Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

bettynka222
11. kvě 2009

miskam neboj, urcite nebudes posledna, presunieme sa pekne vsetky naraz 😀 ved uz si to zasluzime.
ja som uz dnes rani ´grcala...ale myslim, ze z toho nakoniec nic nebude. prsia ma bolia velmi malo a uz asi hodku mam pocit, ze sa nic nedeje. ale asi to tak bude lepsie, lebo este nemam podchytenu tu trombo.
inak ani ja si nemyslim, ze musis cakat. u mna sice prebehlo dslie tehu hned po kyrete a neudrzalo sa, ale skor to bolo tou hustou krvou.
baby buducu stredu mam statnice...a samozrejme nic neviem. vkuse beham po nejakych vysetreniach...a stale ma zamestnava rozmyslanie nad tou mojou novou diagnozou 😀

blondynka400
11. kvě 2009

bettynka, tak ti držím palečky 😵
Neboj, to není tak strašné a dá se to řešit 😉

bettynka222
11. kvě 2009

blondy co sa da riesit ta trombo alebo tie statnice 😀
mna tie potraty a navstevy nemocnic tak zdrzali, ze osm diplomku odovzdavala ked uz vsetci boli nauceni...teraz tam budem za najvacsieho flakaca a pritom ja som vzdy v skole mala vsetko nacas. no ale casy sa menia a ja mam asi novy pohlad na svet 😎 len dufam, ze to spravim. ale inak moc stres neprezivam, ved som si ich v poslendom case uzila dost 😀

blondynka400
11. kvě 2009

betty, v podstatě obojí 😀
Ze státnic si nedělej hlavu, co si pamatuju, byla to pohoda. Klidně bych si je dala znovu 😉

bettynka222
11. kvě 2009

no ja som uz jedny zazila - bakalarske. ale ked ja osm sa vtedy ucila aj tri tyzdne a teraz mi zostava vlastnelen jeden tyzden. a ovbec sa neviem sustredit. vonku je tak kraaaaaaaaaasne a ked sa uz dokopem k tomu, ze sedim doma a zapnem pocitac, tak ma samozrejme ako prve zaujme trombofilia a nie statnicove otazky... 😝
ako sa inak mas? ja som bola na hematku, zajtra zistia kolko mam homocysteinov. beriem tony vitaminov, tak aspon uvidime, ci to zabera a ci ich vobec moje telo prijima...
si pisala ze si v italy. paci sa ti tam? kde konkretne? sestra bola na vikend v benatkach...oni su s frajerom strasni romantici 😀

blondynka400
11. kvě 2009

No dkyž to můžu posoudit tak bakalářky byli o hodně jednodušší inženýrské, a to jsme to ještě měli všechno v angličtině. Ale mě škola hodně bavila, takže jsem se na státnice v podstatě neučila a stejně jsem skoro všechno věděla. A co ne, tak jsme zahrála do autu svým šarmem 😀

Já se mám dobře, dnes jsem byla na pláži, cvičit, je tady nádherně, manžel je hodným takže pohoda 😎 . Jojo, jsem. Jsem v Neapoli, takže dost jižně, s Benátkami se to fakt nědá srovnat 😀 . Tak jde to tu, je to tu úplně jiné než v čechách, je to dobrá zkušenost, když je to jenom dočasně, tak je to fajn. Příroda a vše ostatní je tady super, musím mluvit anglicky a tak , takže plusů to má dost, na druhou stranu tady fakt není bezpečno a italové jsou prostě dementní, tedy alespoň tyhle jižní a napolitánci zvlášť 😝

bettynka222
11. kvě 2009

a v čom sú nebezpeční? oni sú dosť úchyláci, že? a potom, keď tam skončíš pôjdeš domkov? ja som dosť dlho cestovala, ale teraz už pekne sedím doma s manželíkom 😀 ale po tých potratoch som asi prežívala nejakú kríyu stredného veku. chcel asom sa odsťahovať straaaaašne ďaleko, lebo osm bola presvedčená, že všetci vedia, čo sa stalo a že som neschopná, keď neviem udržať ani embryo...ale to je asi po potrate normálne, že? dokonca osm chcela ísť na doktorát do USA. ale už ma to asi prešlo 😀 by mi bolo smutno

