Riziko poškození plodu. Těhotenství nebo interupce?

elzinka
10. zář 2007

Ahoj,
začínám zcela neveselé téma. Chci se zeptat, jestli se některá musela rozhodovat, zda ukončit těhotenství nebo pokračovat dál a jak jste se rozhodly a popřípadě i dopadly. Doktor mi vzhledem k mé nemoci (trombocytopenie) řekl, že riziko, že dítě bude mít také málo destiček a může krvácet do mozku (narodí se postižené)je 10 %. Je prý na mě, jak se rozhodnu. Je to moje vymodlené těhotenství a teď tohle. Už ani nemám sílu brečet ☹ ☹ ☹

elzinka
autor
5. říj 2007

Ahoj holky,
tak jsem si dneska konečně byla pro výsledky, trombocytární a leukocytární protilátky neprokázány, prý to o něco snižuje riziko, že bude mimi trpět málo destičkama, tak je mi hned líp na duši 🙂 Jinak miminko si necháme 😉

petruna
5. říj 2007

elzinka : to je fajn, ze se vam snizilo riziko. Ja souhlasim s tim, co ti tu psaly holky. Myslim, ze neni duvod, proc by ses miminka mela vzdat. Moc drzim palce, aby bylo zdrave !!!
Ja resim neco podobneho. Mam spatne vysledky z tripl testu (riziko 1:140 vzhledem k tomu, ze mi je 30) a nechci jit na amniocentezu, takze az do porodu nebudu vedet, jestli je miminko postizene nebo ne. Ale protoze bych ho nedokazala zabit, kdyby se postizeni po amniocenteze prokazalo, tak mi nezbyva nez doufat...
Drz se !!!!!!!!!!!!

musko
5. říj 2007

elzinka, som rada, že to tak dobre dopadlo. A naozaj by som verila hematologičke... Keď sa rozhodneš pre porodnicu, bolo by dobé hneď informovať o diagnóze a aby sa Tvoja hematologička dohodla s porodníkmi na postupe pri Tvojom porode. Držím palce a opatruj sa, nech ste obaja zdraví!!!! 😉

mamina
5. říj 2007

Elzinko,mě doktoři tvrdili,že jsem neplodná a pokud někdy budu mít dítě,tak maximálně jedno-a budou to považovat za zázrak..Koukni mi na profil:za pár dní už nás bude doma sedm!! 😎 A všechny děti jsou naše vlastní a samovolně zplozené!! 😀 😀 😉 Ani doktoři nejsou neomylní!A šance,že tvoje mimčo bude zdravé je celých 90%!,tak se nevzdávej,jen pro jistotu si raděj přečti nějakou knížku,jak se případně o takové miminko správně starat,ať víš,v čem by se péče mohla lišit a po porodu jsi byla víc v klidu.Hodně moc a moc štěstí.Mamina

modrica
22. črc 2008

zienky, som v 8tt, doktor mi vcera cez ultrazvuk zistil, ze babetko ma 4. mozgovu komoru zvycsenu, vraj to nie je dobre ale moze sa to este upravit. Mala ste niektora podobny problem? velmi sa bojim co bude dalej... ☹

mirulik23
25. srp 2009

Ahojte baby.. potrebujem poradit a pocut vas nazor.. mam kamaratku ktora vcera zistila ze je tehotna.. babo bolo neplanovane uplna nahoda... nema priatela... ked mu to oznamila povedal jej ze daj si to vziat... ako by to nestacilo pred casom mala nejaku velmi vaznu infekciu.... a dalsia vec ma na chrbte a bruchu pasovy herpes... dokotra jej poradila radsej nech si to da vziat... ja vidim na nej ze zeby chcela to babo... ale nema podporu ani doma...

zazili ste niektora takuto podobnu situaciu?

bobacik_29
25. srp 2009

no ja mam kamosku co si takto babo nechala a teraz s nim nema z coho zit kedze je sama ale zase na druhej strane som zasadne proti potratom.

mirulik23
25. srp 2009

Tam sa nejedna len o toho partnera.. ale aj o to ze dietatko ma veliku pravdepodobnost ze bude postihnute, pretoze kamaratka ma pasovy herpes a prekonala pred par tyzdnami infekciu ktoru maju len tehotne... boze keby som vedela ako jej poradit.. ako ju podporit.. je na tom hrozne...

