Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

jhoki
24. lis 2015

@sarka133 Zdar! No to jsem ráda! Já jdu zítra, je mi asi stejně, ale víš jak...to nepoznáš, jestli se ti zkracuje čípek či co...Dnes 32+2. Chtěla bych vydržet co nejdéle...

jhoki
25. lis 2015

@sarka133 Tak dnes CS 3, což je na ten týden solidní. Ovšem se říká, že po 30.t. CS vůbec neříká nic o tom, kdy bude ženská rodit. Říkal mi jen, že čípku je tam dost, jen je trochu prosáklý, změklý. Prý mám ještě 14 dnů vydržet a pak to bude v klidu. Tak se budu doma kroutit a cpát do sebe magnosolf a utroš. Už toho mám plné brejle, ale chci vydržet co nejdéle..

potrat
26. lis 2015

Ahoj holky...dlouho sem se neozvala.Máme se dobře Lukášek narozeny 27+0...vše je v pořádku.jezdíme na pravidelný kontroly...a Lukášek roste jako z vody dnes mu je 7m korigovaně 4m,váží 7.210 a měří 66.5cm...je to naše láska.Obcas se na koníka zajdu podívat,pročítam vaše příběhy a všem co ste přišli o miminko...myslím na vas a držím pěstí...at se vám to znova podaří.Ja po 4p v trimestru...už sem nevěřila,a ted mi v pokojícku spinka miminko...je to krásný. 🙂

jhoki
26. lis 2015

@potrat Jééé, no to jsem ráda, že ses ozvala! Jsem moc ráda, že se vám tak dobře daří! Je to kus chlapa! A motivace pro nás ostatní. Příroda ti to musela vynahradit po těch hrůzách.

potrat
26. lis 2015

sarka133 ahojky...přesně nevím tvuj příběh...ale co tady pročítám si po zašití a máš nalevku...až budu mít večer čas písnu víc.ja taky měla nálevku od 17t...ležela jsem skoro cele těhu...od toho 15t...a stejně se mi čípek pořad zkracoval...ve středu na kontrole čípek ok 3,a ve čtvrtek čípek už přesně nevím asi 2,1 a nálevka...a od té doby hospitalizace v nemocnici...měla sem obrovský strach...ale musíš myslet pozitivně...taky mi to všichni říkali...ale stejně sem se hrozně bála a vlastně už ani nevěřilaže budu mít mimi....a mám...vyšlo to.

potrat
26. lis 2015

@jhoki...jo daří...dneska večer si konečně přečtu vaše příběhy,,,abych byla zase v obraze...přes den už moc času není...a ty cekas miminko...jestli tady ctu spravně...a je vše v pořádku? 😉

potrat
26. lis 2015

@potrat@jhoki jo tak už to vidím si 32+2...no to je nádhera... 🙂

jhoki
26. lis 2015

@potrat Doktor včera říkal ať vydržím ještě 14 dnů a bude to v klidu. Jak by to na mne záleželo, že? 🙂 No ale je mi děsně, asi i ta psychika hraje svoje. Budu se snažit vydržet...

sarka133
26. lis 2015

Ahoj holky, dnes jsem byla na kontrole, jsem 23tt čípek 44mm a nálevka 0 , asi zmizela. Potrat - já potratila 2xve 22tt a 1x porod ve 31+5 zdravého chlapečka. Toto je můj poslední pokus o druhé dítko,uz bych na to nemela psychicky. Modlím se každou kontrolu, co se bude dít/nedít. Tobe moc gratuluji k Lukáškovi, je to určitě šikula a velký bojovník. Jhoki, kéž bych došla alespon tam, kde ses ted ty...drz se at vydrzíte co nejdele spolu ;)

jhoki
27. lis 2015

@sarka133 Já vím, už jsem daleko, stejně mám strach, aby se něco nestalo. Člověk už toho zažil tolik...taky je to můj poslední pokus, už nechci být znovu těhu, strašně mě to vysává. Chci chci chci vydržet co nejdéle...

jhoki
27. lis 2015

@potrat Řekl ti někdy někdo, čím to je, že ten čípek nedrží?

