bych to nedokázala...Snad se zítra taky dokážu rozloučit...jen trošku jinak....Ať ti to rozloučení přinese klid, který si jistě zasloužíš.

kami77
7. čer 2011

@silvia545 Ahoj, taky Te "(ne)vitam" na nasi diskusi,ale verim,ze se tu budes citi dobre,protoze jsou tady jen maminky ,ktere prozili totez co Ty a jak uz tady bylo nekolikrat napsano,jen ten kdo vi,dokaze pochopit.... ☹

@kessinkaa Je mi to moc lito!

@duhovka Zitra se drz!Me to ceka v srpnu.Taky nevim,jak ten den proziju... ☹

Jinak jsme vcera byli na genetice,rekli,ze jsme oba s manzelem naprosto v poradku a ze nas andilek mel VVV,velmi vzacnou,snad je publikovanych jen 9 pripadu a my jsme ten desaty!Pravdepodobnost,ze by se to melo opakovat v dalsim tehotenstvi je vsak miziva,prakticky nulova.Taky me potesili na gynekologii - nic nebrani tomu,abychom se zacali snazit,mame zelenou! 🙂 🙂 Pres vsechny tyhle pozitivni zpravy jsem vsak vcera brecela,slzy tekly proudem,nejak to na me vsechno dolehlo,prostredi,doktori...vratili se mi vzpominky a taky to,ze jsem uz mohla byt v 31tt a pomalu "strihat metr"...