Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

janickabez
1. bře 2007

jé Kájo máš u mě jedničku, už jsi uplně něco jiného než před pár týdny, super. Já vím ještě to bolí, ale tím pozitivním myšlením bud určitě všechno brzynko napraveno. Moc ti gratuluju ke tvé nové energii do života. cvičení je určitě výborný krok. Kontryhelík další. Takže držím palečky ....jen tak dále zvesela 🙂 papa jsi šikulka 😉

s9480
2. bře 2007

Uvidín jak to s těma cystama bude, špatně jsi mě ale pochodpila, mě se v práci líbí, a ráda bych tam zůstala co nejdýl i těhotná, samozřejmě když bude vše v pořádku, ale to docela hodně předbíhám, takže to zatím nechám osudu.

nemo
2. bře 2007

Ahojte holky, dneska to na mě znovu nějak padlo, nevím, jak to ☹ Ne že bych probrečela celý den, to ne, ale jsem fakt smutná a do ničeho se mi nechce, jen bych chtěla zpátky naše miminko.... ☹ Ne další miminko, chci to první....Chjo. Co děláte, holky moje, když to na vás zase znovu padne?

janickabez
2. bře 2007

Nemíčku nebuď smutná, bude to zase dobrý neboj. Když je mi smutno tak si většinou koupím něco pro sebe, čokoládu, nebo boty 😀 přitisknu se k manžílkovi, nebo hledám na netu nějaký informace o tom co mě zajímá.
Musíš se zabavit něčím jiným.
Hlavu vzhůru, začni třeba cvičit jako Kája, nebo jdi s kamoškama na kafe aspoň se vykecáš.... hlavu vzůru... jak máte dlouho do nového snažílkování???

karla6
2. bře 2007

Janicko, díky, ty záříš optimizmem, kam jen napíšeš, člověk se od tebe snadno nakazí 🙂

s9480, to je moc dobře, že jsi v práci spokojená, opravdu jsem to špatně pochopila. Dej vědět, jak to s těma cystama je, třeba to bude pryč, než půjdeš na další kontrolu, někdy se to objeví po zákroku a pak se to samo vstřebá.

Nemo, třeba budete mít právě to vaše miminko. Někdo říká, že dušička si vybere sama, jaké chce rodiče, do jakých podmínek se chce narodit. Jen někdy se jí zdá, že rodiče ještě nejsou dost připraveny, tak se rozhodne nakonec do tělíčka nevstoupit a nechá rodiče projít ještě touto bolestivou zkušeností, než jsou dost připravení na to, aby se mohla narodit. Třeba je s tebou pořád.

nemo
2. bře 2007

Janičko, děkuji moc za podporu. Čokoládu jsem si taky koupila a snědla ji celou sama, ale moc to nezabralo. Manžílka jsem potulila hned jak přišel domů, až nemohl dýchat, ale pomohlo to a je mi líp. A Tvoje slůvka taky pomohly, moc děkuji...Snažilkovat můžeme podle mojí paní doktorky po první menstruaci, tu mám čekat do 12 dní. Takže bychom mohli už na konci března. Ale říkala, že přednost má psychika, podle toho, jak se budu cítit. A my teda ještě chvilku počkáme, nějak tak honem nemůžu. Vy jste začali snažilkovat hned po první menstruaci?

nemo
2. bře 2007

Karli díky, třeba to tak je...

janickabez
2. bře 2007

mě doporučovali 3 měsíce, první jsem nějak přežili, ve druhým jsme si dávali a nedávali pozor a teď třetí měsíc jsme se už oficiálně snažili
no tak to máš za chvílku po víkendíku už to bude jen 9 dní a to uteče jako voda.
Kaji musíme být optimistiky všechny, protože jinak to nejde. 🙂

nemo
2. bře 2007

Janičko, tak to držím pěsti, aby to vyšlo 🙂 Byli by jste další krásný příklad a víš jak, příklady táhnou.... 😉 A dík za ten optimismus, je to hezky nakažlivé a je mi fakt líp 🙂

lucikpetik
2. bře 2007

holky je pravda, vzdycky kdyz si to tady prectu, je mi tak nejak lip....
nemo a ja to mam stejne, kdyz to prijde, sedim na netu, nebo se cpu...nebo si jdu koupit boty ....to vzdycky pomuze....hlavu vzhuru....

