Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

silvia545
10. čer 2011

@kackag kedy sa chystáte znovu ísť do toho 😉 veľmi si prajem,aby sme všetky už čoskoro otehotneli a písali si ako prežívame tehu,,ako rastie bruško,,ako nám kopkajú detičky v brušku 😉 nech už máme v pase napísaný termín pôrodu 🙂

kami77
10. čer 2011

@felicitta Ahoj,budu-li mluvit za sebe,tak bych urcite partnera neobchazela a pokousela se ho presvedcit,aby svolil k darcovstvi,ze i pak zustane pro me tim nej...a zaroven mi splni to moje nejvetsi prani.Bohuzel jsou ale chlapi jesitni a tak to bude moooc tezke ☹ ,ale za jeho zady bych to urcite neudelala. 😉

okurkaa
10. čer 2011

@kami77 Holky, ja jsem as sobecka, ale ja bycho to asi i udelala. 😒

silvia545
10. čer 2011

@kami77
@okurkaa sme veľmi silné ženy a pre dieťatko by sme urobili aj nemožné 😉 lebo,čo všetko sme si museli vytrpieť,,to každý nedokáže 🙂 hovorí sa,že Boh nakladá iba silným ľudom a my silné sme 😉

silvia545
10. čer 2011

Baby ako budete tráviť víkend? 😉 my máme zajtra takú menšiu oslavu,,dcéra mala 18,,budeme aj grilovať 🙂 tak ako vždy sa môžem tešiť,,že ja budem všetko pripravovať a aj grilovať a druhý len sedieť a jesť 😀 v nedeľu chceme ísť na taký malý výlet do Rakúska,,máme to asi hodinu a pol cesty tam 😉 aspoň sa trošku odreagujem a prídem na iné myšlienky 😉 🙂
želám krásny víkend 🙂

sariss
10. čer 2011

holky je mi to moc lito,mam vazne kolikrat problem verit v Boha (jsem atheista ale v 'neco' verim) kdyz vidim kolik bolesti dopusti. Ja mela rizikovy posledni trim s hospitalizaci ve 33t a strach jsem mela strasny,neumim si predstavit ze bych prezila neco takoveho. Mam 2zname ktere prisli o mimi jedna pri porodu a druha den po, prvni praskl pupecnik,druhe pichli mimi spatnou injekci a zabili ho. Strasne! Mam proto velky respekt ze zazraku zrozeni,vim ze to neni automaticke. Vsem preju aby se jim zadarilo a bolest se zmirnila na snesitelnou uroven i kdyz to asi nejde.

Prijde mi skandalni nechat rodit zenu mrtve dite na pokoji s druhou co ma dite v poradku apod,to je nehumanni!! To by melo byt snad trestne! Jakoby nestacil ten hrozny fakt!

pingui
10. čer 2011

@silvia545 my budeme doma,asi nějaké grilčo,nebo špekajdy atd....snad bude pěkně!

kessinkaa
10. čer 2011

@silvia545 my jdem na véču,už se docela těším.....grilování,už mám plné zuby 😀 😀 pořád jen grilujem

sue_m
10. čer 2011

@ivcah myslím, že už mi taky někdo říkal, jaký bych měla frmol, kdyby byly dvě... ale spíš to byla jenom poznámka, musím říct, že si zatím nikdo nedovolil mluvit o dětech v takovémhle světle... ono se o nich spíš prostě nemluví vůbec, třeba tchánovci a celkově rodina manžela - vůbec o tom nemluví, jakoby se to nikdy nestalo a děti jsme nečekali ☹ mrzí mě to od nich. Taky bych dvojčátka určitě nezvládala nijak světově a ze začátku by to určitě byl mazec, ale kdybych měla na výběr... však víš... dvojčátka... to už prostě bude takový sen, po celý život. Ale beru to tak, že ne že je nemáme, my je máme, jsou stále nějakým způsobem s námi, ale jinak... ale častokrát, když si představím, že tu jednou s námi bude miminko, tak mi přijde "divné", že tu bude jenom jedno. Manžel zase pořád mluví i o budoucím miminku jako o miminkách, v množném čísle. Těžko se od toho odpoutává, od toho faktu, že dvojčátka tu mít už nikdy nebudeme...
Zrovna včera jsem seděla s kamarádkou a dlouho jsme se bavily o životě. Je stejně stará jako já a taky je životem taková zaskočená... shodly jsme se na tom, že jsme nečekaly, jak moc to bude všechno těžké...

sue_m
10. čer 2011

@felicitta feli, já bych také jako kessinka viděla za řešení třeba ta darovaná embryjka. Nebo náhradní mateřství...

