Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

ninanela
7. říj 2015

@fifinka222 Jenom čas trošku pomůže.Velmi těžké období,snad bude brzo líp.

sarka133
7. říj 2015

Ahoj, ano stery z pochvy prováděl,prý aby měli jistotu,ze tam je "čísto". Našli mi tam ze se více mnozí streptokok b a nasadili antibiotika. Zitra jdu pro výsledky po nich a pro datum cerklaze. Pravé nevim,zda mi úplně tvrdne, mam pocit,ze me neco tahá nebo tlačí v podbrisku,je to tvrdnuti? Beru magnesium 2-2-2. Většinou,kdyz leží na zádech.
Lu1710 a tvrdlo ti bříško nebo to přišlo bez jakýkoliv příčin?
Omlouvám se,ta fotka me dostala,sama jsem je vidět nechtela ☹ kdyz se mi to stalo.

lu1710
8. říj 2015

@sarka133 ahojki nn břicho mi netvrdlo vůbec ale kopance byly velké do spodku. a asi 5 dní předem mi vytekla hlenová zátka ale to jsem nepoznala myslela jsem že je to normální výtok, jelikož ten jsem měla celou dobu těhotenství. Tak až pak sem i to tak nějak spojilo. magnesium jsem nebrala žádné ani utrogestan a to jsem byla na rizikovém protože jsem po operaci srdce.

sarka133
8. říj 2015

Tak dnes jsem byla v nemocnici na vyšetření a pro předoperační výsledky. Vysledky ok,čípek také ok a v pondělí nástup na cerklaz. Mam pořad rozporuplné pocity. Snad mi to pomůže a neublizi ☹
lu1710 tak to me ani nezkoušeli zatlacit vak blan , hned mi řekli,ze je proste konec. Příště te uz snad pohlídají více, můj gynekolog mi od 15tt kontroloval každy týden čípek. I pro můj klid. Kdyz jsem se nějak necítila, hned jsem jela,ikdyz jsem si připadala jako hysterka,naštěstí to chápali. Plánujete otěhotnět?

luuciee83
8. říj 2015

@sarka133 ahoj, já si nemusela projít tím, co Ty, ale když jsem čekala syna, začal se hrnout ve 24tt na svět... ☹ Já mladá, nezkušená... dr. mi nabídli, že mi udělají cerkláž, souhlasila jsem. Vydržela mi až do 35tt, kdy mi steh na čípku rozstřihli, syn se opět dral na svět. Po 2 dnech se vše uklidnilo a syn se v bříšku dopekl do ukončeného 38tt... Pokud by mě byla někdy při eventuálním dalším těhotenství cerkláž nabídnuta, já bych s ní za sebe souhlasila. 😉 Jinak jsem až do toho 35tt brala 3x denně magnesium.

sarka133
8. říj 2015

@luuciee83 doufám,ze i me to pomůže,ikdyz uz většina to nechce dělat,prý to víc uškodi jak pomuže. Asi ta prokleta infekce. Mužů se zeptat, po te cerklazi jsi ležela?

luuciee83
8. říj 2015

@sarka133 myslím, že dva dny jsem tehdy ještě zůstala v nemocnici, pak mě pustili domů s klidovým režimem. Po další KO u mého dr. bylo vše v pořádku. Dokonce po cca 1,5 jsem měla povolené vše, vč. sexu s přítelem (o což nám vůbec nešlo a stejně jsme se mu víceméně vyhýbali). Mně cerkláž pomohla i psychicky, ale je pravda, že jsem si předtím nemusela projít tím, čím Ty ☹ budu držet palečky, aby i u Tebe bylo vše v pořádku a vydrželi jste s miminkem min. do toho 35tt 😉 !

veruska007
8. říj 2015

@fifinka222 Je krásnej. Porodila jsem zhruba stejně velkého chlapečka. Sáhla jsem si na něj, ale neviděla jsem ho, hned ho sebrali. Později mi našli trombofilii. Držím palce, ať to brzy přebolí. I když se to nedoporučuje, mně vždycky pomohlo další těhotenství.

