Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

janaspo
29. kvě 2016

@darinka84 zdravím tě, tak tvůj příběh je docela podobný mému - už nás Dr. chtěl posílat do CARu a předtím se zadařilo, ale bohužel to skončilo revizi před třemi týdny. K těm tvým bolestem - nechci tě strašit, ale já začala čtvrtý den mít šílené křeče až jsem skončila na pohotovosti a dělali další revizi, protože dle nich něco zůstalo :(. Ale teď mi každý lékař říká, že ta revize byla zbytečná, že se jednalo pouze o sraženinu, že tělo by se s tím snad vyrovnalo samo. Ale nechtěli riskovat zánět. No stalo se. Teď už jsem tři týdny od revize a probíhá ovulace, tak snad vše funguje jak má. Ale psychika teda ještě trošku pokulhává. Přeji ať je vše v pořádku a brzy máš úsměv na rtech.

darinka84
29. kvě 2016

@janaspo dneska je to o poznání lepší a v noci už jsem konečně po delší době spala celou noc bez probuzení...jsem hrozně nafouklá prostě to musím nějak vydržet a jedeme dál...ve středu jdu na kontrolu tak snad bude vše v pořádku a tělo se rozeběhne samo jak má...takže půjdete do car jakmile budete mít povolení?

janaspo
29. kvě 2016

@darinka84 Noo chtěli bychom nejdřív zkusit "bez pomoci" ... Změnila jsem gynekologa (shodou okolností lékařku, která mmj. pracuje v CARu) a říkala, že si myslí, že to půjde ... U nás to možná předtím bylo trošku způsobeno i takovým stresem, že nám to docela dlouho nešlo (i když co je dlouho, zkoušeli jsme to necelý rok). Měření bazální teploty a jiné metody, která ona sama považuje spíše za stresující ... Doporučila mi nějaké bylinky a uvidíme. I ona mi kladla na srdce, že pokud se neukáže, že je opravdu nějaká "fyzická" překážka, tak je to opravdu o hlavě. A když se nám podařilo otěhotnět jednou bez pomoci, tak to určitě půjde znovu - dle jejich slov. Jen tu psychiku dostat do pozitivní roviny, což u mě asi bude kámen úrazu.

jezz13
31. kvě 2016

@darinka84 Ahoj, vsimla jsem si Te v lednatkach, mely jsme podobny termin. Ted mirim ke stejnemu konci (vcera 7+3 bez srdicka, zitra na kontrole se rozhodne). Drzim palce,at Te bolesti brzy prejdou a doufam, ze se brzy sejdeme v dalsich zacatecnikach.

darinka84
31. kvě 2016

@jezz13 ahoj tak to mě mrzí....já měla anembryomola...váček v podstatě prádzný bez ničeho ☹ pomalu se z toho dosávám, bolesti byli o víkendu příšerné ale už je to dobrý takže tělo i poradilo...ale třeba budeš ta vyjímka a máš pozdější otěhotnění..u mě to bylo více méně jasý tím že jsme měli sex bez ochrany pouze jeden v měsíci takže tam nebylo moc naděje...na začatku srpna dovča za pár měsíců doženeme lednáťka 😉

25jajinka
31. kvě 2016

Ahoj děvčata, od samovolného potratu a následné revize uběhlo strašných 5 dní. Dnes už jsem vůbec nekrvácela, ale spodek pobolívá. Pocity jsou horší, ale povzbuzuje mě přítel, že jak budu chtít tak mi udělá hezčí a lepší mimčo ;) tak se s ním občas za směju. Příští pátek jdu do G-centra na kontrolu a vše probrat s panem doktorem, snad mi řekne pozitivní věty. Ms mívám hrozně krátké a daleko od sebe i 4 týdny. Tak nevím kdy je po tomto neúspěchu čekat. A jak to máte vy? A co intimní vztah s chlapem? Jak to cítíte? Já mám potřebu ho mít stále u sebe, zatím počkáme co řekne dr, ale tělo si po takové době už žádá svoje...

lucykal
31. kvě 2016

Chtěla bych vás povzbudit v březnu 2014 jsem byla na revizích po ZT a rok poté se narodila naše holčička sice předčasně acelé těhotebnství bylo stresující plné problémů , ale povedlo se.

darinka84
1. čer 2016

@25jajinka já mám týden po revizi, dnes jsem byla na kontrolu ale bolesti a mírné křeče bez teplot jsou prý v pořádku tak mě zatím nevyšetřoval..prý do toho nebude zbytečně štourat kvůli možné infekci tak na kontrolu jdu za 14 dní..pocity mám asi podobné...chtěla bych být s manželem pořád...celkově je to lepší, mám chuť i na sex takže dobré znamení...smutek je teď spíše nárazový..něco mě to připomene a padne to na mě a moc nemusím velké davy lidí...ale je to každý den lepší a lepší...v srpnu jedeme na dovču a to už budu mít po pauze..tak se těším..jinak mě řekl dr dnes že se to prostě stává, má tam ženy co se jim to stane 2x a pak 3x porodí nebo naopak ženy po porodu a stane se to...prostě se to prý stává.

