Revize dělohy v 8. týdnu a doporučovaný klidový režim

bibianca
27. dub 2013

Ahojte, chci se zeptat vas zkusenych. Vcera mi delali revizi po zamlklem potratu a ted premydlim co dsl. Zda je nutnost nebo doporucovan nejaky specialni klidovy rezim. Myslim ze na vycisteni hlavy by bylo treba nejake aktivity. S muzem radi jezdime na kole, ale nevim jestli by nebylo lepsi se spis setrit. Dale pak uzivam euthyrox nastitnou zlazu. Premyslim jestli nepodstoupit nejake spesl vysetreni, ale zase dr. Mi rekl ze aspon vie ze problem s neplodnosti resit nemusime. A nakonec me zajima otazka sexu. Kdy je mozno? Snazeni o mimi asi po 3 mesicich, ale tak dlouho bez sexu?
Timto bad prosim o vase rady a doporuceni.

Dekuji

brisalek
27. dub 2013

já jsem potratila v 9tt a byla jsem na revizi. Dr. v nemocnici říkala malinko šetřit, ale já jsem měla doma 16m dceru, takže žádné šetření nebylo🙂. Moje dr. říkala, že těhu bylo tak krátké azákrok tak malý, že dceru klidně můžu nosit a můžu dělat vše normálně. Sex už si nepamatuju, ale asi klasické 6tinedělí.

paolin
27. dub 2013

Má se dodržet šestinedělí 🙂

jajkaz
27. dub 2013

Je mi líto, co se ti stalo ☹
Asi hlavně záleží jak ti bude. Já jsem po první revizi (v 11.tt) odpočívala asi 4 dny doma, pak jsem musela do práce. Ale docela dost mě bolelo břicho, když jsem víc něco dělala. Po druhém (v 6.tt) jsem zůstala doma 14 dní, ale to spíš kvůli tomu, abych se s tím mohla víc v klidu vyrovnat. Pak se nám narodila malá 😉 A když jsem o miminko přišla naposledy (13.tt), malé bylo 17 měsíců. Asi záleží, jak dobře ten zákrok provedou, protože po tom posledním jsem byla jako při větší ms. Jinak celkem bez bolestí i když jsem se starala o dcerku.
Rovnou na kolo bych nevlítla. Asi by to chtělo aspoň 14 dní se šetřit. A sex - kvůli možné infekci je fakt lepší dodržet to šestinedělí. Další snažení - někdo do toho jde hned, někdo po třech měsících. Mě naposledy doktor doporučil půl roku, že to bylo už opravdu docela dlouhé, to těhu.

bibianca
autor
27. dub 2013

@jajkaz Jejda, děkuji za rady. Píšeš, že jsi potratila několikrát. Já jen doufám, že to bylo poprvé a naposled, ale bojím se dalšího. Jsi taky nemocná se štítnou žlázou nebo...

bibianca
autor
27. dub 2013

@brisalek @jajkaz @paolin Holky, nevíte kdy asi dostanu první MS? Přijde mi to jako věčnost, tak dlouho čekat. Mě můj gynekolog řekl před zákrokem, že to neznamená, že víme, že žádný problém s neplodností nemáme, ale že se to prostě někdy stává... Užívala jsem nosifol. To jsem mu neřekla. Mám ještě jedno balení doma, nechce se mi vyhazovat.. Myslíte, že to můžu znovu začít užívat?

veruska007
27. dub 2013

Já dostala ms po 5 - 7 týdnech, snažit jsme se začali hned 😉. Jednou se povedlo po 3 měsících a dopadlo to dobře, podruhé hned po šestinedělí a miminko čekáme v létě - podle posledních výzkumů není nutno čekat 6 měs., doporučuje se ale min. 1 ms.
Já při obou revizích málem vykrvácela (jednou jsem potratila na chodbě nemocnice, podruhé doma; v obou případech se mi neodloučila placenta) a ležela jsem vždycky týden jak lazar. Pak už jsem fungovala. Sex raději až po šestinedělí.

bibianca
autor
27. dub 2013

@veruska007 @jajkaz @paolin @brisalek Jo a ještě, abych nezapomněla, protože jsem krevní skupina B- tak mi píchali nějaké protilátky, prej aby tělo v příštím těhotenství nebralo ten plod jako parazit a nechtělo ho vypudit. To se dělá jen po revizi? Nebo to znamená, protože jsem B- tak prostě to těhotenství neprošlo právě kvůli tomu, že mé tělo ten plod chtělo vypudit?

