Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

wwwerca
12. kvě 2011

@klara.k Jedeme prvni vikend v srpnu mam pocit, snad bude pekne 🙂

berule
13. kvě 2011

Ahoj holky, u mě všechno v pořádku, v úterý už začínám chodit na poradny a na ozvy do porodnice. Takže si začínám uvědomovat, že se to blíží 🙂

kackag
13. kvě 2011

@berule tak to je super 🙂 vidíš ,že jste to zvládly holky 🙂 strašně moc mně to těší a jsem ráda, dáváš nám naději
🙂
Na mně dneska najednou po dlouhé době padla nostalgická.Jela jsem autem do práce a jak se mi v té hlavě furt něco honí, tak se mi začal honit příběh, úplně jsem si představila a bylo to jako živé, že jsem porodila živé a zdravé miminko a píšu všem kamarádům SMS , že jsme nejšťastnější rodiče na světě a že naši andělíčci nám sem poslali brášku nebo sestřičku 🙂 No a z toho jsem začala strašně brečet a nešlo to zastavit a když jsem vystoupila v práci,tak jsem si vzala na oči radši sluneční brýle. Tak se z toho snad vypracuji 🙂

klara.k
13. kvě 2011

Mě taky přepadají situace, kdy jsem v pořádku, na nic nemyslím a bác ho, zničeho nic. Třeba včera dodělala jsem večeři, sednu si s ní k TV a koukám na zprávy a vykládali o tom, že při hokeji klesá česká ekonomika a v tom mi hrknou slzy do očí a začala jsem brečet a nemohla jsem přestat. Naštěstí jsem byla sama doma, takže jsem muže nestresovala. Asi jak tam byla ta emoce radujících se lidí z vyhraného zápasu nebo nevím. Opravdu stačí nějaké slovíčko nebo pohled a je to. Ale jinak už nebrečívám, myslím na miminko spíš pozitivně. Teď mu vykládám, že budeme v Řecku, tak ať se tam na mráčku posune taky s náma a je to spíš milé, smutné ale milé. Ty plačtivé chvilky jsou vyjímky, ale vždycky mě překvapí jakou mají sílu.

těhulky naše - to je tak fajn, že je všechno v pořádku 🙂

kackag
13. kvě 2011

@klara.k taky myslím na mýho broučka pozitivně,ale brečím někdy spíše z toho, že je mi po ní smutno 🙂ale už jsem se aspoň přehoupla v tom,že myslím pozitivně na další miminko a už si to dokonce představuji jako kdyby to už bylo což je na dobré cestě 🙂 měla jsem totiž i takové chvíle,kdy jsem myslela,že už to snad nikdy nebude.

skurinka
13. kvě 2011

Ahojky holky dneska je to mesic co nam odesel Michalek strasn mooc to utika 😔 Dneska mam cely den pred ocima.
jinak chci rict ze jsem na tom trosinku lepe jsem strasne moc stastna ze jsem nasla tuhle diskuzi a ze vas tady mam holky.A strasne mooc me drzi tady ty nase tehulinky pac vim ze to jde a ja verim ze nam to pujde taky brzy a bude vse v poradku a to preju vsem nam ktere se za chvilenky zacnou taky snazit 🙂
preju vam krasny vikendik holky 🙂 🙂

skurinka
13. kvě 2011

Holky ja dostala dneska uz menses je to mozny??

sue_m
13. kvě 2011

@skurinka ahoj, já také měla na začátku vždycky výročí dětí celý den narození před očima... a i teď na to často myslím, promítám si i různé okamžiky z těhotenství 😔 držím palce, ať to co nejlépe zvládneš...
A ta menses, já myslím, že je to možné... já ji tedy měla až po osmi týdnech, ale myslím, že po měsíci je to normální.

sue_m
13. kvě 2011

@kackag to je dobře, že už si dokážeš další miminko představit... pevně doufám, že se všechno podaří jak má a zadaří se vám brzy, až se začnete pokoušet. Mě je také po dětech moc smutno...

