Revize brzy po revizi, nenese to s sebou rizika?

monova
22. bře 2013

Ahoj holky, na začátku února jsem musela na revizi v 7.tt. Šestinedělí jsme dodrželi, klasický styk neproběhl, ale jednou manžel ejakuloval na moje břicho a asi to tam muselo stéct, každopádně jsem opět těhotná.
Doktor samozřejmě poprvé "nadával" a dnes mi řekl, že se mu zdá, že se plod nevyvíjí, ale ještě počkáme a pokud příští týden nebude změna, čeká mě revize znovu. Tak jsem se chtěla zeptat, je vůbec možné, že mi udělají revizi tak brzo po té předešlé, nenese to sebou nějaká rizika, třeba vykrvácení??
Doktora už jsem neměla odvahu se zeptat, jak jsem byla vyděšená. Je tu někdo, kdo bohužel musel prodělat více revizí za sebou podobně jako já? Bylo to v pořádku?
Ano, nemělo se to stát, ale stalo se emoticon emoticon rozhodně to nebylo v plánu.

PS: Předtím jsem to vložila jako otázku, tak se omlouvám, ještě jsem sem nepřispívala.

amabilis
22. bře 2013

@monova A kolik teda teď jsi? Já měla revizi minulý rok v červnu v 11tt a letos v lednu ve 12tt po prodělaném neúplném potratu. Mně totiž přijde, že tě žene strašně brzo. Stihla jsi odmenstruovat? Omlouvám se za intimní otázky.

monova
autor
22. bře 2013

@amabilis právě že jsem odmenstruovat nestihla ☹ já vím, zní to šíleně, ale žádný jiný styk neproběhl, jen toto, takže jsem se musela špatně utřít nebo nevím, každopádně těhotenství je jisté. Proběhlo to 28.2., takže bych teď měla být nějaký 6-7.týden.. doktor sám neví, když neproběhla menstruace. ☹ ☹ připadám si jak panna Marie. na jednu stranu bych měla být ráda, že se to vydařilo, ale vím, že je to průšvih a děloha nemohla být připravená. nejradši bych si nafackovala a manželovi taky ☹

amabilis
22. bře 2013

@monova Neblbni a nic si nevyčítej. Sice by bylo lepší, kdyby bylo alespoň po jedné MS, ale zas na druhou stranu, kdyby tělo nebylo připraveno, tak k oplodnění nedojde. příroda je docela machr, ví co dělá 😀 Mně osobně to přijde jako lepší varianta, než nemoct po revizi otěhotnět. Každopádně ohledně další revize si dej pozor, ať tě nežene zbytečně. To že vám to "ujelo" 28.2. vůbec neznamená, že k oplodnění došlo ten samý den. Prý sperma počká na vajíčko až pět dní to už je skoro týden rozdíl. Můj gynekolog mě kupříkladu vždycky utěšoval, že ještě počkáme, že k vývoji může dojít skokově. Takže za mě - nic neuspěchat. Zvlášť, když nevíte termín, takže se moc není čeho chytit. Srdíčko se může objevit kolem osmého týdne. Můj gynekolog vždycky zkontroloval jen, jestli je těhotenství tam, kde má být a objednal mě až na cca 8.týden těhotenství a když nebylo srdíčko ani tehdy, tak to pořád nevzdával. nejdřív je dutinka, pak se objeví blastocysta a nakonec se z toho vyloupne embryo a pak se objeví srdíčko. Schválně neudávám časové údaje, protože to u každé může být jinak. Záleží na tom, kdy se v těle uvolní vajíčko. některé ženě se uvolní desátý den cyklu, jiné třeba osmnáctý, takže ač otěhotněly ve stejném cyklu a dle menstruace jsou těhotné stejně, tak ve skutečnosti má každá jinak starý ten zárodek.

fykyska
22. bře 2013

@monova Ahoj, rozhodně je možné udělat revizi po revizi...Ve tvém případě mi,ale spíše přijde že při té první revizi a ,,nepovedeném" těhu spíše dělohu nevyčistili tak jak měli..A proto je tam teďka stále určitý nález... Doktor by tě měl vyšetřit a hlavně udělat UTZ na velkém kvalitním přístroji a taky pro jistotu odebrat hladinu Hcg z krve ..Aby se vědělo o co se vlastně jedná jestli o těhotenství, hrozicí potrat, zamlklý potrat, nějaký hematom či zbytek sliznice...Nikde samozřejmě není psáno že embryo jestli je tam vevnitř nové se nebude vyvíjet tak jak má 🙂 Děloha je po takovém zásahu citlivá proto doktoří hudrují a doporučují určitý časový odstup, ale nikde není psáno že když se to povede umyslně neumyslně takhle brzo že to blbě dopadne ale pro to tělo je opravdu lepší aby bylo zahojeno ( kyretáž,interupce,porod, mimoděložní atd)
Ale myslím že to je příklad od příkladu u každé to může být jiné všechno... a po kyretáži si měla krvácení ne ms ae krvácení nějaké silnější ne jen špinění ? Někdy se stane že to krvácení po zákroku lze brát jako MS protože zákrok vyšel zrovna na období kdy by ms měla být ( kdyby nebylo těhotenství) Takže si tělo po zákroku pár dní okdrvácí dojde k ovulaci a další ms přijde až po 6 nedělí...V tom případě estli ti to tam steklo a pak ses neopatrně utřela nebo zavedla ejakulát do pochvy....Ale myslím opravdu jen myslím že to by byla náhoda 🙂 Rozhodně by doktor měl být durazný a neplašit tě ! Když tak skoč do nemocnicnice ...

