Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

zakajda
12. dub 2009

Ahojky má mám pohobnou zkušenost, potrat v šestém týdnu těhotenstí. A teď né a né otěhotnět, už to řeším přes pronatal, tak uvidíme

blondynka400
12. dub 2009

bettynka, no já je měla taky po HA, tu jsem vysadila na podzim. Ale jak moc rozhozené jsem je měla to nevím, jen jsme měla různě dlouhé cykly a trápila mě nižší sliznice. Na hormonálním profilu jsem byla až po potratu, protože hledáme příčiny, proč se tak stalo.
Od kdy hormonálku nebereš?

blondynka400
12. dub 2009

zakajda, jak dlouho se snažíte?

zakajda
12. dub 2009

blondynka400 - něco přes rok, blbý bylo, že ten potrat byl 2 dny před svatbou, původně měli podezření na mimoděložní

bettynka222
12. dub 2009

ja som HA vysadila v oktobri. inak prave som niekde citala, ze ked nedoberies vsetkych 21 tabletiek ked sa ich chystas vysadit, tak to moze organizmus domotat...no a ja som nedobrala posledne styri, ale neviem ci to mohlo mat nejaky vplyv... 😒

zakajda to je hrozne....ako si to na svadbe zvladla? aj u mna mali podozrenie na mimona....

blondynka400
12. dub 2009

zakajda, hm, tak to jsi měla blbé... Ale tak alespoň jsi se mohla napít ne? 😀 (myslím to z legrace, samozřejmě chápu, že tohle je fakt blbý...). Co ti řekli v pronatalu? Našli vám něco?

blondynka400
12. dub 2009

bettynka a proč jsi to nedobrala? Já si myslím, že to nemohlo mít podstatný vliv, je jedno jestli jich bereš v kuse 10 nebo 50.... Tedy jestli jsi neměla třífázovou HA, to pak ano, tam je to špatné když jí nedobereš 😖

zakajda
12. dub 2009

blondynka400 - byly jsme u doktora z pronatalu poprvé ve čtvrtek, tak že nás čekají první vyšetření - spermiogram, genetika, krev. To víš, že jsem to zapila, byla jsem ráda, že mě na tu svatbu vůbec pustili.

bettynka222
12. dub 2009

nee, ja som nemala trojfazovu. no nedobrala som to, lebo mne sa predtym niekolkokrat podarilo zobrat napriklad dve tabletky v jeden den (neboj, nemam alzeheimera 😀 ) no a tak mi tam dve chybali. a bola som na spovedi vo stvrtok pred svadbou a afarar mi to zakazal jest...tak som s tym teda prestala...a mala som fakt super svadbu - dostala som super silnu ms a celu svadbu som prevracala. ale nemozem sa ani zdaleka porovnavat so zakajdou...to muselo byt hrozne... ☹

blondynka400
13. dub 2009

zakajda, tak ať vše dobře dopoadne 😉

bettynka, tak to si myslím že by nemělo moc vadit.... Hm, tak to jsis na svatbě docela užila.... 😅

bettynka222
13. dub 2009

no...moc sranda to nebola. ale medzi 2 a 7 rano sme sa s babami super vytancovali. akkurat ze som sa vkuse musela premahat, llebo od hladu, krcov atd. mi bolo fakt hrozne. ja som nemala silu ani sediet, nie sa este zabavat...no ale chcela som si to uzit, tak som sa prinutila 😀

blondynka400
13. dub 2009

bettynka, tak hlavně že si to nějak zvládla a nakonec to bylo fajn ne? To já naštěstí tyhle problémy neměla, ale vypočátala jsme si to, abych to v žádném případě neměla 😅

bettynka222
13. dub 2009

no zvladla som to, to je jasne. tak dufam, ze aj toto zvladnem.
na svadbe som pochopila, ze zivot nie je dokonaly ani ked si ho dopodrobna naplanujes (teda nie zeby som planovla dopredu svoj zivot, ale svadbu ano 😀) ked toto bol fakt horor, najprv mi povedali, ze som tehu, o tyzden ze je to mimon, potom to zas nebol mimon, ale potrat. po kyretazi zase tehu, zase potrat...je to des. teraz keby mi niekto povedal,z e som tehu,a si by som mu vrazila - samozrejme to nieje mozne, kedze 5 tyzdnov krvacam, teda mala som tyzdnovu prestavku, ked bola kyretaz, ale potom sa to cele rozbehlo odznova... uz ma to nebavi a najhorsie je, ze sa ani nemozem dotknut mojho chlapa, lebo ma ovcie kiahne (to su podla mojho ceskeho kamarat vase nestovice...ale nie som si ista)...pomoooooooooc. ja chcem aspon pusu ked uz mame zakazany sex.... 😒

