Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
5. led 2011

@kackag Proč je u toho ten vysoký tlak a proč je to pro mě nebezpečné,taky jsi to tak měla?

lucie.krajcarova
5. led 2011

a teda čekají, až sama umře v tobě????? to je strašné.....
epidurál moc nebolí, jen se musíš pořádně naštelovat do klubíčka, aby to správně píchli. to mi dávali při císaři teda, nevím, jestli je to u porodu jiné.
to váží fakt málo.... taky jsem radši nic nechtěla vidět, ale dnes je mi to líto.....

kackag
5. led 2011

@felicitta píchnutí do páteře vůbec nebolí,je to taková malinká, uzoučká kanyla, kterou ti tam zavedou a tou ti budou do míchy pouštět analgetika, budeš cítit jako mravenčení nohou, až je nebudeš vůbec cítit ani celý spodek,takže budou třeba kontrakce a ty je nebudeš cítit a tak si to proležíš až doktor zjistí jestli jsi otevřená no a pak zaltačíš a je to,ale délka porodu je individuální, u každého jiná, mně to trvalo asi 6hod,ale jak máš ten epidurál tak necítíš nic,já jsem i usnula.Malou vůbec nemusíš vidět, hlavně jim to řekni a může tam s tebou být manžel,akorát potom až se bude rodit,tak na chvíli odejde.Potom asi do dvou dnů půjdeš domů.

kackag
5. led 2011

@lucie.krajcarova taky mi je líto,že jsem jí neviděla,ale to je na uvážení u každého jinak.

felicitta, já jsem neměla problém s ucpanými cévami,začala jsem spontáně rodit s kontrakcema,ale musíš hlídat ten tlak,protože máš v těle ucpané cévy a to zvyšuje tlak a může dojít asi k té preklampsii, což je nebezpečné i pro tebe.

felicitta
5. led 2011

Je to strašné jsem věděla že to může přijít ale stejně jsem ůplně mimo,zítra mi prý naberou krev a udělají znovu ty toky a podle tlaku mého se uvidí dál

@kackag Jak dlouho musíš tlačit?Já asi nedokážu spolupracovat,jsem už teť ůplně hysterická,bože ať už je to za mnou

felicitta
5. led 2011

Nejhorší je že nevím jak dlouho musím čekat na ten porod,nevím jak dlouho malá bude žít,bojím se že dlouho když byla dotet tak statečná,nevím jak to mám říct našim

kackag
5. led 2011

@felicitta taky jsem nebyla schopná tlačit,tak tam potom doktor sáhnul a vyndal dítě rukou.Neboj, oni ti pomůžou, vědí,že to je pro tebe strašné.Já jsem poprvé tam byla sama a bylo mi hrozně a podruhé jsem poprosila manžela,jestli by tam se mno nebyl a strašně mi to pomohlo,akorát když jsem začínala rodit,tak ho vystřídala moje kamarádka(porodní asistentka) a potom přišel znovu on, držel mně celou dobu za ruku a povídali jsme si něco hezčího a jestli ti můžu doporučit, tak hned po porodu popros o nějaký lexauryn nebo nějaká psycho farmaka, aby ti bylo lépe a mohla jsi aspoň usnout.Brala jsem je potom celé šestinedělí a pomohlo mi to.

kackag
5. led 2011

@felicitta popros aby to vašim řekl někdo jiný.Já jsem na to taky neměla ☹
ale malá má docela dobré míry.Moje měla 450g a 30cm v 23tt.

kackag
5. led 2011

@felicitta víš tak ráda bych ti pomohla 🙂 🙂 tak ti budu posílat energii na dálku
Musíme věřit,že to bude krátké a rychlé .

felicitta
5. led 2011

Ještě že Vás tady mám,veliká podpora...Už to bude platit jako porod,to znamená pohřeb,na to nemám sílu ani nevím jak se to dělá..Tenkrát se to stalo v cizině a o vše se starali rodiče manžela...

kackag
5. led 2011

@felicitta ráda ti pomůžu kdykoliv, opravdu mně to strašně mrzí ☹ tak jsem ti to přála.
tak třeba později můžete zkusit třeba adopci

berule
5. led 2011

@felicitta Ahoj, moc mě to mrzí, kuwa, proč zase??? ☹ Bože, já už brečím jak želva. Já jsem taky rodila, mě ale píchli injekci spodem do dělohy a vytáhli plodovku a předtím jsem měla nějaké proužky na kontrakce. Pohřeb jsme ale nedělali, napsali mi do papírů menší stáří plodu, aby se to bralo jako potrat. Nejhorší je, že fakt čekají až malá umře? To je hnusné, radši by měli něco dělat 😢 . Ten vysoký tlak je asi nebezpečný, protože máš ucpané cévy, tak abys nedostala embolku, proto hlídat ty bolesti hlavy.

