Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@kami77 budu držet palce, ať je to u vás také náhoda a ne genetika, to je moc důležité 😉

veruska007
25. bře 2011

@lucie.krajcarova Diky, uz je mi trochu lip, i kdyz stejne uz to tehotenstvi neni tak klidne jako minule. Porad pozoruju miminko, jestli kope. A taky jak jsem vcera videla miminko na utz. tak mi to pripomnelo Jakoubka, videla jsem ho naposled dva dny pred tim, nez se narodil... vypadal uplne stejne.

Ja mam taky strasnou touhu se prestehovat, porad tajne doufam, ze se nam povede nas byt prodat a koupit jiny. Manzel chce taky (i kdyz z jinych duvodu), tak drzte palecky!

@kami77 To me moc mrzi, co ted prozivas. Muzu Ti jen doporucit, nejakou formou se s miminkem rozloucit a snazit se jit dal. Nejvic mi pomohlo zacit neco delat, kdyz jsem sedela doma (taky mam 2leteho chlapecka a pred tim jsem prisla v 7.tt o miminko - ale prirozene, bez revize, tusila jsem, ze to bude spatne, tak jsem z toho ani nebyla moc spatna), tak jsem myslela, ze se zblaznim. Dala jsem pak maleho na jeden den v tydnu do skolicky a nasla si brigadu a bylo to moooc lepsi.

kami77
25. bře 2011

@lucie.krajcarova Ahojky,diky moc.Vahala jsem,zda-li mam ten svuj minipribeh napsat,ale s reakci vidim,ze to smysl melo.I kdyz mam kolem sebe supr lidi,kteri me taky podporuji,tak nikdo z nich si neprosel podobnou zkusenosti.Je fajn si o tom promluvit(ci spise napsat).Hned je mi lip.Dekuji

kami77
25. bře 2011

@veruska007 Ahojky,taky diky moc za podporu.Ponevadz mi bude koncit po prazdninach rodicovska,tak nastupuju do prace.Zatim nevim,jestli se mam tesit nebo ne,ale prijdu na jine myslenky a mozna zamestam ten svuj mozek praci a diky tomu se nam podari otehotnet.P.S. den pred Tebou tj. 15.8. jsem mela termin,mel to byt chlapecek....
Jinak Ti drzim moc palce ,at to vsechno dobre dopadne.

kami77
25. bře 2011

@lucie.krajcarova Vysledky se dozvime v cervnu,taky doufam,ze to byla nahoda...Uz mame s manzelem za sebou nejake geneticke testy a jsou negativni,to me povzbuzuje

sue_m
25. bře 2011

@kami77 je mi také nesmírně líto, co tě potkalo 😔 je to prostě strašné... také vzpomínám na to, co se odehrálo v nemocnici, při odchodu z nemocnice jako ve snu, někdy mi přijde, že to snad ani nemůže být pravda 😔 snad ti tu mezi námi bude aspoň trošičku lépe, tady se člověk může ze všeho vypsat a ví, že ostatní tu vědí naprosto přesně o čem mluví... bohužel ☹

veruska007
25. bře 2011

@kami77 Nam se Jakoubek narodil 2. 8. Tak Vojtisek bude o rok pozdeji. Do prace se tes, bude to fajn, na cas prijdes na jine myslenky. Nebo znovu otehotnis jako ja, skoncis na rizikovem a pak budes na materske, jako by se nic nestalo. Ja mam za sebou kde jake vysetreni, nic vyznamneho nenasli, ale pro jistotu si picham injekce heparinu. Tak snad to pomuze. Drzim palce, at to vsechno prekonas. Ja osobne o tom chtela mluvit akorat s manzelem, a ten o tom zrovna mluvit nechtel. S okolim to moc nefungovalo, rodice a kamaradky mi div negratulovali, ze to tak dobre dopadlo, protoze mam o to vic casu na starsiho chlapecka (no, v podstate doslova). To me fakt totalne odrovnalo. Zjistila jsem, ze kdo to neprozil, nikdy nepochopi ☹.

