Revize dělohy v 8. týdnu a doporučovaný klidový režim

bibianca
27. dub 2013

Ahojte, chci se zeptat vas zkusenych. Vcera mi delali revizi po zamlklem potratu a ted premydlim co dsl. Zda je nutnost nebo doporucovan nejaky specialni klidovy rezim. Myslim ze na vycisteni hlavy by bylo treba nejake aktivity. S muzem radi jezdime na kole, ale nevim jestli by nebylo lepsi se spis setrit. Dale pak uzivam euthyrox nastitnou zlazu. Premyslim jestli nepodstoupit nejake spesl vysetreni, ale zase dr. Mi rekl ze aspon vie ze problem s neplodnosti resit nemusime. A nakonec me zajima otazka sexu. Kdy je mozno? Snazeni o mimi asi po 3 mesicich, ale tak dlouho bez sexu?
Timto bad prosim o vase rady a doporuceni.

Dekuji

jezz13
4. čer 2016

@pta Já mamce a sestře řekla už o těhotenství (resp. mamka to na mě poznala) a teď mi obě hodně pomáhají. Je fakt, že každá jedno dítě potratila, takže přesně vědí, jak mi je. A pak obě další dvě děti donosily, což mi zas dodává optimismus.
Budu ti na pondělí držet palce, sportovkyně jako ty se určitě dá do kupy hodně rychle 🙂
Mně se nakonec ve čtvrtek rozjel samovolný potrat, takže trochu doufám, že se revizi vyhnu.

Pro ty, co to už mají za sebou: Někdo tu psal o používání podpůrných pásů - pomáhá to/doporučují to lékaři?

pta
4. čer 2016

@jezz13 Jak to na tobě maminka poznala? Na mě absolutně nikdo nic nepoznal. Dělala jsem vše jako předtím, chovala se stejně, špatně mi nebylo a to že mě bolí prsa vím jen já. 🙂 Moje mamka ani setra nikdy nepotratily, mamka má tři děti bez problémů, moje sestra dvě děti. Cítila bych se špatně. Nikdy jsem nekouřila, nepila, žiju zdravě, sportuji, jsem absolutně zdravá, bez alergií a přesto mě potkalo tohle. ☹

jezz13
4. čer 2016

@pta Mamka mi to prý poznala na očích.. Ale je fakt, že věděla, že na tom pracujem. Možná má na to čich, teď to poznala i na své spoluhráčce tenisu 🙂
Hlavně to neber jako svoje selhání, prostě se to občas stane, není to ničí vina a neznamená to, že je někdo lepší nebo horší jen proto, že on měl kliku. Jsem si jistá, že ani tvoje rodina by to takhle nevnímala.
Je to prostě loterie a my si vytáhly černýho Petra ... Ale ten je ve hře jenom jeden, takže nám to vyjde příště 🙂

pta
4. čer 2016

@jezz13 Jezz13 jsi hrozně fajn, moc mi pomáháš. Odkud jsi? Teda tvoje mamka je fakt dobrá, poznat to na očích. U mě to zřejmě nikdo nečeká, protože vědí, že jsme s manželem tak vytížení, že nevíme kam by jsme miminko natlačili. Dlouho jsem se rozhodovali zda do toho už praštit, zda to zvládneme. Máme spoustu zvířat a máme se co otáčet. Ale když jsem manželovi na 1. máje řekla, že jsem těhotná měl hroznou radost a i já jsem se těšila. Manžel mě na 1. máje požádal o ruku a já mu za rok ve stejný den řekla tuhle novinu. Teď nás to hrozně mrzí, už jsme se na miminko těšili. ☹ Skoro si říkám jestli to není daň za to, že jsem se tak rouhali. Že je to taková lekce, aby jsme si to děcko oravdu přáli se vším všudy. A vážili si té možnosti mít dítě.

indigirka
4. čer 2016

@pta Věděl to jen manžel, mamka a asi další čtyři hodně blízcí kamarádi /kamarádky. Žádní další příbuzní, ani v práci. Pak jsem to ještě řekla pár kamarádkám, když jsem pak byla těhotná, z některých vylezlo, že to zažily taky. Vůbec neřeš nějaké příčiny, potratem v prvním trimestru končí cca třetina těhotenství a pravděpodobnost, že se to příště povede, je vysoká. Držím palce😉

andysek2512
4. čer 2016

@pta jasny chápu, tak v tu chvíli bych se vymluvila na virózu ??