nemo
2. bře 2007

Tak jo, Luciku, dnes už mi je líp, ale příště budu vědět a půjdu rovnou na ty boty...děkuji...moc mi pomáháte, holky.

lucikpetik
2. bře 2007

proto to tady je, ne, abychom si pomahaly....no me boty pomahaji, mam na ne uchylku, jestli mas uchylku na neco jineho, jdi a kup si to...pokud to treba nejsou auta... 😉

vladimuraz
2. bře 2007

Ahoj holky,zdravím z jihu Čech.
Nemo, nesmutni, prosím, bude opravdu jen líp, hůř už bylo. Já si tedy vždycky při smutnění taky něco koupím (holky, bot už mám, že nevím co s nima 🙂 ) nebo si vezmu svou oblíbenou knížku. Je to knížka pro děti od Gosciny- Sempé Příhody malého Mikuláše. Je to hrozně milé povídání, možná to znáte. Po třech větách se začnu usmívat a je to 😉. A nebo mně z toho dostane ten můj mazlící pes, ale o tom už si tu povídaly. Tak Nemo, zkus čokoládu v kombinaci s botama a knížkou a úspěch je zaručen. Tak ať je zítra líp a chmury odplavou... ahoj.

enrique
3. bře 2007

Ahojte holky,náhodou jsem narazila na vaší diskusi a přečetla si vás.

Vým ,jak je těšké vyrovnat se s tím ,co se vám stalo.Zažila jsem to také.

Po 2 letech neuspěchu a změně gynekologa, jsme byly odesláni do Fertimedu OLomouc.4 inseminace a 1 IVf byly neuspěšné a tak jsme v unoru 2001 šli do 2 IVF.28.2.2001 byl transfér a na kontrole 12.3.2001 ni dr. Vodička ,který provedl jen UTZ(žádné vyšetření,ani krevní test),že i naše 2 IVF bylo neuspěšné.Byla jsem z toho hodně zdeptaná,ale to horší mělo teprve přijít.
Vrátila jsem se do práce(tehdy jsem dělala fizicky dost náročnou práci,musela jsem zvedat i 20kg balíky do výšky 1,5m).MS nepřišla a 29.3. ně po zvednutí jednoho s těch balíků začalo dost bolet břicho.Na konci směny jsem šla k obvodnmu dr.(myslela jsem si ,že je to snad kýla).Ten ale věděl ,že jsem byla na IVF a poslal mě radši do nemocnice.Tam zjistily ,že naše 2 IVf bylo uspěšné(bylo i srdíčko),ale že potrácím.I když se moc snažily ,nepodařilo se jim těhu zachránit.Skončilo na začátku 8tt.Musela jsem i na revizy.Psychycky jsem byla stoho na dně a na další snažení jsem rezignovala.

Tedy nám doporučovaly počkat 3 měsíce před dalším IVF,ale já bych znovu do toho centra už nikdy nešla.

Potom ale otevřely nové Centrum ve Zlíně a můj mne nakonec přemluvil a v lednu 2003 jsme šly na naše 3IVF.Bylo taky uspěšné a v říjnu 2003 se nám narodil syn Jiřík.Mněla jsem na začátku těhu moc strach,ale nakonec byl těhu bez problémů a jelikož jsem v červenci 2002 změnila i práci ,mohla jsem i pracovat.

Snad Vám můj příběh pomůže.Nebudu vám radit ,že na to máte zapomenout,to se nedá,jen se stím vyrovnat.

Moc Ván přeji ,aby se k Vám štěstí obrátilo co nejdřív a Vy byly štastné maminky krásných a zdravých miminek.Držte se,držím Vám palečky.

P.S. Omlouvám se za román.

Ahojte,Enrique.

janickabez
4. bře 2007

Anrique, mockrát děkujeme za tvuj příspěvek. Hlavně gratuluji k synkovi, protože to je to neduležitější.
Někteří lékaři hazardují s lidskými životy jako by o nic nešlo. Nevim kam se vytratilo jejich poslání pomáhat lidem a celá Hypokratova přísaha 😠 je to moc smutné...

karla6
4. bře 2007

Holky, prosím vás, jak dlouho jste po revizi dělohy špinily? Já už jsem po revizi skoro 18 dnů a pořád špiním, už z toho začínám být nervózní. Fakt se těším, až přijde první menstruace a přestanu mít tak pošahaný organismus.

