Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

bettynka222
29. kvě 2009

klarves - som rada,z e vam to takto vyslo. verim ze aj nam sa uz po tych dvoch potratoch zadari.

bielanevesta - plavanie urcite nie. prave som pisala v teme kyretaz, kolko po zakroku nesmieme do bazena/mora/vane....neviete niektora?

lili dnes vcera som bola u gyn. a bol strasne zlaty. a baby s rovnnakou mutaciou ako mam ja mi uz aj nejake poradili, tak to snad uz teraz bude ok.

miskam, blondy ako sa mate? inak rozmyslam, ze do spetembra uz cakat nebudem. ako nebudem si sledovat ovu ani teplotu ani nic podobne, ale chranit sa nebudeme. ved od zakroku presli uz dva mesiace, od toho dalsieho potratu sice menej, ale dr. pozeral na utz. sliznicu a spol. a vyzera byt vsetko ok. blondynka ako tehu? drzi? 😀

lilienka13
29. kvě 2009

betty: ... ja si myslim, ze ked sa citis dobre, tak kludne sa snazilkujte ... treba sa spoliehat na intuiciu 😉

blondy: ozaj, napis nam, ako sa ti dari? babatko pocuva? ... 🙂

bettynka222
29. kvě 2009

no a co to kupanie? nieviete niektora?

miskam
autor
29. kvě 2009

klarves: tak to je super, děkujeme za pozitivní slova, musíme všichni věřit, že to jednou vyjde 😉

bielanevesta
29. kvě 2009

Lili ďakujem 😵 je to moje slniečko 😵 bez nej by to bolo 1000x horšie... Mne kyretaž nerobili, našťastie si telo s tym poradilo samo takže to nebolo treba 🙂
A všetkým nám sa to určite na ďaĺší krát podarí 😵

lilienka13
1. čer 2009

ahoj kočky... tak ako po vikende? uzili ste si ho? 😉 ... ja hej. boli sme s manzelom u svokry a v sobotu tam bola zabava, tak sme sa isli pozriet, ze ci to stoji za to a nakoniec bolo uplne super 🙂 ... tancovali sme az do 4-tej do rana a stretli sme sa s kamaratmi, ktorych sme uz dlho nevideli - takze sme si to poriadne uzili 😵 ... no a den predtym sme boli u jednych znamych na navsteve a odtial sme sa dostali tiez dost neskoro (alebo velmi skoro rano? 😀 ako sa to vezme. domov sme prisli o 2 rano)

a co vy? ako sa vam dari?

bettynka222
1. čer 2009

dobre sa nam dari 😀 inak kde su vsetky?
miskam, uz by mohla prist aj ta druha ms, ze? niektora baby pisali, ze im druha ms hrozne dlho nerpichadzala...moj dr. chce zacat sledovat cyklus s utz, ael az po dej druhej ms....tak dufam ze potvora pride. ale ak by neprisla z nejakeho ineho dovodu, tak to by mi tiez nevadilo 😀 ale snazili sme sa plodnym dnom vyhnut...ajked ja si to moc nesledujem, tak neviem 😒

miskam
autor
2. čer 2009

Ahojky, tak to jste si užívali co lili??? 😀 Mi lítali na dětsých dnech celý víkend, malá byla jak u vytržení.
Betty: Já ms čekám až kolem 13. teď podle všeho probíhá ovulace,tak nevím, jsem s tím začátečník, takže mi ty teploty nějak nevycházejí, uvidíme 😉
No a co blondy se tu neukázala dlouho, nevíte co s ní, doufám, že se drží.

lilienka13
2. čer 2009

... no ja som si vypocitala, ze by som mala dostat mrchu presne dnes (pocitala som 6 tyzdnov po potrate), ale akosi sa necitim na to, ze by dnes dosla 😅 ... ja som hned po potrate krvacala cca 8 dni vkuse a od vtedy nic ... ziadna mrcha. je to normalne? 😕 ... ja som to brala ako "porod" preto som pocitala sestonedelie, tak fakt neviem 😨

lilienka13
2. čer 2009

miskam: 🙂 ... tak ste si ten vikend tiez pekne uzivali 😉 ... aspon si si pripomenula svoje detsvto, nie? 😉

bettynka222
2. čer 2009

miskam ani nehovor. cesta rozpravkovym lesom fungovala aj v shopping parkoch....tam bol taky strasny hluk a vsade sami desivy klauni...manzel sa ich bal 😀 a v pondelok zas bolo cele mseto plne rozpravkovych bytosti a zahad a uloh a vsetkeho mozneho...teda nic proti, ja den deti zboznujem, ale jeho verziu v obchodakoch teda fakt nemusim 😝

no co sa tyka merania teploty...to ja radsej neskusam, lebo po potrate som ju vkuse merala...normalne som si vytvorila zavislost. ked bola stale zvysena, tak som sa strasne zlakla ze mam zapal v maternici...no a to bolo to druhe tehu. a samozrejme dalsi mesiac som sa zase merala...az to dospelo do stadia, ze som chcel avyhodit vsetky teplomery z domu...ale nastastie som zavislost prekonala sama 😀

lili ja som pri prvom potrate krvacala dva tyzdne a keby ma nevycistili, tak aj dlhsie. no a druhy mi vyvolali lekari...mimi sa po zakroku este drzalo, aj injekciu na stiahnutie maternice zvladlo...no ale dr. sa nepacilo, ze osm furt tehotna (myslela ze je to to stare tehu) a tak mi ju pichla zas a do tyzdna som potratila....fuuu a to som krvacala tri tyzdne vkuse. a poriadne... 😖

blondynka400
2. čer 2009

Ahoj holky,

tak zatím to vypadá že je vše ok. HCG ukázková tabulková hodnota, zatím gestační váček 9mm, prý výborně uložen na ideálním místě a odpovídáme o den více. O víkendu jsem akorát lehce zašpinila, takže jsem vyfasovala utroš, ale jinak je vše ok 😵

lilienka13
2. čer 2009

blondynka: to je super ... len tak dalej 😉 ... pekne sa drzte a nech rastiete do krasy 😀 😀

bielanevesta
2. čer 2009

Blondynka super držíme palčeky 😵

lilienka13
2. čer 2009

betty: ... inak je mi to velmi luto, co sa ti stalo ... a najradsej by som tu dr. vylucila z komory lekarov 😠 keby to bolo mozne ... otrasne, co za profesionalov teraz mame 😝
... a kedy ti prisla prva ms? ... ja som z toho jelen, ze kedy ju mam cakat 😅

bettynka222
2. čer 2009

blondy to je super. na tom vysetreni v CR si uz bola? mozno uz ani nebude treba, coooo? 😉

lili ja to uz neriesim. ajtak sme vtedy este nevedeli, ze mam trombofiliu...a prilis husta krv sposobuje v zaciatku tehu vyvojove vady. takze nakoniec to takto bolo dobre. dnes som bola u toho genetika a vraj na september mi naplanuju tehotenstvo 😎 my mame totiz zakazane otehotniet neplanovane...takze nam musia dohodnut hematologa (mozno aj s imunologom) a s gyn. a potom sa do toho vsetci pustime. musi to byt vraj od zaciatku podchytene...no ved uvidime 😕

blondynka400
2. čer 2009

bettynka, já to všechno zrušila. Nemyslím si, že by to bylo teď potřeba. A v případě, že to opět nevyjde, objednat se můžu vždycky znovu 😉

bettynka222
2. čer 2009

tak drzim palce. uz to bude urcite vsetko ako ma byt 😎
ja som uz na stope dobrej hematologicke, tak snad aj u nas sa to posunie 🙂

lilienka13
3. čer 2009

betty: no ty brdo, tak to je fakt sila ... 😝 ... ale aspon uz viete, na co sa sustredit a co treba ustrazit, aby to dobre dopadlo 😉
... tak drzim palce s tou novou hematologickou, nech vam to vyjde 😵

blondy: mas pravdu, naco sa teraz zbytocne stresovat nejakymi vysetreniami ... neprospeje to ani tebe a ani babatku ... 😅 ... dolezite je, aby si sa citila dobre a tym padom bude dobre aj drobcovi 😉

blondynka400
3. čer 2009

lilienka, oni ani když jsem teď těhu tak by to neudělali, přece jenom to stojí docela dost pěněz a proč něco dělat "zbytečně" 😉
Jinak já se cítím až podezřele dobře 😀

miskam
autor
3. čer 2009

blondy: to jsem ráda, že se držíš, ale nechci nic zakřiknout, tak se ať je vše v poho 😉

blondynka400
3. čer 2009

miskam, já to taky nechci zakřiknout, ale snad na potřetí budu mít trošku štěstí 😵

bettynka222
3. čer 2009

oki, ale teraz sme s tehu na rade my dve s miskam. nove prispievatelky az po nas 😀
blondy drz sa, nech ti tt rychlo pribudaju 😉

blondynka400
3. čer 2009

betty, tak to se musíte pořádně posnažit 😀
Uvidíme, snad ano.... 🙂

lilienka13
4. čer 2009

blondy: urcite ano ... ved sa aj hovori ... do tretice - vsetko dobre 😉 😵 ... pekne si to uzivaj a hladkaj si brusko, aby sa tam malickemu pacilo a nechcelo odist 😉 😀

bettynka222
4. čer 2009

heeej, no ked do tretice vsetko dobre, tak to potom aj nam teraz uz musi vyjst 😀 lekari uz inak za nas planuju ten spetember. mame sice prisny zakaz otehotniet, ale ja by som uz v july na to aj isla...len nviem ci by ma za to na hematku pochvalili. ale 2. jula idem na vysetrenia, no a najdolezitejsie vysledky (tie homocysteiny) na zaklade ktorych mi urcia liecu budu este v ten den...taaaaakze by to mohlo byt ok 😎
moj gyn. chce al ezacat s folik.metriou uz v juny (on nevie ze chodim do BA a ze mi to tam zakazali... 😒) no ale aspon budem vediet kedy si mame dat pozor 😀

blondynka400
4. čer 2009

lilienka, řekla bych že zatím se mu líbí 😀

betty, když je přísný zákaz tak asi vědí proč ne?
😉
Dej pak vedět, jak si dopadla....

bettynka222
4. čer 2009

ved aj ja viem preco nam to zakazali...no ved tento mesiac chodim na folik.m., takze sa sexu v case ovu vyhnem. no a v july to snad uz bude ok, lebo to uz budem po vysetreni na hematku, takze uz budu vediet ci potrebujem injekcie na tu krv alebo nie...

lilienka13
5. čer 2009

ahojte dievcatka ... a mame tu piatok, konecne 😉 ... vonku sice leje ako z krhly, ale aspon sa bude dobre spat 😀 😀 😀

betty: ... presne ako pises... mesiac este nejako vydrzis a potom uz budes vediet na com si a ako to riesit 😉

blondynka: tak to som rada, ze sa mu tam paci 🙂 ... dufam, ze aj u mna sa uz coskoro bude v brusku vytesovat malicke 😅

... neviete mi povedat, kedy by som mala dostat prvu ms po potrate? mam pocitat 6 tyzdnov ako po porode? 😕

bettynka222
8. čer 2009

lili to je individualne. niektore dostanu po potrate do 8 t, niektore do 6, a ine zas presna ako mabyt. a to bol presne aj moj pripad....ibaze ta druha ms sa niekde zabudla.... miskam, ty uz mas druhu ms? kedy ma prist? ja chcem ms....(hmm, to je divne, za dva mesiace sa tomuto mojmu vyroku asi budem dost divit.... 😀)