Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

nemo
6. bře 2007

Ahojte holky, taky se dneska hlásím a děkuji všem za podporu posledně 😉 Už nesmutním a šlo to i bez bot 🙂
Karli: Já jsem špinila tak asi 10 dní, ale myslím, že určitě můžeš špinit i déle, záleží, jak silnou vrstvu sliznice tam nechali. Každopádně kontrola u lékaře Ti dodá na klidu, jestli je vše OK, tak běž co nejdřív.
Oli: Mně doktorka říkala, že menstruace po revizi může být úplně jiná než byla, jakákoliv. Silná, slabá, krátká, dlouhá. Takže bych brala první den špinění jako první den MS. A uvidíš, co se z toho vyvrbí dál.

hanulik
6. bře 2007

Ahoj holky, stává se vám, že jste se z té depky vyhrabaly a ona se vám po čase zase vrátila??? ☹

nemo
6. bře 2007

Hanulik: Přesně to se mi stalo minulý týden, byla jsem už v pohodě a pak mě najednou přepadly zase chmury a smutnění ☹ Takže mě se to stalo. Asi je to normální, přeci jen, je to hluboká rána na dušičce a jen tak se nezahojí. Holky mi poradili koupit si čokoládu, boty a přitulit se k manželovi, tak radu předávám, protože to pomohlo. Neboj, hanulko, bude líp, čím dál víc 🙂

hanulik
6. bře 2007

My si doma teď říkáme, že je to dneska docela přepych, mít zdravé dítě a hlavně ho donosit. ☹ Minulý týden jsem měla hroznou depku. Říkala jsem si, co všechno bych už měla nakoupené. 😒 Už jsem myslela, že jsem v poho a....

janickabez
6. bře 2007

ahojky Hanči,pročpak depkuješ, myslela jsem že máte nové štěstíčko, je všechno v pohodě???

hanulik
6. bře 2007

Nové štěstíčko odešlo minulý měsíc spolu s MS. Je zvláštní, že to jsem vůbec neobrečela. 😖 Spíš mi to spustilo tuhle depku. Navic mám už zase zpoždění a negativní test. Kdyby se mi alespoň srovnal cyklus.

janickabez
6. bře 2007

jej Hanulíčku to je mi moooooc líto, to jsi teda statečná holka, já si nějak nepřipouštím, ž by to podruhé nevyšlo, je to hrozné, čím vším si musíme projít. Tak to foukám na srdíčko. BYla jsi u dr??? co on na to??? teda pokud se ti o tom chce bavit. jestli ne tak to chápu.

nemo
6. bře 2007

Haňulko nesmutni, a hlavně si neříkej, co by bylo, co už by jsi měla všechno nakoupené. Tím se netrap, teď je teď a tak si najdi něco pozitivního, co můžeš dělat, kupovat právě teď, jako třeba koupit si něco pěkného na sebe, dát si s manžílkem víno... Já jsem si našla to pozitivum v tom, že můžu sportovat bez omezení, hrát volejbal, lozit po skalách, můžu jít na solárko a taky jsem si o víkendu dala šampňské a náležitě si to vychutnala. 😎 A zdravé děti jsou přepych, to máš pravdu, ale nám všem bude tento přepych dopřán!

nemo
6. bře 2007

Haňulko, buď statečná, posílám ti sílu a energii, aby jsi se zase brzo smála a radovala....A drobek si k vám brzy najde cestu, určitě!

karla6
6. bře 2007

nemo, já jsem špinit přestala včera, tak už jsem klidnější. Ale kontrolu u Dr., co mám na zítra kvůli tomu sjednanou, nezruším, ráno si tam pěkně zajdu a nechám se utvrdit v tom, že všechno probíhá tak, jak má. Doufám, že jo.

