Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

mandarinka
12. dub 2009

Miskam tak to máš nějakýho divnýho doktora, protože šestinedělí bys teda dodržet fakt měla. No a mě teda můj lékař vždycky říkal, že snažit se máme až za půl roku. Aby si tělo po potratu odpočinulo a nabralo síly. Ale jak všechny to nedodržujou. Ovšem já bych měla strach, že se to, když by se zadařilo nějak brzy po, zase nepovede...

bettynka222
12. dub 2009

no ked si nebola na zakroku tak je to fajn a mozes asi fakt zacat hned...ked to povedal dr. ja som pred zakrokom dva tyzdne spinila, po zakroku tyzden nic a potom som zacala krvacat dost brutalne a uz krvacam presne 14 dni. ale sa mi zda, ze dnes sa to uz zlepsuje...a dr. mi povedala,z e ked odkrvacam, mozeme mat uz konecne sex...ale co sa tyka snazenia,tak to fakt neviem. do toho sa mi tak skoro asi nebude chciet... 😒

blondynka400
12. dub 2009

miskam, já měla samovolný potrat také v 5tt letos v únoru. Také to odešlo samo, takže jsme na žádném zákroku nebyla a také jsem se mohla začít snažit hned.
Kdyby jsi byla na revizi, je třeba 3 měsíce počkat, ale takto ne 😉

miskam
autor
12. dub 2009

bettynka222: no a ty jsi měla zamlklý potrat? Protože já špinila asi ve 4tt, no a pak jsem postupně odkrvácela, až to ze mně vypadlo 😨 Tak doktor říkal, že když nebyl zákrok, tak bych se mohla snažit. Fakt nevím

miskam
autor
12. dub 2009

blondynka400: no právě on mě na revizi neposlal, prý z 99,9 % není nutná, no a ty už se taky snažíš nebo jak

bettynka222
12. dub 2009

ja som mala spontanny potrat. ono to bolo divne, lebo ja som bola tehu a to prve tehu bolo vytlacene druhym. lenze to dr. nevedel a poslal ma do nemocky s podozrenim na mimomaternicove. lenze to uz bolo druhe tehu, ale to nikoho nenapadlo...a po kyretazi hcg este stupalo, aj sliznica pekne rastla, ale po tyzdni to vzdalo a zacala som krvacat. mam totiz telo zblbnute z HAK, tak preto doslo k ovulacii pocas toho prveho tehu...asi tak.
moja ja si myslim, ze v pohode mozes...ak sa na to psychicky citis. ked sa maternica sama pekne vycistila, tak snad aj zosilnela.

blondynka400
12. dub 2009

miskam, jojo snažím, orpavdu není důvod proč ne. Naopak říkají, že další cyklus se to dost často povede, protože děloha je jakoby pohnojená... U mě se tedy hned další cyklus nezadařilo, i když slabou čárku jsem na testu měla, ale hned ten den přišla MS...
Takže se neboj a klidně se snaž 😵

miskam
autor
12. dub 2009

bettynka222: No tak to je hrozný, viď, to jsi si prožila, viď, to je mi líto, je hrozný, když to takhle člověk pročítá, už jsem si teda zvykla, že mimčo nebude, jsem tvrdší povahy 😉 , ale když jsem si diskuze o potratech pročítala po svém potratu, musela jsem to vypnout, pač se mi draly slzy do očí. My ženský si musíme vytrpět a chlapi jsou v pohodě.
Jo dnes už krvácím slabě, tak doufám, že už bude vyčištěno, počkám do 1. ms a uvidíme, doufám, že se povede a bude to v pohodě, ještě že mám mojí Sabinku, dcerku, jinak bych to takhle nezvládala.

blondynka400
12. dub 2009

bettynka, hm to máš taky dobré.... No já zas když byla v nemocnici hned den potratu, doktor mi říkal, že mám krásně dozrálý folikul a taky asi za 2 dny prasknul, takže je otázka, jestli také nezapřičinilo, že se těhu neudrželo... 😖

miskam
autor
12. dub 2009

blondynka400: tak to jsi mě uklidnila, protože všichni okolo to hrozně řeší, jakože když to budeme zkoušet hned, tak se to může opakovat, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama, budeme si držet palečky spolu 🙂 Jo jinak o první mimi jsme se snažili 3,5 roku, takže mazec, těhu v poho, no a tohle druhý bylo po roce, tak doufám, že to nebude zase ta ukrutná doba.