nikinelinaty
9. říj 2015

fifinka22 panebože to miminko je opravdu nádherné :( to je neskutečně krásné.
Já jak jsem psala máme 2 děti a zatoužili po 3 dítěti a naše manželství je spíš v troskách :(.
3 dítě měla bych holčička a malá dcera mně bouchla do břiška nevím zda to byl opravdový důvod na kontrolu jsem šla v pondělí 26+2 prý byla nějak nízko lehnout muž stále nějak nepochopil, že bych měla víc už odpočívat furt plánoval a pracoval at máme pak miminko spolu a nám se nakonec za 5dnů narodilo :(.
Nevím zda tím uderem nevím :(
no a po 3 měsisích se podařilo znova a já měla jak naschvál placentu previa :( a neudělal se mi hematom na placetně ve 22+5 :( a nám zemřel syn měl 570gramů a nikdy jsem ho neviděla takže vidím jak vypadá miminko ve 23 týdnu :(
je naprosto nádherné.
Dceru jsem viděla zemřela nám v inkubátoru před očima po 5 h.

A my?Sex je tabu. Stále mně do něj nutí, at pak nejsem tak na nervy.
Já už rezignuju uplně.

No a nám tedy byla nabídnutá cerkáž a stály při nás at do toho 1 roku do toho jdmee znova :(
já jsem musela skončit na akutním císaři jsme ted 9M po císaři a já už mám jasno, náš syn to uzemnil :(
mně už by se donošené miminok asi narodit nedokázalo :(
holky jsou donošené do 39t porody na rozkazy lékařů.

Jinak mám protrombinovou mutaci krve a udajně ní to není, čím to může být netuším, ale mám sklony ke krvácení a ten hnup gynekolog mi nedal utrogestany až na poslední chvíli v nemocnici to zachranovaly.
Takže já mám jasno od nového gynekologa změnili jsme ho okamžitě - utrogestan, magnezium a nějaké speciální vitamíny udajně co podpoří to těhotenství a zamezí ty akce...

vše udajně.

mám opravdu nedůvěru, že spíš tam mám něco špatně udajně žádný nedostatečnost hrdla prý nemám, a to jsem rodila obě 2 děti z důvodu klesajícího čípku!

Sama nevím psala jsem kouckému a klidně můžeme jet na vyšetření až do Prahy, ale já nevím já jsem s tím skončila a mám obavy, že i naše manželství se dost rozplívá.
Nebot muž to nějak nenese asi těžce jako já.

Hodně štěstí holky téma už bych rodila tu větu nesnáším jak já se musela modlit, at nerodím všechny děti :( a proležet je a modlit se.
Takže asi tak.

fifinka222
9. říj 2015

@nikinelinaty. Dekuji za podporu ...a drzim palce at Vam narodi zdrave miminko...

nikinelinaty
10. říj 2015

Fifi maleho sem vcera ukazala manzelovi zda se nezlobis musel byt tak malibky je tak nadherny.
Samo sem vcers zas brecela nevim vlastne z jakehi duvodu ste prisli o maleho.
No ten muj zesilel z minule akce sem se rozbrecela a ukoncila.
A dnes rano chtel na ostro uz ted i minuly mesic sem odmitla.
Heste budu resit revizi pri mym stesti nebot musime cekat do 4.2.
A nevim neverim
Ale diky tonu,ze ja mels stesti 2 deti bez pptrati a pokazde problemy od 25tydne. Druhe dite se nam skoro narodilo jaki to treti ve stejny den. Ale to sem mela stesti a hmidaly mne po 1tydnu.
Ted se nato vsichni vyflaklx co blazdnim pomalu a az samo pruser 26+a nedalo se pomoc protoze 2dcera byla s jinou pricinou nez asi treti. Tam bylo podezreni na odtok vody a ty 2 byly na cipek co nevydrzel.
Vsechny nase patalie zacli ce 24 neco jak ja jim kladla na sedce od 22tydne zda se to uhkida;(((