kami77
25. bře 2011

@sue_m Taky diky moc.Uz to,ze vyjadrujete svoji litost nad mou udalosti,nebot jste ji sami prozily,je pro me moc dulezite...A mas pravdu,v nekterych okamzicich si nechci pripustit,ze se to stalo...Hlavne vecer je mi moc smutno a slzam se pak neubranim...

sue_m
25. bře 2011

@lucie.krajcarova zatím mi album leží v šuplíku a asi ještě chvilku bude, zatím nemám moc sílu ani chuť ho dělat. Asi na rozloučení ještě připravená nejsem. A adopce... 🙂 uvažovali jsme o ní i před IVF, jak se nám nedařilo... a teď tím víc. Myslím, že těhotenství ještě zkusíme, asi by mi to nedalo, protože bych si samozřejmě přála porodit naše zdravé miminko a to moc... jen se toho teď moc bojím a jsem z toho tak nějak hrozně unavená. Mám v profilu napsaný článek, potřebovala jsem nějak sepsat náš příběh... Je mi 24. A jak jste na tom vy?

kami77
25. bře 2011

@veruska007 Manzel je nastesti velmi tolerantni,jenze zaroven vi,ze mi nemuze nijak pomoct...to bohuzel musim prekonat sama,ale verim,ze ve vasi spolecnosti mi bude fajn.Jen diky Tvemu tehotenstvi,to nemyslim osobne a strasne Ti to preju,to pro me bude trosku horsi...verim,ze mi rozumis ☹

sue_m
25. bře 2011

@kami77 neni vůbec zač! Strašně těžko se s tím vyrovnává... mě někdy přijde, že se s tím nevyrovnám nikdy, že už tu dvojčátka vždycky uvidím ☹ také mi pomáhalo, když mi tu holky vyjadřovaly lítost, nebo i mé okolí. Protože nám všem tu prostě zemřely děti a to se nedá nijak přejít nebo ignorovat nebo zapomenout. A všechny děti mají právo na to, aby se oplakávaly...

kami77
25. bře 2011

@sue_m To mas pravdu,k nam,maminkam,proste emoce patri a je to tak dobre..

lucie.krajcarova
25. bře 2011

@kami77 Kami, taky jsem strašně plakala... hned poté, co jsme se to dozvěděli a pak hlavně druhý den, to už jsem byla v nemocnici... no a pak mě to přepadalo jen občas. bylo dobře, že se vše obešlo bez komplikací. navíc jsem se utěšovala i tím, že to šlo přirozeně, takže jsem si tak trochu potrénovala porod a třeba se mi to pro další těhu bude hodit. první dítě bylo císařem pro špatnou polohu. no a musím říct, že my to řekli nejbližším sousedům, jinak to ani nešlo, věděli, že se na dítě moc těšíme a chodila jsem s bříškem. nechala jsem to ale říct manžela, neměla jsem na to sílu. a ony pak chodily ženské a povídaly o sobě, co se jim stalo, hodně mi to pomohlo, že v tom nejsem sama. ta jedna má jedináčka, ale předtím prodělala dva potraty (jeden pravděpodobně asi taky VV, ale tenkrát se to nedalo zjistit). začala rodit spontánně brzy. plod neměl ručku... no prostě strašné věci. ale je vidět, že čas rány zacelí, není to klišé. já se teď chystám do práce, bude to obrovská změna. malej už je ve školce a trochu bojujem. docela mě to zaměstnaává, že si nedělám starosti, kdy přijde druhé dítě, kdy byla ovulka a tak. jiné starosti vytěsńují ty, se kterým toho moc dělat nejde.držím moc palce. Kami, a můžu se zeptat, odkud jsi? Jinak kdybys něco potřebovala, klidně mi napiš do IP. přece jen jsme si prožily něco velmi podobného 😔

veruska007
25. bře 2011

@kami77 Jj, ja to chapu, mela jsem dve blizke kamosky se stejnym terminem porodu 😖 . Ale u mne aspon vidis, ze dalsi tehu jde 😉.

maova
25. bře 2011

@lucie.krajcarova máš tu krásnou fotku 😵 Čekání je dlouhé, ale máme za sebou rok a půl čekání, takže si myslím, že za polovinou snad určitě jsme a uteklo to rychle, takže teď už to do zazvonění telefonu taky uteče 🙂 Já mám plno práce a koníčků, že jsem fakt zabavená až až 🙂 Ale někdy mám i tak špatné období, to přiznávám.

