Pozitivní digitální test po interupci. Zbytkové hCG?

anetazahradnikova
14. lis 2022

Dobry den, na interupci jsem byla 12.10. vsechno bylo v poradku a bez komplikací, gynekoložka rikala ze do měsíce bych to měla dostat znovu ale do dneska MS neprisla, dneska rano jsem si delala digitální test a vyšel pozitivní 1-2 nevim jestli je to zbytkové hcg nebo je to nové těhotenství. Ke gynekolozce jdu až 21.

nikolite
14. lis 2022

Záleží v jakém jsi byla tt. Pokud jsi byla na úplném začátku těhotenství je zbytkové hcg nepravděpodobné , ale pokud již ve vyšším týdnu tak to bude zbytkové hcg. Nicméně možné je obojí ...

anetazahradnikova
autor
14. lis 2022

@nikolite byla jsem v 10tt

nita1984
14. lis 2022

Takže si nedodržela ani sestinedeli a ještě bez ochrany ? No, co k tomu dodat. Zajdi si na krev a za dva dny znovu. Podle toho jasne poznáš, co je to

anetazahradnikova
autor
14. lis 2022

@nita1984 nedodrželi jsme sestinedelni po miminku toužíme už delší dobu, na interupci jsem musela kvůli miminku přestalo mu but srdíčko

luckavobo
14. lis 2022

@anetazahradnikova Zavolej na gyndu ✌️ je to nejjednodušší způsob jak zjistit co a jak 😊

ellyem
14. lis 2022

@anetazahradnikova Toužíš po miminku tak moc, že riskuješ nejen svoje, ale i jeho zdraví?

anetazahradnikova
autor
14. lis 2022

@ellyem jak moc velký risk to je?

ellyem
14. lis 2022

@anetazahradnikova Použij Google.

nita1984
14. lis 2022

@anetazahradnikova mám obě děti po IVF, na první jsme čekali 5 let. Mám za sebou x spontánních potratů a revizi. Nikdy jsem si nedovolila nedodržel pokyny lékařů. Vim, co to je, touzit po miminku, ale tohle je naprosto zbytečne riziko.

ester_ka
14. lis 2022

Tady jsou zase všechny zodpovědně uvědomělé 🤦🏻‍♀️ hlavně nestresuj, zajdi si jako samoplátce na odběr HCG, za dva dny znova a bude jasné,zda narůstá a pak hurá na gyndu... hodně štěstí 🍀

marcicek84
14. lis 2022

Kamaradka taky otehotnela takto a ma zdravou holcicku,ktera uz ma 8 let,takze bych si udelala test za par dni a uvidis...

zuzkasim
14. lis 2022

@ellyem Ač jsem toto řešit nemusela, zajímá mě, co za rizika pro matku či dítě je, když žena otěhotní po umělém přerušení těhotenství ještě v šestinedělí? Google mi kupodivu tentokrát nic nenašel. Krom toho, že se říká, aby si tělo matky odpočinulo, jsem ani nikdy nic neslyšela. Co za rizika tedy jsou?

nita1984
14. lis 2022

@zuzkasim základní riziko je už jen sex bez ochrany. Zvýšené riziko infekce, která muže vést k nepruchodnosti vejcovodu, či chronickemu zánětu, způsobující potraty. To je jen to nejzákladnější. Revize je velká vnitřní rána, kyretou se vybere veškerá děložní sliznice.

nita1984
14. lis 2022

@zuzkasim on ten odpočinek je hlavně o tom, ze se uvnitř musí vše zahojit. Není to jen tak.

jjasmina
14. lis 2022

@anetazahradnikova to je teda nezodpovednost, asi se jedná o těhotenství nové a doufejte, že to bude ok a když už se povede začátek, že donosite zdravé dítě, když děloha není zhojena

nita1984
14. lis 2022

@zuzkasim nehledě na to, ze se nemusí revize povest, zůstane mala část plodu a pak o tom, co by se stalo s případným dalším těhotenstvím nemusíme ani polemizovat. Ja musela po revizi za 6 týdnu na krev, zda je HCG 0. Ještě 4 týdny po revizi je jsem měla pozitivní TT před zbytkové HCG

bertik20
14. lis 2022

Mě bylo řečeno, že by se mohlo opakovat znovu zt, protože při revizi vezmou i sliznici a ta potřebuje nějaký čas na správné doplnění a uzdravení. Doporučuje se šestinedělí + 2 Ms než se znovu otěhotní.
Zt s následnou revizí jsem prodělala v září, necháváme tomu volný průběh, nezadaří se nám hned, syn se povedl za 2 roky intenzivního snažení, toto druhé těhotenství bylo po roce a pro nás zázrak...