maly_strom
4. bře 2007

Karlo já špinila jen zhruba týden. Nepamatuji si už tak přesně. Ale na jiných diskuzích holky psaly, že špinily až do první MS. Zkus si zavolat doktorovi, jestli to je ok.

karla6
4. bře 2007

stromečku, plánuju tam zítra zavolat a co nejdřív se objednat na kontrolu. Měla jsem tam jít minulé pondělí, ale gynekoložka měla dovolenou. Myslím, že jsem v pořádku, protože nemám žádné bolesti ani zvýšenou teplotu. Ale v nemocnici mi řekli, že bych měla špinit jen tak 14 dnů. Proto jsem nervózní.

divabara
4. bře 2007

Ahoj Karlo,
ja spinila po revizi do prvni menstruace, tedy 5 tydnu.POkud te neboli bricho,nemas teploty,pokud neni krvaceni silne,melo by to byt v poradku,ale aby si byla klidnejsi,urcite bych zitra zavolala doktorovi.

karla6
4. bře 2007

Báro, určitě to udělám. Chci být opravdu v pořádku. Hrozně moc chceme s manželem začít s dalším miminkem jak to nejdřív půjde.

karla6
4. bře 2007

Holky, ani nevíte, ja se hrozně moc těším, až se budeme scházet na nějaké konkrétní diskuzi jako těhule, s miminkama v bříškách.

divabara
4. bře 2007

Naprosto to chapu...Ja taky vzdy chci udelat vsechno pro to,aby vse bylo v poradku...Radeji doktorovi zavolam nekolikrat,jen abych byla klidna...Tak drzim pesti!

karla6
6. bře 2007

Už je mi to hloupé, vždycky, když sem nahlédnu, tak mám nějaký problém. No, špinit už jsem takž takž přestala, přešlo to v takový "normální" výtok, ale... 😒
Ale pořád mám příznaky, jako bych byla těhotná. Já vím, že je to hloupost, že nejsem, asi jsou to jen hormonální dozvuky. Pořád mě pálí žáha (to mi mimo těhotenství nedělává), bývá mi na zvracení (i dnes) a mám šílené nálady, jsem hrozně lítostivá. A tak poslední tři dny si představuju různé imaginární situace, trpím jak zvíře a řvu. Fakt už čekám jen na tu první menstruaci a doufám, že tohle všechno zmizí, protože je to už na zbláznění.

bobina27
6. bře 2007

karlo, tak jak to popisujes, krome te zahy to vypada, jako klasicke sestinedeli. Vydrz po prvni MS se to upravi 😉

karla6
6. bře 2007

Bobinko, takže tebe tohle čeká taky, ale až na dušičky. 🙂
Je šílené, čím musí ženy procházet. Pořád jsem chtěla radši holčičku, ale chlapi to mají v životě jednodušší.

karla6
6. bře 2007

Bobino, tobě se vlastně narodí malý štírek (nebo štírka), můžu se zeptat, jaké znamení jsi ty?

bobina27
6. bře 2007

Karlo, ale chlapi nemuzou zazit ten zazrak zrozeni a ten pocit, ze nosi v sobe dite 🙂 , kazde pohlavi ma sve pro a proti 😉 .

olina
6. bře 2007

Ahoj holky, tak uz jsem zase tu, mate radost 🙂 ? Cekam na prvni MS a uz treti den "jen" spinim. Poradne se to nerozjelo a zacinam byt z toho nervozni.
Jo a holky, ja od revize pribrala 4kila, no asi neni moc normalni ne? Cekala jsme ze vahapujde dolu kdyz ve me neco i kdyz malo ubylo, a ono takhle...

bobina27
6. bře 2007

ahoj Oli, nekde jsem cetla, ze nektere holky nemeli prvni ms, ale jen spineni. co se tyce tech tvych 4 kg, tak podle fotky, ti ty kila jen prospeji a snaz otehotnis 😉, ty jsi hrozne stihlounka na te svatebni fotce 🙂

olina
6. bře 2007

Bobi to se ti jen zda. Nemam zas tak malo, asi spatna fotka. Navic kdyz jsem se vdavala tka jsem mela jeste o 3kg mene 🙂.
No ale jak ja teda poznam, ze MS zacala? A nebo skoncila? Mela jsem si prvni den vzit piluli a po MS prijit na kontrolu.... 😠