Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

karla6
18. únor 2007

Nevydržela jsem to. Kámoška dělá ve zdravotnictví, tak mi z práce přinesla nějaké silné oblbováky, které jsou zároveň na záněty dělohy (to díkybohu nemám, ale je mi to jedno, třeba mi to po teď po revizi dělohy pomůže preventivně). Důležité pro mě je, že po těch prášcích skoro pořád spím.

janickabez
18. únor 2007

Kájo, vím že je to bolestivé, foukám na tvoje srdíčko, ale prošly jsme si tím taky a opravdu tady všechny víme o co jde, tak prosím tě neblbni a vzchop se. Lenča má pravdu věnuj teď svoji energii k rekonvalescenci a regeneraci a začni pozitivně myslet, protože čím dřív budeš v pohodě, tím dřív je tu šance na nové miminko.
Zítra vyhoď oblbováky do koše a jdi si koupit do lékárny kyselinu listovou, a babyplan, třeba si z netu stáhni cvičení paní Mojžíšové a začni místo tohoto blbnutí dělat něco pro svoje nové miminko.
Tohle všechno jsem udělala já, navíc jsem si začala měřit bazální teplotu a zjišťovat vše kolem toho... kolem ovulace a kdy je nejlép otěhotnět znovu, co se stane s teplotou před MS a tak,zaměstnala jsem se tak abych na tu bolest co jsem prožívala před vánoci rychla zpomněla.
Je to sice krutý, ale nic na tom nezměníš, nevydupeš ani nevybrečíš, věnuj se teď svému partnerovi a svému okolí a nedělej jim to ještě těžší....jdi s kamoška na kafe, vyplač se jim a vypovídej, ale neblbni.....

lenkanemeckova
18. únor 2007

Janičko naprostý souhlas... napsala si to přesně 😉 ...

Karlo6 oblbováky do koše - bůhví co to je, i když to je na záněty v děloze... jen si tím zbytečně zatížíš organismus!!! 😉

janickabez
18. únor 2007

nehledě na to že oblbováky ti mohou jen uškodit, od teˇžádné paraleny, ibalginy... nic... pěkně vyčistit tělíčko....na kašel a nachlazení jen bylinky 😎 kyselinku listovou a zdravou stravu, špenátek salátek mrkvičku.... a veselou mysl 🙂

divabara
18. únor 2007

Ahoj holky,
naprosto s vama souhlasim.Ja na sobe taky pracuju, je fakt,ze uz rok.Snazim se zdraveji varit,cvicim,pouzivam homeopatika (ty jsem mela i dvakrat na psychiku),bylinky a sice zatim mimisek za nama neprisel,ale ja se aspon citim dobre, co se tyce te zdravotni stranky...takze karlo6...opravdu ty oblbovaky vyhod,je to jen zatizeni organismu,ale pokud jsi presvedcena,ze ti nic jineho nepomuze,pak to jeste tedy zvaz...az to pujde,zkus nekam vyrazit na vylet,procisit si hlavu,bud s rodinou,prateli...zajdi do kina...
Neda se nic delat a ani nic jineho ti nezbyva, jen se vyplakat,pak zvednou hlavu a jit dal!

lucikpetik
18. únor 2007

holky vsem moc drzim palce, vse dobre dopadne a pak si budeme psat, jak nam rostou bricha... 😉

karla6
19. únor 2007

Moc vás obdivuju. Nejsem tak silná jako vy.

olina
19. únor 2007

Ahoj Karlo, je to neco malinko pres 2tydny co jsem byla na revizi po zamlklem potratu v 11tt. Taky jsem myslela ze to nevydrzim, rvala jsem od rana do vecera, vsechno na co jsem se podivala mi pripominalo co se stalo,....prejde to, ver mi. Stale to boli kdyz na to myslim, ale uz na to nemyslim do rana do vecera, musis se zamestnat necim uplne jinym a hlavne,.....musi byt silny i manzel, ne jenom ty. Musite se ted rozmazlovat, jeden druheho, dohromady. Prejde to "sede" obdobi a vy se s chuti pustite do noveho zacatku. Co se stalo melo urcite nejaky duvod ktery mi nezname, ale to miminko, co se jednou narodi ti vynahradi vse co ted protrpis. No tak usmev 🙂 , bude lepe. Drzim ti palce.

