Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

dida_tn
22. čer 2007

mabe: ja tiez neviem, kolko cakat. su to viac ako 3 tyzdne, co som bola opat 😢 na revizii, na buduci tyzden cakam MS. Moj doterajsi lekar mi tesne po hovoril, ze by sme mali pockat minimalne pol roka (je to uz moja tretia revizia za posledny rok a pol), pred tyzdnom som bola u noveho doktora, ked som sa ho spytala, kolko mame cakat, jeho odpoved bola: na koho?? 😀 Vraj hned po prvej MS mame ist na to. Sama som z toho zmatena, velmi sa bojim dalsieho sklamania, tak hladame kontakty na nejake centra, kde robia podrobne vysetrenia (neviem presne nazvy, ale tykajuce sa protilatok u partnera, prip. autoimunnej reakcie u mna a pod.). Ak zozenieme nejake kontakty, rada by som absolvovala aj to. Aj ked cas ma uz tlaci (myslim s ohladom na vek - 31), ale radsej chvilku pockam, ako znova...

tttina
24. čer 2007

ahoj holky, mám dobrou zprávu 🙂, všechno to byl planý poplach, ve čtvrtek jsem byla na krvi a měla jsem hrozně vysoký hcg 177000, tak jsem se hrozně bála, že to bude mimoděložní těhotenstí a v hned v pátek jsem naběhla na ultrazvuk a oni tam mimouškové byli 😀 😀 a v děloze-bylo to moc krásné, jsou to už teď hrozný zlobidla. Bylo to jako by se IVF povedlo podruhé a já už nebudu hned házet flintu do žita! holky přeju vám všem // a uspěšně překonaný 12 tt těhu.

seri
25. čer 2007

Ahoj holky, já jsem si prošla revizí v lednu stejně jako macek28 - (Macku přidávám se s gratulací 🙂 ), taky jsme byly spolu v zářijovkách (ještě s Hankou_75).
Chci vám napsat na povzbuzení - předminulý týden jsem taky našla // 🙂 , jsem šťastná jako blecha. Doufám, že se nám druhý pokus povede a mimi vydrží.

Holčiny držim vám všem moc moc moc palečky, aby se vám taky povedlo otěhotnět - ať přirozeně nebo s pomocí doktorů. Jednou to přeci vyjít musí, myslim na vás.

r123
25. čer 2007

macek28-byla 🙂 ale poctivě se snažím(e)opět se zařadit do nějakého měsíce zatím nevím do jakého jen vím že to bude v roce 2008 😀 a doufám,že co nejdřív!!!!!seri no joooo tebe si taky pamatuju!!!!holky moooooooc vám gratuluju a džte mi prosím palce ať nám to taky výjde co nejdřív tento měsíc to nevyšlo tak snad ten příští!! ☹

karla6
25. čer 2007

Holky, těhulky, strašně moc blahopřeju, to je úžasné, naprosto skvělé. 🙂

r123, třeba se ten příští rok sejdem na "stejném měsíci" a pak v porodnici. 😀 To by byla fakt šupa! 😀

macek28
25. čer 2007

Serinko,moc gratuluji k těhu,tak pojd k nám unorovkám,nebo už budeš březnovka?
r123,hezky se snažte,však ono to vyjde,když vyšlo první,vyjde druhé,třetí...atd,chce to jen čas a obrovskou trpělivost!

seri
25. čer 2007

r123 - taky ti moc držim palce, uvidíš, že se to povede, prostě musí.
Já se teď půjdu připojit k únoru, ještě jsem tam nebyla 🙂

seri
25. čer 2007

Holky díky moc, hlavně ať to vydrží.

macek28 - už tam letim, podle mých výpočtů je TP někdy v polovině února.