lucie.krajcarova
15. kvě 2011

@ivcah Ivi, to mě hrozně dojalo, že děda houpá na kolenou dvojčátka... osud tomu chtěl... 😔

lucie.krajcarova
15. kvě 2011

@kami77 napíšeš v jakém hotelu jsi byla? my totiž máme rezervovaný víkend taky v Lednici, tak jestli to není stejný penzion 🙂

lucie.krajcarova
15. kvě 2011

@skurinka to je fajn, že jsi už dostala ms, je to dobré znamení, že vše funguje. mně přišla už po 21 dnech,ale od té doby až tak po 35 dnech, nějak se to prodloužilo.

je fajn, že se naše diskuze ubírá směrem na snažení, dovolené, to člověk hned dostane lepší náladu. a nejvíc se těším, až tady někdo oznámí, že našel //, to bude zpráva jako hrom 🙂

kami77
15. kvě 2011

@kackag Ahoj,plne Te chapu,taky me obcas z niceho nic prepadnou slzy a vzpomenu si na naseho andilka.Zrovna dnes jsou to 2M od chvile,kdy jsme se museli rozloucit... ☹ Kez by tato chvile nikdy nenastala.Vim,ze je to trochu "blaznive",ale casto se mi stane,ze si pohladim bricho a vzpomenu si na neho,jake by to bylo byt s nim a citit ho,tesit se na nej... ☹ Kdyz to pisu,tak mi slzy tecou...Chybi mi,ale to co se stalo,stalo se... ☹ ☹ ☹

@lucie.krajcarova Ahoj,vzhledem k tomu,ze rodice manzela bydli v Brelcavi,coz je 10km od Lednice,tak jsme bydleli u nich.

kami77
15. kvě 2011

@berule Drz se mamino!Je skvele,ze je vsechno v poradku. 🙂

ivcah
15. kvě 2011

@skurinka To je dobře, že jsi dostala MS bez problémů. Mě přišla na den přesně 4 týdny po porodu ale hrozně silná, že jsem až měla strach, že něco není v pořádku. Ale jelikož za týdne jako když utne, tak snad je.
@kami77 Taky si občas pohladím břicho nebo se na sebe koukám do zrcadla a říkám si, že ve mě byly 2 živí tvorové a teď jsou pryč. Ale jak jsi psala, co se stalo, stalo se a nikdo a nic to nezmění. Nic jsme neudělaly špatně, víc se pro ně udělat nedalo.

Dneska jsem se poprvé viděla s kámoškou, co jsme byly stejně tehotné. A vůbec mi nevadilo, že má bříško. Je to prostě jiný příběh, nejsou to moje děti. Přeju jí hrozně moc, aby to všechno dobře dopadlo. Jen mě vždycky hrozně štve, když ji ten její nervuje! To bych ho zakousla. Já si říkám, bože lidi máte štěstí ani nevíte jaké, tak to nepokažte.
Jinak čas plyne a jak mi ze začátku přišly ty 4 měsíce čekání jako nekonečná doba, tak se hezky krátí. Budou dovolené, léto... a pak třeba 😉

sue_m
15. kvě 2011

Holky, já se hlavně těším, až tu budeme "slavit" narození miminek... to bude krásné... a doufám, že se to tu co nevidět zaplní těhulema 🙂

@ivcah já se ze začátku do toho zrcadla ani podívat nemohla.. pohled na to prázdný břicho... a teď už připadá neuvěřitelný, že jsem měla velké bříško a v něm dvě miminka, která hýbala, rostla, kopala... zrovna včera jsem si večer prohlížela těch pár fotek s bříškem, které mám...