monova
autor
22. bře 2013

@amabilis @fykyska holky děkuju moc.. tak uvidíme ten příští týden, taky mi to všechno přijde strašně rychlý.. po první revizi jsem krvácela jen první den a pak asi čtyři dny špinění a pk už nic, vůbec. Holky, děkuju. :-*

amabilis
22. bře 2013

@fykyska To je taky pravda. Ale zas neměla by nějaké problémy, kdyby tam něco zůstalo? já jsem po obou revizích musela jít cca po deseti dnech na kontrolní UTZ. u toho prvního si to už nepamatuju, ale po té druhé revizi si pamatuju, že jsem sice 10 dní po revizi ještě špinila, ale děloha už byla čistá.

amabilis
22. bře 2013

Hihi a ktomu otěhotnění - na někoho stačí hodit jen trenky a je těhotnej, takže já bych se nedivila ničemu. Otřela se o prostěradlo a pak si do toho sedla/lehla. U někoho je to fakt hned 🙂

fykyska
22. bře 2013

@monova Neděkuj hlavně buď v klidu 🙂 nenech se rozhodit zmatkem co se děje a občas komentářema co se dočteš 🙂 Jesli máš opravdu problém určitě se vyřeší 🙂 Žádná z nás tady není doktor a zkušenosti každé z nás můžou byt velice odlišné jiné i když se jedná třeba o stejný připad každá z nás je jináá😉 🙂 TAKŽE HLAVU VZHŮRU! ať to dopadne jak to dopadne život běží dál 🙂 😵 DRŽ SE a určitě dej vědět jak si dopadla

fykyska
22. bře 2013

@amabilis To těžko říct co se tam monově dějě problémy být můžou a taky nemusí vím že můžou být horečky bolesti výtoky ale taky nemusí.. těžko říct známe doktory každej má jinej uhel pohledu.. ☹ Mě třeba po zákroku tedy jiném než kyretáž ale taky mi brali bábo - museli - řekli nebudete krvácet a já tekla jak když utneš hlavu volovi 😒

amabilis
22. bře 2013

@fykyska Ono prý hodně záleží na tom, jak moc tu dělohu vyčistí. Tak hlavně, že už je to vpořádku a na porod držím palce, ať je tak pohodý, jako by můj druhý. Chybí mi tu nějaké srdíčko nebo tak něco.

monova
autor
22. bře 2013

@amabilis dva týdny po revizi jsem byla na kontrolním ultrazvuku a všechno bylo v pořádku. No jsme experti, manžel si dělá srandu, že tam má piraně 😉

amabilis
22. bře 2013

@monova Tak to by bylo fajn, kdyby to dopadlo dobře zdravým dítětem. Držím palce!

fykyska
22. bře 2013

@amabilis 😵 Děkuji 😵 😵

@monova No, máte nějaký hyperaktivisty 😀 však ono bude dobře 😉

janicka85
22. bře 2013

amabilis @monova
omlouvám se, že vám do toho vstupuji ,ale vajíčko fakt počká na spermii až týden, asi bude lepší počkat, pokud nebudou nějaké problémy, špinění
moje doktorka aspoň čeká...

janicka85
22. bře 2013

držím palce,ať tp dobře dopadne

amabilis
22. bře 2013

@janicka85 Taky si myslím, že je na nějaké závěry brzo.

@monova Ty můžeš jen koupit stejné těhotenské testy a schválně si každý den jeden ráno udělat a uvidíš, jestli čárka sílí. není to úplně přesné, ale poznat se lecos dá. Při mém posledním zamlklém těhu čárka začala blednout během pár dní...

amabilis
4. dub 2013

@monova Tak co, jak to dopadlo?

monova
autor
5. dub 2013

@amabilis Bohužel blbě ☹ nejdřív hnědé špinění, pak normální krvácení. Naštěstí vše odešlo bez revize, tak jsem ráda, aspoň jedna pozitivní věc. Každopádně teď si dáme pořádnýho majzla a počkáme si než se všechno spraví. Rozjela se mi úzkostná porucha, takže teď na těhotnění ani myšlenky nejsou ☹ ale jsi zlatíčko, že sis vzpomněla, moc děkuju! :-*

amabilis
8. dub 2013

@monova Nevadí, dáš se do pořádku, mezitím se hezky zahojíš! Bude zas dobře 😵

fykyska
16. dub 2013

@monova 🙂 ahoj, tak čtu - čtu HLAVNĚ že jsi ok budu držet palce ať je co nejdříve dobře 🙂 DRŽ SE