r123
25. čer 2007

holky moc dík!budu vás informovat o každém neuspěchu a hlavně o úspěchu!!! 🙂 tak třeba se zařadím do dubna nebo do května jé to by byla trefa jedno květňátko už mám (vlastně dvě ještě manžel)tak by mohlo ještě jedno do party!!! 😀 to je nápad budem dělat tak ať to výjde na květen-smělé představy 😅 jen aby to vyšlo!!!!!a vy hlavně buďte opatrné a zdravé!!!!!!!to je rozkaz 😝

macek28
25. čer 2007

Ahoj Karla6,kdy zas přihodíš nějakej skvělej receptík,zatím chutě nemám,ale brzy přijde určitě žravá,jak se znám! 😝 A neboj také Tě už brzy čeká //!Vidím To Karli tak na srpen ,září,že objevíš druhou //!Tak pak mi dej vědět,jo?M

karla6
25. čer 2007

Macku, jasné, určitě písnu. 🙂

Co se týká těch receptů, tak teďka jsem zásobená kvanty ovoce od tchýně ze zahrádky, tak dělám samé ovocné saláty, poháry a olejovou buchtu se spoustou ovoce. Takže nic nového nezkouším.
Ta olejovka: smíchám 400g hl.mouky, 200g cukru, 1 a 1/2 prdopeč, 1 van.cukr, 4 vejce, 2dcl oleje, 2dcl mléka, naleju to na pečící papír na plech, nasypu na to nahusto čerstvé ovoce, co zrovna dostanu, peču cca 25 min. na 200´C a po vytažení horké posypu moučkovým cukrem.
Jednoduché, myslím jsem to do receptů psala.

hanulik
25. čer 2007

Holky, moc vám to všem přeju a držím palečky. My to podruhý zkoušíme od prosince a prostě nám není přáno. Už vůči tomu začínám být i otupělá. Mám dva dny zpoždění a ještě jsem ani nedělala test, protože vím, že bych byla zase zklamaná.
Takže si užívejte těch svých //. Je to ten nejkrásnější pocit. Alespoň na začátku určitě. 😀

karla6
25. čer 2007

Hanulíku, teď si neuvědomuju, potkáváme se na "měření bazální teploty"? Měříš BT?

hanulik
25. čer 2007

Ne, nepotkáváme. Sice měřím, ale tam nechodím. 😉

karla6
25. čer 2007

Tak se zkus mrknout, člověk se tam dozví hodně o svém těle. A holky se tam vzájemně dost podporují. Mně to pomáhá.

hanulik
25. čer 2007

Já se tam mrknu jen občas, když si s něčím nevím rady a to jen čtu. Nebo max. napíšu Len. No ono totiž u mě není o čem diskutovat, zatím jsem v takovém stavu, že jsem ráda, když mám vůbec ovu. ☹ Minule jsem měla i nechutně dlouhý cykl (cca. 50 dnů). Moc chci miminko, ale teď beru za výhru i to, když to dostanu. Vím, že dokud se mi nesrovná cyklus, půjde to těžko...

karla6
25. čer 2007

Hanulíku, já jsem teď začala brát tohle http://www.big-style.cz/detail/alternativni-kur...

Doporučila mi to astroložka, ke které občas zajdu. Zatím nevím, v srpnu dám vědět, jestli to zabralo. Každopádně by to mělo uzdravit a celkově dát do pořádku dělohu.

hanulik
25. čer 2007

Tak zní to zajímavě. Já jsem nedávno zkoušela jeřáb ptačí. Něco na tom asi bude, protože jsem měla ovu. Jenže mi to nedělalo dobře v trávení.

karla6
25. čer 2007

Hanuli, lidi byliny hodně podceňují, mají dost silné účinky. U této kúry by měl mít člověk taky odlehčenou stravu, omezit mastné, smažené a rafinovaný cukr. Ale je fakt, že to zabírá a to už si pak člověk musí vybrat, co opravdu chce.