karla6
19. únor 2007

Manžel je úžasný. Vy jste úžasné. Jediný, kdo selhal, jsem já.

olina
19. únor 2007

Karlo, neselhala jsi, je to jeste kratka doba, byla jsem na tom stejne jako ty, vydrz...

lucikpetik
19. únor 2007

karlo neselhala jsi, to se neda ovlivnit takove veci, proste to prislo, vis co - rekni si, ze je "dobre" ze se to stalo ted, treba by to pak bylo horsi, miminko by mohlo byt postizene nebo nevis.... musis byt silna...

ajina
19. únor 2007

Karlo, každá jsme si to prožila a každá z nás byla na dně. Nic si nevyčítej, buď ráda že tělo rozhodlo za tebe a dalo ti novou šanci donosit zdravé miminko. Jsou ženy které se musí rozhodovat tehdy když už je to mnohem víc nepředstavitelné ☹ stále si to opakuj.Rozhodují se o svém nenarozeném dítěti které nebude zdravé a vědí to. Nám byla dána nová příležitost, jednou donosit zdravé děťátko.
Čas je teď jediný lék který ti dokáže pomoci.
Já jsem si dny zkracovala spánkem aby rychleji utekli a samotu naplňovala prací. Zaměstnej mozek , nejspíš to moc nepůjde, ale alespoň se o to pokoušej a najednou se ohlédneš a bude to za tebou. Věř holkám. Nejsme ani tak silné jak se zdá, spíš jen otupělé časem ......

lucikpetik
19. únor 2007

ajino - to je presne...proste to chce cas...

karla6
19. únor 2007

moc vám všem děkuju

divabara
19. únor 2007

Ahoj karlo6...
opravdu to cas aspon trochu zahoji...vubec si neymsli,ze nekdo selhal.Neselhal nikdo,jen za tebe rozhodla priroda.A je to tak dobre.Jak uz jsem psala,mam za sebou 4 tehu nezdary,podstoupili jsme ruzna vysetreni.A jedine co nedopadlo je manzeluv spermiogram.Tak doktori si mysli,ze tam je prave chyba...ale JAKA CHYBA!Tak se o tom preci mluvit neda.Mohlo to byt spatny vajicko,spatna spermie,nebo slaby pludek,proste cokoliv, a manzel se pak citil doecla blbe.Nastesti je docela flegmos,ale urcite ho to ovlivnilo.Hodne jsme o tom mluvili a ted uz je to lepsi.Proste zadna chyba...jen vyber.Jak jednou k tobe tato dusicka prisla,urcite se zase vrati.To uz je proste vase dusicka a nikdo vam ji nevezme!...

s9480
19. únor 2007

Karlo6 hlavu vzhůru, každá z nás jsme si tím prošli, proto nám věř, že čas vše vyléčí, chápu, že teď se ti to zdá nemožné, ale opravdu to bude den ode dne lepší, nesmíš se v tom ale utápět a musíš chtít "zapomenout"! Na nepříjemnou zkušenost ne na mimčo! Oblbováky hoď okamžitě do koše tak jak už psaly holky,nejlepší se je vybrečet a dostat ze sebe ten vztek a bolest!Držím ti palečky aby ses z toho brzo dostala a začala se těšit na nové a vydařené snažení se šťastným koncem jako my všechny!
Jinak holky lázně Vám závidím, já se už od 14 let ,takže 13 let,léčím na různé záněty ale hlavně na kvasinky,vystřídala jsem několik lékařů, z toho jen jeden mluvil o lázních,ale jen mluvil, skutek utek,tak jsem to vzdala.
Teď chodíme na kliniku neplodnosti,kde snad lázně ani neznají,né že bych tam byla s péčí taky nespokojená,ale pokud já výslovně neřeknu,aby mi přeléčili zánět, tak s tím sami nic nedělají a klidně nám naplánují třeba inseminaci,já si ale pořád myslím,že kdyby mě jednou pro vždy někdo vyléčil,tak na žádnou kliniku ani chodit nemusím a dávno jezdím s kočárkem.Jsem se nějak rozepsala.

