Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

seri
9. únor 2007

leni můžeš mi prosím tě napsat, jaký prášky na podporu těhotenství a vitamíny ty doktor napsal? Docela by mě to zajímalo. Díky.

bobina27
9. únor 2007

ahojte, taky by me zajimaly ty prasky na podporu tehu. Me doktor predepsal pouze kyselinu listovou na 3 mesice.

lenkanemeckova
9. únor 2007

Předepsal mi utrogestan - obsahuje to přírodní progesteron, tedy ženský pohlavní hormon, který se podílí na přípravě těhotenství a jeho udržení... to je psáno v příbalovém letáku... mám ho užívat od 17 do 23 dne cyklu... a už teď... ve fázi snažení... co se týče vitamínů - prý není zastáncem takových těch multi... takže zobu samostatně: C,E, pak Pangamin - komplex vitamínů B a samozřejmě kyselinu listovou... 😉

janickabez
9. únor 2007

ahojky Leni, no to pujdu kouknout na leták babyplanu nebo co to mám 😀
moje dr. mi neřekla nic 😠 ... nepodívala se na mě 😠 ... doporučila mi pořád omílané 3 měsíce neotěhotnět a nekoupat se a nechodit do bazénu... tot vše

lenkanemeckova
9. únor 2007

užívání toho utrogestanu se může lišit... dávkování je na rozhodnutí lékaře... vím (z diskuzí tady na netu) že některé holky to berou jinak, více či méně dní ap... jo a ten pangamin vůbec přispívá k udržení dobrého zdravotního stavu... je dobrej právě i po zásahu do těla... předepisuje se k rychlé obnově sil po operacích... jsou to vlastně jen do tabletek zpracované pivovarské kvasnice... a jestli mohu doporučit je lepší koupit si draže pro děti... poradil mi to i doktor... normálně jsou ty tablety totiž dost hnusný... draže jsou maličkatý a potáhlý cukrovou vrstvičkou 😀

janickabez
9. únor 2007

leni o ono to je dostupný bez receptu???

lenkanemeckova
9. únor 2007

ten utrogestan určitě ne, ten je na předpis... ale jinak lze vše koupit... jsou to všechno jen vitamíny 😉

divabara
9. únor 2007

Ahoj Leni,takze kdyby clovek papal normalni kvasnice,tak je to nastejno? 😀 Ja totiz ty kvasnice prave kvuli becku jim 1xtydne,taky 1x tydne vlocky,brokolici a pohanku.Treba to k necemu bude.Jinak jim taky kyselinu listovou.Multivitaminove vitaminy pro tehulky jim tak 2x tydne.No uvidime.Jinak ja brala taky ten utrogestan,ale bohuzel jsem stejne o mimi prisla.Oni totiz nekteri doktori snad i tvrdi,ze to davaji spise pro to,ze v podstate musi,ale jestli to pomaha,to se vlastne ani nevi.No ja sama nevim, mne to nepomohlo ani s hormonama,ani bez hormonu,takze fakt nevim.Ale vim,ze kdyz mi doktorka rikala,abych brala na podporu tehu utrogestan,jakmile zjistim ze jsem tehu, a zacala povidat o tom,ze nekdy to zluty telisko nemusi pracovat spravne, a pak dojde k potratu,tak me to spise vynervovalo....Fakt nevim,spise clovek porad tak nejak tape a spekuluje a ono to treba nakonec prijde uplne samo.Porad tomu verim!
Tak hodne stesti vsem!

lenkanemeckova
9. únor 2007

To je fakt... nezbývá nic jiného než věřit... vím že utrogestan mi nic nezajistí, ale snad tím nic nepokazím... a určo je dobré jíst kvasnice a vločky a brokolici... já se taky snažím jíst o hodně zdravěji a vyváženěji než před tím... určitě se nám ta naše snaha vrátí... 😉

olina
9. únor 2007

Ahoj holky, teda koukam, ze je nas tu cim dal tim vic. Tak ja jdu uz v pondeli do prace, uz je na case. Me doktor rekl, ze v zadnym pripade nesmim 3mesice otehotnet (a taky mi napsal na ty tri mesice HA) a pak se na to muzeme opet vrhnout.
Jenze je to teprve tyden od revize, takze ted mame sexik zakazanej a ja mam pocit ze to asi nevydrzim 😵 . Holky dodrzeli jste v tomto smeru sestinedeli?

