Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

bettynka222
14. dub 2009

to je pravda, ze ked som videla sucitne pohlady, citila som sa este horsie. ale lezie mi na nervy ked ma miekto presviedca, ze stihnem nieco za dva tyzdne, na com som planovala pracovat este 6 tyzdnov...
ja sa snazim na tej diplomke makat, ale jednoducho to nestiham. no ale skusit to skusim a ked to nevyjde, tak sa to pokusim nejako prelozit...a ked ot nepojde, tak ma sami posunu na iny termin, ked ot nebudem mat hotove. ja len proste nechcem, aby potom niekto o mne hovoril, ze som to psychicky nezvladla. to nie je pravda. ale jednoducho ked som behalo po nemocniciach tak som moc nestihala nad skolou rozmyslat. hlavne ked ma vydesili s mimomaternicovym - to som kazdu noc zaspavala so strachom, ze v noci vykrvacam.... 😖

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, tak si maximálně odložíš termín, ne? Se přeci nic neděje? I když u nás to tedy znamenalo dělat státnice až za rok, ale my byla malinká fakulta....
Jinak ti přece může být jedno kdo co říká, hlavní je, že ty víš jak to jo a zbytek tě nemusí zajímat 😉

miskam, to litování je asi nejhorší, proto jsem to radší nikomu moc neříkala.... 😉

bettynka222
15. dub 2009

blondynka jasne ze sa ot da odlozit...a hlavne mozem ist na statnice uz v auguste (to je osmy mesiac - v lete) spolu s bakalarmi...takze to je vlastne za chvilku. a niektori spoluziaci si to uz prelozili, lebo sa neskoro pustili do diplomky...
inak este k tomu lutovani - ja by som to tiez nikomu nehovorila, ale rano ked sme isli do nemocky, tak nas stretla svokra s nabalenou taskou...tak sme to uz museli prezradit. my este byvame so svokrovcami a vedia ze pisem diplomku, takze by som nikam necestovala... ach ja som to druhe tehu chcela tajit az do 7 mesiaca...ale nakoniec to nevyslo, ked som zase skoncila v nemocnici... 😖

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, hm, tak to jo.... Myslíš že by jsi to do sedmého utajila? Já myslím že asi ne..... 😉
Neboj, to další určitě moc tajit budeš moct a diplomku i státnice zvládneš, a v kterém měsící je v podstatě jedno 😉

bettynka222
15. dub 2009

no co ja viem, kamoska to tajila do siesteho - tiez bola po potrate a tak sa proste bala. baby necvicite nahodou mojzisku? ja som zacala v piatok...ale teraz neviem ci robim dobre ked tolko krvacam... 😒

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, no u někoho to jde, ale jsou to spíš vyjímky... Ono hodně záleží na tvé výchozí postavě, když je člověk tlustší, tak se to většinou tají lépe... No já vím, že u sebe to rozhodně neutajím, jelikož teď bříško nemám vp odstatě žádné a u nás v rodině jsou v těhu velká bříška a je to vidět hodně brzy, takže přesně vím co mě čeká 😀

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, jé já to zapoměla dopsat. K té mojžíšové, tačala jsem svičit asi před týdne na radu kamarádky fyzioterapeutky. Dokud ale nejsi ok, tak bych necvičila, ti to neuteče.... 😉

bettynka222
15. dub 2009

blondynka ja mam asi ms. inak ja som v zivote nemala pri ms bolesti...tak asi sa telo spmatava z tych potratov a z tej HAK...normalne sa tomu aj trosku tesim.
no k tej vychodzej postave...tak ja meriam 178 cm a vazim 56 kg...takze myslis, ze na stihlych babach je to skor vidiet? ja som myslela, ze to bude naopak....tak to sa budem musiet niekde skryvat 😀
no a co myslis, ked je to uz ms, tak mozem cvicit? a ty cvicis domka, alebo niekam chodis? ja mam dvd a niekde som citala, ze potom musis ist na nejaku mobilizaciu (rebier - ta je ok, a panvoveho dna...a ta je trchu drsna). len neviem kam mam potom na tu mobilizaciu ist. uz som aj rozmyslala, ze by som potom skocila do nejakeho originalneho centra tej mojzisovej...ved sme susedia, tak to snad nebude daleko, co myslis? a ako sa ti pozdava cvicenie? mne sa prve dva cviky moc nepacili...tazko sa mi pri nich dychalo, ale uz osm si zvykla 😀
napis mi prosim ta, ci sa to moze cvicit cez tu ms, oki?