Ale ted sem chytrejsi uz vim vse mam uzivat miniheparin ale hematolog stale ze nemusom staci blabla a nesmi se nasadit kdyz krvacim nebo co. Tak mi masadil ascorutin at si upravim krvacivy stavy.
Ale koucky mi jasne psal bez heparinu a utrogestanu ani krok. Co sem mrla delat naordinovat si to sama
Nova gynekolozka hned pochopila co musom mot jako on a hkidany pp 14dnech max ne jako byvaly pp 4tydnech.
Ale co sem mela delat udaj e nejlepsi gynekolg v brne pan vlasin....ko z 8tydne ve 13 a to pokracicalo a uz sem fakt prestavala mot duveru a jezdili sme do nemocnice.
Kde chudaci zachrabivaky vse co mohli
Q divili se proc neberu utrogestan hm a ted mne pripppmina veta hematologa kdyz se mehejbu ze mam mit heparin a mme ho samo nedaly a pak se mi qsi po 2.5 m lezeni asi prpto udrlal hematom na placente.
Achjo skoda mluvit;(((
Ted uz to chapu.

nikinelinaty
10. říj 2015

A kdy se vy muzete snatit?
Mne jsou ochotni prisit cipek konecne uzivat miniheparin a utrogestan
Mne s myma hemwtoma davaly vzdy jen duphaston do 13_tydne
A ted jonecne pochopolo ze do 13tydne to nestaci az do porodu.
A vlasim koukal k cemj zda se ma dite se narodit nsrodi kdyz ne neni cesta tomu pomoc.
Mne byvaly odmitl vest od 12t mel obavy ar ti dipadne dobre poslal nas do rizikove porwdny kde to bylo 1x za txden pri pruseru nebyl cas spineni vysetril pouze ulz ne spodem ja byla tak hloupa 3 deti a tak mme to zarazelo ale byla sem rada aby nepohl s cipkem.
No a meli podezrelo na infekce.
A ani 1dite onfekce nemelo.
Ale nakonec se shidly na tom ze se mi spatbe utvarely olacenty co doslouzily
A dcera musela se narodit mela zkazenou plodovou vodu a zila jeste 5h ve 27+0 neni vyhrano i 1060g
A syn zo bylo zabite od zacatku bylo mi zo jasne placenta previa to zas byla lahudka;((
A dle mne keyby redil krev ten blb ale zas se to asi nemuze kombinovat s krvacenim zo se zeptam te nive gynekolozky v unoru.
Nevim zda do toho jit sle prodala sem prenosnou ppstylku muj na zesileni nevim co planuje ja uz neplanuji nic a idmita jk odvest a prodat;))))

At se vam zadari a ten strach uz nevymazes ja kdybych prrklenula 27tyden a az do 30tydne bych verila.

Ale uvidime ja sama nevim ledaze se zadari bez planu ale mme mozek uz varuje a nedelame vubec nic a je tolerantni.
Rano chtel 16dc se zblazdnil uz uplne
A to bylo strachu pri touze u treti spolu spat bez ochrany.
Ale tk sem verila a touzila ji mot uz rychle a navazat na materskou.

Ale co se prihodilo sme se konecne prestehovaly do rodineho domecku a bylo by to nadherne vozit na dedine kocarek a za 4m se mel narodit koupilo sme v sestibedeli a za 4 m mohl byt muj sen na svete
Cekam na nej od kvetna 2013 a musom cekat di roku 2016.
A sem vsude jak za debila co se narodili 2deti diktuju zo i u ibvodniho;(((

nikinelinaty
10. říj 2015

Fifi maleho sem vcera ukazala manzelovi zda se nezlobis musel byt tak malibky je tak nadherny.
Samo sem vcers zas brecela nevim vlastne z jakehi duvodu ste prisli o maleho.
No ten muj zesilel z minule akce sem se rozbrecela a ukoncila.
A dnes rano chtel na ostro uz ted i minuly mesic sem odmitla.
Heste budu resit revizi pri mym stesti nebot musime cekat do 4.2.
A nevim neverim
Ale diky tonu,ze ja mels stesti 2 deti bez pptrati a pokazde problemy od 25tydne. Druhe dite se nam skoro narodilo jaki to treti ve stejny den. Ale to sem mela stesti a hmidaly mne po 1tydnu.
Ted se nato vsichni vyflaklx co blazdnim pomalu a az samo pruser 26+a nedalo se pomoc protoze 2dcera byla s jinou pricinou nez asi treti. Tam bylo podezreni na odtok vody a ty 2 byly na cipek co nevydrzel.
Vsechny nase patalie zacli ce 24 neco jak ja jim kladla na sedce od 22tydne zda se to uhkida;(((