janickabez
9. únor 2007

já ne, zakázali nám sexík na 3 týdny a my to vydrželi 10 dní 😎
ha bych si znovu nevzala otěhotnění neotěhotnění... mě bylo hrozně zle asi 4 měsíce v kuse po jejím vysazení. Cyklus semi srovnal hned, ale zle mi bylo strašně i během dne pátý měsíc po vysazení mi bylo zle už jen při ovu a před MS... otěhotněla jsem 9 měsíců po vysazení, ale HA už asi dlouho nepůjdu...

lenkanemeckova
9. únor 2007

Antikoncepci??? 😨 ... tak do toho bych nešla... ale asi záleží na okolnostech... jinak já šestinedělí neměla, měla sem jen 14dní půstu... ze kterých však bylo nakonec jen 8 dní... 😅 ... ale vše je v pořádku...

olina
9. únor 2007

No tak to ja mela problemy pred branim HA, pak jsem 6let brala a vse bylo bez problemu a po vysazeni, svete div se, bylo taky vse ok. Zle mi nebylo a krasne mi to srovnalo cyklus. Otehotnela jsem ve 3.cyklu po vyszani, coz si myslim, ze byl docela uspech. Takze jsem se tomu ani tak moc nebranila, je to stejne jen na 3mesice. No vlastne asi na dva, ted ten prvni mesic cekam na prvni MS...

bobina27
9. únor 2007

ahoj Oli, tak nejak nevim, kazdy doktor se na to diva jinak, me prijde HA zbytecna, my teda celibat 3 tydny nevydrzeli, po 14 dnech jsme to delali s kondomem a po prvni MS jsme tomu dali volny prubeh. Oli, neber to spatne, to je nejaky vesnicky doktor?

olina
9. únor 2007

Bobi, spatne to neberu, ale.... je to prazsky kadr, zan ho kde kdo a jezdej k nemu i mimoprazsti.

simusin
10. únor 2007

Za jak dlouho po revizi jste dostaly menstruaci?

lenkanemeckova
10. únor 2007

ahojky... já po krásných 28 dnech ... přesně 😀 ... poctivě jsem pila kontryhelový čaj a prý i ten tomu dopomohl 😉

divabara
10. únor 2007

Ahoj holky,mne lekar taky nabidl HA,ale odmitla jsem.JInak MS dorazila po 28 dnech, druha MS po 33 dnech.Takze uz se zacnem snazit.Snad to tentokrat uz konecne vyjde-po dvou letech,uz by bylo na case...JInak my dodrzeli pust do prvni MS a pote jsme to zkusili,ale zacala jsem spinit,tak jsem nakonec dodrzela tech 6 tydnu a pak uz to bylo v pohode.

janickabez
10. únor 2007

jejda baruš vy máte ale výdrž, moc Vám to přeju ať se Vám tetokrát zadaří 🙂 . My se budeme tento měsíc už taky snažílkovat na plno 😎
První ms mi dorazila po 5 týdnech... přesně tak mi to řekli v nemocnici.... a teď druhá po 30 dnech ... což byla i délka mého cyklu před revizí... takže jsem usoudila že se vše vrátilo do starých kolejí a hurá na snaženíčko 🙂

seri
11. únor 2007

Ahoj holky, já nabízenou HA taky odmítla. Takže jste se některé na to vrhly už po několika týdnech a nečekaly než skončí "šestinedělí"? My máme 3 týdny po revizi a to čekání je hrozné ☹ .
Taky mi říkali v nemocnici, že bych se po revizi neměla koupat, jen sprchovat, tak to je pro mně taky takové malé utrpení, miluju totiž, když se můžu položit do vany plné vody a pěny...

lenkanemeckova
12. únor 2007

Asi hodně záleží na stupni těhotensví... když jde o velmi ranný potrat (do těch 12týdnů) určitě se dodržovat šestinedělí nemusí... nebo snad máte někdo jiné informace 😖 ... já už bych se nedivila ničemu... opravdu co doktor to názor... 😅

Baru já taky obdivuju výdrž... i když ono když není zbytí tak asi člověk vydrží vše, že 😕 ... přeju ti moc a moc, aby to vyšlo a to co nejdřív... a vše bylo v pořádku... všechny si to zasloužíme... zasloužíme si krásný, zdravý, vytoužený a milovaný miminka 😀

seri
12. únor 2007

Já byla na revizi cca ve 4.tt (dle poslední MS to byl přibližně 6tt), takže to bylo opravdu malé těhotenství, tak už bysme s manžou nemuseli možná dál čekat 😀 . A taky bych zkrátila doporučené 3 měsíce - než se začneme snažit - alespoň na 2.

