Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

blondynka400
20. kvě 2009

bettynka, gratuluju 😉

bettynka222
20. kvě 2009

dakujem 😎
ale vcera vecer to bol des....
a ty co robkas? vcera som si na teba spomenula. v spravach hlasili, ze zatkli nejaky neapolsky gang 😀

miskam
autor
21. kvě 2009

Ahoj Betty, tak to moc gratuluju, jsi šikulka a co teď budeš dělat vlastně?

bettynka222
21. kvě 2009

ahoj miskam, kde si tolko bola? dakujem za gratulacie samozrejme 😎
nooo, ja brigadujem v jednej firme a este ma manzel chcel zamestnat vo svojej. no ale vyzera to tak,z e do spetembra mam zakaz. prave som prisla od toho dr. co sa specializuje na rizikove tehu...a povedal,z e muism tri mesiace nutne odpocivat. mam totiz vyslekdy z imuna a smaozrejme sa mi potvrdila porucha bunecnej zlozky imunity??? este tomu oc nerozumiem, ale viem ze to tu baby riesia a ze to sposobuje potraty. povedal,z e toho na mna teraz bolo moc - potraty prisli prave v case odovzdavanie diplomky, pootm tie statnice a vraj mi to spustilo aj alergiu 😒 no uz sa i to zda trapne s tymi diagnozami,a le doky povedal, ze ked budem odpocivat, tak sa to do septembra da vsetko pekne do normalu 😎

miskam
autor
22. kvě 2009

no Bety tak to je super zpráva, to ti přeju, aby se do konce roku zadařilo a byla si těhule 😉

bettynka222
24. kvě 2009

no aby sme bopli vsetky tri tehule, nie? al epekne pokrocile,uz vo stvrtom mesiaci minimalne 😀

blondynka400
25. kvě 2009

Ahoj holky,
tak to vypadá že jsem první těhu 😵. Tak doufám, že mě brzy budete následovat 😎

miskam
autor
25. kvě 2009

Blondy: nekecej, tak to je super zprávička, kolikátý týden, hlavně držím palečky, ať to do třetice (doufám, že do třetice) vyjde. Ty jo, já tady budu asi strašit sama za chvilku ☹ Holky jak to děláte, že vám to takhle jde, já otěhotním buĎ skoro za 4 roky, nebo po roce a hned potratím, tak teĎ jsem zvědavá, jestli taky někdy dojde řada na mě. 😀

blondynka400
25. kvě 2009

miskam, 5tt. Kdyžtak se koukni do albíčka 😉
Ale nebudeš, třeba budeš hned druhá 😉

miskam
autor
25. kvě 2009

Hm, hezkej grafík, teď odbočím, začínám taky v tomhle programu, ale v tom grafu mám nastaveno jen 16 dní, nevíš jestli se to musí někde nastavit, nebo se to posune samo? Já totiž anglicky opravdu neumím 😅

Jo jinak, kdy se chystáš k lékaři.

blondynka400
25. kvě 2009

miskam, na konci týdne... Budu zrovna v čechách tak to spojím...

No já to dělám tak, že když se dostanu na poslední den, otevřeš si ho, jako když ho chceš upravit a dáš to tlačítko upravit a další, otevře se ti formulář na další den, vyplníš a pak dáš je uložit. Možná to jde i jinak, ale mě to takhle vyhovuje....

bettynka222
25. kvě 2009

ahojteeee. jej blonynka gratulujem 😉
miskam neboj, nebudes posledna. ja mam teraz zakaz az do septembra, tak sa rychlo snaz 😀
ale enboj, ani u nas to uz tak rychlo nepojde. neviem ci som to tu pisala, ale vyskocili mi nejake bunky, co signalizuju autoimunitne reakcie organizmu. vraj sa to vsetko pokaslalo kvoli poslednym dvom mesiacom...ze tie potraty, zakrok, diplomka, statnice...proste toho bolo moc.
ale mozes na mna pockat a zacneme pekne spolu od septembra 🙂

lilienka13
26. kvě 2009

ahojte ... prepacte, ze vam tu takto skacem do debaty, ale bohuzial aj ja som potratila 21.4. a zo zaciatku som si myslela, ze to "neprezijem" ... no presiel mesiac a je to uz ovela, ovela lepsie 🙂

blondynka: gratulujem 😉 ... to je super spravicka ... tak silno drzim palce, aby to tentokrat naozaj vyslo az do zdarneho konca 😵

