Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

xoriska
12. bře 2016

@renatapus Je mi velmi líto co se ti stalo , za 2 dny to budou 3 měsíce , co jsme si prošla také porodem našeho Maxe , sice to byl jen 15 tt a porod trval od podání první tablety jen 5 hodin , ale miminko velmi vytoužené a po umělém oplodnění. Chlapeček měl fokomelii a neměl skoro vubec vyvinuté horní i dolní končetiny. Když jsme se to dozvěděli, tak to bylo hrozné , s porodem jsem byla už smířená , ale ted čím více se blíží termín, kdy se měl narodit, tak nám moc chybí. Ještě příjdou horší období a uplně zapomenout se nedá, ale čas to vše zlepší ! Jinak kdy se začít znovu snažit, je těžké, jelikož i sama vím, že mi každý říkal něco jiné, ale hodně lékařu se shodlo, že pokud bude po 6ti nedělí vše v pořádku, proběne první menstruace , tak je to v pořádku a mužeme se začít snažit. V nemocnici mi také říkali 2 MS a nebo 3 měsíce, ale doktor v CAR mi řekl po 6ti nedělí, že mužeme. Bohužel to zatím nevyšlo, tak čekáme na další IUI. Přeji at to nejhorší brzy přejde a mužete se snažit o miminko znovu !

katerrinna
16. bře 2016

Ahoj mě vyvovlávali porod v 5 měsíci (těžká chromozomální vada)bylo to dost strašné

karkulinka77
16. bře 2016

@renatapus Ahoj, je mi to opravdu moc líto. Já jsem přišla o miminko také ve 23.týdnu. Maličký měl skeletální dysplazii nožiček. Byl to šok. Na genetice 10min. na rozhodnutí. Nejhorší rozhodnutí v mém životě. Prodělala jsem 4 potraty do 12 týdne. Lékaři na imunologii přišli na to, že mám alergii na svá vlastní embrya. Po vyléčení jsme to s manželem zkusili znovu a vyšlo to hned na poprvé. I když jsem ale od začátku pořád krvácela, tak se Kubíček držel zuby nehty. A pak porod (potrat) ve 23.týdnu. Jsou to už 3 měsíce. Myslela jsem si, jak už jsem s tím vyrovnaná. Bohužel stačí malá kapka alkoholu s kamarádkou a je to hned zpátky. Kolem mě v práci i v rodině všechny těhotné. Divím se, že jsem se ještě nezbláznila. Čas ale opravdu hodně pomáhá. A hlavně práce. Bude mi 39let. Věk je proti nám 🙂 . I když si stále připadám mladá! Ale když vidím ty zázraky kolem mě a čtu i příspěvky s dobrým koncem..no nevím jestli mám dost sil do toho jít ještě po šesté. Vždycky jsem si myslela, jak je jednoduché donosit dítě. Nikoho v okolí neznám, kdo by si prošel tím, čím jsem si prošla já. Jsem opravdu ráda, za tyto diskuze. Hned je mi líp, i když se z toho jen vypíšu. Necítím se tak sama. Je mi obrovsky líto NÁS VŠECH!!!!!! Všechny toužíme po tom maličkým v náručí. Bohužel příroda je proti nám. Ale asi to chce pořád bojovat. V nemocnici mi jedná lékařka řekla, že prodělávám "syndrom prázdné náruče." Je to naprosto přesné. Pořád přemýšlím nad tím, co ještě musíme MY ŽENY více snést. Nikdo kdo si tím neprošel, nemůže pochopit co se v nás děje. Přeji Ti z celého srdce moc sil k dalšímu pokusu. A hlavně k vytouženému miminku. No řekni, kdo víc lásky by dal svému děťátku......než my. Nešťastné a nesmířené se svým osudem. Ach jo.