O tom plodném roce jsem taky slyšela 😀 Takže holky všechny hurá do snažení, to by bylo, aby nebylo 😀

@kami77 přeju ti, ať se z toho nejhoršího brzy dostaneš a je super, že máš doma chlapečka, který ti určitě v tom všem pomáhá 🙂

maova
25. bře 2011

@sue_m tvůj článek jsem už četla 😢 Je to všechno moc smutné 😢 Přeju ti, ať je taky co nejdřív trochu líp. Já si to prožila třikrát, plus jednou zamlklé těhu, takže vím, jak moc je to těžké. A poprvé, když to člověk nečeká, tak snad úplně nejvíc ☹

sue_m
25. bře 2011

@maova děkuji, já to potřebovala nějak vše zrekapitulovat... já četla tvůj, ještě předtím než se nám to stalo a říkala jsem si, že to, co se ti stalo snad ani není možné přežít 😔 a vidíš... strašně moc tobě i tvému muži fandím v adopci a držím palce, ať telefon zazvoní co nejdříve! zrovna dnes jsme se s manželem ráno bavili, jaké by to asi bylo, kdyby zazvonil telefon a řekli nám "máme pro vás chlapečka nebo holčičku"... je to neuvěřitelné. Připadá mi úžasné, že by nám takto někdo "dal" zdravé, už narozené, miminko...

maova
25. bře 2011

@sue_m taky jsem nějak měla potřebu to všechno sepsat, člověk si to tím i trochu urovná v hlavě 🙂 a možná to i pomůže 🙂 Moc děkuju a vám moc a moc přeju, abys byla brzy zase těhotná a všechno bylo už úplně v pořádku a i těhotenství jsi si užila co nejvíc to půjde 🙂 I když strach tam bude už asi pořád, to je jasný ☹
A ono do adopce jde málo úplně zdravých dětí, často jsou to matky drogově závislé, alkoholičky ... . Ale stává se i to, že někde dostane úplně zdravé miminko od nějaké vysokoškolačky 🙂 Je to tak trochu o štěstí 🙂 Ale na ten telefon se strašně moc těším 🙂

kami77
25. bře 2011

@maova Diky moc,vazim si vsech slov utechy...Jsi silna,prozit vse,co jsi napsala,to chce poradny vagon vnitrni sily.Taky Ti moc preju,aby zazvonil ten telefon a na druhem konci se ozvalo to,co chces ze vseho nejvic .Drzim moc palce.

kami77
25. bře 2011

@lucie.krajcarova Ahoj,jsem z jihu Moravy,presneji Kyjov.A jinak diky za nabidku.

kami77
25. bře 2011

@veruska007 Diky za pochopeni a drz se!!!

sue_m
25. bře 2011

@maova musí to být krásné těšení... věřím, že už to máte za chvilku, říká se, že v Praze je čekací doba zhruba dva až tři roky, že? alespoň tak jsem to četla, pokud se čeká na miminko do roka... my bychom rádi žádost podali v létě 🙂

lucie.krajcarova
26. bře 2011

@maova díky moc 🙂 a taky strašně držím palce na tu adopci. Líbí se mi, že máš tolik koníčků, že prostě nemáš čas se na to upínat. a taky vám to s manželem určitě klape, že se máte moc a moc rádi, když jste všechno zlé spolu přestáli. moc vám fandím 🙂