som velmi rada, ze je tu taka tema, lebo osobne sa velmi nepoznam s takymi osobami, co to prezili (no na jednej strane je to aj chvalabohu 🙂 ) my sme sa snazili o babo 3,5 roka a ked som otehotnela, bola som najstastnejsi clovek na svete ... len som cumela na ten tehotensky test s // a nemohla som tomu po takej dobe uverit 😅 ... no a ked som potratila, tak ... no ved viete, tie pocity sa dost tazko opisuju niekomu, kto to nezazil ☹

lilienka13
26. kvě 2009

bettynka: no teda, ani som netusila, ze co vsetko moze byt pricinou potratu 😨 ... panecku 😝
tak ti aspon gratulujem k uspenemu zvladnutiu statnic 🙂 ... v lete si pekne oddychnes a v septembri huraaaa na snazilkovanie 😉 😀

lilienka13
26. kvě 2009

miskam: my sme sa tiez snazili 3,5 roka, ale nakoniec sa podarilo (aj ked som potratila)... ale aspon mam istotu, ze viem prirodzene otehotniet a to je pre mna strasne dolezite 🙂
... a ty uz mas jednu krasnu dcerku, takze urcite sa vam to opat podari 😉 ... mam kamosku, ktora ma 6-rocneho chlapceka a po dvoch rokoch zase otehotnela, ale babatko sa prestalo vyvijat, prestalo mu bit srdiecko, takze isla na zakrok ... no a teraz ma dalsie 2-rocne dievcatko ... takze neboj, aj vam sa to podari ... len treba trpezlivost a vieru 😉

miskam
autor
26. kvě 2009

lilenka13: super, další členka, jen vítej mezi nás. Jo je to hrůza, když to nevyjde, ale je fakt, že s odstupem času se to dá přežít, už na to ani nemyslím, spíš se soustředím, aby to zase znovu vyšlo, počítám ovulku a tak. Jo je to strašný se snažit tak dlouho a pak o to přijít, nevím, kdybych neměla dcerku jak bych to zvládala, ale musím holt věřit 😉
betty: Fakt jo, tak čekat na tebe nebudu, ale jak říkám, možná nám to vyjde nastejno 😉
blondy: Díky za tip a hlavně dej vědět jak probíhá těhu 😉

bettynka222
26. kvě 2009

ahojte baby, lili vitaj medzi nami. inak v tejto teme je nas fakt dost malo. trosku viac nas je v teme opakovane potraty (ale dufam, ze treti uz nebude 😎) a potom samozrejem v trombofilii...tam je nas asi najviac 😝
lili pricin moze byt mnoho a aj ziadne zistitelne. a ides aj na nejake testy? stalo sa to len raz, tak by to mohlo byt ok, ale zasa ste sa snazili dooost dlho, takze tam boi testy na mieste uz davno...

oki miskam, takze v septembri sme obe tehu, sme dohodnute 😀

lilienka13
27. kvě 2009

diky za privitanie 🙂 ... no dufam, ze ja sa do temy opakovane potraty nedostanem 😉 😅 ... ja sa teraz snazim pozerat do buducnoti a nemysliet na to co bolo, ale co bude ... a tam sa vidim ako stastna mamicka 😵 😵

betty: no mne robili hormonalny profil a ultrazvuk, ci ovulujem a ci mi dozrievaju vajicka a manzelovi zatial nic (ono to je dost tazky pripad - dostat ho na spermiogram... 😝 )

petra123
27. kvě 2009

Ahojky holky tak ja taky potratila samovolně byla jsem 4tt dr mi říkal že je tam gestační vaček na ultrazvuku a za dva tydny jsem měla přijít a říkal že by mohlo byt i srdíčko ale co mi to řekl do dvou dnů jsem začala špinit a pak krvacet ☹ doktor říkal že se to stáva že to tak příroda chtěla ☹ už je to rok a měsíc a od té doby nic prostě nic a ovulaci mam podle testů tak nevím příští měsíc jdu naposledy ke gyndařovi pro zprávu do |CARu a objednávame se bo se nic neděje a můj gyndař mi taky nic nepředepíše a ani hormonalní profil neuděla tak to seru a jdu a příjdu kněmu až budu těhotna doufám ☹

bettynka222
27. kvě 2009

peti uvidis, ze ked sa ti uz konecne bude venovat nejaky normalny gyn, tak uz vsetko bude ok a coskoro budes tehulka 😉
mna dnes vytocila hematologicka.....asi idem na medinu, lebo mi je z dr. zle 😝

lilienka13
28. kvě 2009

bettynka: 😀 dobry napad ... ja kym nemusim, tak sa k dokymu nepriblizim ani na kilometer 🙂
a co ti vlastne povedala, ze ta tak vytocila?

