Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

alokin
25. led 2007

Ahoj Hanko je mi to veľmi ľúto čo sa ti stalo. Ja zažila som skoro podobnú situáciu pred štyrmi mesiacmi. Prišla som o miminko v 11 tt. U mňa sa jednalo o tzv.zamlklé tehotenstvo a tak som bola na revisi. Takže je to úplne iná situácia, ale radčšej si ešte zajdi niekam či je všetko v poriadku.Držím palčeky,aby si sa ztoho čo najskorej dostala. ☹

hanka_75
autor
25. led 2007

Ahojky alokin, dekuji moc. U mě byly dvě varianty - zamlklé těhotenství nebo mimoděložní, které díky klesajícímu HCG vyloučili. Doktor co mě přijímal říkal, že revize je nutná a druhý den mě jiný doktor propustil z nemocnice domů s tím, že stejně krvácím... jsem z toho celkem špatná, bojím se, abych později neměla nějaké probémy... ☹

alokin
25. led 2007

No tak práve preto by som si zašla na tvojom mieste ešte k nejakému doktorovi mne sa to nezdá normálne,aby ťa pustili domov stým,že aj tak krvácíš. Zajdi si tam hneď zajtra ak to je len trochu možné. Vieš ako sa hovorí koľko doktorov toľko názorov. U mňa tiež dvaja konštatovali zamlklé tahotenstvo a jeden,že ide o normálne tehotenstvo,lenže jeho prax je 2 roky a prax tých dvoch je 20 rokov takže mali pravdu oni dvaja. Veľmi záleží na tom,aby si sa po potrate poriadne vyčistila,aby nedošlo k nejakému zánete, ktorý by mohol sposobiŤ prípadné problémy pri ďalšom tehotenstve. Neodkladaj to a vyhľadaj lekára! 😨

cantarela
25. led 2007

Hezký večer,tak já osobně nemám tak smutnou zkušenost jako Vy holky,ale má kamarádka potratila v 8tt před 2 měsíci.Bylo jí moc smutno,ale už ted má myšlenky na to,jak se budou znovu snažit a určitě bude vše v pořádku.Jste mladý,takže určitě se brzy dočkáte a budete mít zdravá mimča.Nechci Vaší situaci vůbec zlehčovat,ale má maminka potratila v 25tt těhotenství,šlo tedy už o vyvolávaný porod.Něco těžšího zvedla a začala krvácet.Rok a půl po té se narodila má sestra a naprosto bez komlikací.Chodte k doktorovi,abyste měly jistotu,zda je vše tak,jak má být!!!Já vím,že ted to musí bolet ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
divabara
26. led 2007

Ahoj Hani75,
je mi moc lito, co se ti prihodilo.Je to moc smutne...i ja mam podobnou zkusenost...trikrat jsem samovolne potratila v 6tt a vzdy bez revize. Pokud budes nejak nesnesitelne krvacet, budes mit velke bolesti a k tomu se vyskytne teplota,pak si k lekari urcite zajdi.Pokud se jedna spise o hodne silnou MS, je to dobre, telo se musi vycistit a ja osobne si myslim, ze prave do toho 6tt je to lepsi pro pripadne dalsi tehot.Ale je to jen muj nazor...i ja jsem mela strach, aby vse probehlo v poradku.Vzdy jsem krvacela tak tyden.A to hodne silne,az me to kolikrat vystrasilo.Brala jsem i homeopatika - arniku montanu (na zahojeni jizvicek) - zkus se na to treba zeptat v lekarne,pokud budes chtit.Hodne stesti,Bara

illy
26. led 2007

Ahoj Hani 75,
já jsem 2 dny před vánocema potratila v 10tt. Revizi dělali. Být tebou, zajdu si radši pro jistotu k doktorovi. Na jednu stranu je pravda, že revize je dobrá v tom, že tě vyčistí, takže by se neměly stát záněty (i když nikde není žádná jistota), ale na druhou stranu je pravda co píše divabara, že tělo se čistí a pravděpodobně v tak brzké době se toho tělo dokáže zbavit samo, což je samozřejmě vždy nejšetrnější způsob, než zásah při revizi. Chápu tě, když nevíš, co je dobře a co špatně.... taky jsem si to zažila... Tak držím palečky, aby ses brzy dala dopořádku a mohli jste začít snažilkovat...