paolin
27. dub 2013

Menzes cca 5. týden po zákroku. Pokud máš RH faktor mínus, tak dávají injekci i po potratu. Pro jistotu. Jestli máš protilátky proti mimču, to by ti měli případně říct na genetice nebo tak.

maylis
27. dub 2013

Ahoj, já byla na revizi loni - v 8. týdnu neprosperující těhotenství - prázdný gestační váček a nikdo mi nic neřekl o klidovém režimu, jen že dodržet šestinedělí, co se týče sexu a nekoupat se ve vaně, já jsem měla hned po zákroku týden dovolenou, ale měl přijet brácha s dětma, takže jsem šúrovala a myla okna, trošku se mi udělalo blbě, ale odpočinula jsem si a nic víc mi nebylo. Na kole jsem jezdila asi po 14 dnech a začala jsem ještě běhat, hlavně kvůli psychice. Do práce jsem šla hned po týdnu dovolené a myslím, že aktivity mi pomohly se s tím líp srovnat. Jo a taky beru euthyrox na sníženou fci štítky, s tím by neměl být problém. Teď, po víc jak roce od revize bych měla za 14 dní rodit 🙂, takže jsme si dali pauzu a po 5 měsících jsem otěhotněla bez problémů znovu, a to je mi už 38 let.

jajkaz
27. dub 2013

@bibianca První porevizní dorazila vždy po 5 týdnech. Bohužel, stalo se nám to už 3x a důvod neznáme. Štítná žláza (aspoň naposledy, kdy mi to dr. testoval těsně po revizi na doporučení z nemocnice) je ok. Ale jako naději jsem ti také napsala, že máme zdravou holčičku 😉 Brzy bude mít už 2 a půl roku 😵 My máme problém už i s otěhotněním. Tak jsem začala cvičit podle L. Mojžíšové a dostali jsme doporučení nesnažit se tři měsíce, než bloky dáme cvičením a mobilizacemi dopořádku... jednou nám to ujelo a máme tu naši berunku 😵 😀 Také to jediné donošené těhotentsví jsem tenkrát brala Utrogestan. Tak jestli i to pomohlo? Netuším.
S RH fakotrem nemám zkušenosti, s tím ti neporadím. A co je to Nosifol také nevím.

veruska007
28. dub 2013

@bibianca Mně žádné protilátky nepíchali, pokud vím, dělá se to při rozdílné krevní skupině rodičů, ale většinou v pozdějším stadiu těhotenství.

bibianca
autor
28. dub 2013

@veruska007
@maylis
@paolin
@bibianca
@jajkaz
Holky prosim vas je bezne mit po zakroku zvysenou teplotu? Mam 37,5 bojim se abych neco nezanedbala.

jajkaz
28. dub 2013

@bibianca Já jsem se neměřila, tak netuším. Jestli tě třeba bolí i břicho, raději bych asi doporučila na pohotovost. Nebo kdyby se teplota zvyšovala (nebo si tam aspoň zavolat pro radu). Snad to nic nebude, třeba jen únava.

maylis
28. dub 2013

@bibianca Já bych řešila jen zvyšování teploty, tahle hodnota je zatím celkem v normě, to tělo se s něčím srovnává a pokud to vyřeší, teplota klesne, pokud se to během dvou dnů nezlepší, tak radši k doktorovi, pokud se k tomu navíc přidá taky bolest.

veruska007
29. dub 2013

@bibianca Teplotu do 38,0 bych neřešila - to může být reakce na zákrok, na stres, ... já třeba i po porodu měla přes 38,0 a bylo to ok.

bibianca
autor
29. dub 2013

Tak nakonec jsme jeli do nemocnice. Mela jsem strach abych neco nepodcenila. Dostala jsem injekci a antibiotika doxybene. Tak snad to pomuze. Jinak bych musela zase pod narkozu.

ined77
9. dub 2014

Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Šestinedělí po potratu https://www.modrykonik.cz/sestinedeli-po-potratu/.
Budu moc ráda, pokud Ty z Vás, které mají za sebou tuto smutnou zkušenost se o své postřehy podělí i s ostatními maminkami a těhulkami. Vaše zkušenosti, rady a tipy budou jistě náležitě oceněny.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš drahocenný čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .
Krásný den všem.
Denisa