angeela
16. kvě 2011

ahoj holky.. můžu se k vám přidat?
už skoro tři týdny (od té doby, co jsem se na 100% dozvěděla, že přijdu o své miminko) tu čtu vaše příběhy a obdivuji vaši sílu.. náš andílek od nás odešel 6.5. ve 2:45 v 17tt.. měla jsem dost času se na to připravit, smířit se s tím, ale jak se má máma smířit se ztrátou miminka? můj manžel si to v hlavě srovnal, nějak si to vysvětlil a je to pro něj minulost, ale já tohle prostě nedokážu.. i když už tak často nebrečím, tak ta bolest v srdci je obrovská.. a nemám nikoho, s kým bych o tom mohla mluvit.. mm o tom mluvit nechce a z kamarádů o tom nikdo neví.. teda, ví to jedna holčina, ale ta se mě vždycky zeptá, jak mi je a pak mě zasype prdíkama a pláčem svého půlročního synka.. a rodiče, ti to už takhle špatně nesou, tak jim nechci přidělávat ještě více starostí se svým nekonečným smutkem..
a tak mě nad vodou drží jen ta moje dvouletá rošťanda.. nebýt jí, tak nevím, jak bych to všechno zvládala..
jsem moc ráda, že jsem našla tuhle diskuzi.. je mi moc líto, co každou z vás potkalo, ale ráda si čtu šťastné konce.. jsem ráda, že tu vidím maminky, těhulky, snažilky a dává mi to naději, že i já se snad brzo dočkám dalšího bříška a zdravého miminka..
tak se holky opatrujte.. a přeji nám všem, aby šťastné chvíle převažovaly nad těmi smutnými..

klara.k
16. kvě 2011

@angeela ahoj, vítám tě v naší diskuzi. Buď silná, je to zatím moc krátká doba, ale uvidíš, že čas ti pomůže a zase zasvítí sluníčko do tvého života, tvůj andílek se na tebe kouká a je stále s tebou. Tady se můžeš vypsat ze všeho, známe ty pocity, tak ti to tady třeba pomůže.

sue_m
16. kvě 2011

@angeela Ahoj, moc mě mrzí, co se vašemu miminku stalo... také tě v naší smutné diskuzi vítám a doufám, že ti tu vypsání se pomůže, stejně jako mě... jak psala Klárka, ty pocity máme všechny tak stejné, rozumíme si, chápeme se... a ten čas opravdu otupuje. Člověk už nikdy nazapomene, spíš se musí naučit s tím žít, ale budou pomalinku lepší dny, spíš než ty horší. Drž se! A napiš, kdykoliv...

duhovka
16. kvě 2011

ahoj holky,
tak jsem si říkala, že už nás dlouho nepřibylo a asi jsem to zakřikla....
Vítám mezi námi angeelu. Přesně jak píšou holky, prošly jsme si tím všechny a všechny ví jak se cítíš a všechny ti můžeme slíbit, že bude zase lépe....Čas pomůže a kdykoli tady mužeš přijít a popovídat si....je to tady moc fajn...sice smutné, ale právě že už se začínáme trošku ubírat veselejším směrem...dovolené, snažení...Držím pěsti, ať je co nejdříve více těch šťastnějších dnů než těch smutných....

Tak zítra jdu na gyndu, tak se na všechno zeptát a budu referovat🙂

klara.k
16. kvě 2011

@duhovka je duhovko, tak to pořádně vyzvěď s tou sliznicí, jak to je. Jsem ráda, že tam jdeš dřív než já, a budu vědět. Já totiž budu mluvit s doktorkou až tak za měsíc, a to už půjdu přímo na KET.