kvetinka7
12. dub 2009

Miskam, nemam zkusenost se zamlklym tehotenstvim v 5tt.. to je vlastne tyden po vynechane MS.. takze jakoby jeste nic..spousta holek ani nevi,ze je v te dobe tehotna.. mozna tedy,ze revize byt nemusi. Treba ti sem napise nekdo,kdo to prodelal jako ty.
Nicmene by se podle me minimalne do dalsiho cyklu pockat melo. Jakoze pockas do MS a pak se zacnes snazit.. i kdyz to cele odeslo,je treba,aby se ti upravil hormonalni cyklus..vse nabehlo do koleji pred tehu a telo se zotavilo.. casto ani nebyva ovulace v 1.cyklu po potratu..

miskam
autor
12. dub 2009

kvetinka7, jo do první ms určitě počkáme, i doktor říkal, že na ni můžu čekat dýl, takže se to nějak spraví, doufám a vše bude O.K.
Ano, někde jsem četla, že 1/3 žen v prvním trimestru potratí a ani třeba neví, že jsou těhotné, zvlášť ty, co mají nepravidelný cyklus, tak jsem to měla u prvního těhu, už jsem v to ani nedoufala a byla jsem v 6tt, tak doufám, že se to bude opakovat a štěstí se na nás usměje, jinak ti děkuji.

blondynka400
12. dub 2009

miskam, ale zvládla dá se to, i když to bolí. Já to beru tak, že příroda ví co dělá a prostě něco nebylo v pořádku. Lepší hned na začátku než pak někdy v šestém měsíci....
Já opravdu nevidím jediný důvod proč by si nemohla hned a to jsem to konzultovala s několika doktory včetně mého hodně dobrého kamaráda gynekologa. Takže jestli se vše samo vyčistilo, jen se snažte dál.
3,5 roku to je docela dost... Jste oba dva v pořádku nebo je nějaký problém?
Určitě to vyjde dříve a palečky ti určitě držet budu 😵

miskam
autor
12. dub 2009

blondynka400, jo jasně, to určitě na začátku než někdy dýl, ale i tak je to smutný. Přiroda opravdu ví, co dělá.
No já byla na laparoskopii, myslím, že jsem byla v pořádku, přítel má pomalejší spermie, tak asi tam je problém, nevím, měli jsme jít do centra na zákrok, že ti partnerovo sperma zavedou přímo do dělohy, tak jsme se měli objednat, no a volat jsem nemusela, otěhotněla jsem sama, nevím, jak to najednou vyšlo. Tak uvidíme, jak to bude dál, taky moc držím palečky a díky 😉

bettynka222
12. dub 2009

miskam...no bolo to drsne. uz sa citim celkom fajn, ale nestiham skolu a to ma hneva. a inak nie je pravda, ze chlapi to maju lahsie...napriklad ten moj je hrozne nestastny a aj sa z toho vsetkeho obvinuje. ako by za to mohol, ze ja som bola blba a brala som HAK napriek tomu, ze on to nechcel a kondom mu vobec nevadil.

blondynka, ja som v case kyretaze mala uz v sebe oplodnene vajicko..len mne to nerobili kyrtetou, ale nejakym vakuom a myslim ze aj nieco nasali, a preto sa ot potom neudrzalo. v tvojom pripade islo asi o podobny problem. navys epo potrate su hormony rozhadzane, co urcite nepomoze spravnemu vyvoju babatka. ach neboj nic, musime byt len trpezlive a vsetko sa da do poriadku 😉

blondynka400
12. dub 2009

miskam, no ono dost často když vidíš že se to někam hýbe, že má nějakou naději tak se to povede 🙂 . No asi nebudouu až zas tak pomalé, když dorazili a máte Sabinku 🙂 . Neboj oni zas trefí správně, jen je to tedy potřeba načasovat dobře do ovu 😉

blondynka400
12. dub 2009

bettynka, já jsem vp ohodě. Beru to tak jak to je.... Taky jsem brala hodně dlouhou dobu HA, tak si myslím že je to tím.... 😖 .

miskam
autor
12. dub 2009

bettynka222, jo on ten můj mě chtěl uklidnit, jakože si uděláme jiný a tak, jinak taky z toho byl smutný, ale neprožívá to tak, bylo by to horší, kdyby to bylo oficiální, protože na ult v tomhle týdnu nic vidět nejde, natož srdíčko. Nejhorší bylo, když jsem čekala holčičku první, tak nám vycházely špatný tripple testy, že by mohlo být mimi postižený, musela jsem na plodovku, to už jsem měla břicho hezký, no tak to jsme nesli všichni špatně, takže tohle už pro něj není tak hrozný.
No jinak taky přeji hodně síly a ať to příště vyjde 😉

miskam
autor
12. dub 2009

blondynka400, jo dorazily, ale trvalo jim to, bloudily 😀 Jo jinak zase začnu s měřením bazální teploty, měla jsem i ovu testy a hned poprvé, co jsem je používala jsem otěhotněla, pak sice potratila, ale zase to určitě zkusím, protože ten cyklus bude určitě rozházenej.