ojo
1. čer 2016

Ahoj holky, také bych vás ráda povzbudila, prodělala jsem dva potraty, první byl po dvou synech v 11/2012...též úplně prázdný váček, následovala revize, kterou jsem fakt obrečela, chtěla jsem zpět do práce, tak jsme se nesnažili, pak se zadařilo, byla jsem na kontrole, byl váček, dokonce i mímo a ťukalo srdíčko, po pár dnech od kontroly krvácení a byl konec v 12/2014...to byl větší šok, protože už tam bylo to srdíčko, navíc jsem byla na revizi 21.12., takže 4 dny před vánocema, nikdo to nevěděl, tak jsem měla vnitřní smutek a nechali jsme si to i pro sebe. Vyloženě snažit jsme se začli po 3měsíční pauze loni, i když jsem chtěla hned po první MS, ale muž měl obavy...vydrželi jsme a povedlo se na první pokus a Šimon už je doma 🙂 po každé revizi jsem pila kontryhel...a pro podporu otěhotnění čaj Báby Radnické 😉

prostě se to stane, špatně se spojí geny a příroda rozhodne sama, neni třeba hledat viníka nebo příčinu, to je prostě život, ale zaměřit se spíše na "právě teď" a na budoucnost 🙂

25jajinka
1. čer 2016

@darinka84 jj dost podobně to cítím. Už aby bylo po kontrole, chceme jít na genetiku ať víme ještě než se začneme snažit, nám se moc čekat nechce, ale rozhodně se za mimčem nehoníme, tak snad to samo přijde. Já jsem po roce zase navýšila extra dávku očisty ječmene a chlorelly od GW, s přítelem to oba baštíme a myslím že i ten chlap pak může dát nějaký fajn "geny" 🙂 Do práce se nemůžu zatím jen tak vrátit, dělám dělníka a nosím fakt dost těžké bedny a celou směnu a pokud bych chtěla přeřadit, dostanu se na směnu, kde se celou pracovní dobu dělá s acetonem, barvami a dalšími těkavými látkami, takže nikam nespěchám.

jezz13
1. čer 2016

Ahoj, srdíčko se neobjevilo ani dnes (7+5) a velikost GS odpovídá 6+2. Termínem otěhotnění jsem si celkem jistá, taky jsme zvládli jen dvě akce.. Takže mě můj gynekolog poslal rovnou do Podolí objednat se na revizi pokud možno co nejdřív. Musím říct, že tam byla moc milá doktorka na ambulanci a domluvily jsme se, že dáme tělu do úterý čas si s tím poradit. Zejména proto, že zatímco doktor trval na porevizní tříměsíční "ochranné lhůtě", doktorka se tvářila, že po samovolném potratu stačí dodržet šestinedělí. Tak mám v plánu věřit jí a zkusit to přirozeně 🙂
Takže mě vlastně teď skoro potěšilo, že začínám špinit.

Nevíte, jestli se dá kontryhel pít už teď v průběhu potratu? Nebo máte tip na něco jiného na jeho urychlení?

Jo a díky všem, které sem píšete, že vám to i po ZT vyšlo, moc mi to pomáhá.

darinka84
1. čer 2016

@jezz13 to mě mrzí....pokud to půjde přirozeně tak to bude lepší...u mě váček pořád rostl, ale bez plodu...měla jsem nalitá prsa, nevolnosti.žádné špinění...takže jiná možnost nebyla..já vysadila hned po revizi utrogestan, prednison a konečně si budeme moct i sex užívat bez kondomu..to jsem musela kvůli té alergii..tak přeji aby to vše proběhlo co možná nejrychleji..já piju kontryhel a mám ještě bylinný čaj pro otěhotnění..chutná mě takže piju...ale asi bych počkala až bude po všem.... 😔 přece jen je na podporu růstu sliznice..to mě přijde protichůdné...ale možná se pletu

darinka84
1. čer 2016

@25jajinka tak to bych taky nespěchala do práce..já dělám v kanclu takže to neřeším....já se dopuju čajema na otěhotnění a beru femibion

25jajinka
2. čer 2016

@jezz13 moc me to mrzí, věřím ze se brzy sejdeme v jiných skupinkách. Beru kys. Listovou a jine vitaminy a kotryhel apod mi nedoporučil kvůli stahům. Mam užívat detoxikační čaje tak dopíjím různé jaterní,žaludeční a podobné sypané