hanulik
25. čer 2007

No u měl byl problém, že jsem pak nedokázala běžně vůbec fungovat. 😒 Navíc mám alergie na pyly, tak tomu to taky tak trošku připisuju.(měla jsem docela silný žaludeční křeče) Taky jsem se rozhodla zkusit to nejdřív přes bylinky a pak teprve přes doktora. Zatím jsem ještě najela na maliník. Ale jak jsem se koukala na složení u té tinktury, obsahuje všechno tohle dokromady.

silente
25. čer 2007

Holčinky, mě před lety na srovnání cyklu pomohlo toto:
http://www2.energy.sk/cz/vyrobky/zoznam2.asp#114b

Já tehdy užívala ještě Valoflur od Valosunu, ale ten už bohužel zrušili z nabídky ☹

Držím palečky!

silente
25. čer 2007

Jejda, koukám, že ten odkaz je na celou stránku produktů - mám na mysli Gynex.

Jo a ještě jsem si vzpomněla na Femigard
http://diskuse.doktorka.cz/femigard-zkusenosti/

lenaho
27. čer 2007

Ahoj všechny tady, je mi fakt strašně-ode dneška patřím mezi vás. Tak jsem se rozhodla, že taky něco připíšu a třeba mi bude líp... S manželem jsme se snažili dva roky o až jsme se dostali na IVF. Všechny obavy vystřídalo absolutní štěstí, když dva týdny po prvním transferu vyšel krevní test pozitivně a další dva týdny potom už jsem viděla na UZ váček s mimi. Měla jsem dvě embria ale mimi jen jedno. DR říkal, že to je lepší když je jedno. Měli jsme velikánskou radost a samozřejmě jsme to rozhlásili všem příbuzným a známým. Dnes jsem jela na kontrolu v 9tt a chtěla jsem si koupit něco hezkého na sebe, aspoň trochu těhot. Při UZ mi Dr řekl, že je těhotenství zaniklé a zítra musím na revizi. Je mi strašně, jako by na mě spadl celý svět. Manžel je z toho taky smutný, ale snaží se mi pomoct. Teď je ale v práci tak aspoň čtu vaše příspěvky a doufám, že se nám mimi někdy ještě podaří. A taky nevím jak to teď všem říct. Dr mi radil,ať to neříkáme nikomu že to je na tom to nejhorší, ať se s tím vypořádáme hlavně sami a za 3 měsíce ať to zkusíme znovu. Tak snad... Doufám neva, že je to tak dlouhý ale je toho ve mně moc a všechno chce ven ☹

ninule
27. čer 2007

Leno, je nam vsem lito, ze to potkalo i vas...JE nas tu opravdu hodne, vsechyn jsme to prozivaly podobne-jedine, co pomaha, jsou slzy, alespon v teto fazi...A taky, ze se tady muzem sverit a najit spriznenou dusi...U nas to bylo uplne stejne jako u vas-mame temer stejny osud, jen s tim, ze nas to potkalo jeste o tyden pozdej.Srdicko prestalo bit a bylo po radosti. U nas plakala cela rodina-rodice, teta, babicka, my s manzelem pak proplakali snad cely mesic...Vis, bude to ted tezke, ale ver, ze kazdym dnem to bude lepsi a lepsi, ikdyz ze zacatku to nepoznas...Plac, at se ti ulevi, tezko rict, co jineho pokuze...Snad jeste laska tvych blizkych...A potom hlavne cas,ver mi.Pred dvema mesici jsem si nedovedla predstavit, ze to cele preziju.A prezila jsem.Dokonce zaciname premyslet a planovat 2. IVF, ikdyz jsem pred par tydny neverila, ze toho jeste nekdy budu schopna...
Ted musis byt moc silna a snazit se ten zacatek nejak prezit...ZA par tydnu uz bude lip.Opatruj se.