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, no většinou je to na hubených vidět více, co mám zkušenosti. Ale jestli hodně cvičíš a máš pevné břišní svaly, tak by nemuselo....

Při MS se to cvičit může, není dobré to vynechávat. Já to cvičím v posilovně po normálním cvičení nebo po pilates. Já jsem hodně na cvičení, takže tohle beru spíš jen jako takový doplněk a uvolnění. Pro mě to právě moc náročné není, ale kamarádka říkala že se mi ot je zdá, jak jsem trénovaná, že svoji účinnost to má...
Cviky mě naučila ta kamarádka fyzioterapeutka a tak bežně mě zkoukla a napravial mi jedno žebro. Zbytek za 2 měsíce cvičení, ale prý semnou moc práce nebude. Chce to pravidelně 2 měsíce cvičit a pak jít na mobilizace, jak píšeš. Mobilizuje se pánevní dno, kostrč a žebra + ještě ti napraví to co je potřeba

bettynka222
15. dub 2009

no ja moc na cvicenie teda nie som. isty cas som cvicila powerjogu asi dva mesiace vkuse, ale potom som mala problemy s kolenami (nie z jogy, neboj 😀), potom som zas bola chora, potom tehu...a potom same hrozy...kedze som sa kvoli tym potratom musela chvilku setrit, tak ma teraz trosku bolia niektore svaly...ale nieje to nejake hrozne. mne sa len hrozne zle dychalo ked som musela mat styiahnute brucho...ale po troch dnoch som si na to zvykla 😉
sice som pisala, ze ja necvicim, ale zase mam vela pohybu. ja som schopna aj 4 hodiny chodit v meste. a ked sme v tatrach, tak vzdy vyleziem na nejaky stit...a to je dooooost vysoko 😀

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, no chůze je fajn, ale používá jenom některé svaly 😉 . No já jsem na cvičení úplně uchylná...
Tak hezky cvič, ale chce to každý den.... 😉 A u vás nemáte nějakou fyzioterapeutku, která by se tomu věnovala? Ono je hezké že cvičíš podle nečeho, ale ono stačí nějaký cvik dělat mailnko jinak, a už to nemá tu účinnost, je třeba, aby tě to někdo naučil....

bettynka222
15. dub 2009

no ja som o tomto cviceni predtym nepocula. ked som bola doma zufala po prvom potrate, tak som si to objednala. myslim ze tu nejaka fyzio urcite bude...nebyvam az v tak malom meste 😀 len som este nemala cas, to zistovat. stale si verim, ze tu diplonku stihnem, tak sa snazim cez den trosku na tom makat...ale potrebovala by som aspon na tri tyzdne zastavit cas... 🙄
ale inak tie cviky su dost lahke, tak snad ich robim spravne. ale dnes som cely den nad tym rozmyslala,z e ked tu diplomku nestihnem a poziadam o odklad, tak ako prve letim na hormonalny profil a ako druhe za fyzioterapeutkou. viem ze nejake "mojzisky" su v BA, ale chcela by som nieco najst aj tu..ale do blavy to mam blizko, takze je to skoro jedno

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, ono stačí aby měla kurz Mojžíšové.... Tu diplomku určitě zvládneš 😉
K těm cvikům, ono se to právě dá, že je to lehké, ale není to úlně tak.... Je to jako s každým rehabilitačním cvičením 😒
Ten hormonální profil si určitě nech udělat, je to dobrá věc 😉

bettynka222
15. dub 2009

no ale ona na tom dvd presne hovori co mam robit. ja som si uz po troch dnoch zvykla, ale na zaciatku sa mi moc tie cviky nepacili. ale mas pravdu, ze treba aj tu odbornicku...ved k nejakej uz pojdem. len teraz nemam moc cas.
ale asi sa zase pustim do tej powerjogy. mam po nej lepsi tlak. teraz len 80 na 50 a moj tep je uplne hrozny...ale to aj kvoli tym stresom. uz sa tesim, ako budem vela cvicit a taaaaaak, ale teraz sa musim este trosku skole povenovat 😀 a ty co vsetko cvicis?

