Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

seri
12. únor 2007

Jo a Hani, taky uvidíš, že se brzy dočkáš, musíš věřit. Budu ráda, když se z nás, které tady píšeme, začnou stávat těhulky...bylo by to hned veselejší.

hanka_75
autor
12. únor 2007

Ahoj seri, tak jsem se před chvílí dívala na "naše holky". Je to dost zvláštní pocit, viď...

seri
13. únor 2007

Hani, právě jsem je taky pročítala... už jim roste bříško, mají chutě... už bych taky chtěla 😢

No ale říkám si, že se teď musím něčím zabavit. U nás se teď pořád něco děje, o víkendu má tchyně 50, to bude velká oslava pro 40-50 lidi (manžel má velké příbuzenstvo), další týden má bratranec štando, týden na to jdeme na svatbu, tak nebudu mít snad moc času na to myslet. I když... on se žení, protože musí, jeho budoucí manželka je už v 5 měsíci, takže až jí uvidím. ☹

Taky mě štve, že nemám doma internet, jen v práci, ale my ho máme zakázaný používat pro soukromý účely, takže až mi na to někdo přijde, tak to bude mazec 😅

lenkanemeckova
13. únor 2007

Ahojky holky...

nejdříve chci říct, že i já sem prodělala nějakou virózu (rýma, krk atd) v 6tt... nebylo to nic vážného ale i dle doktora by to mohlo mít souvislost s doktorem... určitě je dobré se hlídat a snažit se neonemocnět... i když v tomhle počasí je to asi dost těžký 😒

lenkanemeckova
13. únor 2007

no a pak mě opravdu zaráží to šestinedělí po brzkém potratu... šestinedělí je přece proto že se zmenšuje děloha a odchází z ní "očistky" atd... v tak raném těhu ještě není děloha vůbec zvětšená... no je to samozřejmě na vás... ale zeptala bych se i u jiného doktora... ten můj mi 14dní po revizi řekl, že má děloha je v pořádku, hladká a nepoškozená... (těch 14dní sem je sprchovala... sexík byl po 8dnech jak už sem psala, ale s kondomem)... po prohlídce mi doktor dovolil koupel i sexík bez... pak sem čekala na první MS... ta přišla kásně po 28dnech a byl bez problémů... doktor mi jen potvrdil, že to znamená že jsem v pořádku a není třeba na nic čekat... dnes ráno (v 13DC) vyšel krásný pozitivní test na OVU... zítra budem snažilkovat...

... co tím chci jen říct... každá žena je jiná, to je jasné... ale tělo funguje v podstatě stejně... pokud jste po zdravotní stránce v pořádku... MS i OVU je tak jak má být... pak si myslím že je zbytečné se trápit a čekat... každá to má jinak ale mě to hrozně moc pomohlo... nikdy nezapomenu, ale tím že se mohu soustředit na nový začátek se mi vrátil život do normálu mnohem rychleji... holky držím vám všem pěstičky... a moc vám přeju aby jste se netrápily... 😉

lenkanemeckova
13. únor 2007

jo a ještě jedna věc... seri hlavně si nic nevyčítej a ničím se neobviňuj... to nikam nevede... my měli zaplacený silvestr v Paříži... cesta busem... když sem zjistila že jsem těhu tak sem strašně váhala... ale pak sem si řekla že se snad nic nestane a jela... když se to stalo a já o miminko přišla... byla sem úplně hotová... hrozně moc sem si vyčítala že sem jela... taky sem si vyčítala že sem nedala větší pozor a byla v tom6tt nemocná... nikam to nevedlo... bylo to horší... ☹ ... Až doktor mi promluvil do duše... to že jsi nesla tašku přece nic neznamená... šetřit se musíme to jo... ale přece nemůžeme ležet bez hnutí celých 9měsíců na posteli 😉 ... buď silná a žádné výčitky... energii vlož do nového snažilkování 😉

seri
13. únor 2007

leni díky za podporu, moc mi to pomáhá. Asi máš pravdu, nemá cenu si něco vyčítat...prostě se to stalo.
Když jsem byla týden a půl po revizi u mého nového dr., tak mě zkontroloval a řekl, že je vše v pořádku. Jenže jsem se ho na to šestinedělí a koupání zapomněla zeptat. Takže myslíš, že už bych mohla (jak sexík, tak koupel)? To bych byla fakt moc ráda. Vím, že je to individuální, ale fyzicky se cítím fakt v pohodě 🙂

lenkanemeckova
13. únor 2007

Seri já nejsem doktor...ale je to má zkušenost... a můj názor po opravdu pečlivé úvaze... pokud jsi v pořádku (žádné bolesti, výtoky...) pokud se cítíš fyzicky zdráva není dle mého názoru důvod dělat paniku... koupání i sexík je "zakázán" kvůli tomu aby se do dělohy a rodidel nezavedla infekce, když jsou choulostivé po zákroku... 14dní je optimum... 😉

seri
13. únor 2007

Leni já vím, že nejsi doktor 😉, ale máš asi pravdu. Pokud se cítím v pořádku, tak by se nemělo nic stát...a to se cítím, nic mě nebolí, výtok taky není...dnes je to přesně 26 dní od zákroku. Možná bysme to mohli vyzkoušet, samozřejmě s kondomem... 🙂

seri
13. únor 2007

a zapomněla jsem ti pogratulovat k // !!!

lenkanemeckova
13. únor 2007

díky... a já gratuluju k rozhodnutí... pěkně si to večer užijte 😉

misapeci
13. únor 2007

Ahoj holky,bohužel i já mám za sebou revizi v 9tt.Dnes je to přesně 6.týdnů ☹ .CHtěla jsem se zeptat,ještě jsem nedostala MS a to už jsem dostala 2 vyvolávačky.Mám ještě čekat nebo zavolat Dr?Řekli mi,že po dvou MS to můžem zkusit znovu,tak teď na ni čekám a nic ☹

seri
14. únor 2007

misapeci: je mi líto, že se ti stalo bohužel to samé, co většině z nás. Ta první MS po revizi má přijít do 4 - 6 týdnů od zákroku, tak myslím, že jí každým dnem můžeš čekat a pokud ne, tak bych pak volala Dr.

Já zatím nedostala ani první MS, tak uvidíme, snad se objeví. Taky jsem začala pít ten kontryhelový čaj, který tu radila Lenka, tak snad pomůže a MS přijde včas.

Leni, jestli jsem to dobře pochopila, ty //, co máš na fotce v albu, to je těhotenský test nebo OVU test, jak píšeš (to vůbec neznám).

lenkanemeckova
14. únor 2007

Ahojky...

Misapeci určitě přijde... je mi divné že ti dával doktor po revizi vyvolávačky... s tím sem se ještě nesetkala... MS po revizi by dle mě měla přijít přirozenou cestou, až se tělo zotaví ne??? no jak říkám nejsem doktor... i když ne každej doktor musí mít pravdu (bohužel i s tím už mám zkušenost) ... každopádně ti moc a moc držím pěsti aby ta mrcha co nejdřív přišla... a to období čekání uteklo... zkus taky ty čajíčky co jsem doporučovala... kontryhel a gynastan 😉

Seri je to jen ovu test (bohužel 😀 )funguje to stejně jako těhu test, měří se stejně, čeká se na dvě čárky ale měří se hladina něčeho jiného:

Těhotenský test zjistí ve vzorcích moči koncentraci HCG (Human Chorionic Gonadotropin) vyšší nebo rovnu 20 mIU/ml. Po oplodnění hladina HCG v těle výrazně stoupá.

Ovulační test zjistí ve vzorcích moči lidský luteinizační hormon (LH), jenž je vyplavován do krevního oběhu a posléze do moči v období ovulace. Normálně se LH vyskytuje v moči ve velice malém množství, avšak jeho výskyt se mnohonásobně zvýší v polovině cyklu, obyčejně 1 až 2 dny před ovulací. Toto se běžně označuje jako LH nárůst.