hanuli, to je zoufalé, už mi tyto situace dělají vyloženě zle, i když se mě osobně netýkají, je to hrozně smutné. Příště už to prostě vyjde.
Jo, a ty depky se fakt vrací, poslední dva dny jsem probulila, ale myslím, že je to těma šílenýma změnama hormonů jako v šestinedělí. (někdo mi to tady psal, myslím bobina, a úplně souhlasím).
No, sice nervy mám v háji, ale aspoň si to rozumově zdůvodním... 😒

divabara
6. bře 2007

Ahoj holky,
tak mně se ta depka vrátila i po třech měsících od potratu...Prostě když vidím,že někdo má bříško a je v pohodičce,tak mu to samozřejmě moc přeji,ale taky bych už chtěla mít bříško se zdravým miminkem!Asi si budu muset ještě počkat.Hold přírodu člověk nijak neobalamutí,musíme před ní sklopit hlavu,i když je to těžké, a jít dál.Snažím se naladit pozitvně příchodem jara...ono už fakt přichází!Tak hodně štěstíčka a hodně důvodů proč se usmívat!My se už tento měsíc budeme snažit naplno - už popáté,tak snad už to vyjde!!!!Bára

jake
6. bře 2007

Ahoj holky, vůbec jsem nevěděla, že existuje taková diskuze.Škoda, že jsem na ni nepřišla dřív, mohla jsem si o tom popovídat už dávno. V 9 tt jsem 16.02.2007 podstoupila revizi dělohy po samovolném potratu. Byl to pro mě otřesný zážitek a i když už na to moc nemyslím při pohledu na kočárek se mi vybaví

nemo
6. bře 2007

Karli, tak to je fajn, že už nešpiníš. A zítra tam určitě běž, já jsem taky byla teď na kontrole a je fajn vědět, že jsem v pořádku. Taky určitě budeš, budu na Tebe myslet, tak pak pisni.
A buď silná, přeci náš život nebudou řídit hormony 😝 Já se taky snažím 😉

Baruško, úplně s Tebou souhlasím a budu mooooooooc držet pěsti, aby jste měli nejzdravější mimi na světě! A to snažení si užívejte 😉

nemo
6. bře 2007

Jake: Vítej mezi námi, bohužel tedy. Já jsem byla na revizi 14.2., taky v 9tt, akorát to byl zamklý potrat. Ten týden nás bylo několik ☹ Klidně napiš, jestli Tě něco trápí, jsme tu všichni na stejné lodi. Každopádně Ti přeji, ať moc nesmutníš a ať máš hodně sil. 🙂

karla6
7. bře 2007

jake, věř mi, že v tom nejsi sama. Ty první dny byly strašné, pro lidi, co to neprožili, tak nepředstavitelné. Je dobře, že jsi tady po tom, čím jsi musela projít. Líp se to snáší, když to můžeš probrat s lidma, křeří ví, o čem mluvíš.

seri
7. bře 2007

Ahoj holky,
tak jsem po dlouhé době zase tady. Mám konečně po první MS, proběhla úplně normálně a přišla přesně 6. týdnů od revize. Dokonce byla bez bolestí břicha, které jsem dřív mívala. Možná to bylo tím kontryhelovým čajíkem 🙂

jake: taky tě vítám, uvidíš, že čas zahojí rány, možná teď se cítíš hrozně, ale věř, že bude líp. Jak radí nemo, napiš, co tě trápí, vypovídej se, ono to fakt pomáhá (mně určitě).

nika.f
7. bře 2007

Ahoj holky.
Vyzerá to tak že sa možem pridať k vám pretože som včera potratila.Bolo to skoré tehu som bola len nejaké dva týždne,ale ja som sa aj tak veľmi tešila na to miminko a teraz mi zostávajú len oči pre plač,aj keď sa snažím byť optymista. 😢

karla6
7. bře 2007

niko, včera? to máš teď to nejtěžší období. Nechce se tomu věřit, ale už zítra bude o malinko líp, ten další den taky a další taky a tak to půjde pořád dál. Ty první dny jsou nejhorší, jestli ti pomůže se z toho vypovídat, piš sem klidně každou minutu.

maly_strom
7. bře 2007

Niko, je mi moc líto, co se Ti stalo, ale jak psala Karla, každý den bude líp. Vyplač si, přijď se sem vypovídat a bude líp. Uvidíš 🙂

nika.f
7. bře 2007

Tomu by ste holky ani neverili ako to rve srdce,keď sa už konečne poderi a poto bum a všetko plánovanie sa zosype a vám zostanú len oči pre plač.

