Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

montinka
23. únor 2007

Tak dievcata majte sa ja uz bezim. dakujem vam a zase niekedy dobehnem. pekny vecer vam prajem

nemo
23. únor 2007

Vladi: Neboj, určitě Ti to schválí, po mimoděložním těhotenství a zánětech určitě! A tentokrát to dopadne určitě dobře, peřinka zabere, neboj! Taky jsem rozhodnutá pro tu peřinku, tak pak napiš, jak dlouho trvalo schválení a kam jedeš.

A to Tě teda obdivuju, že jdeš ještě na kolo s pejskem, já jdu akorát do postele 😉 Ale jsem ještě bolavá a tak stejně nemůžu ještě sportovat. Tak si to užij a někdy se tu zase potkáme. Hezký večer....

vladimuraz
23. únor 2007

Už jsem zpět! Z toho je jasně vidět, Nemo, že nejsem obdivu hodná (schválně nepíšu obdivuhodná 😀 ), ale spíš pěkný lenoch 🙂. Ale Ellí si nestěžovala, tahá jazyk skoro po zemi.
Moc Ti přeju, aby se Tvý tělíčko dalo brzy dohromady. Já se v tom plácám už půl roku a je to pořád na... Napsala jsem si vysloveně o Františkovy Lázně, přečetla jsem si, že nejúčinnější jsou zdejší slatinné tampony. Budu informovat. Pěkný večer všem! Ahoj zas někdy.

lucikpetik
23. únor 2007

tak ja jsem vykafickovana, dneska to byla rychlovka...vladi taky se chystam s nasi psi slecnou ven a taky se mi desne nechce, ale musim, nebo by me tahala zase brzo rano z postele 😉
a ty lazne, dej pak vedet, jak ti to dopadlo...normalne ti to zavidim, ja bych jela znova...a schvalit ti to musi do mesice...me to prislo asi do 3 tydnu si myslim..

lucikpetik
23. únor 2007

asi uz vsichni spinkate, tak dobrou vsem a zase nekdy...

nemo
23. únor 2007

Ja jeste nespinkam, jeste jsem se na chvilku prisla podivat...

nemo
23. únor 2007

Vladi jsi, protože jsi vyrazila a to se na tom cennív 😉 Jaj, to je mi líto, že už Tě to tak dlouho trápí. Ale teď určitě přijde ten zlom a už to bude jen a jen super. Františkovy lázně mám teda docela z ruky, jsem z Moravy, každopádně Ti je moc a moc přeju a těším se na info.

nemo
23. únor 2007

A Luciku Ty jsi byla v kterých lázních? Na Moravě nebo v Čechách? A jak to vlastně v takových lázních chodí, může za Tebou jezdit manžel? A co víkendy, to jsi pořád tam? Nezlob se, že se tak ptám, ale já ještě nikdy v žádných nebyla, tak nevím.

lucikpetik
23. únor 2007

nemo tak ja do cech nechtela prave proto, ze je to daleko a manzel by za mnou nemohl....tak jsem byla v klimkovicich, a bylo to super, procedury behem dne, jinak mas volno vikendy volne, na navstevy, nebo tim, ze jsem to mela pul hodiny autem, tak jsem jezdila na nedeli domu - parada

lucikpetik
23. únor 2007

no nic, ja jdu jeste s tou mou murou ven curat a jdu spinkat, tak zase nekdy...dobrou

illy
25. únor 2007

Ahoj holky, tak jsem tu po dlouhé době zase a koukám, že jsme se rozrostli ☹, ale takový už je život. Já jsem se konečně odhodlala změnit doktora. Když mě přijímali do nemocnice, tak mi doktorka řekla, že se jí nelíbí můj čípek a že by se to po vyřešení těhotenství mělo řešit urgentně. Řekla jsem to svýmu doktorovi, ten mi udělal cytologii a tím to haslo. Přístup tady vás to bolí, já řekla jo a on mi na to řekl jen , to by nemělo, dal mi čípky, po kterých jsem minule blila, i když se mě ptal jak to snáším a řekla jsem mu to, ale řekl, že stejně mi nic jiného nedá, že na antibiotika to není. Takže jsem se rozhodla po půl ročním váhání změnit doktora. Šla jsem do soukromé ordinace. tam mi doktorka dělala takové věci, které mi můj doktor nedělal. V pátek mi přišly mailem výsledky, kde mám nález a vypadá to na dlouhodobý zánět a positivní ureaplasma ueralyticum, což má prý 50% populace. Další výsledky budou příští týden. Ale ten zánět jí znepokojil, což mi řekla, že s největší pravděpodobností to byl důvod, proč miminko nevydrželo. Nasadila jednofázová antibiotika a řekla, že začátkem června udělá další testy a když se to nezlepší, tak mě pošle na chirurgický zákrok, abych se zánětů zbavila. Takže vím, že minimálně do června nic... Na jednu stranu jsem strašně zklamaná a na druhou vím, že dokud nebudu v pořádku, tak do toho nepůjdu, protože nechci znovu prožít co máme už za sebou a takhle aspoň budu vědět, že jsem udělala maximum. Teď jsem naštěstí zabavená svatbou, která bude v červnu, pak nějaká dovolená nebo svatební cesta a pak se uvidí... Zbývá nám jen věřit a žít život plným douškem, protože nikdo neví, co bude za minutu. Tak se mějte zatím hezky. Hlavně nesmíme ztrácet naději.... 😉