jity27
2. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s hematomem po revizi. Špiním už víc jak 14 dní po revizi a ještě mi zjistili hematom, dostala sem injekci a špiním stále dál. Žádný doktor mi neodpověděl, jak dlouho to ještě bude trvat. Nikde sem se nedočetla, že by to u někoho trvalo takhle dlouho. Dost mi to znepokojuje, zda je to ještě vůbec normální. Prosím o radu............:(

martinameitner
3. led 2014

Ahoj holky, napíšu Vám svoji zkušenost. V únoru 2013 jsem byla na revizi kvůli zamlklému těhotenství, zamlklý plod v 6+1tt, následovala pauza a v srpnu jsem otěhotněla plánovaně znovu. Průběh úplně stejný, zamlklý plod 6+1tt. Takže o5 revize a pak nás hnali do Gennetu na gen. testy. Tam nám v září nezjistili nic a hned po šěstinedělí jsem znovu (spíš náhodou) otěhotněla. Udělal se mi hned na začátku velký hematom a celý říjen jsem byla v nemocnici. Ten se nakonec vstřebal, srdeční aktivita konečně nastala a já jsem teď v 16tt. Takže už vůbec nevěřím tomu, že je potřebná nějaká až půlroční pauza!!!

zuza01
3. led 2014

@jity27 Já jsem po druhé revizi taky dlouho krvácela, do 14 dnů od revize jsi byla na kontrole? Pokud odchází ten hematom, tak je to normální, ale chtělo by to vyšetření a ptala bych se pořád, nenech se odpálkovat, oni to sice berou jako rutinu, ale my ne.
S tou pauzou po revizi je to hodně individuální, nedá se říct všeobecně, jak dlouho čekat. Mám známou, co otěhotněla v šestinedělí po revizi a má zdravé dítě, já jeden cyklus po revizi a dopadlo to špatně.

jity27
3. led 2014

@zuza01 Ahoj, já jsem po revizi 16 den a v pondělí jsem objednaná na kontrolu ke svému gynekologovi. Mám právě strach, co mi řekne. Nevidim žádný rozdíl od té injekce. A po pravdě další návštěva nemocnice mi taky děsí. Nikdo mi nebyl schopen vysvětlit, proč se tam ten hematom vytvořil a jestli tou injekcí se odstraní nebo co mi kdyžtak čeká :( Lékaři nejsou vůbec sdílní. A taky mi zajímá, zda jste po revizi byli doma, nebo chodili do práce. Mám sice kancelářskou práci, ale psychicky se na to stejně necítím tam sedět. A co ti řekl doktor, do kdy máš mít pauzu po revizi, než se začnete snažit znovu? Mě můj gynekolog řekl 3 měsíce a v nemocnici, když mi propouštěli mi řekli počkat jeden cyklus a pak můžeme....

zuza01
3. led 2014

@jity27 Mě taky dali injekci, ale to bylo na stažení dělohy. Hematom může odcházet dlouho, proč se tvoří ti neřekne nikdo, protože se to jistě říct nedá...
Já jsem doma byla, protože jsem na mateřské s prvním dítětem, po první revizi mi řekli jeden cyklus, pak jsem otěhotněla a znova revize. Tak mi doporučili tři měsíce, prý to bylo brzy. Ale to je prostě individuální... Za sebe vím, že už bych nikdy tak nespěchala, ale znám případy, kdy to vyšlo hned.
Pokud se necítíš jít do práce, domluv se s obvodním dr., ale aby to doma nebylo ještě horší.

jity27
3. led 2014

@zuza01 Mě řekl, že injekce na podporu krvácení, aby ten hematom odešel z těla ven. Jak sem nervozní z toho pondělka, tak pořád něco čtu a hledám, abych se uklidnila. Trochu psycho 🙂 Ale stejně s manželem doufáme, že bude stačit jeden cyklus a půjde to znovu. Povedlo se nám to na první pokus, tak nechci ještě zažít to čekání a milion pokusů 🙂 Jsem hrozně netrpělivá 🙂
A třetí těhotenství tedy bylo úplně v pořádku a hned bez komplikací? On každý lékař říká něco jiného a mně se samozřejmě líbí ta rychlejší varianta 🙂

zuza01
3. led 2014

@jity27 Třetí těhotenství je teď, ale teprve 11tt, tak trnu, co se stane... První dítě jsem měla bez potíží, pak dva potraty.
Taky vždycky první pokus 🙂 Nic nehledej, to tě neuklidní. V pondělí se uvidí. Držím palce, ať je to příště v pořádku.

zuza01
3. led 2014

@jity27 Teda čtvrté těhotenství, ale třetí pokus o druhé dítě, abych byla přesná 😉

martinameitner
4. led 2014

A nedali vam na vstřebání hematomu ascorutin? Ja ho brala 3x 2 tablety a hematom se mi vstřebal po 14 dnech.

jity27
6. led 2014

@zuza01 Tak to asi vyšlo. Hematom je pryč po pár dnech. A ted už jen čekání na MS a pak nové pokusy 🙂