gabinek
26. led 2007

Ahoj děvčátka samosřejmě soucítím s Vámi a je mi to moc líto. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste o tom zamlklém těhu nevěděli? To se pozná až na ULZ?

bobina27
26. led 2007

ahoj gabinek, zamlkle tehu se potvrzuje dle utz, ja osobne jsem zacala mit podezreni az kdyz me postupne prestavaly bolet prasa, ale to neznamena, ze je to indikator zamlkleho tehu 🙂. doktor to potvrdil az po opakovanem utz, kdyz nedochazelo k růstu a nebilo srdce.

gabinek
26. led 2007

Ahoj bobi jak se máš? A co zdravíčko? Já se asi zbytečně stresuju, ale byla jsem na ULZ naposledy v 7. týdnu a srdíčko pulzovalo. Teď jdu na ULZ příští týden tak už se nemůžu dočkat, ale zároveň mám i trochu strach. Už měsíc jsem totiž v hrozném stresu, mojí babičce zjistili metastáze a teď jí má chudák mamča doma tak se o ni staráme, aby alespoň v klidu dožila. Je to můj miláček takže jsem z toho nervově úplně vyřízená a mám strach o miminko. Pořád se pozoruju, jestli nešpiním atd. ještě navíc moje mamka než jsem se narodila 3x potratila.

gabinek
26. led 2007

Jo a o tom tamlklém těhu nic moc nevím, to se může bez příznaků objevit kdykoliv?

hanka_75
autor
26. led 2007

alokin - hned jsem volala lékaři a objednal mě na úterý, tak doufám, že do té doby přežiju 😅 . Je to děs, no, snad se do té doby nic nestane. Moc Ti děkuji za podporu a doufám, že se tu brzy sejdeme jako nové těhulky 🙂 !

illy - máš pravdu, tělo si snad poradí. Spíš mám strach, aby nedošlo k nějakému zánětu či srůstům. Měla jsem opravdu veliké bolesti. No, snad to ten doktor vyřeší správně 🙂 .

hanka_75
autor
26. led 2007

gabinek - tady máš můj průběh zamlklého těhotenství, ale prosím, ber to jen informativně a neděs se. Určitě budeš mít zdravé a krásné miminko, jen odpočívej, bašti vitamínky a buď v pohodě, ju 😉 .

12.1. jsem si udělala první test a byl pozitivní, měla jsem všechny těhu příznaky 😖 , kromě ranních nevolností
14.1. další a čárky už byly jak poleno 😀 , náš pes mi začal lehávat na bříšku 🙂
16.1. mi najednou bylo tak nějak nezvykle dobře, žádné bolení prsou, ospalost, nutnost po dvou hodinách jíst, neustálé běhání čůrat 😉 , žádné slzy i u večerníčku 😀
17.1. mi lékař potvrdil 6.tt, vše bez problému 😀 .
18.1. mi naše štěně leželo celý večer u hlavy a neustále mě pozorovalo ☹ ... večer jsem začala špinit, ráno mírně krvácet a odpoledne už jsem měla nesnesitelné křeče v podbřišku. Z posledních sil jsem nasedla do auta a jela k mému gynekologovi, který mě okamžitě poslal do nemocnice. V 15.00 už jsem ležela na pokoji a po dvou hodinách chodila na ultrazvuk.
19.-22.1. pořád jen info, že jsem možná ještě těhotná, ale že to neví určitě, že to může být mimoděložní, ale HCG mi klesá...
23.1. - konečně jeden doktor řekl, že na ultrazvuku opravdu nic není a že jsem potratila, propustili mě domů... bez revize... bez dalšího vyšetření ☹ .

bobina27
26. led 2007

ahoj gabinek, u me je to dobry, vcera jsem konecne dostala MS a to je poprve co si MS uzivam 🙂, doufam, ze se mi uklidni i ty hormony.