laluszka
25. srp 2009

Před rokem jsem na doporučení lékařů ukončila těhotenství v 15t. Downův syndrom - pravděpodobnost 1:2. Všechna vyšetření vyšla pozitivně. Na UZ bylo prokázáno, že mimi nemělo vůbec vyvinutou nosní kůstku.
Dodnes jsem svého rozhodnutí nepřestala litovat. Myslím si, že jsem od doktorů dostala málo prostoru na vlastní rozhodnutí, z genetiky s pozitivním výsledkem mě v podstatě rovnou posílali do špitálu to ukončit, aniž bych si vše stihla pořádně promyslet. Mám 2 skoro zdravé děti, tohle měl být třetí brouček. Nebude. A už neplánuju.

bobacik_29
26. srp 2009

mne zistili to iste downov syndrom 1:25 amnio som odmietla tiez ma posielali na potrat no ja som uz bola v 19t a dieta sa mi hybalo tak som potrat radikalne zamietla teraz cakam na oktober kym sa mala narodi a uvidime co bude na sone sa ziadne chyby neukazali tak sa utesujem ze je zdrava

emilyz
26. srp 2009

Je x-pripadov, ze dieta sa aj napriek zlym prognozam lekarov narodi zdrave. Presne, ako to niekto napisal, ani doktori nie su neomylni a ani oni nie su Pan Boh. Momentalne prezivam taku skusenost, ze zdrav. stav blizkej osoby totalne vyvratil tvrdenia vsetkych lekarov a odbornikov a je to pozitivna skusenost. Nech to kamoska nevzdava, vsetko bude dobre!

emilyz
26. srp 2009

Odporucam kliknut na http://tvnoviny.sk/spravy/svet/denne-robia-vyse...
Myslim, ze kazdym zahybe foto nenarodeneho dietata, kt. je usmrtene ☹

emilyz
26. srp 2009

Tu su dievcata, kt. sa narodilo zdrave dietatko aj napriek zlym vysledkom,prip. sa popasovali aj s chorobou dietatka: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mirulik23
26. srp 2009

Už nepomôže asi nič.... zajtra ráno ju idem odviesť do nemocnice... ☹ dietako na zaklade tej infekcie a toho pasoveho herpesu by bolo velmi chore.... vraj... je to neskutocne smutne a hrozne ma to trapi... aj ked ja s tym rozhodnutim nesuhlasim... je to jej rozhodnutie a musim ho respektovat a povzbudit ju.. aj ked neviem ako... je to hrozne co sa v zivote stava... je taky kratky... a mnohokrat si ho nevazime.... drzim vam palce ktore mate nie najlepsie vysledky... aby vam vseeetko dobre dopadlo...

asi len tolko.. akokolvek sa rozhodneme... musime to rozhodnutie povazovat za to najspravnejsie.... lebo to rozhodnuie je nase....

dodobubu
18. pro 2012

Ahoj ak možem pripojím svoj príbeh Elzinka pred 4rokmi som otehotnela a hneď s prvým vyšetrením AFT sa spustila kaskada problémov podľa vyšetrenie diaťa malo mať Downom syndrom podľa genetického ultrazvuku a nasledneho výpočtu postihnutia+ môj vek vtedy 33r. bol pomer 1:235 niektoré mamičky maju 1:14500 aj viac kedže som už končila mesiac kedy sa dá urobiť kyretáž mala som necelé 2 týždne na rozhodnutiea na amniocentezu už nebol čas a poviem Ti uprimne boli to najhoršie 2 týždne môjho života pretože na tom 3D ultrazvuku som malu už videla ako sa hýbe, kýve ručičkou.Preplakala som celé Vianoce pri stromčeku veľmi som sa bála ale nenašla som silu ju dať "preč"lebo som ju na tom ulrazvuku už videla a bola nadherná.Tak som sa rozhodla ,že ju donosím potom vyskočili ešte protilatky Rh- a Rh+,moja zistena cukrovka a veľky a postihnuty plod a moja ulcerozna kolitída bolo to veľmi namahavé obdobie chodila som na výšku a stresy zo skuškami a keď som išla rodiť už v 37týž.lebo sa objavovali priznaky HELLP syndromu krorý ohrozuje na živote matku aj dieťa krvi by sa vo mne nedorazal bola by som schopna ak by sa dalo byť tehotná aj 2 roky bála som sa že všetky tie predpovede sa splnia a výsledok krásna zdrava Barborka 3330g a 51cm nič z toho čo predpovedali sa nestalo mala akurát na ručke taký červený fliačik- hemangion tak toto je môj príbeh milá Elzinka veľmi Ti držím prsty nech to bude dobré už akokoľvek sa rozhodneš a ver mi ,že ja viem čo hovorím veľa veľa síl Ti želám zdravia tebe aj dieťaťku.