raaduska
27. lis 2015

Ahoj holky, všem Vám přeju, ať vydržíte co nejdéle. Já jsem teď ve 25. týdnu a jsem vděčná za každý týden navíc. Minulé těhu skončilo porodem zdravého chlapečka v 19. týdnu prý kvůli infekci. Jednu prďolku už mám, ta se narodila v termínu. Od začátku těhu užívám Utrogestan ( na noc 2 globule)..užíváte ho taky?Nevíte, jestli při tak dlouhodobém braní nemá nějaký negativní vliv na osobu a hlavně miminko?

jhoki
27. lis 2015

@raaduska Držím palce! Utroš je dobrý, prý stabilizuje čípek a dělohu a snižuje počet kontrakcí, podle studii i stimuluje "hodné" bílé krvinky k udržení těhu. Můj doktor mi ovšem řekl, že mi moc nepomůže, ale beru ho taky. Pokud jsi měla porod z důvodu infekce, pomůže ti nemít infekci. Jak jsi na tom teď? Dělají ti stěry, jestli nemáš brebery-bakterie? Utroš ničemu nevadí, max. ti z něho bude zle od žaludku a zvyšuje deprese.

sarka133
27. lis 2015

JJ jak píše jhoki, já beru též utrogestan od 17tt 2-0-2. Závádím si ho. U minulého těhotenství jsem ho brala též celé těhu a porodila bez stehu na 32tt zdravého chlapečka, tak jestli pomohl ten utrogestan? či magnesko? Nebo klid na lůzku? Možná všechno dohromady. raadusko drzím palecky, at vse dobre dopadne a věřím, ze ano. Nenechte se odbít a nechejte si dělat kultivace a stěry z pochvy. Ale to by vám snad meli delat automaticky.

potrat
27. lis 2015

@jhoki...ahojky..u mě čípek nedrží kvuli 2 konizacím...mam ho hodně seřezany skalpelem,,,a proto se tam vždy dostali infekce...ted to poslední těhu sem musela ležet v nemocnici,a dělali mi pořád stěry aby jsme předešli infekcím...a musela jsem byt zasitá,jinak by sem zase potratila do 22t my řekli,a ani po zašití ten čípek nevypadal dobře od 19t mi mimi držel jen steh...tak my dr řekli,že to byl u mě zázrak,že jsem se vubec dockala Lukaška...utrogesan jsem brala od začatku těhu. 🙂

jhoki
28. lis 2015

@potrat ☹ Mě z histologie dlouho vycházely nespecifické zánětlivě změny, což na konizaci není, moje bývalá dr. to neřešila. Až to bouchlo ve 24 t., šla jsem jinam. U mě je problém, že mám diagnostikovaný imunodeficit, takže se těch bakterii nezbavím ani po ATB léčbě. Můj nynější doktor s tím aspoň něco dělá, ATB, autovakcíny, ovšem porod mi může vyvolat i rýma. Cpu do sebe magnesko, utrogestan, laktobacily a cokoli, co posiluje imunitu. Beru anopyrin a 2x týdně už asi rok chodím na ty injekce autovakcíny, zůstavají mi po tom modřiny na pažích, vypadám jak feťák. Z druhého pokusu mám holčičku narozenou 36+5, teď je to 3. a poslední pokus, jsem dost vyčerpaná, po třetí těhotná za poslední 4 roky.