lucikpetik
19. únor 2007

s9480 mas pravdu, ja mela taky problem porad s nejakymi zanety a od lazni mam klid, ale je to jeste chvilka, vse se muze vratit....
a holky uz zadne litovani, zadne obvinovani, ze je neco spatne, musime myslet pozitivne... 😎

karla6
23. únor 2007

Holky, chci vám ještě jednou moc poděkovat a říct, že jste měly pravdu. V těch prvních dnech má člověk pocit, že ta bolest nikdy nepřejde. Pak se to ale nějak rozleží a musím vám dát za pravdu, že je to už lepší, snesitelnější. Už zase dokážu přemýšlet o tom, že to zkusím znova místo ohlížení se za tím, co se stalo.
Děkuju.

lucikpetik
23. únor 2007

karlo 😀 parada

olina
23. únor 2007

No tak to mam radost Karlo 😉. Ted jen pockat a pustit se do toh oznova a brzo budeme mit urcite vsechny pupiky jak melouny 😀. Musime tomu verit.

lucikpetik
23. únor 2007

jo a bude nam spatne, budeme se cpat a bude..

nemo
23. únor 2007

Ahoj holky, psala jsem tu nedávno, kdy jsem měla před revizí a ptala jsem se vás, co od toho mám čekat. Jen jsem vám chtěla napsat, že jsem nakonec tedy na revizi byla (měla jsem zamlklý potrat), ale díky vám všem tady jsem byla připravená a už i celkem vyrovnaná se situací. Tak vám chci moc poděkovat a hlavně všem popřát brzy zdravá a šťastná miminka!!! 😉 A nesmutněte, všechno přebolí...

divabara
23. únor 2007

Ahoj holky,jsem rada,ze je to s vama o neco lepsi!Ja se taky moc tesim,jak mi bude tehotensky blbe a budu se cpat a brecet u Vecernicku a tak!

karla6
23. únor 2007

Tak to už bych taky moc chtěla. Ale vím, že musím počkat.

nemo
23. únor 2007

Kasla6: Neboj, však se dočkáš. Je dobré počkat, aby ses s tím hezky srovnala a měla to správné veselé bříško 😉

karla6
23. únor 2007

Nemo, já jsem do té první menzes začala psát právě proto, že netuším, jestli už ji nějak předčasně nemám. Protože na úmrtí plodu by to odpovídalo.

lucikpetik
23. únor 2007

holky hlavu vzhuru...

nemo
23. únor 2007

karla6: Ty už jsi od začátku něco tušila? Tak to asi měla paní doktorka pravdu, že to vnitřně ta žena prostě pozná....
A velké břicho máš z toho, že jsou teď v břiše zvětšené lymfatické uzliny, takže se Ti nafouklo, navíc se z těla musí odplavit těhotenské hormony, tak to ještě chvíli bude dělat paseku, s tím musíme počítat. Já už tedy splaskávám, ale u každého je to jinak, tím se netrap. A psychické vyrovnání taky potrvá, já už jsem teda OK, ale to asi jen proto, že jsem už týden před revizí věděla, že se mimi nevyvýjí, takže jsem měla čas se s tím vypořádat a připravit se na to. Každopádně máš právo na to být teď smutná. Jen se pořádně vyplakej, ať to jde všechno pryč. Pomůže to.

nemo
23. únor 2007

karla6: Menstruaci (jako tu skutečnou) dostaneš opravdu až 4-5 týdnu od revize, takže nejříve 14.3. Teď je to jen čistění dělohy, které má každý různě silné, může se projevovat stejně jako menstruační krvácení, protože při menstruaci se Ti vlastně taky čistí děloha. Mně na to upozorňoval pan doktor v nemocnici. A krvácení nebo špinění je žádoucí, může trvat až 14 dní.

nemo
23. únor 2007

Lucikpetik: Díky, však už ji máme vzhůru, neboj 🙂