Ale ted sem chytrejsi uz vim vse mam uzivat miniheparin ale hematolog stale ze nemusom staci blabla a nesmi se nasadit kdyz krvacim nebo co. Tak mi masadil ascorutin at si upravim krvacivy stavy.
Ale koucky mi jasne psal bez heparinu a utrogestanu ani krok. Co sem mrla delat naordinovat si to sama
Nova gynekolozka hned pochopila co musom mot jako on a hkidany pp 14dnech max ne jako byvaly pp 4tydnech.
Ale co sem mela delat udaj e nejlepsi gynekolg v brne pan vlasin....ko z 8tydne ve 13 a to pokracicalo a uz sem fakt prestavala mot duveru a jezdili sme do nemocnice.
Kde chudaci zachrabivaky vse co mohli
Q divili se proc neberu utrogestan hm a ted mne pripppmina veta hematologa kdyz se mehejbu ze mam mit heparin a mme ho samo nedaly a pak se mi qsi po 2.5 m lezeni asi prpto udrlal hematom na placente.
Achjo skoda mluvit;(((
Ted uz to chapu.

fifinka222
10. říj 2015

@nikinelinaty. Za 14dni jdu na kontrolu do porodnice a pro vysledky tak uvidim co se stalo a jaaka byla pricina...a tak sem videla ze byl hodne podobny na me...a doufam ze po druhe to bude lepsi nez to prvni tehotenstvi sem mlada je mi teprve 23 roku a uz sem zazila takovou bolest..lepsi je ztratit rodice nez vlastni dite to boli vic nez kdyz ti umre tata nebo mamka...dite je dite nevinny miminko...furt brecim a styyska se mi po tom stouchani a kopani...:_(

nikinelinaty
10. říj 2015

Fifi neni to pravda mne zemrela babicka a je to bikest i po 9letech ale dite vim ze iz neziskam jak mam merit;( tak uz se s tim musim jen smirit.
A bylo to tsk blizko.
Fifi a kdy se chcete snazit???
Nechci ti do toho nluvit nechci my ztratilo dceeu v cervnu a rvrdili ze staci 3m a zas nekdo tvrdil ze duvod bylonze syn byl pocasi pry brzo nemdo zase ne.
Ja sama nevim uecite si dej orestavku 6mesicu!!!
Nez aby se to posralo znova opravdu nesmutbi co mam rikat ja nadceru sem cekala 9poksu pak 7mesicu crkala a pak si porodila jen tak pro zavod.
Syna sem mela hned ale ja spis mela sex a aby to vyslo kvuki materske a byla ti chyba min patrat.
Hodili nws do baliku proste to nevyslo duvod se nezjisti za 3m muzete mit zdrave jako tsto vase 2deti.
No jo oak zo nevyslo podruhe a uz se to prokazalo z pitvy!??
Placentarni hematom.na placentnr a maly se udusil protoze ho nechali udusit ze nema smysl ho zachranit ve 23 tydnj;(
Nakonec slo o zivkt mne tak sem skoncika na cisari.
Obe deti jsou nestastne chteji nive ale maminka rekla dost.
A mit swx je neco umornyho od unora to bylo stezi 8x
A vubex mi to nechybi manzel uz mme prestaba verot zda sem verna a zacina jeste vic pomalu.