@bibianca @veruska007 @maylis @jajkaz @paolin @brisalek ... a další 🙂 .

katesklodovska
18. čer 2015

Dobry den,
Absolvovala jsem miniinterupci v 8. tt a potrebovala bych radu.
Za 3 tydny odjizdim na dovolenou s malym soukromym bazenem a s cistym morem nadosah.
Je priliz riskantni se koupat?
Pripadne jsem slysela o moznostech tamponu na koupani (ktery potom samosebou ihned odstranit), nebo take me napadl muj menstruacni kalisek. Ted pruniku vody z velke casti zamezuje a kdyby se pred kazdym pouzitim radne vyvaril...myslite ze by me ochranil?
Stejne jako planuji po dobu 3 tydnu pit korynthylovy caj pro regeneraci a cvicit svaly panevniho dna pro stazeni delohy.

Dekuji moc za jakoukoli praktickou radu!

S pozdravem

Kate

pta
3. čer 2016

ahoj holky, též mě potkalo to samé, v 8tt jsem šla na ult, že si konečně odnesu obrázek a už to všem řeknu a místo toho jsem dostala žádanku na kyretáž, takže v pondělí jdu na zákrok ☹ Je to mé první těhotenství, je mi 32 let, takže už bylo načase pořídit si miminko. Nikdy by mě však nenapadlo, že mě potká tohle. Ráda bych poprosila o radu. Jsem lektorkou různých cvičení a teď vůbec nevím jestli budu moci normálně těch 6 neděl předcičovat. Vůbec si neumím představit co bych svým klientkám řekla, proč najednou nebude takto dlouho cvičení. O tom, že jsem byla těhotná nikdo neví a tohle se mi nikomu opravdu říkat nechce. Cvičím 3x týdně. Nevíte někdo, zda běžné cvičení v šestinedělí vadí? Jedná se třeba o cvičení na velkých balónech, s overball, zumba atd. A zda budu moci jezdit na koni? Svěřujete se s tímto zákrokem někomu? Zatím to ví jen manžel. Předem moc děkuji

jezz13
3. čer 2016

@pta Ahoj já jdu v úterý :-/ Na koni chci jezdit dál, ale už teď v těhotenství jsem jezdila raději jen krokem (jezdím sama, ale kdyžtak jsem měla připravenou výmluvu na starého psa). Na předcvičování se určitě zeptej doktorů, ale osobně bych si dala aspoň 3 týdny pauzu a pak začala spíš těma míčema apod. Já se kamarádům z lezení zatím vymlouvám na zánět šlach. Klientkám bych se vymluvila třeba na slepák, žlučník nebo něco takového.

andysek2512
3. čer 2016

@pta ahojky, taky me tohle potkalo v 8 tt, také jsem myslela jak si odnesou obrázek a ono prd:-// s tím cvičením myslím že bys raději ndmela, třeba 4 týdny určitě....ale doktor ti poví více, ono záleží jak se budeš cítit, ja třeba byla na neschopence měsíc, ptz jsme chvíli spinila ,pak zas nic a pořad tak dokola a pak mi dr zjistila že to nevycistili vše ale odešlo to samo menstruaci.....ale fakt zalezi jak se budeš cítit.. Ale ten měsíc myslím ze by si měla být v klidu.... Drzim palecky:-*

lentixx
3. čer 2016

@bibianca Ahoj. Já byla na revizi před sedmi týdny a čtyřmi dny. První menstruace stále nedorazila, před týdnem mi doktor píchl vyvolávačku (agolutin) - měla by prý přijít do 14ti dnů od píchnutí. Zatím čekám...
Také jsem po revizi dostala injekci kvůli Rh faktoru (taky mám rh negativní).
Co se týče klidového režimu - dodržovala jsem celé šestinedělí, sex pouze s kondomem cca po třech týdnech.
Podle poslední kontroly (26.5.) je vše ok, slizncie roste pomalu, děloha čistá, infekce ani zánět není. Jen ta mrcha nechce přijít a proto mi doktor ďobl ten agolutin.
Byl to náš první pokus a také doufám, že už se tahle smůla opakovat nebude. Držím palce ;)

