Při menstruaci ze mě vytekl velký kus. Potratila jsem?

sarlotka126
1. srp 2011

dobry den.... chci se optat...snazim se s přitelem otehoznet a v sobotu jsem si vyzkoušela test a tam se ukazala velmi slaba čarka....jenže jsem to v NE dostala a dnes zeme vytekli velmi velke kusy myslite žejsem potratila ??? dekuji moc za vasi odpoved

veruska007
1. srp 2011

Muze to byt, ja mela spontanni potrat cca v 7.tt, ani jsem nestihla jit s // k doktorce. Mela jsem tyden strasne silnou ms, velmi me bolelo bricho, mela jsem teplotu, byla jsem vycerpana, usinala jsem vstoje... dr. rikala, ze to je takove typicke.

lucisa
31. srp 2012

@sarlotka126 může a nemusí. Já byla těhu (u třetí dcery) asi 5-6 tt, těhu test pozitivní, k dr. jsem nespěchala, věděla jsem, že stejně nic dělat nebude, na vše je čas, i na těhu průkazku.
Asi za 14 dní jsem měla celé dopoledne velké bolesti v zádech a odpo jsem začala velmi krvácet, padaly ze mě doslova kusy, přišlo mi to jako tkáň.
Bylo mi dost špatně, volala jsem dr., že jsem asi potratila, jestli je třeba přijít, že jsem s tím smířená. Okamžitě jsem musela k ní, že i kdyby to byl potrat, musím na UZV a revizi, vyčistit, abych nedostala infekci z případného pozůstatku.
Dr. mi udělala sono a že mimi stále vidí, tak znovu počurat těhu test, stále pozitivní, ale měla podezření na mimoděložní, že bylo miminko těsně u nebo za hranicí dělohy.
Poslala mě do nemocnice na citlivější UZV a hlavně hlídání krve a měření hcG, z toho se dá poznat mimoděložní.
Naštěstí jsem natrefila na jednoho perfektního starého gynekologa, který byl na výpomoc, a ten jediný mě nehnal na revizi (jak se ostatní asi 3 lékaři po zhlédnutí sona vyjádřili), doporučil nasadit Utrogestan a počkat, jestli mimi zabojuje. bylajsem necelý týden pod dohledem, mimi zabojovalo a dnes mi tu běhá skoro 2,5letá slečna.

Ještě nemusí být nic ztraceno, občas tam bývá i hematon, který může krvácet po celou dobu těhu a musí se hlídat, aby neohrožoval mimíska.

plastelina
4. pro 2012

@lucisa dikybohu za rozumne stare gynekology.... kežby takovych připadu bylo vic..... opatrujte se"

lucisa
4. pro 2012

@plastelina tehdy to opravdu dopadlo dobře, naštěstí - ironií osudu je, že jsem před necelými 3 týdny zjistila, že jsem těhu, ale už po necelém týdnu mě přepadly takové bolesti, že jsem mazala do nemocnice. Po týdnu vyšetřování a odběrů mi museli udělat revizi dělohy, ale ani tam nebylo mimčo (hcg hormony totiž přestaly růst, takže se jednalo o neprosperující těhu) a i když jsme do poslední chvíle věřili, že to stačilo, nestalo se tak, o 2 dny později jsem musela na laparoskopii a v levém vejcovodu jsem měla vajíčko - mimoděložní, bohužel, takže napočtvrté jsem takové štěstíčko neměla. 😢 ☹ 😒

rory_g
4. pro 2012

@sarlotka126 mohla jsi a nemusela, mohla Ti odejít jen vysoká sliznice. Pokud to tak bylo a "potratila" jsi, je dobře, že nemáš žádné potíže a nemusíš do nemocnice na vyčištění. Příště počkej s testem až Ti bude meškat MS (jestli to vydržíš 😀 ) a přeju, aby se brzy zadařilo 🙂

martinka_j95
2. říj 2013

Bohuzel ja potratila :( .. 2.9 mi hrozne spatne skoro sem nevidela a neslysela, byla sem hrozne spocena a mela sem hrozny bolesti bricha a kdyz sem si chtela vymenit tampon tak sem tam videla neco jako miminko uz to melo i pater. Rekla jsem topriteli , ale ten to moc neresil a smal se, ze mam hali. Jenze vcera sem byla u doktorky a ta mi rekla, ze sem tehotna byla :( .. potratila jsem :(( .. pry sem mela vetsi stesti nez rozumu a ze to mohlo byt mimodelozni tehotenstvi a mohla sem umrit (( a muj pritel to asi neprezil :(( a je rad, ze ziju

nynus
16. črc 2014

Takze tedy to nijak nic moc neznamena kusy v menstruaci taky se i to ted deje ale ne nak obrovske ale jsou tam ja teda nevim zda sem tehotna testy neukazovaly nic a ms sem skoro mesic meskala a av vcera dostala tak co vy na to ??? Nevim si rady asi je to jen silnejsi ms nez sem cekala

bibianka111
21. zář 2016

Ahoj holky potřebovala bych poradit, mam podezření že jsem těhotná, i když sem MS dostala první den byla slabší a ten druhý den už silnější teď už mám menstruaci 3 dny ale už slábne tuším že mi dnes končí test sem si dělala než sem MS dostala a vyšel negativní, pak sem ho zkoušela ještě včera přes MS ale ten taky vyšel negativní ale nechápu to protože mám i příznaky např: svědění prsou, bolesti podbřišku,bolest zad , nevolnost,nervni nálady určitě to není tím že zrovna mám Ms nikdy sem to takhle neměla prosím o radu. 💋

prostejina
21. zář 2016

@bibianka111 možná psychika, vnuceny příznaky.. Nebo to opravdu patří k menstruaci. Jestli ti furt vychází negativní test a mas menzes, tak to těhotenství nebude..