miskam
autor
28. kvě 2009

petra: jo já byla v 5tt, taky gestační váček, začala jsem do špinit a pak do 3 dnů krvácet, i přesto gestační váček povyrostl, no a hned ten víkend, už ze mě vypadl, tak se snažíme znovu, doufám, že už to vyjde 😉

bettynka222
28. kvě 2009

lili povedala mi, ze ked budem mat hladinu homocysteinov v norme mimo tehu, tak uz pocas tehu na kontroly chodit nebude, ale ako lekar by mala vediet, ze homocysteiny u trombofilov (to som ja 😀) v ase hormonalnych zmien stupaju... ale dnes osmbola mojho gy., povedal, ze si ju nemam vsimat a ze on na hemato vysetreniach v tehu bude trvat.ale samozrejme ze budeme hladat inu dr...

bielanevesta
29. kvě 2009

Ahoj holky som po samovolnom potrate v 5 tt, nerobili mi žiadne zákrokky, v sexe máme držať 6 týždňov post(alebo kým nepríde MS), ale zabudla som sa dr. spýtať na jednu vec. A to či možem alebo nemožem chodiť s malou na plávanie...doteraz sme chodili každý pondelok a niekoľko lekcií ešte máme pred sebou... Čo myslíte???

bielanevesta
29. kvě 2009

Jo a otehotnenie máme "povolené" už potom 6 nedelí 🙂

janicka006
29. kvě 2009

Dobré ranko,omlouvám se,že vám sem lezu....jen jsem chtěla reagovat...bielanevesta -plavání bych rozhodně vyloučila..máš to jako šestinedělí,riziko infekce je myslím dost veliké.Koupila bych si kontryhel a pila čaj.

lilienka13
29. kvě 2009

bielanevesta: prave som si pozerala tvoje albumy a mas fakt rozkosnu dcerku ... 😉 ... tak to aspon skor preslo, ta bolest a smutok po potrate, alebo nie?

my sme sa snazili 3,5 roka a ked sa nam to konecne podarilo, tak som zaciatkom 11tt potratila 😢 ☹ ... dost tazko som to znasala, ale uz to najhorsie mam za sebou. velmi by som chcela opat co najskor otehotniet a pevne verim, ze mi to Panboh aj coskoro umozni ... ja som tiez potratila samovolne a doteraz neviem, preco 😔 ... neviem to ani lekar ... ze vraj je to v dnesnej dobe bezne 😠 ... ale pre mna to nie je prijatelna odpoved ... to by predsa nemalo byt bezne 😖 ...

betty: tak ti prajem, aby si co najskor nasla dr., ktora by bola vacsia odbornicka 😉 ... este stastie, ze mas aspon svojho gyn. v pohode, nie? 🙂

klarves
29. kvě 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem takhle lezu, ale chtěla jsem Vás podpořit 😉
Já samovolně potratila loni v březnu v 7tt. Následovala revize dělohy a doporučili nám počkat 3 měsíce. Po šestinedělí jsme s manželem vyrazili na dovču, abych se dala trochu do kupy a přišla na jiný myšlenky, no a z dovolený jsme se už vrátili tři 😉 Otěhotněla jsem 2 měsíce od revize a v únoru se nám narodila krásná zdravá holčička. Těhotenství bylo sice rizikové, ale spíš preventivně. Přeju hodně štěstíčka všem, je to hrozná rána, ale bude zase dobře a než se nadějete, budete znovu těhulky a tentokrát to určitě dopadne na jedničku!!! Moc držím palce, mějte se krásně a držte se!!!

lilienka13
29. kvě 2009

klarves: diky za povzbudive slova 🙂 ... na to sa spolieham aj ja, ze ked uz sa podarilo raz, tak sa podari aj 2x 😵
a samozrejme gratulujem k tvojemu dievcatku ... nech ste stale zdrave a stastne... 😉

lilienka13
29. kvě 2009

klarves: teraz som si precitala, co si si musela vsetko vytrpiet 😨 ... no ale ako pises, stalo to za to, ze? 😉