zabka23
21. bře 2016

Dobrý den prosívás jetu někdo kdo mi poradí? jsem v 23+5tt dneska jsem byla už po 4 na genetice v 1.trimetru mě řekly že to bude mít syndrom Downový a dneska na vyšetření mi 2 doktorky řekly že znovu to vyšlo a přišel docent a řekl že to bude zdravé že se nemám čeho bát no a do finále čtu závěr svojí správy že nezaručují narození zdravého miminka vyšetření mě dělali v Olomouci máte někdo s tímto skušenosti víte jemi mizerně nechcu přijít o dítě :( :( :( děkují za rady

bakkarat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kika_21
21. bře 2016

@zabka23 Tak je potřeba požádat o jasné informace-máte na ně právo. Podle jasných informací se rozhodnete. 😉

kika_21
21. bře 2016

Poslední docentova informace byla , že se nemáte čeho bát, tak to je asi ta hlavní zpráva. 🙂

zabka23
22. bře 2016

to ano ale jde oto že mi 2 doktorky řekly že to má syndrom Downovy a pak docent že níc že se nemám čeho bát píšu proto že jemi to nejasny mám obavy přišly jsem už o jedno dítě a o toto přijít nechcu tak proto právě píšu jetly stím má někdo skušenosti že bystemi poradily :( ještě uvydím co nato v Ostravě na Genetice at jsem si jitá nechcu udělát nějkou kravynu že bych sito nechala vzít protože každá maminka nechce samozřejmně mentalně zaostalé dítě ne že bych ho neměla ráda jenom řece jeto moje dítě že ale jde oto jsem mladá jemi 24.let budoucnost před sebou už mám zdravého 1 kluka jemu 5.let a mít nemocne dítko by bylo promě tragicke se dívát nato jak se trápí atd.. proto si chcu bejt jistá že to je zdravoučke :( :( :( natom mi nejvíc záleží jemi jedno zda jeto holka nebo kluk jde mi o zdraví mého miminka co zanic nemůže jeto přece taky jen člověk jako mi :( :( přijít oněj by promě znamenalo jako ho zabít zaživá a nato já nemám :( :(

zabka23
22. bře 2016

@karkulinka77 to jemi strašně moc líto jeto otřes přijít osvé miminko já brečela ještě na sále v nárkoze dokonce prej tak měto řekla doktorka aby mě prej nebrali miminko :( to když měto řekla byla jsem v šoku co dokáže síla lásky pod nárkozou už jeto tak rok a něco ale pořád si vyčítám kde je ten čas proč? proč nevine dítě ?? probrčela jsem to celé dny celé noci sice život už mu nevrátím ale pořád cítím tíhu u srce a korž když jsem ted v podstatně po 3 těhotná a ted mi řeknou takou kravynu že to má syndrom Downovy řekly mito 2 doktorky a pak docent že jeto zdravé a že se nemám čeho bát ale kde mám tu jistotu ?? když ty 2 mi řekly něco jiného kemů mám věřít uvydím co mi řeknou v Otravě :( ale jeto hrozne nato myslet :(

karkulinka77
22. bře 2016

@zabka23
@zabka23 Úplně chápu tvoje myšlenky. Brečím ještě teď. Nemůžu se s tím smířit. Nejhorší je okolí. Všichni si myslí, jak jsem v pohodě. Uvnitř to je jako by mi někdo vyrval srdce. Moje miminko bylo zcela v pořádku. Jen ty špatný nožičky. Hodně špatný podle lékařů. Celý život by byl chudáček. Pořád si ale říkám, že jsem mu mohla dát šanci žít. Teď už je samozřejmě pozdě. Práce opravdu pomáhá. Alespoň na chvilku se dá zapomenout. Svět je strašně nespravedlivý. Hodně sil...

karkulinka77
22. bře 2016

@zabka23 Kdy budeš mít výsledky z té Ostravy? Musíš mít nervy na pochodu. Trpím s tebou. To rozhodnutí je strašný.