kessinkaa
26. bře 2011

@maova Moc ti držím palce,musíš být moc silná,když jsi všechno přežila.Já se v tom plácám,nevím chvílema jak dál!!Určitě brzo zazvoní telefon,moc ti to přeju 🙂
@sue_m kdy půjdete,do dalšího boje??Je to težké,když musíme do centra vid?Já mám volal,ted začátkem dumna,tak věřím,že v květnu by to mohlo dopadnout.Musím věřit,že se to povede,jinak se zblázním!!Neumím se radovat,chodit mezi lidi....no prostě nic.
@kami77 je mi to moc líto

maova
26. bře 2011

@kami77 @sue_m @lucie.krajcarova @kessinkaa moc vám všem děkuju holky 🙂

@sue_m je to tak, v Praze je čekací doba dva až tři roky. V srpnu nám na Magistrátu paní říkala, že se to teď trochu zkrátilo 🙂, ale ono to vypadá, že je to každou chvíli jinak. Taky hodně záleží na požadavcích, kdo je hodně náročný, čeká dýl a naopak. Uvidíš, že jestli tu žádost podáte a rozeběhne se celé to kolečko, tak se ti tak nějak uleví, je to příjemný pocit po těch všech nezdarech 🙂

@lucie.krajcarova teď mám úžasného manžela, se kterým vím, že už zvládneme všechno 😵 Ale první mimoděložní těhotenství a první potrat ve 23tt jsem si prošla s prvním manželem a ten to všechno neunesl. Bohužel, každý chlap na to nemá a o to víc si vážím teď svého manžela, je to prostě moje největší zlatíčko 😵

@kessinkaa u tebe je to teprve chvilinka, chce to čas, hodně času, ze začátku jsem nebyla schopná vůbec ničeho, jen se mi chtělo ležet a koukat do stropu a nechtěla jsem vůbec nic. Postupně se to zlepšuje, ale bolí to pořád. A silná nejsem, zachraňuje mě můj manžel, bez něj vůbec nevím, co bych dělala. Díky němu jsem schopná to všechno zvládnout 🙂

kami77
26. bře 2011

@kessinkaa Diky moc za podporu.
Jsi silna,mit za se sebou tolik co Ty... Chapu,ze to boli,i ja se s tim porad vnitrne nemuzu smirit,coz asi nepujde nikdy.Taky je to prilis kratka doba,ale diky Vam ( vsem) je to ted pro me snesitelnejsi a dodavate mi odvahy.Jeste,ze mame ty "opravdove" partnery.Rika se,ze vztah nejlepe proveri prave takove zivotni "kopance",jake se staly nam... ☹

berule
26. bře 2011

@kami77 Ahojky, mrzí mě, že jsi přibyla do téhle diskuze, držím pěsti ať už je ti líp. Taky ti rozumím, že ti vadí pohled na těhuli, já byla těhotná současně s kámoškou, která má teď ročního chlapečka. Ale to mi kupodivu nevadilo, mě vadili malé miminka, ale čím častěji jsem je viděla, tím dřív jsem se otrkala, abych mohla fungovat dál.

berule
26. bře 2011

Ahoj holky, nějak mi nešlo pc, tak píšu až teď, že kontrola toků dopadla dobře, malá už má 1152 g. Tak uvidím, jak budeme pokračovat dál 🙂

veruska007
27. bře 2011

@berule Tak to gratuluju, myslela jsem na Tebe! Vidis, kdyby bylo nejhur, tak uz muzou miminko zachranit! Nase miminko ma teprv neco pres ctvrt kila, tak doufam, ze s nami take vydrzi az do konce a vsechny nase deti umrou pozdeji nez ja.

kami77
27. bře 2011

@berule Ahojky,diky za uvitani.Muj "problem" je vsak to,ze pracuju na detskem oddeleni,kam se budu v zari vracet a soucasti je i novorozenecke oddeleni,kde se casto budu s mimci "vidat".Uz ted mam z toho strach,jak to na me bude pusobit,prece jen to bude par dnu po mem terminu...
Jinak preji,at je vsecho v poradku a at tehotenstvi probiha bez problemu.Drzim pesti. 🙂