blondynka400
11. kvě 2009

No bují tady mafie, krade se všechno kdykoliv a kdekoliv a tak, to je na dlouhé vyprávění.... Dokuď tu nebudeš žít, tak si to stejně nikdo nedovede představit, protože když jsem jedeš na dovolenou, vypadá to ok...
Jojo, potom se vrátíme domů... Mám to jako takovou delěí zaslouženou dovolenou 😉
Do USA by mě nikdo nedostal, ani kdyby mi za to platili.... 😝

bettynka222
12. kvě 2009

ale ja som tam chcea ísť len na dva semestre - študovať pod jedným šikovným porfesorom. lebo tu v EÚ sa to až tak dobre nerieši, ako tam. možno ešte vo fínsku...ale tam sa mi moc nechce 😝

nooo, miškam, neboj nebudeš posledná s tým tehuľkovaním. dnes prišlo niečo ako ms. ale je to divné, lebo je to prvá po potrate a je hrooozne slabá a nemám žiadne bolesti. no možno sa ešte rozbehne 😀
inak včera som sa dozvedela samé "pozitívne" veci. tak napr. mne to riedenie krvi s pomocou vitamínov skupiny B asi veľmi nepomôže, pretože naša mutácia spôsobuje, že ich nemetabolizujeme. našal som si super gyn. ktorý povedal, že 3 zo 4 báb s mojou mutáciou mávajú vkuse potraty...fakt super. al enajkrajšie na otm je, že všetci hematológovia mi na to povedali, že moja mutácia nič nie je a že potraty nespôsobuje. hlavne že gyn. s ým majú iné skúsenosti. ale ešte som uňho nebola, tak možno pozná nejakú hemato čo sa tomu venuje....

bettynka222
14. kvě 2009

nooo, prisla ms a je to fakt sila. miskam a nie si nahodou tehu ked t abolia prsia? ci to mavas bezne?

miskam
autor
14. kvě 2009

bettynka: Jo přišla mi včera a dneska je to taky síla, dlouho jsem neměla silnou, ne takhle mě nikdy prsa nebolely, hlavně mě bolely jen prsa a nic, vždycky bolela kříž, no ale přišlo to poprvé od toho potratu, takže to neřeším, asi je to jiný, tak si poctivě zapisuju teplotu. Nemáte s tím zkušenost? Když dorazí mrcha tak má klesnout, ale já ji měla pořád stejnou, měřím si ji ráno a když jsem schválně zkoušela večer, byla nižší no a ráno zase stejně vysoká jak před mrchou, tak jsem z toho jelen, abych vůbec poznala ovulaci a zda vůbec ovuluji ☹

blondynka400
14. kvě 2009

Holky tak to je fajn že Ms přišla, ne? 😎

miskam, k té BT, meření přes den je bezpředmětné. Musíš vždy ráno ve stejnou dobu, ještě předtím než vstaneš z postele 😉 . Jinak správně by měla klesnout před MS, ale někomu klesá během nebo až po, takže to neřeš. Každopádně kkdyž máš Ms tak neměř, počkej až bude po ní 🙂

miskam
autor
14. kvě 2009

Jo určitě, alespoň se může znovu začít 😉 Fakt? Já si to začala zapisovat 🙂 do grafu nebo co to je, no tak já začnu až pak, ale ty prsa mě bolí pořád, normálně drasťák 😠

blondynka400
14. kvě 2009

miskam, jojo, tedy jestli měříš v pochvě, jinak můžeš....
Kam si to zapisuješ, někam na net?
To přejde, neboj....
Mně zas dneska tak divně pobolívá podbříšek a břicho mám pěkně nafouklé, fůůj 😝

miskam
autor
15. kvě 2009

blondy, měřím v puse, měřím přes program na netu ferility, takže tam mám psát teploty i během menses?
Ty snad čekáš mrchu nebo zase těhu??? 😝

bettynka222
15. kvě 2009

miskam aj ja mam stale zvysenu teplotu aj prsia ma bolia... asi to bude tym potratom. ale mohli by sme byt aj tehu 😀 - to bol vtip. tehu az v juny co myslis?
stredu mam statnice...pomooooooooooc

blondy zase tehu? pokus o zapis do knihy rekordov? 😀

blondynka400
15. kvě 2009

miskam, meření v puse je hrozně nepřesné, nechceš to zkusit spíš vaginálně? Jedině twnhle způsob ti dá relevantní vyýsledky...

