Prázdný gestační váček v 7tt

kamcabar
31. říj 2017

Ahoj holky,
Prosím o radu, zkušenosti, možná i povzbuzení.
Dnes jsem byla na kontrole na ultrazvuku. Jsem 6+4, tedy 7. týden,velikost plodového vejce od poslední návštěvy 5x vzrostla, plodové vejce je nyní 25mm velké. Nicméně, doktorka plod neviděla. Říkala, že mám přijít znova za 14dni na kontrolu a pokud ani pak plod ani srdíčko nebude, bude se jednat o zamlklé těhotenství s největší pravděpodobností a pošle mě na revizi.
Máte prosím někdo zkušenost s tím, že v tomto stadiu, byl také gestační váček prázdný bez plodu?
Děkuji za každou odpověď.
Kamila

vendelinka08
31. říj 2017

V 7tt uz je plod videt...myslim ze uz i srdicko... je dobre ze pocka...ale dle zkusenosti pocitej i s moznosti zamlkleho tehu...take jsem doufala ale uz jsem vedela ze to neni v poradku. Uvidis...nezbyva nez cekat. Treba to nakonec dobre dopadne..ale pocitej se vsim. Drzim palce.

8slunicko6
1. lis 2017

Třeba byla ovulace dýl a proto ještě není mimi vidět... moje sestra je těhu ale dle utz jí to vychází o 3 týdny menší než byla poslední ms...

kamcabar
autor
2. lis 2017

@8slunicko6 určitě byla ovulace v termínu. Vím na 100%, že dýl jsem neotěhotněla

ejmate
2. lis 2017

@kamcabar ahoj, pokud víš na 100 % že dýl jsi neotěhotněla, tak to už by tam měl plod být vidět. Já byla na kontrole v 7 týdnu a už tam bylo i nezřetelně vidět srdce. Ani to ale nebyla výhra, o 4 týdny dýl jsem šla na revizi kvůli zamlklému těhotenství...Tohle člověk nikdy neví. Je to jako sázka v loterii, buď to vyjde nebo ne. Člověk to nesmí vzdávat 😉

kamcabar
autor
2. lis 2017

@ejmate no taky mi dost vrtá hlavou, jak se může počítat, že jsem v 7.tydnu, když oplodneni bylo před 5ti týdny. Vím, že se všude píše, že se to počítá od prvního dne poslední ms, ale logicky, když ten plod je starej jenom 5 týdnů, tak snad na uz nemusí být vidět tolik, jako kdyby bylo staré 7 týdnů, ne? 😂 Doufám, že jsem to napsala srozumitelně

ejmate
2. lis 2017

@kamcabar Jj, to jsem taky řešila, také jsem byla 7 týdnů od začátku menstruace, takže jakoby 5. týden od oplodnění, ale už to tam stejně vidět bylo. Já tě nechci zklamat nebo tak, ale pokud víš určitě, že nemůže být těhotenství "mladší", tak bych moc neočekávala.
Já taky doufala, že bude mladší, i doktorka říkala, že snad je, protože byl plod menší než by měl být, ale to srdíčko tam bylo. Na další kontrole bylo dokonce vidět už zřetelně, ale zase bilo pomalu. A na další kontrole už nebylo vůbec. To se prostě stává, lepší když to takhle příroda zařídí, než aby se pak narodilo miminko postižené apod. Je to taková ochrana. Uvidíš, třeba se ještě objeví. Nicméně 14 dní je podle mě docela dlouho...já chodila po týdnu, doktorka to asi čekala, že to plod nevydrží, i když mi to neřekla, proto asi tak časté návštěvy.
Ale přeju ti hodně štěstí, kdyby to nevyšlo teď, příště už určitě 😉 My to začneme znovu zkoušet za týden, tak doufám, že se zadaří co nejdřív. To čekání je nejhorší. Zkus se nějak zabavit, ať na to moc nemyslíš 😉

ejmate
10. lis 2017

@kamcabar Ahoj, tak jak jsi dopadla?

kamcabar
autor
10. lis 2017

@ejmate ahojky 🙂 Dneska kontrola, miminko už bylo vidět i se srdíčkem, takže mi spadl kámen ze srdce 🙂)

8slunicko6
10. lis 2017

To je super...moje ségra to má podobně-včera měla kontrolu ale podle ms je už v 11tt ale miminko odpovídá 8tt (a od poslední návštěvy narostlo normálně tak jak by se vyvíjet mělo) takže doktor sám říkal, že to je pozdní ovulací... Akorát teda nevím jak jí budou dělat ten screening v 1.trimestru-jestli podle ms nebo podle předpokládaného oplodnění...
Držím vám palce ať se mimčo krásně dál vyvíjí!!!

andelka
10. lis 2017

@8slunicko6 podle skutečného vývoje miminka. Pro NT by mělo mít miminko určitou velikost,aby se vyšetření dalo udělat. Já jsem týden pozadu oproti pm a tou se nikdo neřídí.

8slunicko6
10. lis 2017

@andelka Já si to taky myslím, protože by to bylo dost zkeslené když je tam takový rozsah...

ejmate
10. lis 2017

@kamcabar no tak to je super! Držím palce, ať hezky roste 🙂

martavy
10. lis 2017

Jsem rada,ze je to O.k.,ja mela zamlkle tehu v listopadu 2015,v rijnu v 7.t.t. bylo videt srdicko..o 3 tydny pozdeji to zkoncilo tak jak zkoncilo..O rok pozdeji jsem znovu otehotnela..po predchozi zkusenosti sla k doktorce az v 8 t.t. a nikomu nic neoznamovala dokud to nebhlo videt 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru