Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

miskam
autor
1. kvě 2009

bettynka222, nesmíš na to tak myslet, možná ovulka ani neproběhla, když nekrvácíš teprve týden, takže se to třeba ani nepovedlo, já teda taky porušila 6-ti nedělí, no tak uvidíme, ale už zase mám takový divný výtok, nevím, ale někde mi říkali, že po potratě, hned ten měsíc, asi ovulka ani není. Tak se hlavně douzdrav a poslouchej doktory, ať je to příště tutovka 😉

bettynka222
1. kvě 2009

noooo, ale podla ovu testu praveze bola. ale ten vysledok mohol byt zly, pretoze dr. hovorila,ze mam v sebe ste to zlte teliesko...no ja fakt neviem. ono su to uz vlastne dva tyzdne co nekrvacam...ale najhorise je, ze kvoli tym novym diagnozam sme si mali davat pozor. ale to sme este nevedeli, ze som trombofil....a do toho este ta imunita, no ja osm tusim prirodny ukaz 😀

miskam
autor
3. kvě 2009

bettynka222 - fakt proběhla jo, hm, to jsem zvědavá, zkus zavolat k doktorovi, jestli se nedá cosi dělat,byl by to zákon schválnosti viď, když chceš, tak nic a když ne tak zrovna jo 😒

bettynka222
6. kvě 2009

ahoj miskam, diplomku som zvladlaaaaaaaaaa. uz som tomu fakt neverila,a le poslednych par dni som sa do toho fakt pustila a najlepsie na otm je, ze osm na vsetok ten des z posledneho mesiaca zabudla 😎
ja som isla za normalnym obvodnym lekarom a vypytala som si vsetky vitaminy, co maju papat trombosky. poradil mi to jeden lekar - pisali sme si mail. a povedal tiez, ze ak bude pozitivny test, tak mam letet za hematologickou. lenze ta zvolila cakanie do konca maja, kym mi vobec vezme krv na homocysteiny..no a kym zas pridu vysledky....
a navyse ten dr. sa psecializuje na trombosky a povedal,z e hladina homocysteinov moze byt u trombosiek mimo tehu v norme, ale pocas tehu zas moze brutal stupat. no a ja som sa jej na to pytala (lebo mi to bolo jasne, ze u mna sa to nejak meni, ked sa mi pocas tehu tak hrozne praskali cievy a boleli ma zily) a ona ze to staci vykryt vitaminmi skupiny B...no ja si tym nie som moc ista..ale zatial ich beriem a ked pride tehu priznak, tak letim za dr 🙂
a vy sa mate s babatkom ako? ozaj davate si pozor, ci ste sa na to tiez vykaslali?

blondynka400
7. kvě 2009

miskam, bohužel jsem si srandu nedělala... Ono to bylo absolutně neplánované, ani mě nejdřív nenapadlo, že bych mohla být těhu, ale to už je teď jedno, hlavně že je u mě vše v pořádku. I když mi dlouho nechtělo klesat HCG a mysleli si, že je to mimoděložní, ale naštěstí nebylo a vše je ok. Jinak to bylo druhý cyklus po tom prvním....
No každipádně jsme na konec měsíce objednána do CARU, takže na důvod určitě přijdeme 😵

bettynka222
7. kvě 2009

blondynka ty si bola zase tehu? ty si tusim "sikovna" jak ja 😀 len my sme boli tehu hned po revizii.... 😝 tak to bolo o nicom. dr. si mysli, ze som otehotnela este pred tym potratom a tyzden po revizii to bol vlastne 5tt.
ja osm mala ist na kontrolne hcg uz pred dvoma tyzdnami, ale som sa na to vykaslala. ajtak mi vkuse stupalo a klesalo... len sa bojim, ze to vkuse v sebe este mam. no ved uvidim, ci vobec dojde ms. na vyvolavacku sa mi ale moc nechce

blondynka400
7. kvě 2009

bettynka, no jo byla..... Tak snad to třetice všeho dobrého to vyjde, vlastně u nás obou 😵

miskam
autor
7. kvě 2009

bettynka222: Tak to ti moc gratuluju, jsi dobrá 😉 No a teď nějak něchápu, takže jsi těhu nebo nejsi? A jestli jo, dalo by se něco dělat?

blondynka400: Tak hlavní je, že to šlo, teď přijdu na to proč a půjde to jako po másle 😉 Tys byla na revizi?

blondynka400
7. kvě 2009

miskam, nene, nebyla, naštěstí se to zas vyřešilo samo....
Co ty, jak jsi vůbec na tom?