maly_strom
7. bře 2007

Holky chtěla jsem se vás zeptat na jednu věc. Dneska přišla 3. MS po revizi. Ovulaci mám pravidelnou, bude tak zhruba za 14 dnů. A teď proč píšu. Byla jsem před 2 týdny nemocná, klasická chřipka. Vyléčila jsem se a v pohodě. Jenže teď onemocněl i manžel. V pátek odjíždíme lyžovat na celý týden do Francie, takže doma(aby to vyléčil) určitě nezůstane. To znamená, že nevím, jak moc se uzdraví. A jestli třeba nenakazí ještě mě.
No a už teď mi vrtá hlavou, jestli se máme tedy za těch 14 dnů snažit, nebo počkat ještě na jednu MS? Nechci nic uspěchat. Navíc když jsem v prosinci potratila, tak jsem byla týden před potratem nemocná. A v nemocnici a i můj doktor se přikláněli k názoru, že jsem potratila díky tomu. Ale samozřejmě, mohla být i jiná příčina.
A teď prostě nevím. Na jednu stranu už bych strašně moc chtěla snažilkovat, na druhou stranu se trochu bojím té nemoci. Navíc ten 1 měsíc už je skoro nic. Ale ...

Díky za jakýkoliv názor 😉

kaczka
7. bře 2007

Ahojky holky,tak s ek vám přidávám!Vím,že asi jste to většina měla težší než já,ale podělím se o můj příběh!!
Vše začalo tím,že nedorazila MS,ale pořád mi nevycházel pozitivní test!43 DC jsem začala špinit,tak jsem si řekla,že MS už je asi tady,ale přesto jsem druhý den udělala test a byla tam slaboulinká čárka!To byl pátek!V úterý jsem dělala další tets a ta čárka už byla silnějí,tak jsem šla druhý den k doktorce!TA mi dělala ultrazvuk a že nic nevidí,ale že podle toho že mi vyšel test tak pozdě pozitivní,tak že ještě nic vidět nemusí,takže mi brala krev a že si mám v pátek zavolat!!To mi řekla že mám hodnotu 788,takže mám hnedka dojít!KDyž mi dělala ultrazvuk,tak říkala,že s emi děloha i sliznice zvětšuje,tak mi dala něco,abych nešpinila!!V pondělí jsem měla dojít znova!Celý víkend jsem měla šíleneé křeče,tak jsem se bála jestli nemám mimoděložní či tak,ale do nemocnice sem nejela!V pondělí mi na ultrazvuku řekla,že se děloha zmenšuje,takže asi se to ztratí samo!Už to jsem byla šíleně zoufalá,ale pořád jsem doufala!Brala mi krev,tak jsemmusela vydržet do středy co jak!Jenže už druhý den jsem začaa krvácet!!Takže jsem hnedka druhý den k dr. napochodovala místo toho,abych jí jen volala!Ta mi řekla,že mí hcg kleslo na 100,takže ty prášky mám vysadit!Jelikož se nic nestihlo vytvořit,tak jsem nemusela do nemocnice!
Vím,že jste na tom hůř,že jste už viděli na ultrazvuku malé a já ne,ale i tak mě to hrozně vzalo!Kdo mě zná ví,jak moc jsme se na to malé těšila!!
Omlouvá se ,že jsem se tak rozepsala!Možná je to nudný příběh či jak to říct,ale já se potřebuju někomu vykecat!!Můj přítel na sobě nedává nic najevo a pořád mi říká,že nemám brečet,ale mě to položilo!

karla6
7. bře 2007

niko, věřím ti. mně řekli, že ve mně umřelo mimi ve 14 tt. Většina z nás, které do tohoto tématu přispívají, tak ví přesně, jak ti je, protože jsme si to samy prožily. Nevím, jestli to někdy přestane bolet úplně, ale bude to jistě lepší. Chce to nějak přežít tyhle nejhorší dny.

stromku, taky bych radši počkala až po chřipce. Dnes mi Dr. řekla výsledky z histologie plodu a žádné abnormality tam nebyly, takže se přiklání k tomu, že odumřel na následky mojí chřipky. Ale jisté to samozřejmě není. Už z toho mám dost obavu, proto bych ráda otěhotněla mimo chřipkové období.

kaczko, myslím, že je jedno, jak a kdy o své miminko přijdeme, všechny nás to moc zasáhlo, hrozně to bolí, vím to. Je dobře, že jsi to sem napsala, rozhodně to není nudné, je to moc smutné. Pokaždé, když to tu některá "nová" oznámí, znovu se mi naplňují oči slzami. Měla jsem podobný začátek jako ty, Dr. poprvé viděla moje mimi až v 7 tt. Je to strašné takhle říct, ale asi by ta naše miminka nebyla v pořádku a je dobře, že to za nás příroda takto vyřešila. Doufám, že se brzy začneme scházet na nějakém veselejším tématu, navrhuju "leden 2008".