Jinak nedelej si starosti, neni duvod mit obavy ze zamlkleho tehu, urcite ti doktor potvrdi, ze je vse OK 🙂

Je mi lito, ze je tvoje babicka nemocna, urcite je to tezke, ale nemusis se bat, kazda mama zaziva nejake stresy a pritom je mimco ok, nekde jsem cetla, ze primereny stres je pozitivni pro vyvoj, dite je pak odolnejsi 🙂 . Tak si uzivej tehu i s babickou, jsou veci ktere zkratka neovlivnime, sice maji mimca radsi vesele maminky ale smutek jim urcite neublizi. tak ted nevim jestli jsem to nenapsala uplne blbe, ale snad to pochopis tak jak jsem to myslela.
Opatruj se Gabinek 🙂

leamaria
26. led 2007

ahoj holky,já sem přišla o mimi v 8 týdnu,bylo mě hrozně,doktorka povídala samovolnej potrat,v žádný nemocnici sem nebyla vůbec nic.Když si představím,že sme mohli mít za měsíc mimi,chce se mě brečet. ☹

hanka_75
autor
26. led 2007

Ahoj lemaria, je mi líto, co se ti stalo. Procházím si tím samým, pořád mám pocit neuvěřitelné prázdnoty, jako by mě najednou kus chyběl. Nad vodou mě drží jen to, že si pořád opakuji to, co jsem někde slyšela:

Aby mohlo něco dalšího přijít, musíme se s něčím jiným rozloučit. A také věta, že všechno má svůj čas, což je pravda.

Možná by naše miminka nebyla zdravá, nebo by se něco špatného přihodilo třeba na konci těhotenství. Mám kamarádku, která o mimi přišla v 8. měsíci. Nakonec se rozvedla, našla vzala si jiného /v průběhu 1 roku!!/ a to dopadlo tak, že teď má krásná dvojčátka a je naprosto šťastná.

macek28
28. led 2007

Ahoj holky a hanka75.Byly jsme spolu v zářijovkách a ted jsme tu!Já měla mimoděložní těhu a přišla jsem v 8tt o dvě mimi!V pátek to byl týden a těžko se s tím vyrovnávám!Pořád si čtu zářijovky a brečím u toho.Ale nevzdávám se,vydržím 3měsíce a hurá na to!Začla jsem i jíst vitamíny,tak uvidíme...?Co Ty hanka75,kdy Vy začnete se snažením..?Raděj jdu a PA zas někdy!M 😢 😢 😢

hanka_75
autor
29. led 2007

Ahojky macek28, pamatuji si na Tebe 😉 . Je mi moc líto, co se stalo, je to hrozně bolestivá záležitost. Také čtu denně zářijovky a po tvářích mi tečou potoky slz. Holky, co měli stejný termín jako já řeší nevolnosti, rostoucí bříška, ultrazvuky... a já se cítím neskutečně prázdná.

Pořád se utěšuji tím, že je lepší, když se to stalo takto brzy, než třeba mnohem později. Mělo to tak být, moc to bolí, ale svůj důvod pro to asi byl... časem snad poznáme, proč se to stalo /a doufám, že v té době už budeme mít alespoň 2 děti 😀 /.

Další pokusy nechám asi až na květen, původně jsme v tomto termínu chtěli na pár dní odletět k moři, ale pak vyšel testík a nechtěla jsem riskovat zdraví miminka. Upřímně, momentálně si ani nedokážu žádné snažení představit, asi bych to probrečela ☹ . ! Budu moc ráda, když se zase ozveš, drž se!!! Hanka

gondola
29. led 2007

Holky, když to čtu, stékají mi slzy po tvářích.
Myslela jsem si. že mám hrozné starosti. Vyrazili mě od zkoušky a ještě dva týdny budu čekat na výsledky plodové vody.
Ale kdeže!
Je mi ted moc smutno za vás.
Snad jen to, co už tu bylo napsáno - třeba to příroda zařídila tak proto, protože by mimi nebyla v pořádku a tak vám za chvíli pošle jiná a zdravá mimi.
Moc vám to asi nepomohlo, co?
Ale jenom jsem chtěla, aby jste věděly, že nejste samy a že cítím s vámi.