miskam
autor
7. kvě 2009

blondynka: stále čekám na ms, je to už 5 týdnů, tak snad už, prý do 6 ti by to mělo dorazit, tak začnu měřit BT, abych vychytala ovulku, bojím se, že nám to tak rychle nepůjde. Jinak ti přeju moc štěstí a fakt je mi to líto, nevím co bych dělala, stát se to 2x, taky se toho bojím ☹ Kdy jdete do toho CARU

blondynka400
7. kvě 2009

miskam, s tím nic neuděláš.... Teď jsem to dotáhla ještě o nějaký den dál, tak uvidíme 😀 . Prostě se z toho vešet nehodlám, věřím, že to jednou vyjde. Manžel už na spermiu byl a já jsem objednaná na konec měsíce 😉
Já už čekám na ovu, ale asi bude opožděná, HCG mi kelaslo fakt pomalu 😖

miskam
autor
7. kvě 2009

blondynka: Takže vy to začnete zase hned zkoušet? No počkej, ty už máš odkrváceno? Já krvácela docela dlouho, ani nevím jestli ta ovulka proběhla, ale myslím, že ani ne, no a právě čekám na ms

blondynka400
7. kvě 2009

miskam, jojo, jen asi 4 dny, v podsatě jako MS, jen ten první den to bylo fakt hodně silné a velké křeče. Jinak ano, nemám důvod na něco čekat, minule ovu doběhla relativně normálně.... Ale já to s tím snažením nějak nepřeháním....

bettynka222
8. kvě 2009

miskam ja neviem ci sopm tehu. ale naposledy, ked som bola na kontrole (to bolo dva tyzdne po kyrete a zrovna sa rozbiehal ten druhy potrat) tak som tam mala este to zlte teliseko a sono napisalo, ze ma az 7 cm. dokonca ho dr. citila zvrchu cez brusko. ja som to myslela tak, ze bud mam v sebe este to stare teliesko...alebo kvoli mojej blbosti uz vznika nove, lebo ma tam picha. ale asi to bude skor t amoja blbost, lebo prve tehu bolo teliesko vpravo, ked malo 5 cm zacalo vznikat dalsie vlavo, to prave zmizlo a to lave mooooc narastlo. ale teraz ma zas pichalo vpravo. ale uz ma to dnes nepicha, tak sa to snad umudri.
Inak ja som krvacala 3 tyzdne. a to som predtym krvacala dva tyzdne, potom kyret, par dni bez krvacania no a potom to prislo...krce som mala tri dni ckuse, ibac nezaberal a vkuse som vracala...no brutus 😀

ach blondynka vidim ze sme fakt obidve veeeeeelmi sikovne. odteraz uz musime posluchat doktorov a poctivo si davat pozor. hlavne mne zistili tu trombofiliu, takze u mna musia tehotenstvo od zaciatku podchytit megadavkami Bcka (ale ja som ukecala obvodneho a podchytene som uz teraz 😀)

miskam
autor
9. kvě 2009

Jojo holky, to jsem na nás zvědavá, kdy to bude v pohodě, já stále na tu mrchu čekám, ale už mě bolí prsa, takže to přijde, no a pak budu měřit teplotu, tak jen doufám, ale moc se k tomu zatím nepoutám, uvidíme, až to příjde, tak to přijde.

blondynka400
9. kvě 2009

miskam, jojo, přesně tak. Já to teď nějak neřeším vůbec, všechno jednou nějak dopadne.... Tak ať mrška co nejdříve dorazí 😀

betynka, no jo no 😀

bettynka222
10. kvě 2009

baby viete na com by sme sa mohli dohodnut? ze o mesiac sa stretneme v nejakej tehulkovskej teme. to by sme si uz aj zasluzili, nie? 😎

blondynka400
10. kvě 2009

bettynka, no nevím, jestli to bude u mne reálné.... 😝

bettynka222
10. kvě 2009

ok, tak teda o dva mesiace 😀
inak my sme si samozrejme zase nedavali pozor. ale to som este nevedela, ze mam tu trombofiliu. teraz mam preventivne vitaminky na riedenie krvi, takze to snad do tretice neskonci zase zle 😎 to by bolo, tri potraty od marca do maja 😀

