Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

moka27
30. črc 2012

@veruska007 to som rada....mne primár povedal ze je to len na mne.....ze si nemam od nikoho nechat radit....je to len na mne....len dufam ze čím skor dostanem MS....v piatok to boli 4 týždne a este nic..... 🙂

veruska007
30. črc 2012

@moka27 Měla bys mít šestinedělí, tak ještě cca 2 týdny počkej. Mně v nemocnici řekli 3 - 6 měsíců, ale jinde radili hned po šestinedělí. Ale nám to první tři měsíce fakt nešlo. A teda druhé těhotenství jsem bojovala s příšerným strachem. Tak držím palce, ať se vám miminko povede co nejdřív. Pro mne bylo těhotenství úžasným lékem, který mi dal naději.

moka27
30. črc 2012

@veruska007 ja sa modlím,aby mi to tak aj vyslo.....dufam ze sa mi to podarí minimálne tak ako tebe....určite ti potom dám vediet......na konci augusta ideme na dovolenku tak dúfam ze tam nám to výde... 😉

veruska007
31. črc 2012

@moka27 No, abych Ti řekla pravdu, pomohla jsem tomu Clostylem, mela jsem ho od dr. kdysi předepsaný, ale otěhotněla jsem bez toho. Mám totiž normálně hrozně dlouhé cykly. A bylo to hned 😉

moka27
31. črc 2012

@veruska007 no ja som dnes dostala MS...po 32 dnoch ....počkám na plodné dni a ideme na to....myslím ze uz ked som dostala MS tak by malo byt dole vsetko ok....dufam ze aj bude a podarí sa nám to,,,, 😉

veruska007
1. srp 2012

@moka27 Držím palečky!

jainy007
12. srp 2012

Ahoj holky, tak se bohužel s velkou bolestí přidávám do téhle skupiny, naše holčička se narodila 4.8. ve 22+3 tt., moc se mi po ní stýská...loni jsem prodělala zamlklé těhotenství (10. tt.), pak revizi...už je toho nějak moc...naštěstí mám synka (nar. na 36. tt.), budou mu příští týden tři roky...Zítra jdu na kontrolu k OG, tak se třeba dozvím víc, proč se nám to stalo a o Zuzanku jsme přišli...

pingui
16. srp 2012

@jainy007 jejda to je mi líto! Přeji ať tě ta bolest brzy přejde,nebo alespoň zmírní na únosnou míru! ☹

jainy007
16. srp 2012

@pingui děkuju...taky si říkám, jak dlouho to ještě může trvat...přes den to jde, i když pořád na ni myslím...Ale večer vždy usínám uslzená a ufňukaná...a to spíme v posteli všichni tři...dneska jsem ráda, že jsme Honzíka ještě nevystěhovali z postele...

jainy007
17. srp 2012

Ahoj holky, chodíte sem ještě některá: Potřebuju poradit...jsem 14 dní po porodu (potratu) ve 22+3 tt. pro infekci plodových blan a vaků, podrobnější info než z nemocnic ještě nemám...měla jsem velkou krevní ztrátu a přes týden antibiotika, teď dobírám železo...i přes léčbu ATB mám stále zvýšenou teplotu (do 37,5 °C) a už mi to nepřipadá normální...jinak mě nic nebolí, minulý týden jsem byla na pohotovosti, protože mě i bolelo břicho a byla jsem nafouklá, kde primářka "rezidua nevidím, děloha v AVF", dala mi injekci a stahování dělohy, řekla, že je to OK a když budu mít teplotu, mám si vzít paralen a nejezdit. V pondělí mi můj OG řekl, že co by vyšetřoval, když jsem byla v pátek a že se nemám tolik pozorovat, že bolesti jsou normální a i teplota, že jsem přehormonovaná...a že mám přijít, pokud polezu bolestí po zdi nebo s teplotou nad 38,5 °C...to naštěstí nemám...Mám doma skoro tříletého kloučka (zítra má narozeniny), musím být pořád tak nějak provozuschopná, ale už to na mě všechno padá...bojím se a do nemocnice už nechci...ani nevím kam...přeci to není normální, ne? Měla jste to tak nějak některá?...