No jsem 5DPO, tak se uvidí co bude 😀

betty, to určitě zvládneš 😉 . No nevím, nemyslím..... 😀

bettynka222
15. kvě 2009

blondynka a ty si uz kolkokrat potratila? robili ti genetiku na hematologii? ci to budes riesit az ked prides domkov? lebo ak si tiez trombofil, tak by si si trosku mohla davat pozor. neni to moc sranda otehotniet s takou diagnozou. ja som si tiez najprv povedala,z e kaslem na to, chcem otehotniet co najskor. ale ked som si precitala, co vsetko to moze sposobit.... naprikklad t ahusta krv sposobuje aj vyvojove vady, lebo sa embryo spravne nevyvija, a to je dost blbe 😒
kedy vlastn eides domov? a na kedy ides do toho CARu?

miskam
autor
16. kvě 2009

no a blondy mám tedy zapisovat do grafu i teploty v době ms?
Jo a co znamená 5DPO?
Jéžiš holky, zase těhu? 😉

blondynka400
16. kvě 2009

betty, dvakrát... Genetiku ještě ne, nakonci měsíce jdu do tho caru, tak pak se uvidí... S největší pravděpodobností to ale vypadá na imunologický problém, podle výsledků po posledním potratu. Krev mám v pořádku, vždycky jsem měla 😉

miskam, no jestli měřís v puse tak ano. Ale fakt ti tenhle způsob nedoporučuju... Jinak musíš měřit v jeden cyklus na jednom místě, aby si měla relelvantní výsledky. Ale teď to můžeš ještě změnit, jsi na začátku cyklu 😉

5DPO znamená pátý den od ovu 😉

miskam
autor
16. kvě 2009

aha, to já nevěděla, co to znamená ta zkratka, takže myslíš až skončí ms, tak začít měřit vaginálně jo, no a to se počítá až když nebudu ani špinit po ms? Jsem úplně natvrdlá viď. 😅

blondynka400
16. kvě 2009

miskam, tak teď už víš 😉 . Ono to chvíli trvá, než člověk všechny ty zkratky pochopí.... Při špinení už klidně měřit můžeš, ono v podstatě můžeš měřit i při MS, ale je tam pak velké riziko zanesení infekce a tak. A vzhldeme k tomu, že ovu během MS je ojedinělý jev, ty teploty k ničemu nepotřebuješ...
Natvrdlá nejsi, v pohodě 😎

bettynka222
16. kvě 2009

blondy aj ja mam problem s imunitou - imunodeficienciu. zistili mi ju minuly rok. moj imunolog mi stvrtok brak krv na ten antifosfolipidovy syndrom a est ena milion inych veci, ale hovoril ze s mojou znizenou imunitou skor protilatky nevytvaram ako vytvaram 😀
inak ta moja porucha imunity suvisi s trombofiliou. obidve poruchy su poruchy krvotvorby - pri trombo sa mi moc zraza krv, kvoli imunite mi zas chyba gamaglobulin. a aby toho nebolo malo, tak som si v koagulacnych vysledkoch z hematka nasla, z emi chyba este nejaky eosinophil, co je druh bielej krvinky. a mam samozrejme straaaaaasne moc nejakych faktorov zrazania krvi, ale to sa dalo cakat, ked som trombofil, ze 😝

baby uz len styri dni do statnic - pomooooooc. ta ms bola taka sila, mne ani ibalgin nezaberal, ze osm styri dni ani nespala a teda sa ani poriadne neucila. ale nejaky stres este nepocitujem...asi to je tymi zazitkami z nemovnive. po zazitkoch v zakrokovni ma asi skola len tak lahko nerozhadze 😎
lae uz sa tesim, ako budem mat postatniciach a uz tu budeme pekne riesit snazilkovanie a to bude supeeeer 🙂

blondynka400
16. kvě 2009

betty, já mám opačný problém, mám zvýšenou imunitu. Ale nikdy mi to problém nedělalo, spíš naopak, co to je být nemocná to v podstatě neznám...
Státnice zvládneš....