jezz13
4. čer 2016

@pta jsem z Prahy. Lepší je nekoukat zpátky a nehledat příčiny (myslíš, že třeba tvoje sestra si děti přála víc a proto je má?), ale spíš dopředu. Moc si to přát je podle mě naopak kontraproduktivní. Soustřeď se na zvířata, užijte si s manželem léto a ono to přijde samo. Mimochodem koník na profilovce je nádherný. Ten je tvůj?
Posílám svoje dva miláčky pro rozptýlení

pta
5. čer 2016

@jezz13 Ahoj Jezz, s manželem máme 5 úžasných koní. Včera večer jsme si vyrazili na vyjíždku, aby jsme přišli na jiné myšlenky. Byl to takový zvláštní pocit, že už na sebe nemusím být opatrná a tak jsme na koních fakt řádili. Chtěla jsem si to užít, když teď si třeba po zákroku nějakou dobu nezajezdím.
Jinak koník a bafan jsou krásní, téý chodím na vyjíždku i se psem. Co je to za plemeno koníka?

Je lepší se po zákroku nechat hospitalizovat nebo jít domů? Jaké máte zkušenoti? děkuji

pta
5. čer 2016

@indigirka Ahoj Indigirka, moc děkuji. Třeba o tom časem taky dokážu mluvit a někomu se svěřím. Ztím spíše vyhovuje se svěřit vám, které jste to taky zažily. Moc děkuji za podporu.

indigirka
6. čer 2016

@pta Jít domů. Já to rovnou dostala v pokynech, abych si cca 2-3 hodiny po zákroku zařídila odvoz. A zařídila jsem si, abych byla doma sama a neměla tam syna (bylo mu 2,5 - dala jsem ho do školky, kam chodil ty dny v týdnu, co jsem byla v práci, a vyzvedl ho pak manžel a ještě byli venku odpoledne, abych mohla spát.) Jinak je to náročné spíš psychicky než fyzicky a hormony se mnou pak cloumaly daleko víc, než v šestinedělíí po porodu (tam je to přirozený proces a ta hladina se vyrovná daleko snáz....).

lachtanice86
6. čer 2016

ahoj dámy, snad se mohu přidat, na revizi z důvodu ZT jsem byla 18.4. první porevizní MS přišla 5 týdnů po. rozhodně nežiju tím co bylo, začala jsem se soustředit na sebe, hubnu, začala jsem jezdit na koni, koně miluju od mala až to přijde tak to přijde

a rozhodně bych si nic nevyčítala a nehledala příčiny, stalo se a příště už to dopadne

pta
6. čer 2016

ahoj holky, tak mám za sebou ten zákrok. V nemocnici byli všichni moc milý a úžasní. Cítila jsem se tam opravdu dobře a parádně se o mě starali. Zákrok byl úplně v pohodě. Ve 13h si mě tam vyzvedl manžel a hned mě pozval na oběd a nějaký dobrý desert. 🙂 Zatím se cítím velice dobře, nic mě nebolí, nekvácím a jsem celkově fit. Narkózu jsem snášela velice dobře. Vůbec mi po ní nebylo špatně, ani se nemotala hlava. Uvidíme jak mi bude ostaní dny, ale kéž by to pokračovalo v tomto duchu. 🙂 Jinak doktor mi cvičení i jízdu na koni povolil, jediné co mám opravdu dodržovat je se 6 neděl nikde nekoupat, abych nechytla infekci. No a snažit se stenou dobu vydržet i bez sexu, což bude horší. 😀 Tak říkal, alespoň 14 dní a pak s kondomem. 🙂 Za 3 týdny mám přijít na kontrolu. 😉

Manžel když si mě tam vyzvedával tak říkal"vypadáš úplně stejně jako když jsem tě sem vedl." 🙂

luciferkaklaris
6. čer 2016

@pta Ahojky, tak to je super, moc gratuluju k úspěšně zvládnutému zákroku a podle toho, co píšeš, se zdá, že jsi snad i psychicky v pohodě, což je moc dobře!! A manžel je moc hodný, že se tak o tebe postaral! Jen tak dál, hlavně opatrně a bez velké námahy. Já se po zákroku (a po té injekci na bolest) cítila taky výborně, ale další dny mě opravdu bolelo břicho, no snad měsíc...tak ať se ti to vyhne a hlavně v klídku 🙂

pta
6. čer 2016

Já jsem žádnou injekci na bolest nedostala. Tak uvidíme jak mi bude zítra. Snad taky dobře. Psychicky jsem na tom byla špatně, když mi to známili, teď už jsem se s tím za těch pár dní trochu smířila. Trápí mě, že to nevyšlo a že se nebudu v lednu radovat z miminka a že musíme začít znovu, ale nic s tím nenadělám. Vyrazíme si s manželem na dovču a pak už snad bude dobře. 😉