Mně těch 6 týdnů bez sexu neřekl přímo doktor, ale četla jsem to v papírech, které jsem musela podepsat při nástupu do nemocnice, byla tam přesně popsaná revize dělohy a jak se chovat po ní. Je ale fakt rozdíl, pokud se potratí ve 4tt a třebas ve 12tt.

divabara
12. únor 2007

Ahoj holky,
no, tak ja s tim snazilkovanim ted nevim...uz jsem se tesila,ze zase muzeme,ale jsem nejaka nachlazena,poboliva me v krku a trosku mam rymu.Co si o tom myslite?Zadny teploty,spis jsem takova nalomena,bud prijde neco vic a nebo to ustojim.Snazilkovat bych ale moc uz chtela.Davam si tak tyden a pak na to asi hupsnem.Toto mam ale naplanovany,ze? 😒 Chtela jsem se vas zepat,jestli,kdyz jste prodelaly potrat,tak jste pred tim byly nemocne...rika se,ze to s tim muze souviset.ja byla vzdycky zdrava a stejne to nevyslo,tak ted nevim.
JInak vsem preji zdrave mimisky!

maly_strom
12. únor 2007

Seri : Mně jak můj doktor tak i doktoři v nemocnici upozorňovali na dodržení šestinedělí. Žádná koupel, žádný sexík. To druhé jsem nedodržela. A vanu jsem si dala ke konci taky.

Báro, já byla nemocná týden před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže myslím, že to s tím spojitost zřejmě mělo. Jak v nemocnici tak i můj doktor mi řekli, že to asi mít souvislost bude. 🤐

seri
12. únor 2007

maly_strom: já už se těším na obojí (na to druhé víc), budu se snažit vydržet. Mě opravdu o šestinedělí neřekl ani můj doktor a ani ten, ke kterému jsem pak přešla. Jen mě všichni upozorňovali na 3 měsíce, abych je dodržela a pak teprv že se můžeme snažit otěhotnět.

divabara: já sice nemocná nebyla, ale je pravda, že jsem jednou nesela těžký nákup, tak si říkám, jestli to s tím taky nesouviselo. Hned potom jsem si strašně nadávala, ale pak bylo vše v pohodě a týden na to krvácení ...

hanka_75
autor
12. únor 2007

Seri: ahojky, je mi líto, že jsi také tady. Jak Ti je? Hanka

hanka_75
autor
12. únor 2007

aninka: chystám stejný postup 🙂 , dovolená v dubnu / květnu a nové snažilkování... snad to tentokrát vyjde.

hanka_75
autor
12. únor 2007

Ahojky holky, když jsem zakládala tuto diskuzi, byla jsem tak tělo bez duše a nevěděla jsem, co dál. Chtělo se mi jen "vykřičet" do světa, jak moc to bolí a vůbec jsem netušila, že nás tu bude tolik. Moc vám všem děkuji, protože díky vám se pomalu vracím do běžného života a zase začínám věřit, že se vytouženého miminka dočkám... snad to bude už brzy.

bobina27
12. únor 2007

ahojte holky,

to divabara: ja teda mela zanet mocaku hned po ovulaci, trvalo to cca 10 dni, pravdepodobne to byla pricina potratu, pak mi rikal doktor, ze jsem mohla prodelat nejakou lehkou virozu a ta mohla mit za nasledek zamlkle tehu. Kazdopadne ted budu pri snazeni na sebe davat hooooooooooodne velky pozor, takze jestli se necitis dobre, tak to radeji odloz nez opet zazit zklamani ☹ .

seri
12. únor 2007

ahoj Hani, no jak mi je... je to už 3 týdny, tak se dávám dohromady, sice pomalu, ale jistě, i když je mi jasný, že na to nikdy nemůžu zapomenout. Mám stejný názor jako ty, taky mi pomáhají diskuze na koníku, vím, že nejsem sama, kterou potkala tahle smutná příhoda. Pořád se vracím na stránky a čtu a čtu a čtu... Jsou tu někdy zajímavý rady, co a jak dál...
Taky věřím, že jednou..snad brzy.. budou //.