😉

ivusenka
14. únor 2007

Holky, mám trochu obavu, dnes jsem si po nějaké době dělala těhotenský test a ta druhá čárka je o dost slabší, mám strach jestli mi moc neubývá hormocu Hcg, nemáte s tím některá zkušenosti, jinak žádné problémy nemám, párkrát mě píchne v břiše, žádné špinění nemám a asi je blbost skoro v 9-týdnu si dělat těhu-test co ? Netestovali jste některá v průběhu těhotenství ? Prosím poraďte

bobina27
14. únor 2007

ahoj ivus,Kazdopande HCG ma rust behem tehu a ne klesat, ale taky to mohl byl spatny test 🙂. Zbytecne se nedes a pokud mas pochybnosti, tak si zajdi na UTZ a bude hned jasno 🙂

lenkanemeckova
14. únor 2007

Ivusenko neumím bohužel jednoznačně poradit... snažila sem se najít i něco na netu, ale o nic chytřejší nejsem... vím jen že cca od 6 týdne si začíná vytvářet HCG embrio samo... ale jak se snižuje či zvyšuje HCG celkově to netuším... myslím si ale že těhu testy nejsou tak citlivé, aby se na ně dalo spoléhat... změří těhu...a to ještě jen když vylučuješ dost v období po oplodnění se vylučuje z moči nejvíce těchto hormonů... každopádně pro klid tvé dušičky bych zavolala doktorovi a narovinu bych mu řekla co se stalo a že nevíš jestli by to mohlo něco znamenat... doktor ti poví určo více 😉
Hlavně žádný stres a obavy bez řádných faktů... to by miminku nepomohlo 😉

lenkanemeckova
14. únor 2007

jasně že HCG roste, ale jeho vylučování v moči matky přece úměrně růst nemusí... nebo ano?

vladimuraz
14. únor 2007

Ahoj holky, nedávno jsem narazila na tyto stránky, doufám, že se nebudete moc zlobit, když se k Vám připojím. Bohužel jsem také přišla o mimi, byla jsem po umělém oplodnění mimoděložně těhotná, takže v 6.tt jsem přišla laparoskopicky o vejcovod. Nicméně se nevzdávám, minulý týden jsem se tu ptala na lázně, kde se hodlám dát do kupy a podstoupit další pokus IVF.

Chtěla bych reagovat na dotaz Ivusenky - chodím ještě na jednu diskuzi o neplodnosti, tam holky psaly, že v 9.tt máš už hladinu HCG tak vysokou, že test na to nereaguje, není schopen to zaznamenat, dokonce několika holkám ukázal jen jednu /. Určitě bude všechno v pořádku.

lenkanemeckova
14. únor 2007

Ahoj Vladi... vítám tě... (i když nerada v této diskuzi, lepší by to bylo v diskuzi kde by se řešili problémy co koupit miminku ☹ ) ... je mi to líto... musí to být asi ještě o hodně těžší přijít o mimi, když jste kvůli tomu podstoupili IVF... držím palečky ať se dáš do kupy co nejdříve...

Seri tak vidíš... díky vladimuraz už víš, že můžeš být klidná 😉

vladimuraz
14. únor 2007

Lenko, děkuju za přivítání. Jinak myslím, že ty pocity, které člověk má, jsou stejné, ať už jsme přišli k miminku jakkoliv. Akorát my po IVF jsme o pár tisíc lehčí. Ne, teď to zlehčuju, ale cítila jsem se dost hrozně, to je jasný. Dneska je to přesně rok, co jsem se dozvěděla, že 1. IVF nevyšlo vůbec a v červnu po 2. pokusu mě zas čekalo jiné překvapení. A od té doby se to se mnou veze - nepravidelná MS, bolesti, záněty.... Proto chci absolvovat ty lázně, snad mi pomůžou, zatím čekám na schválení od pojišťovny.