indigirka
3. čer 2016

@pta Záleží na tom, jak se budeš cítit. Klidový režim jsem nedodržovala šest týdnů ani po porodu (zejména po tom druhém - stejně by mě první dítě v klidu nenechalo....). Po revizi jsem se šetřila cca dva týdny, pak jsem žila normálně včetně sportu, jinak bych se zbláznila. Na zákroku jsem tenkrát byla v pátek, fakt jsem odpočívala a hodně spala do neděle a v pondělí normálně do práce, akorát jsem se snažila pak cca do středy hodně odpočívat. Neschopenku mi nikdo nenabízel, ani bych ji nechtěla. V papírech, které jsem dostala, se doporučoval odpočinkový (ani ne klidový) režim právě ty dva týdny - vymluvila jsem se na nějakou virózu, která mě skolila o víkendu, a nikdo nic neřešil (nevěděl to skoro nikdo). Těch pár dní po zákroku jsem byla fakt unavená a cvičit bych opravdu nemohla, chvíli pak trvalo, než jsem se dostala zase do kondice, ale pokud ti bude dobře, není důvod mít klidový režim (jako samozřejmě není vhodná nějaká extrémní zátěž....) - poslouchej svoje tělo 😉

pta
4. čer 2016

@jezz13 Ahoj Jezz13, též jsem na koni jezdila i v těhotenství, na hodných koních dokonce v klusu a ve cvalu. Takže pokud se budu po zákroku cítit dobře, tak půjdu alespoň v kroku. Je to krásný relax a pomůže mi to přijít na jiné myšlenky. Cvičičení jsem též v těhotenství nevynechávala, tak uvidíme co po zákroku. Ale zkusím se na něco vymluvit. Zvažuji zda to říci svým rodičům. Zatím to vím jen můj manžel. Jezz přeji ti, aby ti to v úterý dobbře dopadlo. Napíšu jak jsem v pondělí dopadla v HK.

pta
4. čer 2016

@andysek2512 Ahoj Andysek a co jsi řekla v práci, proč jsi tak dlouho na neschopence a vůbec svému okolí?

pta
4. čer 2016

@lentixx Též to byl nás první pokud, konečně když jsme se k tomu rozhoupali, tak nás potkalo tohle. Doufám, že už se to nebude opakovat a tobě přeji to samé. 😉

pta
4. čer 2016

@indigirka Ahoj Indigirka, též bych se bez sportu zbláznila. Ale pokud budu mít bolesti, tak mi asi nic jiného nezbude, než odpočívat. Zkusím se též vymluvit, že mě skolila nějaká viróza o víkendu. Jak píšeš, budu poslouchat své tělo. Mohu se zeptat komu všemu jsi se svěřila? děkuji

luciferkaklaris
4. čer 2016

@bibianca Ahojky, to mě moc mrzí, že tě to taky potkalo, je to dost častý a ve svém okolí znám opravdu málo holek, co nezažily potrat (a buďme rády, že jsme ho zažily v takto ranném stádiu!) Já byla loni v říjnu na revizi v 8tt. Pak po několika dnech jsem šla do práce, takže žádný klidový režim a dost mě při tom bolelo břicho min. měsíc (a to sedím v kanclu). Takže nedoporučuju sportovat, ale uvidíš, jak se budeš cítit ty, každá to můžeme mít jinak. Obecně dr. doporučují dodržet šestinedělí, co se klidu týče. Sex nám povolili po 14 dnech, to samé koupání (jinak jen sprcha kvůli možné infekci). A otěhotněla jsem hned po 1. menstruaci od revize, nemá význam vyčkávat, protože je "pohnojeno" 🙂 Přeju hodně sil a štěstí v dalším snažení 🙂

andysek2512
4. čer 2016

@pta v práci to věděli.... Vedeli ze jsem tehu a tak věděli že po kontrole u dr víkend do práce nekdu ptz jsem byla psychicky ko. ..... Ale my v práci měli kolektiv hodně přátelský🙂)))

pta
4. čer 2016

@andysek2512 Kdyby lidi kolem mě věděli, že jsem těhotná, tak bych to taky narovinu řekla. Nic jiného by mi stejně nezbylo, lidi by si všimli, že mé těhotenství nepokračuje a stejně by se ptali. Ale já jsem v situaci, že jsem to, že jsem těhotná nevěděla ani moje maminka, chtěla jsem ji to říci až po ult v 8tt. A ten bohužel dopadl, jak dopadl. ☹