Půjde zase o zamlklé těhotenství?

slunicko.lucinecka
13. srp 2010

Ahoj holky, mám skoro 2letýho syna a snažíme se o druhý, během posledního roku sem si prodělala 2 ZT (obě gestační váček bez plodu a nakonec spontánní potrat + revize), teď sem znovu otěhotněla, byla sem na první kontrole (u nového dr) všecko sem s ním probrala a když udělal utz, byl gestační váček, ale zase prázdný, odhadnul mi těhotenství na 5tt (měla sem být 6tt)..netvářil se ani tak ani tak, ale řekl mi, že doufat ještě můžu...chtěl mě objednat za 14 dní, ale objednal mě za týden, prý to radši budem sledovat....já ale nevím jak se přestat bát, že je to zas špatně....to první těhu po porodu sem neřešila a věřila dr, ani by mě nenapadlo, že může být něco špatně.....to druhé těhu mě dr docela sledovala, ale od začátku sem věděla, že něco je špatně, měla sem tam kromě gestačního váčku (ve kterém byl i žloutkový) i cystu a hematom, po revizi mě dr poslala na krev, kde mi až na mírně zvýšený faktor VIII, ale dr mi řekla, že to nic neznamená.....myslíte, že mám ještě doufat, že bude všecko v poho? ☹

fiallinka
15. srp 2010

@slunicko.lucinecka znám ze svého okolí více případů, kdy to bylo naprosto stejně jako u tebe (co se týče týdnů) a nakonec bylo vše ok... no ono to stejně nejde předpovědět, ale když máš už zdravého kluka, to by bylo, aby se druhé mimčo nepodařilo!

slunicko.lucinecka
autor
16. srp 2010

fili, díky...stejnak tomu nepomůžu, zbývá jen čekat do pátku, až dr vyřkne ortel... 😖

madelen
16. srp 2010

@slunicko.lucinecka Nevěš hlavu, třeba to bude dobrý 😉 . Já mám 5ti letou holčičku, těhu s ní byla naprosto dokonalé, bez problémů, otěhotněla jsem napoprve, narodila se přesně v termínu......Po 4,5 letech jsem otěhotněla znovu, bylo mi šíleně zle, od 6tt jsem špinila, měla jsem hematom, pak bylo ve 13tt krvácení a následné horečky, bolesti břicha a odtok plodovky a konec.....Podstoupila jsem revizi, bylo to strašný. Po 4 měsících jsem opět otěhotněla, tak špatně už mi zase nebylo jako minule ale opět začalo v 6tt špinění. Dr. nasadil Utrogestan, chodila jsem na kontroly každých 14 dní, pak byly šptné NT testy v prvním trim, já už byla psych. na dně. Musela jsem na plodovku, o které jsem původně nechtěla ani slyšet. Nakonec vše dobře dopadlo a už jsem v 6tém měsíci tt a snad bude vše ok. Byly to šílené nervy, to zná spousta holek ale chce to vydržet. Přeju hodně štěsí a síly.