berule
17. srp 2012

@jainy007 Ahojky, moc mě mrzí co se ti stalo. Teplotu jsem neměla, takže neporadím, zkus vydržet, ale pokud bude zvýšená dýl než 5 dní, tak bych šla znovu k dr. Tak to dělám i u dětí, že prý dřív nemá cenu to řešit. Ale musím reagovat na přístup tvého OG, hrůza, měl by si zkusit čím my ženské procházíme a pak by se choval jinak. Klidně se pozoruj dál, nikdo jiný ti tvé zdraví nepohlídá. Doufám, že už ti bude jen líp a drž se.

jainy007
17. srp 2012

@berule Ahoj, moc díky za podporu..tak uvidíme...naštěstí mě jinak nic nebolí...
Můj OG - kapitola sama pro sebe..bohužel nemůžu sehnat jinýho, nikde mě nechtěj, že berou jen nové pacientky, které ještě k OG nechodily..chodím k němu už asi 7 let, dokud nebyly problémy, jevil se normální, ale co předvádí teď...☹((

berule
17. srp 2012

@jainy007 to je divný, že nemůžeš sehnat jiného dr., asi by to ale stálo za změnu dr., protože pokud budeš chtít udělat nějaké vyšetření, tak asi moc ochotný nebude.

jainy007
31. srp 2012

Holky, jste tu nektera, ktera jste o miminko prisla kvuli infekci plodovych obalu? Poslal Vas pak gynekolog na dalsi vysetreni (genetika, hemo, imuno) nebo Vas tam posilal obvodak?

Ja ted byla na gynde, myslela jsem, ze se dozvim neco vic, proc se to stalo (nedozvedela, rekl, ze infekce) a jak tomu treba predejit (pry nelze), ale nic noveho nevim a rekl mi, at to uz neresim, nebo se z toho zblaznim (nelze!), tak jsem z toho zoufala, smutna, brecim…akorat teda na UTZ vypada vse OK…tak aspon neco pozitivniho…

Diky za jakoukoliv radu, pomoc..
J.

jainy007
31. srp 2012

Holky, prosim, nemate nejaky tip na dobreho gynekologa na Liberecku?

barca0140
3. zář 2012

@jainy007 Zkus toho Ivo Vrkoče,on je docela dobrý a hlavně si myslím že stále bere.Jestli chceš napíšu ti číslo a můžes si tam zkusit cinknout..Je tam všechny všední dny kromě středy..Jinak ja měla na utz taky vše v pořádku a když sem byla v 13tt hospitalizovaná a měla zvýšené CRP na 25 tak mi řekli že je to ok a dál to neřešili a ze školy vim že v pohodě je to do 10ti..přitom v 16tt už sem byla bez plodovky a tam mi oznámili že nejspiš kvuli infekci to plodový obaly nevydržely..

jainy007
3. zář 2012

@barca0140 Baru, to je hruza...ja neverim uz vubec nicemu..misto, abychom meli zajistenou peci, koukaji na nas jako na blazny a neberou nas vazne...stejne s temi doktory, s policii i s tou skolkou nakonec...Jsem z toho tak smutna, ze me boli srdce a nemuzu ani jist...do toho jeste ten vykradeny byt, dneska bych cely den probrecela, ale nepomuze to a nemuzu si to stejne dovolit kvuli malemu, ale citim, ze dlouho uz to takhle nevydrzim...opravdu premyslim o tom, ze si dojdu i k psychiatrovi. Toho Vrkoče zkusím, nejdřív bych ráda oslovila doktorku Blumovou, ma sice plno, ale treba se ustrne..jen se odhodlat zacit to resit, ted je tolik jinych problemu, ze jsem to trosku odsunula na jinou kolej...