vhrdlicka
28. čer 2016

Ahoj holky,
mám dotaz 🙂 Byla jsem 16.5.2016 na revizi v 10 tt (zamlký potrat) a tak nějak jsme nedodrželi šestinedělí a 3.6.2016 jsme ho porušili a teď mám pozitivní test a menstruace nikde po 7 týdnech. Tak jsem si nechala vzít krev a HCg mám 16 368, což je zase moc... Myslíte, že je k tomu přičtené i to těhotenství minulé? Na UZ jdu za 14 dní....
Děkuji za odpověď

jezz13
29. čer 2016

Myslím, že 7 týdnu po revizi by tak vysoké HCG být už nemělo, takže tipuji spíš na další těhotenství 🙂 Asi bych se na UZ objednala dřív, stejně bys tam musela, že nemáš ještě MS. Doktor tě asi nepochválí, ale já gratuluji 😉

klapaucius
19. srp 2016

@bibianca Ahoj, před dvěma týdny se mi bohužel stalo to samé :( První týden po tom šoku byl nejtěžší v životě, nic horšího mě zatím nepotkalo, ale pomalu přichází úleva a mozek to začíná pobírat. Za tu dobu jsem nasbírala hodně informací, které se ale liší. Moje gynekoložka doporučila po zákroku klidový režim, já se ale po fyzické stránce cítím dobře, takže po týdnu jsem začala chodit na hodinové procházky svižnou chůzí. Navíc jsem první dva dny od rána do noci uklízela celý dům, abych se nezbláznila. Teď, jelikož po prvním týdnu od zákroku ultrazvuk ukázal v děloze drobné krevní sraženinky přestávám pro jistotu pít čaj z čerstvého kontryhelu, aby se to netřískalo s uterotonikem, co mám teď na stažení dělohy a vypuzení sraženin a s pohybem začnu znovu opravdu až ultrazvuk bude ok. Pokaždé když jsem vyšla na procházku jsem zaznamenala odtok krve, který v klidu nebyl už vůbec, takže pohyb určitě stav po revizi ovlivňuje, otázka, zda jsem si tím nezpůsobila ty sraženiny, nevím..
Co se týče vyšetření, doktoři nebývají moc ochotní pokud ví, že je to první potrat, ani ta moje nebyla. Čekají teprve až se to stane třeba napotřetí a teprve začínají testovat krev a genetiku, podle mě ale ženská není pokusný králík, aby to peklo musela zažít třikrát po sobě než se začne něco dít, protože testy pojišťovny stojí peníze!!! Pokud jde o štítnou žlázu, doktora bych k testům přemlouvala už teď.
Se sexem se z internetu a komentářů od gynekologů dozvídám, že po zamlklém těhu a následné revizi stačí vyčkat 2 týdny, méně jsem se setkala se 4 týdny kvůli hrozbě zanesení infekce, podle mě dva týdny s kondomem je ok, pokud není problém při hojení.

Doktorka mi teď vyloženě zakázala otěhotnět, je ještě stará škola, paní téměř v důchodu, doporučuje čekat půl roku, podle mě zbytečně dlouho. Před revizí dělohy mi mladší primář řekl, že po druhé menstruaci můžeme začít. S manželem jsme se rozhodli, že to zkusíme hned, jak se budu cítit dobře i duševně, takže předpokládám po druhé, příp třetí menstruaci. Znám spoustu případů, kdy to dopadlo dobře už po druhé menstruaci.
Ta ztráta mě bohužel moc zasáhla, bylo to moje první těhotenství, ale o to víc po dítěti toužím, takže teď upravuju jídelníček, pohyb a objednávám se na lymfatické masáže pro detox těla a psych. úlevu. Je mi čerstvě 26 let, doufám, že se brzy zadaří a oproti první zkušenosti dopadne všechno dobře.

vhrdlicka
20. srp 2016

Já jsem otehotnela 14 dni po revizi a uz zacinam 4 mesic 🙂 Takze zadne strachy...Moje mudr. mi rekla, ze co se ma stat se stane 🙂

plameny
5. zář 2016

ahhhoj holky tak ja mam taky po revizi a otom koupani sem nevedela ze se nemuze 😖 v nemocnici my moc toho nerekli takze jen se sprchovat? A mám otazku ohledne toho sexu to nemuze byt i sex jen drazdivej myslim petting nebo nejak jinak dekuju jinak vim jaky to je taky my neni zrovna hheej musime byt silni

janea823
5. zář 2016

mi v nemocnici řekli, že 14 dnů zvýšená hygiena a jen sprcha (nikoliv koupel, bazény apod.).
Jinak bohužel jsem v pátek absolvovala revizi (nejhorší byl ten prvotní šok a pak v nemocnici spousta miminek). Snažím se v tom moc neutápět a pokračovat dál, takže se pokouším dodržovat klidový režím, ale během víkendu jsem uklidila celý barák a teď přemýšlím, kdy lze začít sportovat. Ke své doktorce jdu až příští týden, ale chtěla bych zase začít běhat (předpokládám, že asi chvilku cviky na břicho a pod. nebudou vhodnéú...