kackark
5. led 2011

@felicitta Ahoj, je mi moc líto, co prožíváš. Mám to taky za sebou. Tak Ti chci napsat svoje zkušenosti a postřehy. Třeba Ti to v něčem pomůže. Hlavně na Tebe budu moc myslet a přeji spoustu síly. Ve 23tt dr. přišel na hypoplazii pravého srdce, což je VVV neslučitelná se životem, musela jsem jít na UTP (to se dělá jen do 24tt), proto u tebe čekají, až malá umře, bohužel jiná možnost neexistuje☹ Mně v narkoze píchli do břicha injekci (tím umrtvili malou) a večer před tím mi dali do čípku tyčinky na roztažení. A pak se čekalo až přijdou kontrakce, to bylo myslím kolem 10 hod dopolední a porod trval asi 12 hodin, ale nevím to přesně, mám to zastrčené hodně v podvědomí. Chtěla jsem taky strašně moc císaře a nechápala jsem, proč si to musím protrpět. Dnes jsem za to vděčná, jen díky tomu jsem mohla relativně rychle otěhotnět a do roka a třech měsíců porodit zdravého syna. Epidurál jsem nedostala, ikdyž jsem o něj žádala, takže jsem si to protrpěla celé a bylo to horší než normální porod. V hlavě jsem si nastavila, že až to budu mít za sebou bude jen a jen líp, věděla jsem, že musím spolupracovat a ten porod zvládnout, že mi nic jiného nezbývá. No a malou jsem neviděla a teď toho hodně moc lituji. Nikdo mi to nenabídl a ten rituál rozloučení mi moc chybí. Ptej se na cokoli budeš potřebovat.

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta teď jsem se bavila s tou kámoškou, co porodila ve 25 tt a radí ti, ať se obrátíš na pracoviště, kde jsou zařízení na nedonošence , např. Podolí v Praze, tam právě jsou a příští týden jsou domů!! nechceš to zkusit!!!!!!

felicitta
5. led 2011

@berule Hlavně se nestresuj ty,u Tebe je co pokazit..Nedělají nic že není co zachranovat,je malá a nemá šanci a já postižené dítě nechci což by byla kdyby náhodou porod přežila..Je to hrozný pocit,cítím jak už tak 2-3 dny že slábne ale jsem si namlouvala že je to dobré že ze strachu blbnu...Třeba to zítra nějak urychlí,bude tam na mě čekat moje doktorka s její primářkou,ten clexane už nemám píchat..Příjde mi tzo také hrozné že vím že ještě žije a nemůžu jí pomoct,nejraději bych někam utekla,nebo skočila z okna..

rosnicka2
5. led 2011

@felicitta MOc na Te myslim, je to strasny....tohle se da prezit snad jen pod praskama. Nestydte se a reknete si doktorumo prasky i pro manzela, at je to pro Vas lehci.....brecim u pocitace....

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta víš, byla jsem na tom podobně, když jsem rozhodov ala, jestli plod bude žít nebo ne... ale tam bylo postižení nalezeno - špatné chromozodmy. u tebe to ještě není jiosté..

felicitta
5. led 2011

@lucie.krajcarova Víš kdyby to bylo z jiného důvodu nežli jsou ty cévy tak by to dávalo smysl,ale naše malá je už pravděpodobně delší dobu bez dostatečného množství kyslíku to znamená že je s jistotou postižená,takže i kdyby jí teť někdo zachranil bylo by to jen utrpení pro ni a pro nás...Taky mi to nejde skousnout,ale už jsem postižené dítě měla a nechci to riskovat znovu...Jsi moc hodná

felicitta
5. led 2011

@rosnicka2 Děkuji,přemýšlím jestli si něco nemám vzít už teť...

felicitta
5. led 2011

@kackark Děkuji

berule
5. led 2011

@felicitta hlavně neblbni se skákáním z okna, osud je sviňa, ale ty musíš bojovat, musíš to vydržet, škoda, že si nemůžeš dát něco na uklidnění na noc, aby ses vyspala, mě v nemocnici dali lexaurin a spala jsem.