skurinka
10. čer 2011

Ahojky holky rozloceni s Misankem bylo moc krasny ale i strasny cele jsme to obreceli a ne jen my,maji udelny krasny hrobecek .......pro me ale nepredstavitelna predstava ze mam proste dite na hrbitove..holky jak ten obrad skoncil a my sli s manzelem jako smerem k vychodu tak jsem mela poprad püocit ze se tam musim vratit proste ze nemuzu odejit... 😔 chceme jit s manzelem v nedeli za Misankem..doneseme mu tam nejakou hracku at mu je veseleji 😔

jink me prijede tchyne na viken d v pondeli mame volno takze zustane az do pondelka,a my s manzelem a jdeme i s kamaradama na takovy slavnosti musim vypadnout trochu ven
jinak vam koceny preju krasnej vikendik

pingui
11. čer 2011

včera jsem dostala první MS po porodu ,přesně 5,5 týdne po něm. Je to teda masakr,ale jsem ráda,že cyklus naskočil tak jak má!

silvia545
11. čer 2011

@sue_m u nás je to presne naopak,,moja mama stále spomína nášho anjelička,ako sa sním mohla ešte pohrať,,pomaznať ako si predstavuje ako by bežkal po dvore,,akú veľkú radosť by mala z toho ☹ a svokra je taká istá aj ona spomína na svojho vnúčika,,je to akoby bol TU a nie TAM 😢 manžel tiež myslí na budúce dieťatko a povedal,že to bude zase chlapček,,lebo on dievčatká nerobí iba chlapčekov 🙂

silvia545
11. čer 2011

@pingui dúfam,že aj u nás bude pekne,,zatiaľ to tak vyzerá,,lebo od pondelka bolo zlé počasie,,pršalo a to ešte sme začali maľovať dom 😉

@kessinkaa my sme si včera dali objednať pizzu,,bolo pol 11 večer 😀 no a potom sa mi ťažko zaspávalo 😖

silvia545
11. čer 2011

@skurinka myslela som na teba po celý čas,,naši anjeličkovia sú tam spolu a budú na nás na všetky dávať pozor 😉 aj náš synček má na hrobčeku hračky,,aj do truhličky mu manžel dal,,aj cumlík 😉

pingui
11. čer 2011

tak u nás hlásím sluníčko! Kluci se koupu v bazénu a já je sleduji z břehu 😠 . Ms je fakt řádná, takovou sílu jsem ani nečekala!

pingui
11. čer 2011

@silvia545 budete se pokoušet znovu těhotnět? Koukám,že už máš taky velkou holku,já mám 17letého syna. 😀 Řekli ti nakonec důvod toho krvácení?

kessinkaa
11. čer 2011

@silvia545 hlavně že jste si pošmákli 😉

holky,mám nějaké depky,všude kočárky u sousedů křičí děti,někdy mi příjde,že to snad nezvládnu ☹

skurinka
11. čer 2011

@pingui -no tak to je super ..ja ji dostala presne mesic po porodu a 2 dny trvalo nez se to rozjelo a pak to teda bylo maso ,ale ja jsem rada.a ted v pondeli mam dostat znova ,zatim je to pravidelne

@silvia545 dekuji ze jsi na me myslela.zitra jdem na hrbitov strasny 😔
jinak u nas je sluno ale fouka studenej vetr takze kosa

sue_m
11. čer 2011

@kessinkaa zvládneš to.... protože jsi silná ženská a zvládla jsi už spoustu tak těžkých věcí 😔 také jsem měla včera nálož křičících dětí, plačíčích mimin a těhotných - byli jsme v Ikee 😖 kdy se chystáte na IVF, KET?

kessinkaa
11. čer 2011

@sue_m no snad už brzo,ale už mám nervy....je to jedno s druhým,peníze,nervy jestli to vyjde a furt do kola ☹

pingui
11. čer 2011

@kessinkaa mě spíš než děti ,dělají blbě ty hooodně těhotný holky.Takový ty břicha před porodem,si vždy říkám takhle jsem už byla daleko a ......

pingui
12. čer 2011

tady dnes neskutečně lije!

ivcah
12. čer 2011

@sue_m Taky jsem nad tím teď přemýšlela, jak se zabil můj spolužák. Dneska jsem mu byla zapálit aspoň svíčku na hrob a bylo to strašně zvláštní. Ty kytky věnce a pod tím vším kluk co byl stejně starej jako já. Prohlížela jsem si fotky ze školních výletů a říkala jsem si, jak jsme byli všechni takový spokojený děcka. Víš co, jak to bylo všechno perfektní a že jsme v tu chvíli vůbec netušili, že nás můžou potkat takové hrůzy, co nás od té doby potkaly. Ale takovej je život. Všichni se pořád za něčím honíme, máme nějaké sny a pak se něco stane a celý se to zbortí jak domeček z karet. Jenže potom je asi štěstí, když může člověk začít znova něco budovat, protože ne všichni to štěstí mají. 😒 Normálně člověk nad touhle stránkou života moc nepřemýšlí ale konkrétně u mě je toho za poslední dobu moc a já jsem ještě taková povaha, že si všechno moc beru. Ale tak snažím se, ono se život s nikým moc nemaže 😢