mmmisule
24. bře 2016

Dobrý den, bohužel i nás to potkalo. Minulý týden 16.3.2016 jsme jeli na genetiku, celý natěšení, že nám řeknou zda to bude holčička nebo klouček. Ale bohužel na genetice nás čekalo zklamání a velká bolest. Bohužel u miminka našla mnohočetné VVV, tudíž mě ten den poslaly do nemocnice na ukončení těhotenství. Od 16.3 jsem byla v nemocnici a vyvolávaly mi porod...Ten nakonec po všech bolestech a čekání v slzách proběhl 18.3.2016. Nejhorší bude teď čekání na výsledky mojí a přítele krve, kterou nám braly a na shrnutí proč se to celé vlastně stalo. Holky držte se.

renatapus
24. bře 2016

@mmmisule to je mi moc líto..máš to skoro stejně jako ja..ja porodila chlapečka 10.3.:(...pořád jsem z toho v soku

mmmisule
24. bře 2016

@renatapus : To mi povídej... Je to hrozný. A to čekání na výsledky je ještě horší.. Doufám, že čas to aspoň trochu zlepší.
Každopádně je mi to líto i u tebe.

renatapus
25. bře 2016

@mmmisule a kde jsi rodila? já v Příbrami, partner mohl být celou dobu se mnou. Trvalo to 30hodin:O(( testy všechny už máme a vše dopadlo dobře..až na nemocného chlapečka...dělai ti revizi? mně ne.. a zatím pořád špiním. a ty?

mmmisule
25. bře 2016

@renatapus: V Jindřichově Hradci. Partner bohužel semnou u toho nebyl, protože byl v práci. U mě naštěstí v 11 dopoledne začaly kontrakce a ve 12:45 to bylo zamnou. A na testy si ještě počkáme. Jinak revizi mi dělaly, prý pro jistotu radši.

rose22
27. bře 2016

@mmmisule Moc mě mrzí, co vás potkalo. Také jsme netrpělivě čekali na výsledky krve. Nevím, kde vám rozbor dělají, ale nám v Č. Budějovicích výsledky přišly už za měsíc, a to v tomto období byly i Vánoce. Doufám, že i vaše výsledky budou brzy hotové, vše bude v pořádku a vám se brzy poštěstí. Držte se!

mmmisule
28. bře 2016

@rose22 : Nám dělají rozbory taky v Č. Budějovicích. Tak snad budeme mít co nejdříve výsledky.

renatapus
28. bře 2016

@rose22 nám dělali testy v Praze v Genetu. Vše vyšlo dobře. Už tomu necháváme volbný rpůběh ve snažení, ikdyž jsem v šestinedělí. a co ty?

renatapus
28. bře 2016

@mmmisule tak to jsi měla opravdu rychle za sebou!! to je dobře.. Já si to bohužel protrpěla rtěch 30h. Naštěstí děloha zachráněna. Bály se, aby nějak nepraskla..

rose22
29. bře 2016

@renatapus My si stále dáváme pozor, jsem půl roku od císaře. Maličké totiž DS objevili až po narození... Držím palce, ať se brzy zadaří a vše dobře dopadne!

renatapus
29. bře 2016

@rose22 takže ty jsi rodila v termínu? a málá to nepřežila? DS je schopen života...nebo jsme blbě pochopila? omlouvám se.. za jak dlouho se chcete snažit?