pavlina05
27. čer 2007

Ahoj holky!!!
mě to potkalo v pondělí!!!! Přišli jsme o fazulku v 8tt. Nic mi nabylo, těhotenství probíhalo hladce a bez komplikací. Byla jsem zdravá a strala se o sebe jak jen to šlo. V neděli na večer mě začalo pobolívat bříško a začala jsem špinit. A v pondělí ráno u doktorky už jsem krvácela. Hned do špitálu a na ultrazvuku už nebyl ani váček!!!Když doktor vydělal vnitřní ultr.sondu, tak váček vyklouznul. Viděla jsem našeho mimiska!!!!Ihned revize!!!!
Jen brečím a brečím. Teda dnes je to už lepší.
Holky, co všechno vám poradili lékaři? Kdy se začít snažit, jak se chovat, co brát za léky???

lenaho
27. čer 2007

Ninule, moc díky za útěchu, ale moc to nezabírá, je to všechno moc čerstvé. Už aby byl zítřek za mnou a ještě několik dní pak snad bude líp. Právě toho že bude plakat celá rodina se docela bojím, už slyším jak říkaj, že příště se to podaří apod. jenže co oni o tom vědí!?! A manželova rodina-mohly by je najímat jako plačky, když se něco stane probíraj to ještě půl roku a strašně u toho pláčou a to je fakt o nervy, to mi vážně nepomůže když mě budou tolik litovat! Budeme jim to muset nějak zatrhnout 😒

jankatr
27. čer 2007

Ahoj Pavli, nám řekli že pokud to odejde samo tak za tři měsíce a v případě revize že doporučují šest měsíců. To nám řekli na CAR v Brně na Unice. U nás to bylo v 7 tt takže to bylo ještě poměrně brzo, proto mi doktor doporučil, že tomu zkusíme dát přirozený průběh - je to prý šetrnější - věřím že v CAR -vědí co dělají. Teď jdu ještě jednou na kontrolu tak snad bude všechno v pořádku.
Jinak po tom krvácení - záleží jak moc bylo silné - určitě by ti neublížilo něco s železem. Ale žádné spec. léky jsem nedostala.

dida_tn
28. čer 2007

ahoj Pavli, ako som tu uz predtym pisala, jeden doktor mi povedal, ze mame pockat pol roka (som 4 tydne po revizii), druhy doktor nevidel ziaden problem a po prvej menzes mame zacat skusat. Myslela som, ze tak aj spravime, ale s touto menzes som mala poriadne problemy. V pondelok rano som sa zobudila v kaluzi krvi, pocas dna to bolo ok, tak som nesla k doktorovi. Dalsiu noc som mala strasne krce, ale rano znova fajn, tak som isla normalne do prace. No a vcera sa mi to vypomstilo, po obede som v praci zacala krvacat (ale totalne), museli ma odviezt do nemocnice, tam ma znova precistili (za plneho vedomia, anestezu mi nemohli dat), tak som si uzila. Mala som tam nejake krvne zrazeniny, ktore sa snazila maternica vypudit a to boli tie stahy. Inak mi nic nepovedali, po skonceni menzes pojdem znova na kontrolu, ale obavam sa, co mi povedia ohladne dalsieho skusania ☹

pavlina05
28. čer 2007

Já jsem přišla o plodíček v pondělí a už plánuji kdy bude další,že? Ale potřebuji nějaké povzbuzení a naději. Já potratila vlastně samovolně, ale přesto mě ješte vzali na sál, pořádně vyčistili dělohu. No zatím to nebudu´ moc řešit. Počkám co mi poradí lékař. Ale když mě propouštěl, tak říkal, že po prodělání 2 menses můžeme zase .Nechci to uspěchat, ono záleží kdy přijdou ty mršky a jaké budou.
Budi brát zatím jen listovku. 🙂

dida_tn
28. čer 2007

Ale to je uplne normalne. Kazda z nas, po prekonani soku zo vsetkeho, co sa stalo, by chcela co najskor zazit ten pocit, ze ma "nieco" v brusku a o par mesiacov aj v rukach. Podla mna je velmi vela aj o tvojom vlastnom pocite - ak Ta nebude nic boliet a budes sa citit ok, treba zacat skusat (ak tam nie su a neboli ziadne ine komplikacie a necakas na dalsie vysetrenia).