duhovka
16. kvě 2011

Klárko,
to víš, že na tebe taky myslím🙂 Zrovna minulý týden jsem našla na webu, kam si zadávám BT, že sliznice narůstá od 1-6mm. Ale to se musí snad násobit dvěma tzn. 2-12 mm. No pa jsem našla nějaké lékařské odpovědi a tam bylo 2-6 tzn. 4-12...tak nevím☹ zjistím a hned napíšu🙂
Držte palce, ať mám mám pěkný folík a můžeme jít tomu štěstíčku naproti🙂

kami77
16. kvě 2011

@ivcah Ahoj ,taky si rikam,prijdou slunecne dny,doba dovolenych a snad se nase snazeni vydari... 😉

kami77
16. kvě 2011

@angeela
Je mi lito,ze musime dalsi nestastnou maminku privitat mezi sebe... ☹ Tato diskuse je Ti otevrena,kdykoliv muzes napsat a "postezovat si".Sice se tady nezname osobne,ale diky prozitemu jsme si hodne blizko a pak,kdo nezazil ztratu miminka na vlastni kuzi,nemuze to pochopit...Casem Te to preboli,i kdyz nikdy nezapomenes,navzdy uz to bude soucasti naseho zivota,stejne jako nasi andilci,kteri nam nebyli doprani chovat v naruci... ☹Drz se.

kessinkaa
16. kvě 2011

@klara.k a co potřebuješ vědět o té sliznici?Já jdu zítra do centra,tak se můžu zeptat,ale už jsem se ptala minule....na transfér musí být minimálně 7,5 mm.Do týdne jdu na ket,tak už mám nervy.

kami77
16. kvě 2011

@kessinkaa Budu drzet palce,at se vsechno podari!!! 🙂

veruska007
16. kvě 2011

@angeela Ahoj, taky me mrzi, cim prochazis. Ale moc mi pomohla tahle diskuse (taky jsem o tom nemela s kym mluvit). A potom dalsi tehotenstvi. Podarilo se nam otehotnet po 3 mesicich. Do 20.tt jsem se hrozne bala (o miminko jsme prisli v 19.tt, nahle, spontanni potrat), ale ted uz miminko nadherne kope a je mi o moc lip. Sem tam mi sice porad vyhrknou slzicky, kdyz si na neco vzpomenu, ale je mi uz opravdu o moc lip. Drzim palce, at Te to taky co nejdriv preboli, aspon abys mohla trosku zit. Zkuste odjet na dovcu, nechat si chvili pohlidat starsi ditko a zajit spolu do divadla, do kina, na veceri... zkus si najit cas na sebe, mne pomohla zumba, vrhla jsem se na disertacku, zacala z domu na cast. uvazek pracovat... je to takova moje psychoterapie

klara.k
16. kvě 2011

@kessinkaa potřebuju vědět tak nějak všeobecně, jak rychle roste, kolik má mít na to, aby se tam mohlo embryo uhnízdit přirozeně, a při KETu. Jedna doktorka mě totiž dost vyděsila, tvrdila mi, že nemám vůbec žádnou sliznici a že prostě nebudu menstruovat atd. No a při další kontrole jsem v papírech viděla, že mi napsala 6 mm, tak nechápu, jestli je 6mm natolik málo, že je to bez šance na cokoliv (i na mrchu) nebo jestli to prostě byla kráva - ta doktorka.

veruska007
16. kvě 2011

@klara.k Hele, ty miry ber s rezervou, oni to dr. ani neumi poradne zmerit 😀 . Jinak na rust sliznice mi pomohl Sarapis, ale nevim, zda se to muze kombinovat s KET. Teoreticky bys to mela poznat podle ms, pokud mas silnou a s kousky, tak jsi mela vysokou sliznici.

duhovka
16. kvě 2011

@kessinkaa
mě by zajímalo to co Klárku...Mě totiž přijde, že mám MS cyklus od cyklu slabší..a to ji mám fakt slabou....ale minule mi v CARu řekli, že je 8mm a nic více a můj gynekolog se vždycky podívá a řekne, že je moc nízká (číslo neříká) a že MS bude tak za 1-2 měsíce...dostanu ji tak za týden, ale slabou...tak nevím☹
@veruska
mám ji sice slabou, ale s kouskama...tak teď babo raď🙂
Taky se zeptát a uvidíme🙂 Jsem zvědavá, zda se aspoň v něčem ti doktoři shodnou🙂