hanka_75
autor
8. bře 2007

Ahoj holčiny, tak jsem se na vás zase přišla podívat. Chtěla jsem všechny, co mají čerstvou zkušenost s potratem, uklidnit. Čas opravdu vše napraví. To, co se nám stalo, mělo nějaký svůj důvod. Jediná komplikace, která mě postihla je to, že vůbec nemám chuť na svého přítele, takže prozatím žijeme v celibátu 😀 . Ale snad to také přejde... Všechny se držte.

divabara
8. bře 2007

Ahoj holky,tak vidím,že nás bohužel stále přibývá...je to moc smutné,ale musíme věřit,že to příště vyjde.S těma chřipkama to je šílené,já měla podobné dilema minulý měsíc.Byla jsem jen nachlazená,ale nakonec jsme se rozhodli,že to zkusíme.Stejně to však nevyšlo a teď,troufám si říci,jsem docela ráda.Moc chápu ty pocity,že si člověk řekne,nechci nic riskovat,ale...Je to tím,že už bychom zase chtěly být těhu,to je prostě jasný,ale asi prostě ta naše miminka nebyla v pořádku.Myslím,že je lepší si říci,že za to ta chřipka nemohla,protože já bych pak při každém nachlazení do 12tt byla docela vystresovaná,jestli o miminko nepřijdu.Takže já nevím vlastně co tu píšu za bláboly...no asi jsem tím chtěla říci,že pokud se mimísek má udržet,tak se udrží,ale stres prostě je možná horší než to nachlazení,tak nevím...
Určitě souhlasím s názorem,že je jedno,kdy o miminko přijdeme,vždy to moc bolí.Možná jen to fyzické hojení je pak o něco jednodušší,když člověk přijde o mimíska dříve než později...Když to prostě proběhne jako zpožděná MS,tak je to lepší,než čekat na revizi a vědět,že je to nevyhnutelné.Každopádně je to tak jak tak zásah do srdíčka, pro nás i naše blízké okolí.
Moc vám držím pěstičky ať to co nejdříve přebolí!
Bára

kaczka
8. bře 2007

Ahojte holyk!!Mocinky díky za podporu!!v těhle chvílích je nejlepší,když s emůžeme někomu vykecat!!A jak jste to překonali??CO vám nejvíc pomohlo??

karla6
9. bře 2007

kaczko, mně pomohly holky tady; to, že jsem se zašla vypovídat (je jedno jestli si vybereš psychologa, věštkyni nebo astroložku, to podle toho, na co dáš ty) a hrozně moc manžel.
Bude to lepší, i když čas od času se to vrací. Já jsem např. dnes v noci měla tak hnusný sen, co se týkal těhotenství (mého potratu), že jsem se vzbudila, rozbrečela a nemohla jsem už usnout.

montinka
11. bře 2007

Karla mas uplnu pravdu. Rodina,priatelia a dievcata tu mi tiez velmi pomohlo. A aj ked som si myslela ze to uz preslo,aj mne sa obcas stava ze sa mi prisnije sen alebo utlacane myslienku vylezu na povrchu. Ale no treba to zvladnut. ved raz budeme mat aj my pekne babatko. Takze ziadna z nas by nemala vesat hlavu.🙂

hanka_75
autor
12. bře 2007

Kaczko, mě nejvíc pomohlo to, že jsem se maximálně zaměstnala. Pár týdnů po potratu jsem se přihlásila na orientální tance, angličtinu, otevřela si e-shop /levně nakupuji a draze prodávám 🙂))/ a zjišťuji, že nemám ani čas přemýšlet nad tím, co se mi stalo. Je fakt, že nastanou chvíle, kdy je mi do breku, ale je jich čím dál méně. Neboj, bude to zase dobré. Pomalu cítím, že začínám mít sílu na další pokus, tak snad to tentokrát vyjde.

kaczka
13. bře 2007

Ahojte holky,jsem se teď zameřila na svatbu,tak je to lepší!Ale jakmile nad tím začnu trochu víc přemýšlet,tak je to hrůza!Snažím se zaměstnat,abyc s eto stávalo minimálně!Ale věřím,že to bude dobré!JEn ten strach,že příště to bude stejné je hrozný!