kackark
5. led 2011

@felicitta A zapoměla jsem napsat, že pokud to manžel zvládne, je lepší ho mít u sebe. Se mnou tam ležela paní, která byla "jen" v 16tt, ale byla sama a rodila mnohem dýl. Psychika hraje určitě velikou roli ☹

kackag
5. led 2011

myslím,že v HK bude asi taky neonatologické oddělení na úrovni.
felicitta, určitě to urychlí, je jim jasný co prožíváš . kamarádka mi vždycky říkala, že moje děti vždycky věděli, co je čeká a byli s tím srozumněni a vůbec se na mně za to nezlobili andílci a nevolají o pomoc,jenom chtějí aby jsi byla v pořádku ty.Zkus se s malou domluvit,že to zvládnete rychle.

kackag
5. led 2011

@felicitta myslím, že klidně si vezmi něco na zklidnění

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta tak jestli je to jasné s tím kyslíkem, tak to máš pravdu, že to postižení by jistě bylo. ach jo.... tak jestli ti můžu poradit, trvej potom na těch tabletkách, mě dali jen 3 a do 10 hodin bylo po všem. je to fakt rychlé, rychlejší než standartní první porod. a s práškáma a injekcema souhlasím, vše, co ti psychicky i fyzicky uleví. taky jsem pak chodila k psychologovi, a pomohlo to...

felicitta
6. led 2011

Ahoj holky,tak jsem to řekla našim,byla to hrůza,nikdy jsem neviděla taťku brečet ☹ Ale mamka mi dal tabletku a tak jsem spala,už mám vše zbalené a za hodku vyrážíme,malou sice cítím slabě,ale přesto cítím....To mě ničí,doufám že to půjde vše rychle a ne že mě ještě pošlou domů čekat...Jinak všem moc děkuji za včerejšek,moc mi to pomohlo...

pepibubu
6. led 2011

včera jsem do tohohle tématu klikla prvně, sama nevím proč, a držela jsem Felicittě palce jak jsem mohla nejvíc. Dneska jsem sem šla pro hezkou radostnou zprávu a brečím tu jak želva.

Drž se, beruško, kdybych pro tebe mohla cokoliv udělat, udělám to bez zaváhání. Ale tohle si bohužel musíš odtrpět sama s rodinou, a ten největší díl stejně sama. ☹

maova
6. led 2011

@felicitta je mi to strašně moc líto 😢 Tolik jsem na tebe myslela a vůbec by mě nenapadlo, že se to bude opakovat 😢 Drž se, moc na tebe budu myslet, ať je to co nejrychlejší.
Já jsem zažila porod kolem 23tt třikrát, jednou s epidurálem, dvakrát bez. Dá se to všechno zvládnout, doktoři ti řeknou co máš dělat, toho se neboj. S psychikou je to bohužel horší ☹ Hlavně, ať je s tebou manžel, poprvé jsem byla sama a to je strašný.
Moc mě to mrzí, že se ti tohle děje pořád 😢 😢 😢

veruska007
6. led 2011

@felicitta Ahojky, tak sem dnes koukam... a taky brecim. Je mi to moc lito. Nas Jakoubek se narodil v 19.tt, spontanne, mela jsem kontrakce jako u bezneho porodu. Akorat jak se mi neodloucila placenta, tak pak ty kontrakce zesilely a nakonec nevim, jestli jsem omdlela bolesti nebo ztratou krve... v nemocnici mi nejak neverili, ze fakt rodim. Nevidela jsem ho, nechtela jsem se podivat, byla jsem dost v soku, nemohla jsem na te chodbe uverit, ze ze mne fakt vyjizdi miminko.

Pak jsem vsem poslala smsku, aby se neptali: S nesmirnym zarmutkem oznamujeme, ze se nam dnes ve 3:20 narodil a umrel Jakoubek.

Pohreb jsme meli, ale jen maly, pouze ja, manzel a knez. Moc nam to pomohlo. Ale ostatni by to tezko chapali.

Je zvlastni, ze cekaji, az mimi umre... myslim, ze by bylo lepe porodit miminko jeste zive a nechat ho v pokoji, treba v naruci, umrit...cetla jsem, ze to tak nekde delaji.

Moc na Tebe myslim... jak budes moct, tak se ozvi, zase Te podrzime...

katy.m
6. led 2011

@veruska007 takhle to udělali nám,naši andílci nám usnuli v náruči 😔 ,ale nemyslím si,že by to bylo lepší...
Takové věci by se vůbec neměly dít ☹ ☹ ☹

@felicitta moc na tebe myslím ,držte se 😔