tehulka12
12. zář 2012

@jainy007 Ahoj, taky jsem o první miminko přišla.Ve 23 tydnu mi odtekla voda. Vím,že v nemocnici v HK,kde jsem potratila, dělají nějaký výzkum na vliv infekce a odtok plodove vody,takže mi odebrali vzorek a krev.Takže jsem dostala informací docela dost.Vzhledem k tomu,že jsem měla i teplotu,tak mi infekci přeléčili.Mám úplně úžasnou gynekoložku,tak jsem teď čersvě po porodu a všechno bylo OK.Jen si se mnou a mojí psychikou trochu zkusila.Nivím,jestli to je tím,že je ženská,ale všechno se mnou trpělivě zvládla i to,že jsem si v těhotenství zlomila nohu.
Přístup tvojeho gynekologa je děs.Asi by to chtělo vyměnit,vím,že je s tou výměnou problém,u nás taky. Já jsem začala chodit do rizikovky do Hradce,ikdyž tam nepatřím a tam narazila na tuhle mojí úžasnou paní doktorku.Tak držím palce,ať to příště dopadne dobře,tak jako u mě, tu nohu si ale lámat nemusíš.Přeju hodně štěstí. Jo, nikam mě neposílali,ani na imuno ani na genetiku,jen přelečili infekci.

jainy007
13. zář 2012

@tehulka12 ahoj tehulko 🙂 Diky za pozitivni zpravy...Momentalne nejvic resim synkovu skolku, az se trosku oklepu, zacnu obvolávat vytipované doktory, k tomu původnímu už nejdu...ale nedělám to ráda ani normálně, natož teď, ale je to důležité a budu to muset překousnout...Jsem moc ráda, žes mi napsala, jsem za každý takový příběh se šťastným koncem neskutečně vděčná. Můžu se jenom ještě zeptat, po jak dlouhé době se ti od potratu podařilo znovu otěhotnět?

Ještě jsem v mezičase byla u obvoďačky, udělala mi testy z krve a pořád mám málo železa, tudíž aneémii, tak jestli to nějak souviselo, nevím, na nic jiného se nepřišlo...

tehulka12
13. zář 2012

@jainy007 zdravim.No,ja jsem po tom potratu onemocnela,ale s potratem to nemelo nic spolecneho.Kouslo me kliste,tak jsem lecila boreliozu,to bylo trochu narocne a trvalo to.Pak kdyz uz jsem mohla tehotnet,tak to bylo rychle.
Ten tvuj krevni obraz s tim potratem nebude mit nejspis nic spolecnyho,to spis bude dusledek.Me rekli,ze nejcastejsi pricinou je infekce nebo je pricina neznama.Jinak te moc chapu,ze po tom patras,aby se clovek priste vyvaroval.Preju hodne sil a stesti pri hledani noveho gynekologa.Kdyby jsi si chtela popovidat,muzes psat i soukrome.
Ja musim rict,ze jsem mela na pani doktorku fakt kliku,tak ji preju i tobe.

vera_87
28. zář 2012

ahoj holky, možná sem se před půl rokem už psala. Začala sem rodit ve 26.týdnu a pak jsem tedy chtěla od gynekoložky nějaké vyšetření, pže říkali že podle placenty to vypadalo na zánět, ale ikdyž byla placenta poslaná na rozbor, tak tam vůbec nezkoumali, o jakou šlo bakterii. Moje gyn. řekla, že takový bacily bych měla v děloze a to vyšetřit nejde. Ať jde prý na vyšetření manžel.
Manželovi nic nenašli, ale odhodlala jsem se vyměnit doktorku, ta mi udělala stěry a našla nějaká ureoplasmata, která prý takové pozdní potraty způsobují. Ale zrovna jsem znova otěhotněla (já se toho bála, ale manžel chtěl co nejdřív) a tak mě teď dr. nemůže léčit, prý až od 12.týdne a do tý doby by to mimču nemělo vadit...... Kdybych přešla dřív.......tak bych třeba i dřív otěhotněla, prostě to tak asi mělo být, ted se bojím a nadávám na předchozí dr. a to jí celé město hrozně chválí....

felicitta
26. říj 2012

Ahoj holky moje,jak se máte,chodíte sem ještě některá????My máme konečně naše mimi je to štěnátko Rhodenského Richbacka a je tak kouzelný!!!!!Feli

berule
28. říj 2012

@felicitta Ahojky Feli, dlouho jsem o tobě neslyšela, doufám, že se máš dobře 🙂 , ridgeback je krásný pes, taky jsme ho chtěli, ale nakonec vyhrál dobrman.