Achjo to sme to fakt dopracovaly;(

Uexite prpsim te nesmichej rekni si ze nez aby se to pokazilo zniva kvulo spechu radeji budu stastna pozdeji bez ztraty!!
A nenech se odbit po vysledku jeste to prober s vice lekari vsichni mluvi jinak!
Ver mi

Jsi z brna zda sem to pochopila spravne ja uz ted mam tu nejlepsi gynekolozku v brne co mne vzala do pc dite 2umrtim a bude se bam snazit pomoc.
Jen ja si nejsem jista hrozne se bojim;(

nikinelinaty
10. říj 2015

Fifi mme teda nejde o pocitu v brisku byt i tehotna co bych dala ksyby se mimjnko vycarovalo a rovnou narodilo do postylky!
Nez si uzivat jakoze je tinkrasne to sem nerekla ale vis jak ze dne na den tonkrasne zmizi a muze byt zasw ze nemas nic;(
Ale rozumom ti je to nadherne ani ale ja uz bych radeji bysledek ja z tehu nemam niksy nic musim jet lezet a modlit se.
Takze oro mne je oak vyhra ukonceno a uzkicek doma.
Ja budunmot tvrdy rezim lezet a nic nedelat.

Drzim ti moc oalce ale ty si fakt mlada ja mela oevni dite v 26ti a bude mi 33 ja mam posledni 2roky. Mme se tedy styska po malem.jak vypadal nevim a nexhtelo za biha minho ukazat dle manzela kvuli mymu ohrozeni na zivote ho asi poskodili nebot pptom v brisku zemrel;(((
Nebot nam dali.na vyber okamzity cisar a bud orezije nebo pprodim a bude to pro mme lepsi.
Maly tam dal rucicku a diky tomj sem prezila
Placenta previa ae rozkrvacela tak ze malem zboraly porod. Vsichninlekari nam rekli kkdybych porodila a zatlacila bych vykrvacela.
Tak co ti mam psat neduveruj hned vsem lekarum a ppradne to zbazte co udelat pro pohodove tehu.

A ztrata maminky nevidet vnouce bys urcite casem brecela stejne. Ze ji nemuzes ukazat svije dite ver mi.neni ta bilest stejna je jina ale je to stejne.

sarka133
14. říj 2015

Ahoj,tak mam za sebou cerklaz. V pondělí na příjem a v úterý domu. Me to teda bolelo po probuzení. Dali mi prášek na bolest a kapacky magneska. Mela jsem podrážděnou dělohu -mela jsem břicho jak kamen. Mela jsem strach,co se bude dít dal. Prášek zabral a po dvou hodinách po bolesti. Do rána jsem byla na kapackach a pak domu. Divila jsem se ze tak brzo. Krvácela jsem trochu po tom zákroku a jeste ted občas. Ted si zavádím utrogestan 2-0-2 a nějaké bobule proti připadne infekci a beru magnesko. Je mi to teda nepříjemné,zavádět si tam ráno a večer, bojím se infekce,ale asi se to musi. Dnes 3.den po se mi děloha uklidnila. Snad to vydrží co nejdéle. Jinak odpočívam a kontrola za 14 dni. Modlím se, ať se nic nezačne dít...

luuciee83
14. říj 2015

@sarka133 držím palečky, ať je vše dobré a miminko drží v bříšku co nejdéle! 😉 moc Ti to přeju... a vím, že se mi to lehko radí, ale zkus se trošku uklidnit a "hodit do pohody"... vždyť víš, psychika dělá hodně 😅 😔

jhoki
14. říj 2015

@sarka133 Držím palce! Mě sešít můj doktor nechtěl, vychází mi ze stěru pořád e.coli. Moje imunita to totálně nedává s tím bojovat. Už jsem byla pak tak paranoidní, že si tam zanesu nějakou další infekci, že jsem si koupila v lékárně krabici vyšetřovacích rukavic a když jsem si něco zaváděla, tak s rukavicemi. Nejsou sice sterilní, ale u doktora mají ty stejné. Utroš je super, magnesko je dobré, jenže pokud mi tvrdne břicho, dávky zvyšuju a ono si to pak nějak tak zvykne. Poslední možnost je kapák gynipralu, jenže to ti dají jen v nemocnici. Mě to pomohlo tím způsobem, že břicho mi pak nešutrovatělo, jen jako by mravenčilo, chtělo ztuhnout, ale neztuhlo, nevím, těžko se to popisuje...Já jsem teď 26+3, dneska jsem byla u dr. mám cervix skore 3, nic moc. Bojím se předčasného porodu, už jsem se dostala do takového šíleného stavu, že mi to začalo být jedno. Někdy si myslím, že má cenu s tím bojovat a cpát do sebe manezko a utroš a pak si řeknu, že to stejně neovlivním, co se stane.

