Revize mnohočetného těhotenství z 2 na 1

zvaskova
24. bře 2016

Ahoj holky, máte některá za sebou revizi mnohocetneho těhotenství? Těžko se o tom mluví, ale začínám o této možnosti uvažovat.

janinka_b
31. bře 2016

@tulikiss díky, už jsem se chytla 🙂
Tak pak mám otázku, jak může vědět že to nezvládne, když tu situaci nikdy nezažila? Co rodina a zázemí...nemůže někdo v těch nejpernějších chvílích pomoct?

tulikiss
31. bře 2016

@janinka_b ona prave zazila jake to je starat se o novorozence a o nemocneho manzela, takze si dokaze moc dobre predstavit jake to bude a ted by ji cekaly ty miminka dve a do toho starsi dite a manzel.

janinka_b
31. bře 2016

No já fakt nevím...přeci jen nejsme v obchodě nebo se nebavíme o štěnatech :(. Ale je to opravdu každého věc, ať se tzakladatlka rozhodne podle vlastního svědomí a přání

lajla
31. bře 2016

Tak vidím klasicky, že na mmb pořad stejně... Jako na trhu☹...holky, čtěte to po sobě... Jak houf gdakajicich kvocen☹
Také s tím nesouhlasím, ale to je asi tak jediné co můžu udělat... A myslím, že je to každému.stejně někde🙂
Každopádně děti nejsou přítěž, je to část nas samých...prostě vidíte vaše srdíčka chodit mimo Vaše tělo... Já tehu prozvracela od začátku do konce, byly to nejhorší měsíce, které jsem zažívala... Ale ani to mě neodradilo mít děti 4, při představě že bych při vaze 57 kg a výšce 173cm měla odnosit dvojčata, se mi dělá soufl...ale vím, že nikdy nikdy bych nedovolila sama sobě, jedno z nich zabít... Nedokázala bych se dívat na to druhé s pocitem a vědomím, že jsem zabila ...to druhé to bude stále připomínat... A pokud má zakladatelka aspoň min pocit viny teď, věřím že ji to bude pronásledovat do konce života... Pokud ho nemá, tak jako některé co se dítěte zbaví hozenim do popelnice místo baby boxu, pak je to vyreseno, zodpovídat se bude pouze sama sobě

dezyre
31. bře 2016

Ženy, vy všechny, vy si jako myslíte, že celá situace je pro zvaskova jednoduchá?! Proboha trochu empatie. Pokud Z. na tu redukci půjde, tak to určitě nebude momentální rozhodnutí, že si jen tak řekne.. to nedám, dvě si nenechám... Jsem přesvědčená o tom, že zažívá jedno z nejhorších období ve svém životě, stojí před velmi těžkým rozhodnutím a vy ji hned odsuzujete.. Jako pochopila bych kdybyste se ji tady snažili podpořit různýma příběhama, kdy to ženy zvládaly, ale toto co tady probíhá je opět klasický lynč, který je tady běžný.

pajula123
31. bře 2016

@lajla Jak houf gdakajicich kvocen...rika ta, co sama par stranek zpatky delala totez...
@tulikiss Podepisuji se pod vsechny prispevky! Ac mame vymodlene ditko a jsem u sebe protipotratova, zakladatelku dokazu pochopit. Podporu rodiny nemam (ma je daleko, manzelova nejevi zajem), pro zdravotni stav manzela a prac.vytizeni na neho nemuzu spolehat,resp. nemuzu mu maleho nechat samotneho. Jedno dite je pro me zvladnutelne,za par let treba i druhe,ale nevim,jak bych zvladla dvojcata.
Damy,nesudte nikoho,kdyz jste neusly par mil v jeho botach...ono se to dobre radi,kdyz se to cloveka netyka!

mercedesse
31. bře 2016

@pajula123 tak pod to se podepisuji pod cele

lajla
31. bře 2016

@pajula123 naučila bych se číst...

janinka_b
3. dub 2016

@dezyre Ale mnoho z nás si to nemyslíme, ale prostě nás zaráží, že i přes ty komplikace se někdo rozhodl pořídit další dítě (obdiv) a teď se děsí že to bude "dvojtý". A není právě tohle znamení, jak silná je a co všechno dokáže? Naopak tu mnohé z nás podpořily myšlenku, že to zvládne, i svými příběhy, a že to nemá vzdávat tímto rozhodnutím.

dezyre
3. dub 2016

@janinka_b zarážet vás to může, ale to je tak jediný. Myslíte si, že je lepší, aby se tedy nějak přemohla, děti si nechala obě a pak byla frustrovaná, deprimovaná a psychicky na dně z toho, že to nezvládá? My když jsme se rozhodovali s manželem, zda se pustíme do třetího dítěte, i přesto ze jsme doma měli jednoho syna s Adhd a druhého ležáčka na přístrojích, tak jsme byli připravení na to, ze děti múzou být i dvě a řeknu ti, ze nevím zda bych to vše zvládla kdyby byla opravdu dvojčátka. Dokážu se vžít do situace Zdenky. Ne soudím ji, nepřesvědčuji, ať je můj názor jakýkoliv. Je to její život a rozhodnutí její rodiny. Tak jako já jsem stála před velmi těžkými rozhodnutími co se týká života a smrti našeho syna. Rozhodli jsme se s manželem podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a podle toho jak jsme to cítili a bylo to NAŠE rozhodnutí, do kterého neměli co mluvit ani naši rodiče, natož, aby to soudili na koníku. Zdeňka se ptala na zkušenosti, ne na rady ano či ne.

janinka_b
3. dub 2016

@dezyre pořád si ale myslím, že je to je strašně sobecké. Důvod? Protože je to dobrovolné rozhodnutí, pořídím si další dítě do těžké situace...už to samo o sobě je děsné. V tvém případě bych pochopila, kdyby to mělo být další nemocné dítě. Ale my se tu bavíme o zdravých dětech, dítě je chtěno, jen je jich jaksi moc...takže en ten týky metoda...

lajla
3. dub 2016

@janinka_b naprostý souhlas...jeden kousek je navíc, no a tak se ho jednoduše zbavim☹

sarivojvodova
3. dub 2016

Hele, ale mamce řekli, že hrozí, že to druhé pak taky odejde po tom zásahu a nás to taky Teda učili, to by jsi riskla?

blecha94
3. dub 2016

@sarivojvodova A mně řekli, že u každého těhotenství hrozí komplikace. A u dvojčat dvojnásob. To by jsi riskla? 🙄 😀

sarivojvodova
3. dub 2016

@blecha94 Jelikož jsem o dvě už přišla tak ne. Ještě něco?