miskam
autor
13. dub 2009

zakajda, to je hrozný, před svatbou,to se dějou věci, jo spermiogram a laparoskopii jsme si taky prožili před prvním těhu, bude to v pohodě, až s vámi budou něco dělat, tak přijdeš na jiný myšlenky a otěhotníš, tak jsem to měla i já 😉
bettynka222, jo já jsem šťastná, že mám holčičku doma, jinak bych to asi tak dobře nezvládala, s ní přijdu na jiné myšlenky, nenechá mě smutnit 🙂
No holky jsem na to zvědavá, dnes už nekrvácím, jen trochu špiním, tak počkám na ms a uvidíme, jestli to půjde hned nebo si opět počkáme.

blondynka400
13. dub 2009

bettynka, no já plánovala a vždycky mi to vycházelo. Mimi je zatím první věc, která podle plánů nejde... Ale tak nějak jsme to tušila, mimi se plánovat prostě nedá 😖 .
Hele když tak dlouho krvácíš je vše ok? Byla jsi ještě na UTZ, zda tam něco nezbylo?

miskam, no třeba budeš mít štěstí a bude to hned 😵

bettynka222
13. dub 2009

miskam a ty si kolko krvacala? ja uz mam pocit, ze to moje krvacanie nikdy neskonci...
to je super, ze sa uz mozete ist snazit. ja si chcem dat najprv zistit, ci mam hormony v poriadku...po tych rokoch brania HAK a po tychto dvoch potratoch 😒

blondynka400
13. dub 2009

bettynka, jestli jsi byla na kyretáži, měla by jsi počkat minimálně 3 měsíce.... Jak už jsme psala výše, opravdu mi přijde to tvoje krvácení divné.... Kdy jsi byla naposledy na kontrole?

bettynka222
13. dub 2009

blondynka ja chodim na kontroly vkuse. stale mi beru hcg - kazdy treti den. naposledy robili sono vo stvrtok...sliznica je uz uplne nizka, nemeratelna (tak je napisane v sprave). on je problem ten, ze ja osm potratila az po kyrete - asi tyzden a pol. a mozne je to tak, ze mi to nerobili kyretou, ale iba nejakym vakuom ci co. po kyrete totiz hcg rastlo, aj tehu priznaky sa obnovili, dokonca maternica bola rozsirena, ale po druhej injekcii na stiahnutie maternice som dostala hrozne krce, ktore trvali tri dni. vtedy som zacala krvacat a po styroch dnoch zacali zo mna vychadzat hrozne kusy vselicoho...a ked som sa bola vycikat, tak bol plny zachod krvi...no fuuuuuuuuj

blondynka400
13. dub 2009

bettynka, a hcg klesá? No mě to fakt přijde nějaké divné, myslím si, že tam musí ještě něco být. Měli by ti udělat klasickou kyretáž aby byla jistota že je vše ok....

bettynka222
13. dub 2009

no praveze teraz uz klesa. ked som zacala krvacat este rastlo, ale potom zacalo ist dole. len to strasne trva. je mi luto, ze k tomu potratu doslo az po kyrete...stale rozmyslam nad tym, ze keby ma moj gyn. neposlal do nemocky, tak by baby este asi zilo....ale ktovi, asi to tak fakt malo byt... 😕

blondynka400
13. dub 2009

bettynka, teď už to nezměníš, tak se tím netrap. Stejně by se třeba neudrželo, protože by byly hormony rozhozené... To je dobře že HCG klesá, ale fakr bych se zamyslela ještě nad jednou revizí, ať je opravdu vše ok.
Ale je fakt, že spousta žen už takhle přišlo zbytečně o miminko.
😒

bettynka222
13. dub 2009

no ja som sa praveze pytala dr. ci to netreba zase vycistit, ale ona povedala, ze v tak kratkej dobe to robit dvakrat...to by z toho mohol byt zapal. ael pozerala to a je to ciste...len sa to nejak dlho docistuje. a mozno je to kvoli tej HAK...ked som pocas jej brania nemala poriadnu ms, tak ma to teraz dobehlo 😀
blondynka aj ty chces babatko? ja teraz na nejake dalsie tehu ani nedokazem mysliet...radsej keby mi babo priniesol ten bocian. ja sa strasne bojim, ze by som maal zase volakedy skoncit v nemocnici.... asi mam syndrom bieleho plasta 😀