jarka.sivokova
10. kvě 2009

ja som ties potratila mala som uz vsetko vibavene u lekara lebo som chcela dat na potrat ,posla som k lekarovi na tu tabletku ale v tej dobe isiel na dovolenku, povedali mi aby som prisla na 2 tyzden ,tak sme isli domov aja som uz po ceste potratila sama potratila som v auguste ,a v aprily som zase bola tehotna ale uz som sito nechala asom rada. 🙂

miskam
autor
11. kvě 2009

jarka.sivokova: Fakt jo, tak si to příroda zařídila, jak chtěla po svém, viď. No ale přeju ti k druhému a aby to dopadlo dobře, doufám, že se taky připojím k betty a blondy ☹ někdy na tom fóru 😒

blondynka400
11. kvě 2009

bettynka, no já to nějak neřešila, ovu proběhla, tak uvidíme, co z toho bude 😉

miskam, myslíš těhotenském tématu? Určitě 😵 Snad se tam někdy dohrabu 😀

miskam
autor
11. kvě 2009

blondy: ty jo ty si dobrá, ty už zase zaděláváš a já pořád čekám na ms ☹ No jasně, že myslím těhu fórá, jsem zvědavá, kdo z vás tam bude první, ale přeju to nám všem samozřejmě

blondynka400
11. kvě 2009

miskam, naštěstí v tomhle moje tělo docela funguje. Ovu se zpozila jen o 3 dny, to je docela v pohodě.... Ale nějak jsme to s tím snažením nepřeháněli 😎
Stále čekáš? 😕
To jsem taky zvědavá, ale myslím, že já první nebudu ☹

miskam
autor
11. kvě 2009

jo holka, to se uvidí, seš plodná dost, ale donosit, viď, no a proč ti něco nenasadí hned od začátku? Kdy jdeš do toho CARu,už jsem zapomněla.
jojo čekám, kdy se to počítá,od prvního dne krvácení nebo od dokrvácení, to 6-ti nedělí?
ještě jedna otázka, měříš ovu testama nebo jen teplotou?

blondynka400
11. kvě 2009

Nakonci měsíce, jak nežiju v čechách, neni to tak jednoduché.... Navíc já nechci brát něco jen tak, až když se zjistí, že je tam chyba, jinak ne. Přijde mi to zbytečné cpát do sebe prášky na kila. 😉
Tak mě napadá, ty jsi potratila spontáně ne? Tak proč šestinedělí? 😕
BT meřím, a ovu testy jak kdy, většinou už je nepotřebuju, ale teď jsme si ho udělala. Vždycky mi stačí tak jeden max dva...

miskam
autor
11. kvě 2009

nežiješ v čechách? a kde smím-li se zeptat 😉 No jo, ale někdy, když otěhotníš, třeba prášky na udržení pomůžou, protože se říká, že po 2 - 3 potratech už by se to mělo řešit, genetika, imunologie a tak.
Jo spontáně, tak za 1. 6-ti nedělí jsme stejně nedodrželi, ale to je fuk, no a říkal mi doktor, že bych ho měla držet a první ms, by měla do po tom 6-ti nedělí dorazit, tak jsem z toho paf, ale pěkně mě bolí prsa (sice už týden), ale stupňuje se to, tak už to dorazí, taky se chci už snažit sakra.

blondynka400
11. kvě 2009

miskma, v Itálii, ale jen dočasně.... Tedy ještě dva roky a kousek 😉
To ano, s tím souhlasím. Ale tehdy když je nějaký problém, ne jen tak jak se to dává.
Ano říká se to, proto jsem objednaná a chi to řešit. Přesně to co píšeš mám v plánu 🙂
Hm to je zajímavý názor, většinou sep rávě doporučuje hned, protože je děloha jak "pohnojená". Ale co doktor to jiný názor.
Počkej tedy na MS a pak by měl naskočit normální cyklus...

miskam
autor
11. kvě 2009

Fakt? Ty se máš, já ještě nikde nebyla ☹
No to jsem na tebe zvědavá. Jo každý říká něco jinýho, někdo říká počkat 3 měsíce, ale je to mazec, uvidím, začnu měřit a dělat graf, no ale potřebuju aby to přišlo, kruci 😠 Jdu na Hause, tak zatím dobrou.

blondynka400
11. kvě 2009

miskam, jak si ještě nidke nebyla?
No je to tady jiný svět, jsme dost jižně, ale příroda je tady krásná, hned u moře, je to změna, ale má to i dost negativ... Ale jako přechodné období je to fajn 🙂

3 měsíce čekat ano, ale tehdy když by si byla na revizi, takhle v podstatě fakt i nic nejde a doporučuje se nečekat 😉