rose22
3. dub 2016

@renatapus Rodila jsem chviličku před termínem. Maličká je v pořádku, je zdravá, čilá a krásné sluníčko 🙂 Je ovšem u pěstounů a má se dobře. Zčásti za nás rozhodl počáteční strach a zčásti také to, že se většina rodiny najednou distancovala s tím, že by se za ní styděli apod. Zkrátka jsem se bála, že bychom pro malou neměli dostatečně stabilní zázemí po celý její život. Upřímně, i máma si musí někdy odpočinout, a když by rodila nefungovala, utrápila bych sebe i maličkou. Také vím, že zdaleka nemám takovou trpělivost, jakou potřebuje a jakou si zaslouží.
Je to už půl roku, s maličkou jsem v kontaktu a mám z ní obrovskou radost, na druhou stranu vím, že jsem pro ní udělala správně. Přemýšlíme o dalším miminku. Samozřejmě se bojíme, že se to bude opakovat. Vzdát se maličké bylo strašně těžké a černější období jsem asi nezažila. Stejně jsem byla pořád myšlenkami s ní a výčitky jsou strašné. Také díky císařskému řezu ještě nemůžeme a teď ani nechceme. Možná koncem roku, až se všechno ustálí. Přeci jen je to ještě čerstvé...

nikinelinaty
20. dub 2016

nečetla jsem celou diskuzi, my se rozhodujeme jít do toho ještě 1x ted koncem srpna ještě mám nějakou práci na zabavení zasadit celou zahradu, sice už nemůžu vydržet :(
Lékaři se všichni dušovali, že to byl bohužel špatný shluk náhod 2x potrat v 27+0 a 22+5 jsem 15 měsíců od císaře děloha shojena kompletně se nic nenašlo a 2 děti už máme donošené a tak jsme toužili po třetím.
No tak ted nebo už nikdy.
Manžel bude pomáhat jak o život já ležet a uvidíme děti jsou tak natěšené, že leští celý dům a maminka bude jen odpočívat. Jméno bude prý podle nejstarší dcery.
Kéž by to vyšlonakonec jsem se ocitla na alergologii u paní doktorky Laníkové o potratech ji řekla a ona byla jediná osoba náš potrat prozkoumat, že to není možné takže 27/4 se jde nato manžel odevzdá spermie a mně vezmou krev.
A jestli se nakonec něco najde tak bych ty lékaře už přizabila.

Ale už se to tak nedá vydržet pořád jen čekat :( Dceru zatím dávám do kupy chodí do 1 třídy ale je to mor už jen čekaat a dkoví jak dlouho ještě než to půjde.

Všem hodně štěstí a snad to všem výjde co si přeje.

hancahan
21. dub 2016

Dobrý večer..
Je mi moc líto vašich ztrát.. Nic méně držim palce při dalších pokusech 🙂
Stalo se mi něco podobného.. Nedávno a já to ze sebe musím dostat.. Doufám že mě neodsoudíte.. Je mi 15 let a .. Byla jsem těhotná.. Jenže jsem dostala infekci a s odstupen času mi doktor řekl že tam byl i zánět.. Byla jsem v 23. Tÿdnu a v jednom místě se mi odloučila placenta.. Šli jsme s přítelem ven a začalo mě bolet břicho... Bolest se stupňovala ale já si nedokázala přiznat že je něco špatně.. Hrozně jsem se bála nevěděla jsem co se děje.. Jeli jsme do nemocnice.. Hned po tom co jsem si lehla mi vytekla plodová voda.. Už mě nekopalo.. Byla jsem zoufalá... Řekli mi že to nepřežije.. Že jen týden by stačil a zachraňovali by ho.. Bylo to hrozné.. Ta touha ho zachránit... Ale víte že to nejde.. Že ve vás umírá a vy ho musíte nechat jít.. Nadáva jsem.. Brečela a to vše stale dokola.. Kontrakce jsem i s těma z infekce dohromady měla zhruba 7-8 hodin než jsem porodila mrvé miminko... Nechci nikoho strašit.. I když každý kdo jsem jde už mà nejspíš něco takového za sebou.. Nevím jak bych to bez mého přítele zvládla.. Bolí mě že jsem ho nezachránila... Miluji ho..
S přítelem to zkusíme zase za pár let.. Nevím jestli to vydržím.. I když je mi 15 let cítím to vsechno stejně jako vy..
Chtěla jsem poprosit o radu jak to zvladnout.. Brečím téměř každý den.. Držím tu vsem palce
Děkuji za vyslechnutí 🙂