ivcah
12. čer 2011

@silvia545 Je hezký, že o tom tvoje rodina mluví. Naprostá většina lidí na toho téma vůbec nehovoří a maximálně se zeptají, jak se cítím já. Ale asi nikdo moc neví, co říkat. Na jednu stranu to chápu, nikomu to není příjemné o těchhle věcech mluvit.
@skurinka Seš silná ženská - já bych tohle nezvládla. Myslím, že není nic horšího než muset chodit za svým dítětem na hřbitov. U nás umřela minulý rok 3 letá holčička - spadla na ni branka při vycházce se školkou. Vždycky když jdeme za dědou okolo jejího hrobu tak musím myslet na to, jak se tohle dá vůbec přežít. Má tam taky spousty hraček a rodiče tam za ní pořád choděj. Život umí být někdy fakt hrozně krutej
@pingui Já měla taky první MS hrozně silnou - už jsem chtěla jít k doktorovi, jestli je všechno v pořádku, protože jsem měla pocit, že musím vykrvácet. Ale zase jsem byla ráda, že se dostavila sama bez problémů

silvia545
13. čer 2011

@pingui povedali nám,že preto som začala krvácať,,lebo sa mi predčasne odlupovala placenta ☹ a že to prichádza behom minúty a nedá sa to zistiť,kedy to príde ☹ lebo ja som vôbec nemala žiadne bolesti,,nič ma nebolelo,,len som začala krvácať 😢 rozhodli sme sa,že to skúsime ešte raz,,máme ešte 1 pokus hradený poisťovňou 😉 veím,že sa nám to podarí a náš anjelik bude na nás dávať pozor 😉 len sa bojím,,aby sa mi to nezopakovalo to s placentou znovu,,ale dr.povedal,že to stáva len raz a druhý krát sa to už nemusí stať 😉 moja dcerka mala 5.6. 18 rokov a náš anjelik sa mal narodiť 6.6. 😢

silvia545
13. čer 2011

@ivcah som aj rada,že moja rodina spomína synčeka,,lebo viem,že sa veľmi tešili ked sa nám to podarilo,,je to akoby nikdy neodišiel a bol tu snami 😉 teraz nám hovoria,že Boh nám to vynahradí a pošle nám druhé dieťatko,,tak to mi aspoň dodáva silu a nádej sa o to pokúsiť znovu 🙂

silvia545
13. čer 2011

Včera sme boli v tom Rakúsku,,taký malý výlet sme si urobili,,dcera si pokúpila oblečenie,,je to tam ľacnejšie ako u nás 😉 myslela som si,že aspoň trochu vypnem a nebudem myslieť na synčeka,prídem na iné myšlienky,,ale nie 😖 aj tak som mala v hlave len jeho,,a ešte ked som videla tie detské vecičky,,kočíky ,,hračky a stretávali sme aj maminy s bruškami,,bolo mi do plaču 😢 😢

maculda
13. čer 2011

Ahoj holky. Tento víkend byl hrozný. Potkala jsem kamarádku, která má dnes rodit (já měla termín před 14 dny). No a neustála jsem to. Kolem toho termínu porodu se mi to všechno vrací, jsem zase smutnější. Ne že bych předtím na miminko nemyslela, ale teď jsou ty vzpomínky plačtivější. Ach jo. Navíc už se snažíme a až moc se pozoruju. Už se mi párkrát stalo, že mi ráno nebylo nejlíp a tři dny jsem byla strašně unavená, ale mám takový pocit, že si to vše nějak vsugerovávám. Přece není možné abych UŽ měla nevolnosti. Připadám si mimo. Snad to bude všechno zase lepší.
Holky, zase si říkám, že taková zkušenost nás tak zocelí, že nás už téměř nic nerozhodí (ne ža bych nám ji přála). Já teď fakt nechápu, jak někteří lidi můžou mít starosti nad úplnýma prkotinama, které mají strašně jednoduché řešení. Oni to rozebírají ze všech stran, přitom to třeba nejsou vůbec důležité věci. S námi se život nemazlí a myslím si, že je to znát na naší síle a odvaze jít do dalšího boje. Držte se .

duhovka
13. čer 2011

Ahoj holky,
@maculda
jsme na tom podobně-já měla mít termín minulý týden....tady se furt sleduji a vypočítávám plodné dny🙂My to zkoušíme teprve druhý měsíc...teda jednou jsme se asi netrefili, ale v květnu jsem si byla jistá, že jsme se trefili a nic....a pak že se po potratu bůh ví jak dobře těhotní☹ my si i minule počkali skoro dva roky, ale teď mi přijde dlouhý každý měsíc....a hlavně..mladší už nebudu a dva roky už si nemůžu dovolit čekat☹
Držím pěsti, ať se již zadařilo nebo brzo zadaří!!!!!