karla6
25. únor 2007

Ahoj Illy, to nesmíme, ale je to hrozně těžké. Navíc, když člověk kolem sebe vidí lidi, které děti v podstatě obtěžují a mají je, protože se to prostě stalo.
Na druhou stranu znám dost lidí, kteří by dítě moc chtěli a nikdy je mít nemůžou.
Ach jo, dnes na mě zas dolehla deprese, radši bych sem dnes neměla psát. Ještě jsem mým rodičům neřekla, že přišli o vnouče, čeká mě to dnes odpoledne, takže jsem dost ve stresu. Jsou už staří (kolem 80-ti let) a tyhle věci snáší dost špatně.

montinka
25. únor 2007

Karla drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo. A nebojte sa dievcata raz budeme mat aj mi zdrave babatka.🙂

olina
26. únor 2007

Ahoj holky, teda vy jste toho napovidali, clovek tu pres vikend neni ....to uz asi nikdy nedoctu 😉 .
A jakpak se mate takhle pri pondelku? Uz aby byl zase patek,co?
Ja jsem ted v ocekavani prvni mrchy po revizi, tak doufam, ze se dockam 😠 .

seri
26. únor 2007

Ahoj holky, tak jsem se po dlouhé době zase přihlásila na koníka a nestačím se divit, kolik stran tu přibylo.
olina: já zrovna taky čekám, kdy přijde MS, mám teď 5 týdnů a 3 dny po revizi a zatím nic, tak snad to brzy přijde...doufám. Jak dlouho po revizi jseš ty, Oli?

olina
26. únor 2007

Ja jsem ted teprve 25.den po revizi, ale muj gynekolog rikal, ze mrcha prijde po 4tydnech, ale casto pry i drive.
Uvidime...

macek28
26. únor 2007

Ahoj olina!Neboj máš čas,mně přišla mrcha po revizi po 30dnech,měla jsem mimoděložní těhu!Ted mám 8 den po mrše a začnu se snažit!A nevím ,jak bude u Tebe první MS po revizi probíhat,ale u mně to bylo první dva dny hrůza,měla jsem to strašně silné,pořád jsem ležela a motala se mi hlava!A pijete holky kontry čajík?Držím Vám všem palce,at mrška brzy dorazí!M

karla6
26. únor 2007

Až teď jsem si uvědomila, jak to letí, já už mám po revizi 11 dní a přitom mám pocit, jako by to bylo skoro včera.
Holky, mám pořád hrozně nepřirozeně nafouklé břicho. Myslíte, že se to po té první menzes uvede do stavu před těhotenstvím? Máte s tím někdo zkušenosti? Měla jsem už dělohu hodně zvětšenou.

olina
26. únor 2007

Macek28: piju "Zensky caj" tam je i ten kontryhel.
Karla6: asi je to normalni ,ja byla taky porad nafouknuta, za ted me prestavaj tlacit dziny 🙂

seri
26. únor 2007

macku, taky piju kontryhelový čajík - 2 x denně. Ale nevím, jestli pomáhá. Myslela jsem si totiž, že po něm dostanu MS po 4 týdnech a ono nic.

karla6: já byla nafouklá před revizí, po ní už vůbec, u každého je to asi jiné.

r123
26. únor 2007

karla 6.už je líp?já sem včera propadla hysterii když mi tchýně jen tak řekla víš co je novýho potkala semt u paní co s tebou byla v porodnici ta co porodila stejně jako ty kryštůfka-no představ si že je ve druhým měsíci mohly ste zase rodit spolu to je škoda co.tak v tu chvíli sem nevěděla jestly se rozpláču nebo puknu vzteky fakt mě vytočila tohle mě fakt hodně pomůže někdy bych ju zabila!!!tak mě to dostalo že sem pak byla nepříjemná a vyvrcholilo to hádkou s přítelem a slzami jak hrachi trvalo mi pár hodin než sem se uklidnila. ☹ jo a taky to musím říct babičce která se těšila na 4 pravnouče.pořád říká že brzo umře a že se chce dožít co nejvíc dětí ode mě a od bráchy!je jí75.musím tam zajít pořád to oddaluju! 😒

macek28
26. únor 2007

r123,ted si uvědomuji,že jsi byla také v zářijovkách.To jsme tedy tři s hančou,kterým se nepoštěstilo,co?