olina
14. únor 2007

Ahoj Vladimuraz, mohla bych se te zeptat do jakych lazni jedes a s jakou diagnozou? Teda pokud to neni tajne, kdyztak napis IP, ale zajimalo by me to. Jak lazne mohou v tomto pomoci a tak. Dik.

vladimuraz
14. únor 2007

Ahoj Olino, mám zažádáno o františkovy Lázně, kde se specializují na gynekologické problémy. Provádějí tam spoustu procedur, které mají např. zabránit vytvoření srůstů po operacích (slepé střevo, laparoskopie..), cvičí se tam Mojžíšová, nejvíce prý pomáhají tampóny s místním bahnem -slatinou - optimalizují prostředí v děloze. Víc o těch procedůrách mi píše holčina v tématu "Františkovy Lázně", které jsem založila, mrkni tam. Já mám diagnóz tolik, že jsem si mohla vybírat, kterou mi tam doktor napíše 🙂 - anovulace, neúspěšné IVF, laparoskopie spojená s odebráním vejcovodu, záněty... Doufám, že mi to pojišťovna schválí, i když prý upřednostňují mladší ročníky, já už jsem podle nich za zenitem a spadám do kolonky "vyjímečné případy" 😵

marcelana
14. únor 2007

Ahojte holky,přeji všem krásný den...
Ivusenko,každopádně HCG se má zvyšovat a ne snižovat...Buď si udělej ještě jeden test,to je teď asi nejrychlejší a pak každopádně na UTZ
Já měla také dvě čárky a postupně se mi začala jedna ztrácet,musela jsem na kyretáž,ale to bylo hned v prvopočátku.
Ničeho se neboj,určitě je vše v pořádku,ale raději zajdi a nechej si udělat UTZ. 🙂

divabara
14. únor 2007

Ahoj Vladimuraz...
je mi to moc lito,ale verim,ze lazne pomuzou, at jsi nebo nejsi za zenitem,mela by to pojistovna z casti hradit, ne?!...Hlavne se dat aspon trochu do poradku,to je asi nejdulezitejsi...
Jinak ahoj vsem...dneska mam takovy nejaky splin a radost zaroven.venku je moc hezky a na me uplne dycha jaro.I kdyz jsem porad trosku nachcipana a tak resim,jestli teda zacit ten pristi tyden snazilkovat,ale asi do toho pujdem.Cekame uz tak dlouho na vytouzene miminko.Mozna si nekdo rekne,mesic uz nic neni,ale pro me je.Protoze dalsi mesic uz bych to asi nevydrzela.Ja uz se tak strasne tesim,ze budeme nakonec probirat,jak nam rostou briska,jak je nam blbe od zaludku 🙂 ,kdy mame termin porodu,a tak.Jen se moc bojim,ze to u me zase nevyjde.ono po 4 nezdarech clovek sice veri,nic mu ani nezbyva,ale boji se...Ostatne asi jako kazdy,kdo nekdy o miminko prisel.
Tak holky,brzo miminka v naruci!

vladimuraz
14. únor 2007

Báro, já se sice za zenitem necítím, ale bohužel podle tabulek pojišťovny... Já doufám, že mi to uhradí celé, protože jinak je to velmi drahé. Např. jedna procedura- ty slatinné tampony, stojí 900,- Kč a pojišťovna jich hradí snad 14. Ono už i takhle je moje cesta za miminkem dost nákladná, bez pojišťovny bych tam asi nejela. Já vím, že peníze nejsou všechno, ale vydělávat jen na pokusy IVF nechci. Je potřeba se zaměstnat jinak, zabavit hlavu... a to taky něco stojí. Ale díky tomu jsem zas v pohodě, páč jinak bych za těch 6 let musela skončit v blázinci 😉 . Ty toho máš taky dost za sebou, jak jsem koukala, řekl Ti někdo nějakou příčinu? U pozdějších potratů se prý zjistit dá. Máš vyšetřenou hematologii? Srážlivost krve bývá častou příčinou. Přeju Ti hodně sil do dalšího snažení a už žádné černé myšlenky!!!