evusa85
30. dub 2016

@hancahan ahoj, viem ako sa citis. Ja som porodila v 24. tyzdni koli genetickym vadam nezlucitelnymi so zivotom. Asi pomoze iba cas a dalsie mimi. V tvojom pripade radsej o par rokov. Vsetko sa pre nieco deje. Asi tvoje telo este nebolo pripravene, aj ked to znie kruto. Vzdy ti toto dieta zostane hlboko v srdci. Ale trochu zmierni tu bolest dalsie dieta, pevne verim aj za seba. Nech ti je oporou priatel. A nesnaz si to vymazat z mysle. Bola to strasna skusenost, ktora nas zmenila a urobila silnejsimi. Ked ta to prepadne, tak plac, ale casom to bude trosku lepsie. Drzim palce ☺

nikinelinaty
30. dub 2016

holky já mám denně věty ted se dočkáme za necelý 3týdny jsou výsledky a zkusíme to ted potřetí. To je spíš for už nemůžu manžela nechávat poslouchat ty jeho žvásty o tom, že to byla smůla a že se to stalo abysme se přestěhovaly. Achjo prý ted se nechal ztraptit spermiemi a to už je chudák daroval 2x ale ne s moji krví. Tak schválně co jim výjde jaký důvod k tomu všemu stál ale udajně to není nic imunologického nám řekli šichni ale tato doktorka nás chtěla nechat pro klid duše vyšetřit.
A jstli na něco příjde tak ji můžem být vděčni.

Achjo ted mi přišel vykládat jak toho bude mít příští rok tolik děti odvozit do školek do školky haha tak jsem se mu smála to slovo že to výjde ašla dál 😵 😵

Už mi leze krkem uvidíme kdy začneme ted ještě se musím naočkovat proti klitatům.

Všem hodně štěstí nepřešlo mně to ani po 2 letech a to děti máme je to krutá bolest a to jeho ted se dočkáme mně leze na nervy.

nikinelinaty
30. dub 2016

spíš ted uvažuju že si najdu práci on tedy vyloučeno nepracovat ted se bude znovu těhotnět ale nevím já myslím, že už nato nemám nervy.
Dost to bolí chodit pro děti do školky a do školy a potkávat kočárek co jsem měla skoro u nosu před termíem.
Takže já mu asi říkat nebudu nic a postavím k holému faktu a bude to jistě lepší.

Držím všem palce a určitě to všem výjde na podruhé

Každopádně tak snaživého o dítě jsem ho ještě nezažila 😵 😵 😵 až nato že mi řekl abysme to taky někdy dělali aby to dítě vzniklo 😵 😵

Tak uvidíme za pár dnů co doktorce výjde přišel mi výsledek z gyndy a je vše OK všude jsem zdravej člověk ale těžkej smolař 😵

hancahan
5. kvě 2016

@evusa85 ahoj. Mrzí mě co se ti stalo.. Držím ti palce s dalším miminkem.. Nezmizí nikdy to máš pravdu.. Snad čas 🙂 děkuji za podporu
S přítelem to zkusíme až budeme mít vlastní byt a práci.
Přeju ti to další malinké, držím palce ať to vyjde
Hodně štěstí

nikinelinaty
18. kvě 2016

podávám výsledek z imunologie nepřišlo se nám vůbec na nic jsme oba dva s manželem v pořádku 2 děti už máme tak asi 2 potraty v pozdních stádiich jsou asi normální :(
Zkusíme to ted v červenci ještě jednou a naposled.
Na co se přišlo, že mám protilátky pozitivní proti lepku tudýš už držím dietu není to nic hrozného ale na těhotenství by ji rozhodně držela.
Tak možný důvod je pouze tento, ale to se samo neví.

Držím všem ostatním moc palce at to výjde co nejrycheji a uplně hladce bez komplikací.