maova
28. říj 2012

@felicitta Ahoj Feli, tak ráda tě tady vidím 🙂 Doufám, že se máš hezky a když se ti bude chtít, ukaž nám prosím štěňátko 🙂

felicitta
4. lis 2012

@berule Ahojda,no dobrman je taky super,ten náš Charlie je teda hroznej rošták,celý náš život se tet točí kolem něho,ale je to zlatíčko a je náš,,včera mi sežral dvoje ponožky i s kolíčky 😀 😀 😀

felicitta
4. lis 2012

@maova Jsi moc milá !!!Co dělají tvoje holčičky,často na tebe vzpomenu a tiše ti závidím,ale moc,moc přeji to tvé štěstí v peřinkách!!!!No snad se k tomu dokopu vložit foto....Už má 40kg i přesto spí na dětské matraci 😉 😉

ch_ika
15. pro 2012

Já se bohužel taky přidávám..12.11. jsem předčasně porodila ve 35. tt. Doktorka neslyšela srdíčko. Ze zprávy jsem vyčetla, že se jednalo o mrtvý plod a odloučení placenty. Neni dne abych na to všechno nemyslela a nepřehrávala si průběh tý noci a rána, kdy se to stalo. ☹

kami77
17. pro 2012

@ch_ika To me moooc mrzi!Kazda ztrata je bolestna.Chce to cas,ne zapomenout,ale otupit tu nejvetsi bolest...Ja jsem prisla o mimi v 19 tt,byl to chapecek,ale bohuzel mel VVV neslucitelnou se zivotem,takze jsem musela ucinit nejtezsi rozhodnuti sveho zivota.-ukoncit tehotenstvi.Po 5 mesicich jsem otehotnela a nyni mi v pokoji spokojene spinka nase mala princezna.Verim,ze i Tobe se postesti a budes taky v naruci drzet sve miminko.
Pokud by jsi chtela vstoupit do nasi uzavrene diskuse na toto tema,popros, prosim, Kessinku o vstup.Mne tato diskuse moc pomohla a verim,ze i Tobe muze pomoct.

tesinkaj
2. led 2013

Ahoj Miccko, já o miminko přišla ve 20tt - už to bude téměř rok a stále to bolí.
Přišlo to jako rána z čistého nebe 😖 Měla jsem mnohočetné infarkty na placentě (nedá se to nijak odhalit, ani tomu předcházet ☹ ) Všechny testy - během těhotenství i potom byly naprosto ukázkové - žádné VV, ani gen.zatížení, trombofilní mutace, prostě nic. Jen jsem si asi vytáhla špatné karty do života 😢
Musím ale věřit, že přijdou lepší časy a my se svého děťátka jednou dočkáme. Tenhle rok musí být šťastnější.
Držím ti pěstičky a drž se 😉

kokonatka
28. led 2013

Ahoj holky,tak jsem bohužel taky maminka andílka,ve středu to budou tři týdny,co jsem musela porodit našeho malýho Standíka,v 17.týdnu těhotenství,ale už od Vánoc mu pravděpodobně nefungovalo srdíčko... 😢 ,mám sice už tři děti,ale nějak se s tím nemůžu srovnat,a jelikož to mělo být naše první společný miminko s mým konečně úžasným partnerem,mrzí mě to,a i když na chlapečka často myslím,partnerovi to neříkám.Jen se chci zeptat,mám doma i desetiměsíčního Františka,a miluju ho nadevše,hrozně jsem po chlapečkovi tehdy toužila,protože mám pak dvě slečny,10 let,6 let,ale kdy mě to divný uvnitř přejde?Ten divnej pocit.Jsem i taková netrpělivá,dřív,než se nám tohle stalo,byla jsem klidná,děti,když zlobily,nevadilo mi to ,a ted vybouchnu hned,hlavně mě to mrzí kvůli Františkovi,nechci na něj zvyšovat hlas,ale nemůžu si pomoc.Kdy to proboha zas budu já?