karla6
26. únor 2007

r123: na tchýni se úplně vyprdni. Pokud je to jen trochu možné, vyhýbej se jí. Pokud nebydlíte spolu, neměl by to být problém. Promluv si o tom s manželem, že ti její chování ubližuje a že to nechceš snášet. Musíš teď velmi sobecky myslet na sebe a být v klidu, na ostatní se vybodni. Vím, že je to složité, ale jde to. V tomto směru mi můžeš věřit, mám trošku složitější rodinné vztahy (díky rozvodům) a mám tchýně tři (jedna z nich je taky studený čumák).
Kdy plánuješ další mimi? Taky začnete zkoušet v květnu? 🙂

Oli, tak snad to břicho taky brzy "vyfouknu".

seri, s tím břichem závidím. Co se týká toho kontryhelového čaje, tak jsem si ho dnes koupila, ale nechce se mi ho zatím začít pít. Radši bych se při první menzes pořádně dočistila a kontryhel právě tlumí krvácení.

macek28: já sem měla termín v srpnu, právě na moje narozeniny jsem měla dostat dáreček.

r123
26. únor 2007

macek:no tak to mě mrzí že nejsem jediná ze zářijovek komu se nepoštěstilo ☹ ☹ snad to výjde co nejdřív znovu! 😉 karla:díky moc za podporu 😉 já sem mu to právě vysvětlovala po té hádce až sem se uklidnila a taky mi řekl abych se na ni vybodla ona je totž takovej sobec že se stará jen o to jakej je chudák a že je hrozně udřená z práce atd...jakoby byla jediná na světě co musí pracovat! 😒 snažit bych se chtěla začít až tak červenec srpen a budu doufat že nám to výjde a narodí se nám další květnátko 🙂 😀 .začla bych dřív ale čeká nás ta svatba a hned na to stěhování takže tak do toho konce června máme co dělat takže chci projistotu začít až budeme svoji 😀 a přestěhovaní a bude klid a já se nebudu muset stresovat.mám strach že by to pak zase nemuselo vyjít.ale kdo ví třeba se stane a nebudem si občas dávat pozor a ... 😀 😝 no uvidíme!karlo moc přeju ať to výjde co nejdřív!!!!du chrnět a budu na tebe moc myslet a držet pěsti dokud se to nepodaří! 😉 dobrou a zase zítra 😲

nemo
26. únor 2007

Lucikpetik: Děkuji za info ohledně těch lázní, to volno je super, takže jestli to vyjde, tak budu chtít taky co nejblíže domovu, aby mi nebylo smutno po manžílkovi.

nemo
26. únor 2007

Holky, žádné deprese. Však jsme silné a všechno zvládnem. Karli, rodičům se to říct neboj, zvládnout to lépe než si myslíš. Já se taky bála (nevěděli ani, že jsem byla těhotná, tajili jsme to) a teď jsem moc ráda, že to ví. Věřím, že Ti taky pomůže jim to říct. A břicho Ti splaskne, chce to čas, taky ho mám pořád větší, i když jinak jsem zhubla.

nemo
26. únor 2007

r123: Z tchýně si vůbec nedělej hlavu, úplně ty její řeči vypusť. A hezky si užívej příprav na svatbu, protože to je krásné období. A pak si na svatební cestě uděláte dalšího drobka 😉 Bude to jako v pohádce.... 😎

karla6
27. únor 2007

Nemo, rodičům jsem to už řekla, s něma je to složitější - po zdravotní stránce má otec problémy se srdcem a matka je po dvou mozkových mrtvicích. Dělají se přede mnou silnější, nijak to nerozebírali, ale otec si pořád utíral oči.

r123: jaký máte datum svatby? 🙂 Je fakt, že kolem svatby a stěhování ten stres je, asi je lepší mimčo počít relativně do klidu. I když myslím, že pokud se to narodit má, nic tomu nezabrání. Aspoň pak dej do alba, jaké budeš mít svatební šaty,ať se trochu rozptýlíme. 🙂

karla6
27. únor 2007

zajímavý odkaz, vlastně bysme měly omezit ve výživě kofein, smažená jídla a cukry a cpát se vitamínem B6

http://www.lpp.cz/?a=20&id=48

karla6
27. únor 2007

hm, brzy jsem se vzbudila, tak courám po netu, našla jsem ještě něco o tom kontryhelu, asi ho začnu pít už dnes. 🙂

Kontryhel
Výborné výsledky u žen nad 35 let, které se snažily poprvé otěhotnět. Kontryhel působí obvykle až po dvou měsících užívání. Droga je vhodná i pro těhotné ženy, jež mají obavu z nedonošení plodu, trpícími bolestmi či krvácení. Pomáhá při přípravě na porod zejména u žen, u kterých se předpokládá ochablé svalstvo. Po porodu zastavuje krvácení, napomáhá děloze zformovat se do původní velikosti a zabraňuje jejímu výhřezu. Prsům navrací pružnost.