sarka133
14. říj 2015

Holky,diky, budu se snažit se moc nepsychovat,Ale jak píše jhoki nekdy jsem úplně mimo a posedlá strachem a nekdy si řeknu ,co se ma stát ,stane se. Jhoki,tak ty uz jsi takhle daleko, jak mas dlouhý čípek? Ja si ty rukavice koupila a bez nich ani ránu. Kolik beres magneska?

lu1710
14. říj 2015

@sarka133 ahojki tak super zase člověk má naději. Tak se ozývej co a jak, mě to asi bude čekat taky jak budu těhotná tak at vidím nějaký výsledek.

jhoki
15. říj 2015

@sarka133 Nevím, jak dlouhý mám čípek, radši jsem se neptala. Včera mi říkal, že to je dobré a koukám, že v průkazce mám CS 3, tak jsem z toho nadšená moc nebyla. Beru magnosolf 1 sáček ráno, 1 večer a někdy si dám v poledne ještě 2 tabletky m.lactici. Ono stejně, jak to přeženeš, tak je z toho průjem. Připadá mi to jak minule, že se tu budu kroutit a počítat každý den.. Není to snané pak mít nedonošence.

sarka133
15. říj 2015

Tak to asi nebude tak špatne. To by te podle me zavřeli do špitálu ne? Ja beru magnesko 2-2-2. Jj to není, ja byla měsíc s malým v Podoli, ale mužů zpětné říct,ze alespoň dekuju za 32tt,ikdyz to je málo. A lezis?

jhoki
15. říj 2015

@sarka133 Šoupl by mě do špitálu, kdyby mi víc tuhlo břicho a to může přijít kdykoli. A můj doktor ví, že kromě gynipralu a kortikoidů mi ve špitálu nic nedají. Snažím se ležet, ale je to na bednu, mám už takový režim od 16. týdne. 😒 Nevím, jestli to ležení má na to nějaký vliv, já primárně bojuju s těmi bakteriemi. 32 je dost solidní, ikdyž je to nedonošenost, u každého je to individuální. Znala jsem holčinu, co rodila 32 a dítě mělo krvácení do mozku, nevím, jak to zkončilo a vědět to nechci.

sarka133
18. říj 2015

Ahoj nekoukali jste na Víkend?

jabadabadoo
18. říj 2015

@sarka133 koukala jsem, zajímavý, že někdo to řeší a jinde ne

sarka133
18. říj 2015

Ja se chystám do nemocnice a optat se na to. Tak uvidím co mi na to řeknou.

jabadabadoo
18. říj 2015

@sarka133 a kam jdeš?Dej pak vědět. 🙂

sarka133
19. říj 2015

Do Liberce, tak jsem zvědavá.

julieta33
19. říj 2015

Také bohužel se pridávám do tématu.Byla jsem 21tt. Ten den jsem měla velký ultrazvuk. Říkám paní dr.Ze se necítím nejlíp.Ať se na me podívá.Řekla, ze si mám dávat PPZOR na těžké věci atd.Nic jsem nezvedala. Poslala me domů a v noci jsme jeli na pohotovost.Odtekala mi plodova voda měla jsem teplotu.A bohužel přišel předčasný porod.Je to 18 dní od potratu.Cítím se prázdná.Výsledky pitvy vyšli tak,ze miminko bylo zdravé.Jen me paní dr.nelecila na můj zánět močových cest a kdyby me teď den ráno poslala k dr.nemuselo se to stát.Ale život jde dál.Bohužel.Za jak dlouho by jsme to mohly vyzkoušet znova.Děkuju za rady.