divabara
14. únor 2007

Neni to jednoduche a bohuzel nic neni zadarmo...Ach ty tabulky, tolik nas uz natrapily.No my mame vsechna vysetreni za sebou-teda alespon mi rekli,ze uz nam nemaji co nabidnout.Imunologie,hematologie, zoonozy, genetika, hormonalni profil (mirne zvysen prolaktin - pry mam stresovou normu 🙂 ,aby taky ne)...jen zhorseny spermiogram,ale to je v dnesni dobe bohuzel docela caste tema...Takze spise vsichni tapou,divi se,ze vubec tehotnim, mozna proto to pak dopadne blbe.ja mam za sebou 3 samovolne potraty v 6tt - vsechny bez revize,takze se tam nic nezjistovalo a jeden indukovany potrat v 16tt a to bylo po geneticke strance v poradku, "jen" vyvojova vada srdce neslucitelna se zivotem.Nekdy si rikam,ze bych radeji ty dva roky venovala snazeni,ale s tim,ze by pak byl vysledek zaruceny a ne porad takto.Dva tydny se radovat a pak nic.Nabidli nam taky IVF,ale jeden doktor rika,ze ani to nepomuze,kdyz vlastne prijdu do jineho stavu, druhy zase,ze to je jedina nadeje,ale musim zvolit IVF,ISCI,PGD - 55000Kc,s tim,ze nemuzou nic garantovat,takze na to nemame ani finance ani psychicky.Zatim...Mozna se to casem zmeni,ale zatim tomu nechavame spise volny prubeh, i kdyz jsou to nervy.
Tobe taky preji hodne sil!

s9480
14. únor 2007

ahoj holky dlouho jsem tady nebyla a vidím, že nás bohužel zase přibylo ☹ .Báro s tím IVF bych ještě počkala, nám to taky nabídly,chodíme na kliniku neplodnosti,nám ještě nabízejí inseminaci, ale pořád si říkáme, že si mimčo chceme udělat samy,(což se taky povedlo i když se špatným koncem), možná, že jednou za jejich nabídku budeme vděčni, ale zatím ne.Jak jsem psala, my už bysme se mohli taky snažílkovat, ale zítra nastupuju do nové práce, tak musím vydržet, hrozně mě to ale štve, jenže ta pracovní nabídka se nedala odmítnout.
Máte někdo zkušenosti s chronickou candidou?Já se jí nemůžu zbavit, je to strašny,myslím,že i proto jsem potratila a to že to zkoušíme 2 roky taky něčemu napovídá.
Jinak taky jsem měla mít šestinedělí, ale neměla, sexovali jsme asi po 8 dnech, o koupání se mnou nikdo nemluvil, ale já jsem vanu ani bazén neviděla už 3 roky, kvůli té candidě,první MS po revizi přišla přesně po 28 dnech, druhá po 30 dnech.

vladimuraz
15. únor 2007

S9480, candidózou trpím taky. Několik doktorů nezávisle na sobě mi řeklo, že sama o sobě překážkou v těhotnění není, v Centru jí také neřeší, tam přímo říkají, že nevadí. Já užívám Lactobacillus a Chlorellu (tabletky z mořské řasy) a je to lepší, ale pak dostanu šílenou chuť na sladkosti, spořádám kilo čokolády a je to zpátky, je to začarovaný kruh. Zkoušela jsi úplně vynechat cukry z jídla? Já to nedokážu, ale mělo by to pomáhat.

Báro, tak to je síla, nejhorší jsou tyhle diagnózy "příčina neznámá". Já bych do IVF ve Tvém případě taky nešla, úspěch opravdu není zaručen a když Ty otěhotníš přirozeně... Je to těžký, ale musíme vydržet. Určitě se nám jednou povede tu přírodu přelstít, já v to tedy věřím (zatím).

ivusenka
15. únor 2007

Ahoj holky, moc Vám děkuju za rady, dnes jsem si udělala kvlaitnější test a druhá čárka tam hned byla také a byla hezky vidět, tak snad bude vše v pořádku, zítra jdu do poradny, tak se poradím se sestřičkou