illy
30. led 2007

Ahoj macek28 a hanka75. Holky,obdivuju vás, že jste schopné číst své termíny. Tohle já nemůžu. Jedna s holek z mého termínu je kolegyně z práce a sedí ob dvě židle se mnou v kanclu, takže už tak to občas těžce nesu. Neni to závist nebo něco špatného. Jen je mi to líto a občas mě přepadne takovéto.. tak takové bych teď měla bříško.... Mám v okolá 4 těhotné kolegyně, které vidím denně, takže občas to na mě docela spadně... Máte některá taky takové pocity? Rozumově vím, že se to mělo asi stát, ale pocitově jsem uplně jinde.

divabara
31. led 2007

Ahoj illy!
ja ma podobne pocity jako ty...take mam kolem sebe hodne tehotnych a porad je jich vic a vic.Jenom ja mezi ne bohuzel zatim nepatrim.Jak rikas,neni to zavist,ale litost...a taky si rikam,ted bych uz mela takove brisko...Mam dokonce kamaradku,ktera mela minuly rok stejny termin jako ja.Takze ona ted chova maleho Matyaska a ja nic ☹ Snad to jednou prijde!
Hodne stesticka vsem!

ajina
31. led 2007

illy cejtím to úplně stejně....taky raději nečtu kometáře holek těhulek. Mám pocit že to je sebetrýznění a nechci to v sobě probouzet znova a znova. Spíš se snažím dívat dopředu a vrátit se na zem mezi snažilky a čekatelky. Má sestra a moje kolegyně jsou ve stejném termínu jako bych byla já a tak stejně jako ty tiše přihlížím a smutním....

zuzina73
31. led 2007

illy : Zlato, nejsi v tom smutnění sama. To ti sice asi nepomůže, já vím. Ale i já se s tím potýkám. My se snažíme o miminko už od svatby (srpen 2003). Od té doby mě jednou miminko museli vzít, protože mu přestalo tlouct srdíčko. To bylo osm dní před vánocema 2005 a byla jsem v 10tt. Pak následoval v dubnu 2006 samovolný potrat. A můj gynekolog se mnou do dnešního dne nehodlá nic dělat. Manžel a dobré kamarádky mě ale donutili situaci řešit a tak jsem se v lednu letošního roku objednala do CAR v Praze. Konečně mě přešly všechny deprese a smutnění a naopak se do mě jakoby vlila nová síla!! Jsem moc ráda, že se zase začne něco dít a třeba mi to pomůže dočkat se prťouska v pupíčku!! Příští úterý jdu na první návštěvu... 🙂

hanulik
31. led 2007

Ahoj holky, moc dobře vím, jak se cítíte. Loni, 16. října jsem musela podstoupit potrat. Víš gondolo, ne vždycky to příroda "dobře" zařídí. Já vím, že to co napíšu je pro vás hrozný, ale já bych byla tisíckrát raději, kdybych šla na revizi se zamklým těhu. Jenže já šla s živým dítětem. Kterému bilo srdce a které jsem viděla, jak se hýbe. Ale to by prý dle lékařů dlouho nevydrželo. Mělo, teda vlastně měla naše Kristýnka, vrozenou vývojovou vadu neslučitelnou se životem. Když mi to doktor na konci 12 týdne řekl, chtěla jsem se zabít. Naštěstí jsem to díky příteli neudělala a rozhodli jsme se, že se o mimi pokusíme znovu. Minulý týden jsem našla na testu //. Musím říct, že jsem byla hrozně šťastná. Na druhou stranu se bojím, co bude dál... Holky, vím, že je to teď hrozný, ale věřte, že všechny najdete ty svoje // a budete mít krásná zdravá miminka. Všem vám to moc přeju, protože to, co jsme zažily, je to to nejhorší, co může ženu potkat.