dvoracek
29. lis 2015

Ahoj holky,tak koukam,co vsechno jste zazily a zazivate.ja potratila letos v dubnu v 8. tydnu-prvni tehotenstvi.ted je to presne ctyri tydny co jsem potratila v 17. tydnu.byl to hnusny zazitek.nic mi nebylo,miminko zive a zdrave,radovala jsem se ze I.trimrstr je za mnou bez jedinne rymy apod.a najednou mi praskla voda a ja stala a ha citila tu bezmoc a chtela js to zastavit.vedela js hned ze je konec
Do 5 minut jsem byla v nemocnici.a potrat "porod" trval tri dny,vcetne cekani na prorozeny,vyvolavaci tablety, asi 6 nechutnych hemiltonovych hmatu,oxytocinu az po konec.celou dobu jsem premyslela jestli se s tim vyrovnam lip,kdyz budu vedet pohlavi.bala js se ze si budu vycita to,kdyz to nebudu vedet i to,kdyz to hudu vedet a nakonec jsem se to docetla uplne nepripravena ve zprave. Jinak duvod co se stalo nevim.mela jsem pry nejaky zanet ale taky mi t nekdo rikal ze by to nezpusobil,ze ty hodnoty nebyly az takove.jinak vsechny testy co mi ted delaly jsou v poradku ceke na vysledky z genetiky ale doktor rikal ze to na to vubec nevypada.budou az za 6 tydnu.pote se teprv s doktorem domluvime co dal.takze ted mam prisny zakaz tehotnet.pak opet utrogestan pred.i v tehotenstvi jsem brala 2-2-2. Je mi smutno,rikam si,ze jsou horsi veci ale i tak mi je na nic.tesila jsem se na vanoce protoze ted nekdy jsem mela termin prvniho tehu,pak jsem se tesila znova ze uz budu v 6. mesici,
ze budou hezke vanoce.a netesim se.navic potratila jsem tehdy v dubnu par dni pred narozeninama a ted jsem mela termin na moje narozeniny.rikala js si parada,to je osud,to vyjde...chjo.hodne stesti holky

verunka_korunka
30. lis 2015

@dvoracek to je mi lito co se stalo ☹ měla jsem taky silný zánět v plodové vodě, i placenta byla zanícená. Nevím jak silný byl zánět u tebe (já měla cca 50tis. jednotek). Ležela jsem v nemocnici od 22+1 s hrozícím potratem (děti zachraňují až od 24+0 ze zákona). Nakonec to zkončilo šťastně i když velmi brzy, ale to jsem nechtěla... Ptala jsem se na ten zánět, nezjistili jaká bakterie to způsobila, primář mi řekl, že to může být z čehokoli, klidně z průjmu. Že je to náhoda a že se z toho rozhodně nemám obviňovat, že se to ovlivnit nedá. Jestli ti řeknou čím to bylo, docela by mě to zajímalo. Bojím se jak bude probíhat další těhotenství, nechci aby zkončilo stejně... Držím vám palce, ať na to lékaři přijdou, ať se nemusíte v příštím těhotenství tak bát, ať vše nakonec dobře dopadne... A na ty Vánoce, z vlastní zkušenosti s potratem v 12tt (vím, je to ještě 1.trimestr) jsme s manželem odletěli do Asie na celý měsíc a vánoce a silvestra jsme si parádně užili. A hlavně jsme se zbavili doternych dotazů a zkažených vánoc 😉 Takže doporučuji naplánovat dovolenou 😉

dvoracek
30. lis 2015

@verunka_korunka no ja de ted asi za par dni budu vracet do prace mezi same deti-ucitelka v ms. Rodice se uz davno ptali kde jsem,tal uz se to tam rozsirilo,tak smad se nikdo uz ptat nebude.ja se v tomto rehotenstvi bala,aby bylo srdicko,pak aby byl v poradku screening a pak jsem si strasne oddychla a pak to za par tydnu prislo.zanet fakt nevim,snazila jsem si davat obrovsky pozor,mozna neco od deti,nevim.me mic nebylo.

dvoracek
30. lis 2015

@verunka_korunka zatim to vypada,ze lekari na nic moc neprijdou. A jak to dopadlo u tebe?

crofinka
30. lis 2015

Ahoj maminy, to co tady čtu je pro mě smutné a chtěla bych Vám dát naději. Taky jsem měla problém s čípkem a do toho se mi odlupovala placenta a měla nějaký zánět, vše dobře dopadlo a u mě mám příběh čím jsem si prošla. Je to zkráceně napsané, jde tam spíš o placentu,ale já se i otvirala a hrdlo bylo stále níž a níž. Třeba Vám můj příběh dodá trochu sil.Přeji Vám hodně štěstí... I já čekám a stále se bojím...

dvoracek
30. lis 2015

@verunka_korunka uz jsem precetla tvuj pribeh.tak vam preji hodne zdravi ☺jak ti zjistili ten zanet?