plameny
5. zář 2016

taky jsem si rikala ze zacnu sportovat abych i prisla na jiny myslenky .J a sem taky byla v soku mela jsem co delat abych se nerozbrecela v ordinaci.No na zacatek by to chtelo klid me delali ve stredu revizi pobolivalo me bricho kdyz jsem neco dyl delala ale uz to je lepsi tak preju brzke uzdraveni nam vsem 🙂 a hlavne psychicky? kdyby jste chtela se zase zacit snazit o miminko?

janea823
5. zář 2016

psychicky to bolí asi víc, ale říkám si, že raději, když to příroda vyřešila takhle, než řešit něco v pozdějším stádiu či problémy u miminka (to člověka zlomí ještě víc). Zatím samozřejmě čekáme (v nemocnici říkali obligátní 3 měsíce), ale tím, že v mém okolí nejsem jediná, vím, že se spoustě podařilo (a narodilo se zdravé miminko), v podstatě několik týdnů po té. Ještě počkám, co řekne moje gynekoložka. Osobně se více bojím, že se to stane znova, než že by nám to nešlo..

plameny
6. zář 2016

taky jse toho bojim ze se to bude opakovat :( nechtela bych to zazit znovu ale prirode neporucime tak to je.ja mam problemy i doma takze to je jen kapka oleje prihozena do ohne nekdy mam pocit ze nemam stesti snad v nicem

pta
9. zář 2016

@vhrdlicka ahoj můžu se zeptat jestli ti doktor při druhém těhotenství nasadil nějaké hormony, aby se potrat znovu neopakoval? Mě je teď předepsal a mě se do nich nechce. :(

simi1510
10. zář 2016

Ahoj holky,

8.9. jsem podstoupila revizi, která měla být dle zprávy ok, dle ultrazvuku tam nemá nic být. Z noci na 9.9. jsem nekrvácela, ale po návratu domů (byla jsem na klinice přes noc) jsem začala krvácet (ale na vložce to není moc znát - tu neprokrvácím hned během hodiny...) a dneska se k tomu přidává i bolest břicha. Zkoušela jsem vzít FYTOS dámské kapky, ale nevím no :-/ Asi je to ale normální, ne? Děloha se asi dočišťuje a vrací se do své původní podoby? A nevadí nějak, když si člověk vezme ibalgin?

Díky!

janea823
10. zář 2016

@simi1510 pokud je ta bolest cca jako při menstruaci, případně není nějak trvalá, neřešila bych to. já jsem týden po revizi a v podstatě jsem dva dny jen lehce špinila a bolest byla, ale třeba jen chvilku a pak to přeslo. Nyní po týdnu jsem začala trošku víc krvácet a bolest břicha, ale během půl dne je to zas ok. Podle mě ibalgin ti neublíží, ráno jsem chtěla vzít, ale pak bolest přešla, resp. jsem se na ni nesoustředila.

janea823
10. zář 2016

@simi1510 a jinak každý den piju cca půl litru kontryhelového čaje🙂

simi1510
10. zář 2016

@janea823 Není to celodenní bolest, chvíli začne - spustí se krvácení, pak bolest přejde, za pár hodin třeba zase... a bolest i krvácení +- jako při ovulaci nebo ms. A zatím se to přežít nějak dá bez prášků.

a právě že 2 dny od revize a krvácím tak jak při ms no... k doktorovi 23. na kontrolu, a když není teplota nebo extra nevydržející bolest, tak asi ok

simi1510
10. zář 2016

@janea823 ten čaj tu nemám, ale mám kontryhelový intimní gel a FYTOS ženské kapky, kde je taky spolu s dalšími bylinkami 🙂

Ale říkám si, že si asi skočím v pondělí sehnat čaje - doporučován mi tu byl kontryhel, maliník a snad ještě šalvěj?

janea823
10. zář 2016

@simi1510 já jsem byla včera na kontrole v nemocnici, resp. pro výsledky z histologie a tam se mě jen ptala doktorka, jak se citím a že teda na kontrolu ke svému gynekologovi do dvou týdnů..každopádně tato doktorka mě teda moc ,,nepovzbudila" a v podstatě tvrdila úplné blbosti, ale co už, doufám, že se s ní už nepotkám. Ke své doktorce jdu příští týden..

já jsem slyšela ještě o tom maliníku, ale myslím, že i ten kontryhel bude stačit (hlavně prý pak pomáhá i při početí) 😉 ale i tak si člověk říká, že zkusí co nejvíce (i kdyby to mělo být jen placebo ve výsledku🙂)