catangoz
31. led 2007

Ahojky ůžu také se svým se přidat?byl jsm mladá a zamilovaná mylsela jsem si že poržívám ty nejkrásnější chvíle svého života.A náhle přišel zlom.Přítel mě podvedl a opustil slečná se kterou mě podvedl si vzal, čekali mimi.Byla jsem špatná zničená a myslela jsme si že nic horšího už se mi nemůže stát.Pak přišel další zlom v tom když jsem to nedostala a na testu byli dvě čárky.No a když jsem se smířila s tím že bud svobodná matka a že to nějak zvládneme a na mim se začala těšit přišla další rána.na ultrazvuku nebylo něco v pořádku čeklai mi genetické testy které vylši špatně.Lélkař řekl že je tam riziko že mimi bude postižené 10% a měla jsme 14dní na romzylšení zsda si ho nechám nebo ne.Byli to hrozné dny a představa toho že půjdu zabít mimi které se na ultrazvuku hýbalo a žilo a já slyšela jeho srdíčko byli hrozné.Nevěděla jsme co dělat.Ake osud to vyřešil za mě.Jendoho večera jsme začala špinit a druhý den silně krvácet.Verdikt lékaře zněl samovolný potrat.A i přesto že jsem mimi moc nehctěla jsem cítila prázdnotu v duši a šrám mám do ted.Potom přišli komplikace zánět a následné srůsty na vejcovodech - nebyla mi udělána revize a ted se bojím že až budu zase chtít že to nepůjde.Pocity byli hrozné a tak vím jak se všechny cítíte.

alokin
31. led 2007

Hanko som rada,že si sa rozhodla zájsť k svojmu gynekologovi. Ja som znovu po trojmesačnej pauze tehotná bojím sa však tešiť,aby sa niečo nestalo. Už by som to asi nezvládla.Držím palce nech sa čo najskorej dostaneš do psychickej pohody

hanka_75
autor
31. led 2007

Illy, mě to čtení zářijovek celkem pomohlo. Sice jsem u toho bulela jak krokodýl, ale holčiny, se kterými jsem prožívala první vlny radosti, mě jako první také utěšovaly, když jsem začala mít problémy. Bohužel nás v zářijovkách bylo víc, které jsme ve stejném termínu přišly o miminko - a teď jsme tady.
Jak píšeš, bříška kolegyň jsou trýznivá. Jak moc bych si přála ranní nevolnosti a vše ostatní, na co ony nadávají. Bolí to moc. V den mého potratu mi kamarádka psala, že právě porodila krásného a zdravého Filípka. A dnes jsem na kontrole u lékaře seděla vedle dvou velikánských bříšek. Chtělo se mi moc brečet, což jsem udělala hned, jak za mnou zaklaply dveře ordinace.

hanka_75
autor
31. led 2007

zuzina73: moc držím palečky, ať ti to dobře dopadne a máš brzy vytoužené //, nebo raději zdravé krásné miminko v náručí.

hanka_75
autor
31. led 2007

alokin: díky 🙂 . Dnes jsem byla v ordinaci na ultrazvuku. Lékař se strašně divil, že mi v nemocnici nedělali revizi a pustili mě s krvácením domů. Naštěstí konstatoval, že sliznice úspěšně dorůstá a vše vypadá v pořádku, prý jsem měla štěstí. Zítra jdu ještě ke svému gynekologovi, tak uvidíme. Doufám, že mi dá nějaké vitamínky a za pár měsíců se s přítelem začneme pokoušet znovu. Teď jsem celkem ráda, že nesmíme vůbec, dušička stále ještě moc bolí, na tulínkování nemám ani pomyšlení ☹ .

zuzina73
1. únor 2007

Hani, děkuju moc za palečky, jako všechny snažilky tady se samozřejmě na dvě // moc těším. 🙂 Jsem si ale už teď zároveň jistá, že jestli se miminka v bříšku dočkám, budu trnout hrůzou celých devět měsíců, jestli se nebude opakovat to ošklivé, co už proběhlo... 😒 Já jsem hrozný nervák, ach jo... 😢
Jinak Hani hodně síly i tobě, nevzdávej se,pořádně odpočívej a za pár týdnů hurá do dalších pokusů 😎