jhoki
30. lis 2015

@dvoracek
@verunka_korunka Píšu, jak to je u mne...Doktoři v super fakultním pracovišti mi řekli, že neví, čím to je a až někdo na to příjde, dostane nobelovu cenu. Doktoři zánět hodnotí podle krevního obrazu-počtu leukocytů a CRP. Ovšem moje tělo funguje tak, že hodnoty jsou vždy nízké, a uzavřou to, že zánět nemám. Ovšem ze stěru mi nějaká bakterie vyjde. Podkladem každého i fyziologického porodu je zánět, takže já na to věřím. Tudíž si myslím, že to, co mě posunulo pak do vyšších týdnů byly antibiotika a mega dávky magnesia. Moje imunita, zvláště v těhotenství je tak líná, že porod mi může vyvolat i střevní viroza nebo rýma.

dvoracek
30. lis 2015

@jhoki no jenze me delal doktor vsemozne testy v 10.tydnu a to bylo v poradku a pak jsem byla akorat na screeningu a pak jsem byla s vysledkama u doktora a to mi testy nedelal,jen zhodnotil screening a davala jsem moc.A v 17. tydnu toto.crp jsem mela pri prijet 54.pak mi vylitlo v den potraru na 170 a proposteli me s 60.

jhoki
30. lis 2015

@dvoracek A dělal ti stěry z pochvy a kultivace z moči? Moč je také důležitá, říká se, že bezpříznaková přítomnost bakterii v moči také může způsobit předčasný porod. Ono je to dost složité, musí se vědět, co hledat. Existují i chlamydie a ureoplazmata, to se běžně nevyšetřuje. Musíš mít doktora, co věří na záněty a chce pátrat. Pak ještě vyšetřit trombofilie.

dvoracek
30. lis 2015

@jhoki jo to mi delal vse v 10. tydnu.trombofilie ted na genetice.to nem vysledky.no pristi tehotenstvi chci kontrolu kazdy tyden a budu histerka pri kazdem pichnuti.

jhoki
30. lis 2015

@dvoracek No ty stěry se běžně nedělají, pokud neřekneš, že máš nějaký problém a i tak většina doktorů ti řekne, že pokud tam bakterie jsou, někdo to tak má, a ATB je zbytečné dávat. Já už to kašlu, chci to ještě chvíli "vydržet", působím jak hnidopich, co se snaží doktory v nemocnici poučovat.

dvoracek
30. lis 2015

@jhoki no uvidim,co me ted ceka.asi cekani a cekani.na vysledky a to co bude na to jestli se podari otehotnet...

verunka_korunka
30. lis 2015

@jhoki
@dvoracek mi dělali všechny možné testy. Nakonec to prokázal odběr plodové vody a její rozbory. Ve směrech z pochvy nic nebylo ani v moči, jen vevnitř v plodovce. A ještě v crp v krvi, tam to ale po antibiotikach začalo mizet, ale když je vysadili, zase crp začalo růst. K tomu mi po kapkách odcházela plodovce a když začala smrdět, tak vyvolávali porod. Moje tělo porod ještě nechtělo a malá se taky netlačila ven. Kdyby to bylo na mě, tak jsem držela déle, ale pediatri řekli ven, aby se mohli o malou postarat a dát jí šanci (hrozila z plodovky infekce). No, takže testy všechny co mohli udělali, ale stejně se neví z čeho to bylo ☹ jsem zvědavá co bude příště... Jestli budu jen ležet, zavádět čistící tablety macmiror, nebo prostě nic, to fakt nevím. Ale určitě dostanu dostatek hořčíku. Nakapali do mě 29 infuzí a potom tablety.

jhoki
30. lis 2015

@verunka_korunka Na mě se vykašlali, byla jsem 23+5, řekli mi, že dítě se zachraňuje od 24.t. Vyřvala jsem si kortikoidy a kapák gynipralu, přece 2 dny není rozdíl...stejně jsem za 2 dny porodila. Sekci mi odmítli udělat, miiminko nepřežilo klasický porod.