blondynka400
14. dub 2009

bettynka, no tak když říká že je to čisté... Ségra byla po prvním porod na kyretáži asi třikrát po sobě, pořád tam ještě neco zůstávalo a krvácela a nic z toho neměla... ale tak jestli té doktorce věříš, tak to bude ok 😉
No HA už ji vysadila docela dlouho, tím to nebude 😉
Jojo chci, uvidíme, jak to dopadne. Možná sem divná, ale já se skoro víc těšim na těhu, než na samotné mimi. Miminek jsem si užila už dost a vím co mě čeká, ale těhu jsem ještě nebyla (tedy krom toho krátkého nepodařeného.... 😒 )

bettynka222
14. dub 2009

no tak aj ja dufam, ze telo sa uz vycistilo. ale aby sa aj spravne nakoplo... no budeme musiet vydrzat...ale HAK uz nikdy viac... 😝

blondynka400
14. dub 2009

bettynka, hlavně si dej tu minimálně 3 měsíční pauzu, u tene je to důležité.... Já už HA také nechci, i když nevím jak to pak budu dělat, ale ono se to nějak vymyslím 😉

miskam
autor
14. dub 2009

bettynka222 - já krvácela skoro 14 dní, vůbec ne moc, tak normal, no teď ještě špiním, podle mě se každý čistí jinak, možná ti to dýl trvá, no a bereš nějaké prášky na to krvácení?

bettynka222
14. dub 2009

miskam uz treti tyzden beriem ascorutin...ale vobec mi nepomaha. inak vcera sa to trsku zmiernilo, tak to snad uz bude v poho. ach ale zase som trosku smutna...a najviac ma hneva, ze nemam hotovu tu diplomku, vsetci naokolo sa uz ucia a rodina na mna teraz bude pozerat ako na nejaku hysterku, ktora to nezvladla....milujem tie reci ved sa ti vlastne nic nestalo. ale to ze ma dva tyzdne desili s mimomaternicovym a ze na mna dost brutalne zaposobil moj prvy zazitok zo zakrokovnou, to nikoho netrapi. a to ani nehovorim, ze potratit dva krat v priebehu dvoch mesiacov tiez nie je moc sranda... 😒 ale ja sa nestazujem, ja osm len smutna a myslim ze mam na to aj pravo, nie?

miskam
autor
14. dub 2009

bettynka222: no to mě mrzí, je to hrozný, mně taky moje máma říkala, jako proč jsem v depresi a proč to řeším, že ona taky potratila kdysi. No jo je to hrůza, a to jsem si nezažila to co ty, žádný zákrok v nemocnici. No ono taky je dobrý, že mám malou, jinak bych to nesla hodně špatně, nevím lidi co to nezažili, se do toho neumí vcítit, co je to za pocit, na mimčo jsem se fakt těšila, no ale dlouho ne, měla jsem už i nálady, pořád jsem chtěla spát, prsa mi rostla, no a najednou nic, všechno je pryč. No on člověk musí jít dál, je to pravda, ale nejde na to nemyslet, nebo zapomenout, když vidím těhotnou, tak jí závidím, proč mně to muselo odejít. No chce to čas, kašli na to co ti každý říká, až se budeš na učení cítit, tak začni, alespoň přijdeš na jiné myšlenky. TeĎ se musíš hlavně vyléčit a být v pohodě, abys dál fungovala. 😉 😉

blondynka400
14. dub 2009

miskam, já to brala docela v pohodě, prostě se stalo.... Ale jinak mám dodnes přesně to co píšeš, když někde vidím těhulku tak si říkám proč já ne a proč muselo odejít ☹ . Ale prostě to tak je, a nikdo s tím nic neudělá, ale pořád mi je to hrozně líto. Ten kdo to nezažil, tak nepochopí...

bettynka, máš právo být smutná. Každý se s tím musí vyrovant po svém. Na ostatní se vykašli, důležité je, co cítíš ty 😉

miskam
autor
14. dub 2009

jo je to tak, musíme se s tím hold vyrovnat, no a někomu to trvá dýl, takže ať si každej říká co chce, ono na druhou stranu, zase kdyby tě někdo pořád litoval, tak by to bylo horší