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, nu dobrá, tak už mlčím... Neřkám, že to děláš špatně, jen že by to chtělo konzultaci 😉
Nízký tlak mám taky, těch 80 na 50 mi něco připomíná 😀 , ale tedy já mám ten nízký, až moc, ale to je tím sportem....
Co všechno? No, učím tanec, pak pilates, chodím do posilovny a mám aerobní trénink. V podstatě cvičím každý den tak minimállně 2 hodiny 😉

bettynka222
15. dub 2009

oki, tak asi zacnem s powerjogou uz zajtra....ale nie, este ma pobolieva podbrusko...neviem ci je to po kyrete alebo po potrate alebo tou mojziskou. teda skor ma tam obcas picha, hlavne ked cikam, ale to asi len 2 krat za den.
blondynka ako si mam najst dobru fyzioterapeutku. ja ziadnu nepoznam. okrem mojej kamosky - al eta je studentka 😀 ty si odkial? mozno by som mohla aj niekam dochadzat...len neviem, ci je to po cviceni vhodne presuvat sa niekam... ked ja by som skor verila niekomu, kto presiel jej skolou.... 😕

blondynka400
15. dub 2009

bettynka, no je to docela problém... Tahle dotyčná je moje nejlepší kamarádka a fakt je super, takže já to mám bez problémů...
Já mommentálně žiju mimo čechy, ale jinka jsme z Prahy. Ty cvičíš pouze doma, u fyzioterapeutka tě to akorát správně naučí, udělá ti mobilizace a srovná tě, nic víc. Ty semináře, které holky musí mít jsou dobré a rozumí tomu. Kdyby jsi chtěla někoho, kdo má školení přímo od ní, to je poměrně docela složité, moc jich není a je to už starší ročník a nemyslím si, že by uměli něco víc 😉. Základ je stejný, ba naopka některé holky si tam přidávají svoje věci, co už mají odkoukané....
S cvičením počkej až budeš úplně ok, ono ti to neuteče, nemá to nožičky 😀

bettynka222
15. dub 2009

oki, ved nieco pohladam na nete. no a ta praha je dost daleko...tam sa mi dochadzat nechce. mozno skusim tu bratislavu, ale aj tu urcite niekto bude...ajked v blave ich bude urcite viac.
myslis, ze je dobre, ked do toho cvicenia nieco pridavaju?
blondynka dakujem za rady, dufam ze som ta moc neotravovala 😀

blondynka400
16. dub 2009

bettynka, ano myslím že to je dobře.... Paní Mojžíšová sice byla vyjímečná žena, ale některé rehábky nejsou o moc horší. A každá, která o to má zájem a nějakou dobu to dělá, už má vypozorované "své" věci. Navíc na každého platí trošičku něco jiného a paušalizovat se to prostě nedá.
Jak je to na slovensku nevím, ale v čechách najdeš někoho kdo to ovládá v každém větším městě.... dokonce ti to může gynekolog napsat i na žádanku, a pak je to zadarmo a platí to pojišťovna.

bettynka222
16. dub 2009

ja netusim ako to u nas funguje s mojzisovou. u nas zase dost fici mudr. jonas. ale to je zase len metida vypocitavania pohlavia, dna a hodiny kedy mate ist nato a este rizikoveho faktoru pre dieta a tehotenstov. no ja som otehotnela v mesiac, ked som mala riziko 4, co je doooooost vela.ja si myslim, ze to cvicenie je dobra vec.
inak je to normalne, ze sa mi chce stale strasne spat a byva mi este zle od zaludka? uz moc nevraciam,. len ma napina...ale obcas este nieco hodim 😀 len dnes osm sa trosku zlakla, lebo som mala uz druhy den krce aj zvysenu teplotu, ale teraz vecer sa to zlepsilo...asi je to tym, ze zazivam prvu prirodzenu ms po dlhych rokoch s HAK....a do toho to cistenie a potraty...no je to fakt sila 🙄

miskam
autor
28. dub 2009

Holky, myslíte, že po samovolným potratě, může žena už ovulovat? Jako ten první měsíc,než přijde ms????