nikolite
14. lis 2022

Ježiš holky paní je určitě už teď dost vyděšená. Vy ji teda nakládáte 🤦🏽‍♀️. Asi bych si zavolala na gyndu možné jsou obě možnosti. Ať vše dopadne dobře 🍀🍀

zuzkasim
14. lis 2022

@nita1984 Děkuju za pokus o vysvětlení. Samozřejmě, že kyretou je to zásah, ale možná si to neumím představit dostatečně dobře, když si naivně myslím, že se odstraní především zbytnělá sliznice, jejíž zbytky pak odejdou při krvácení, podobně jako u MS. Nevím, to by musel vysvětlit asi doktor, jak velký zásah do těla to doopravdy je, co si pamatuju, tak po revizi jsem měla menší krvácení jak u klasické MS. Myslím, že otěhotnět hned po revizi není nic vyjímečného, dost mě překvapil tak nepřátelský postoj zdejších diskutujících.
Zakladatelce přeju, ať je vše v pořádku, možná je to zbytkové HCG a nic to neznamená. Každopádně ať jsou brzy na testu skutečné dvě čárky!

nita1984
14. lis 2022

@zuzkasim mě třeba vybrali sliznici tak dokonale, ze mi následující tři měsíce vůbec nerostla. Za mě je to proste nezodpovednost k vlastnímu tělu. Ne nadarmo, jestli byla 12.10. Na zákroku, je pozvána k doktorce na 21.11. tj. po šestinedělí.
Ale samozřejmě, pokud se zadařilo, přeji jen to nej, o tom žádná. Jen mě zaráží, ze jde někdo dobrovolně do takového rizika. Předpokládám, ze podepisovala informovaný souhlas, kde vše tohle je vysvětleno plus ji na to Dr upozornil. Alespoň tak to bylo u mě.

nita1984
14. lis 2022

@zuzkasim a ještě doplním. V 10tt už to není žádná zbytnělá sliznice. Mě v 10tt řekla doktorka i pohlaví. Takže to už je pro tělo opravdu zásah.

maximaty
14. lis 2022

Po prasklém mimoděložním těhotenství v 9tt jsem měla pozitivní hcg 4 týdny po operaci. Mohlo by to být zbytkové hcg. Zajít na krev 2x a máš jasno. Držím pěsti ať je vše v pořádku ♡

maximaty
14. lis 2022

@nita1984 pohlaví v 10tt? To je věštění z křišťálové koule, ne určení pohlaví.

nita1984
14. lis 2022

@maximaty pak mi vyvestila správne holku i kluka. Holt klika 😉

zuzkasim
14. lis 2022

@nita1984 Tak ona je ještě otázka, jak velký (starý) ten plod byl doopravdy, protože když je žena v 10tt, ještě to neznamená, že plodu přestalo tlouct srdíčko v 10tt. Ale to je asi jedno, už se stalo. Mě řekli jen, že je lepší počkat, žádné extra vysvětlení jsem nedostala.

fifinka2020
14. lis 2022

@nita1984 přečtěte si raději něco o tom, kdy vlastně je možné vidět u miminka pohlaví, v 10.tydnu je to opravdu 50:50.

fifinka2020
14. lis 2022

@zuzkasim souhlasím s vámi, jakoby jiné maminky nikdy nic neriskovaly... přitom se tady celkem často objeví příběh, kdy někdo otěhotni hned po revizi, není to nic výjimečného. Rizika to má, ale tak to je odpovědnost autorky... Ta se ptala na zkušenosti se zbytkovym hcg, ne na hodnocení, zda jednala bezpečné

blondynka400
14. lis 2022

@ellyem proč takováto reakce když se na toto názory různí? Tyto soudy a kecy mne fakt baví.... Taky jsem to "nedodržela" a výsledku je 13 a je to to nejlepší, co mne mohlo kdy potkat a bylo vše naprosto ok. Kdo určuje co je správně a co není? Doktor? Uživatelka MK?....

blondynka400
14. lis 2022

@nita1984 dle své špatné zkušenosti tady napadáš úplně... Když se to provede správně, sliznice je úplně ok hned, není důvod čekat. A to, že řada doktorů je sto let za opicema a papouškuje staré názory je věc jiná. Naopak, někdy je první cyklus po potratu ten, co je úspěšný.

nita1984
15. lis 2022

@fifinka2020 v 10tt se určuje podle sklonu močové trubice nebolí pohlavního hrbolku. Není to metoda častá, moc doktoru ji neumí, ale to neznamená, ze to nejde. Moje dr to dělala bezne a nikdy s tím problém neměla.

@blondynka400 Nikono nenapadam, pouze jsem si ujasnila pojmy a napsala jsem ji, ze k tomu nemám co dodat. Načež jsem ji poradila jediny spolehlivý způsob, jak zjistit o co jde (dva po sobě jdoucí odběry HCG). Další zkušenosti a informace už jsem pak doplnila na základě toho, ze jsem na ne byla tazana. Jestli je dodržení sestinedeli sto let za opicema už nechám na jiných. Za ty roky na IVF klinice bylo těch příběhu desítky. Ano, někdy šťastné, někdy bolavé. Ale to je život. Svědomí má každý svoje a zdraví taky.