blondynka400
12. dub 2009

miskam, hm, tak to sis pořádně užila.... 😒
Ten můj z toho byl taky smutný, ale prostě je to chlap a ty to berou jinak.... Navíc se to dozvěděl až o nějaký den později, když se to stalo, tak zrovna nebyl doma....

blondynka400
12. dub 2009

miskam, já taky měřím BT, i když tedy už ne moc poctivě a ovu testy také. Teď už ne, protože ovu na sobě poznám, ale myslím, že je to dobrá věc 😉

bettynka222
12. dub 2009

miskam dakujem. uvidis,z e to vsetky zvladneme. len mam pocit, ze v poslednom case ma s tehotenstovm problem stale viac zien... volakedy to tak urcite nebolo... je to tou hrznou dobou v ktorej zijeme. vkuse sa ponahlame, stale nieco odkladame na neskor a HAK, ktora mala vyriesit vsetky problemy s nechcenym tehotenstvom nam zabezpecila aj problemy s chcenym tehotenstvom... 😒

miskam
autor
12. dub 2009

holky je to super, že si vůbec můžu s někým o tom pokecat, protože nevím s kým bych o tom mohla mluvit, řekla jsem to je našim rodičům, no a to je vše, moje kamarádky takový problém nemají, spíš naopak, ty chtěly mimi a prostě ho měly, už jen to jsem jim záviděla, tak ani s tímhle se mi nechce svěřovat, je super, že máme alepsoň ten internet, už pomáhá jen to, že to nepřožíváme samy, že jiný to mají vlastně ještě horší

blondynka400
12. dub 2009

miskam, jo je to fajn, když to můžeš probrat s někým, kdo má stejné problémy a můžeš věci zkonzultovat. U mě to ví akorát manžel a pak nejlepší kamaradky a nejlepší kamarád, toť vše. Rodiče ani nevědí, že se o nějaké mimi snažíme, bereme to jako tajnou informaci 😀

bettynka222
12. dub 2009

nooo, ja som cele hodiny v nemocnici travil ana konikoch (sk a cz 😉 ) lebo tomu fakt nikto nerozumel. nikto nevedel ako sa citim. ja nemam inak problem s tym, ze by okolo mna boli same tehulky a mamicky. mam aj kamosky s detmi, ale vacsina na deti ani zdaleka este nemysli, takze to je v pohode 😀 ja sa len bojim, ze sa mi to telo po tych hormonoch nikdy nenakopne...uz som sa stretla s babami, ktorym sa to stalo... 😒

miskam
autor
12. dub 2009

blondynka400, jo taky mi partner říkal, že to nemám rodičům říkat, až to bude jistý, no a já neodolala a bylo to, nejhorší je akorát pak prostě říkat, no už nejsem těhotná a máma na to a byla jsi vůbec? 😉 No děs, radši jsme to opravdu neměli říkat, ale tchýně byla naštvaná, že kdo by to měl vědět, když ne rodiče 🙂 to si nevybereš

miskam
autor
12. dub 2009

bettynka222, no nevěš hlavu, ještě je to moc čerstvý, chce to chvilku počkat, uvidíš, bude to lepší, jinak existují centra asistované reprodukce a tak různě, zatím to byl první neúspěch a druhý nebude, nesmí 😉

bettynka222
12. dub 2009

no, len ked ja nechcem do seba pchat zase dalsie hormony...a naoc do centra, ked s tehotnenim problem nie je, ale s udrzanim. ale to je vsetko tou hormonalnou nerovnovahou. no ale mozno ju tie potraty fakt opravia a vsetko bude ok....
a tebe gratulujem ku krasnemu babatku. mas aspon istotu, ze ked to raz vyslo, vyjde to znova. a navyse ta tvoje male zlaticko moze doma utesovat, aby si nebola smutna 😉

blondynka400
12. dub 2009

bettynka, já jsem p otom fungovala úplně bezp problémů hned první cyklus. Dělali i i hormonální profil a dopadl na jedničku. Prý tak hezké hormony už dlouho neviděla. Takže se neboj, bude to ok 😉

miskam, no já jsem taková tajemná, takže to hodlám tajit do té doby, co to půjde.... 😀

bettynka222
12. dub 2009

blondynka myslis tym, ze po potrate sa dali hormony do poriadku? no ale ja ked ich mam rozhadzane kvoli HAK, tak neviem ci ich potraty mohli upratat....
inak ani my sme ot nikomu nehovorili...ale svokrovci sa to dozvedeli ked som odhcadzala so zbalenou taskou do nemocnice....tak potom sme uz fakt museli s pravdou von... existovalo totiz podozrenie na mimomaternicove tehu... 😝