marki.la
28. dub 2009

miskam, je to málo pravděpodobné, ale já v den revize po samovolném potratu měla ovulaci.....viděno na uzv. Doktorka nechápala, ale já nevěděla že jsem těhu a brala jsem clostylbegyt na ovulaci....normálně mi přišla menstruace, i když slabá, tak jsem myslela, že je nový cyklus...

blondynka400
28. dub 2009

marki, tak to já měla přesně při prvním potratu také... Taky se doktor horzně divil, Tak to jsem ráda, že nejsem sama 😉 Já tedy ale nic nebrala....

miskam, ahoj, jak se vede? Tak já mám asi hodně velkou smůlu, potratila jsme teď samovolně podruhé (min. týden), tentokrát jsem to dotáhle skoro do 6tt, tak snad napotřetí 😉

marki.la
28. dub 2009

blondy, já měla tu smůlu již 3x...teď mám rok pauzu a od května se začínáme znovu snažit...já si oblítla všechna vyšetření během toho roku a zjistili mi BI na spermie a trofoblast, tak užívám Prednisona kondom sex
😉

miskam
autor
28. dub 2009

blondynka400: Fakt? To si děláš srandu, ne, no to mě mrzí, ty jo jak ty jsi to všechno stihla, to je jak moje kamarádka, jsme se týden neviděly a ona mi řekla, ty jo já tě nevidím měsíc a ty stihneš otěhotnět, pak potratit ☹ No ale to mě opravdu mrzí, po jaký době si teda znovu otěhotněla po tom potratě, no to je děsný, viď, co ti na to řekl doktor?

miskam
autor
29. dub 2009

blondynka400: Jinak si dobrá, že to bereš takhle 🙂

miskam
autor
29. dub 2009

marki.la - to je hrozný viď, mě to potkalo zatím jednou a doufám teda, že už ne, tak si to ani neumím představit, holky jste fakt statečný 😉 Jo marki co to znamená BI spermie atd.???

bettynka222
29. dub 2009

ahojteeeeeeee, ako sa mate? my sme sa vratili s jednej akcie, tak som isla este skontrolovat konika. inak by som uz davno spinkala...po tom hororovom poslednom mesiaci velmi kratko spim - 4 az 6 hodin. normalne spavam minimalne 9. asi ma este nieco v podvedomi desi alebo co.\inak trochu sa aj bojim, lebo sme si nedavali pozor. ja som yslela, ze k ovu nedojde, lebo som tam mala to zlte teliesko a dr. hovorila, ze odide tak do 6 tyzdnov...no ale co ak nie, uz je davno prec a ovu bola? normalne by som sa tak nebala...ale mam novinku - zistili mi trombofiliu. pocas tehu sa mi dost zhustuje krv, preto embryo nieje vyzivovane a odumiera.... 😒

miskam BI je znizena bunecne imunita. ja som si to uz vo fore studovala, lebo mam imunodeficienciu...a obavam sa, ze by to mohlo aj s tymto nejak suvisiet. o dva mesiace mi imunolog zase nasadi imunopreparaty, ale ja fakt netusim, ci ich mam brat.... 😝

miskam
autor
30. dub 2009

bettynka222: no ahoj, takže sis užívala viď? 😉 Taky bych někam zašla, pořád jsme jen doma, no co, dcerka mě zaměstnává dost.
To je mazec, viď, že ti to embryo odumírá, no jo, ale zase víš, proč se to děje. No a co tedy, budeš se léčit a za jak dlouho budeš moct znovu otěhotnět.

bettynka222
30. dub 2009

ach no j aneviem za ako dlho sa mozme zacat snazit znovu otehotniet...ale mam trosku obavy, ze za ten jeden tyzden, co uz konecne nekrvacam, sa nam to aj trosku podarilo...ach pomooooooooooooooooc. ja osmmyslela, ze ovy neprebehne, ale trosku sa bojim. letim k obvodnemu, nech mi zatial hodi 20 mg listovky a B12 a ked sa to potvrdi, tak idem na clexane alebo fraxiparine....