bettynka222
16. kvě 2009

blondy a kam ides na vysetrenie? ja som sa v po-potratovom navale hladania pricin objednala uplne vsade - v trnave, v bratislave, v prahe...len na tu kosicku kliniku som zabudla, ale hned po statniciach ju poriesim 😀
ja dufam ze to zvladnem, ved ked si predstavim kolki tam pojdu nenauceni a bude to v pohode. lenze ti flakali celu skolu a vzdy im to preslo. ale ti, ktori sa snazia, musia byt vzdy perfektni. ja neviem ako na mna budu ti profaci pozerat ked sa zaseknem.... 😝

blondynka400
16. kvě 2009

betty, do Pronatalu v Praze, mám na ně dobré reference.
Moc o tom přemýšlíš.... Navíc život není fér...

bettynka222
16. kvě 2009

aj ja idem do pronatalu. len neviem, ci to nie je trochu zbytocne, ked uz bedem mat asi vsetky mozne testy za sebou. jedine, co sa u nas nerobi, je vysetrenie protilatok proti troboflastu - ale to sa vraj da iba mesiac od potratu, takze to som uz moc nestihla. ja idem 22.7. ty kedy?
al einak mi potom niekto tvrdil, ze ten troboflast sa vysetruje v kosiciach, ale to mi pripada este dalej ako praha 😀 (ale asi to bude rovnako daleko 😀).

pozerala som si dalsi statnicovy predmet...ten je celkom ok. vacsinu davno viem, takze to snad stiham. ale este zostava treti 😝

blondynka400
17. kvě 2009

betty, a neřešíš to trošku moc. Vždyť u tebe to bylo akorát jednou a pak kvůli zákroku doktorů... Je to samozřejmě tvoje věc, ale já bych to nechala zatím být. Hlavně je docela zajímavé, že ti doktoři tyhle vyšetření dělají, v čechách by to nikdo neřešil, stojí to spoustu peněz a vše se zkoumá až po nějaké době

bettynka222
17. kvě 2009

genetika sa riesila, pretoze to mame v rodine - ale to mi doslo az po tych dvoch potratoch. no a hlavne mi manzel vkuse nadaval, ze mam stale kopu modrin...a ja som nechapala, z coho to mam. az dnes osm sa niekde docitala, ze to ma suvis (aj tie zrazeniny v maternici).
to s tou rodinou je ale sila, lebo babicka mala tri potraty, 5 mozgovych prihod a plucnu emboliu, dedko trojnasobny infarkta zomrel ako 50rocny a teta zomrela 48 rocna na silny infarkt. a tiez mala ako mlada potraty... co je najhorsie, vsetci tio su z otcovej strany a ja som po nom 😝 ale aspon sa na to trombo prislo a tak si ma pocas tehu postrazia 😀
inak aj nejdem do pronatalu, som sa pomylila...vola sa to podoli. ja to teraz uz vlastne neriesim, to bolo vtedy, ked osm z toho vsetkeho bola mimo. a to mam teraz vsetky tie vysetrenia zrusit? navyse to imuno vysetrenie nariadil moj imunolog. a na tu hematologiu ajtak musim ist, lebo potrebujem lieky kvoli krvi. stale sa mi hrozne praskaju cievy a bolia ma zily.
ale s tou prahou som to prehnala, ja viem... ale ked som hovorila s tym dr. o tych mojich imuno a trombo preoblemoch, tak hovoril, aby som urcite prisla.
a pochybujem ze v CR by to nikto neriesil. len sa netreba nechat odbit. mne dr. najprv povedala, ze som si vyhnala mimi svojou psychikou. keby som ju pocuvala, tak na genetiku nejdem a mohla som potracat donekonecna... 😒

bettynka222
20. kvě 2009

no blomdynka mala si pravdu, statnice som nakoniec predsa len zvladla 😉

ako sa inak aj s miskam mate?