Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

miskam
autor
8. čer 2009

ahoj holky, chvilku jsem tu nebyla, není čas. TeĎ mě trápí mykóza, to by mě fakt naštvalo, zrovna jsem začala s měřením a musím přestat, ale ovu proběhla tak uvidíme,
betty: čekám kolem 15. na ms

blondynka400
8. čer 2009

miskam, tak drřím pěstičky, aby MS už nedorazila 😵
Tak ať se té mykozy co nejdříve zbavíš. Já naštěstí na tyhle věci netrpím 😝

bettynka222
8. čer 2009

miskam ja ked osm otehu, tak som z toho mala mykozu, tak mozno ta ms uz fakt nedorazi 😎 no ale ani ta moja nedorazila....uz by aj mohla.... 😝

lilienka13
10. čer 2009

ahojte babulky, tak poslusne hlasim, ze mne vcera, presne po 7-mich tyzdnoch dorazila mrcha ... na jednej strane konecne, ale na druhej ... no ved viete, tajne som dufala, ze sa mozno opat nieco podarilo 😅

... ale inak pohoda, aspon viem, na com som 😉

a co vy? ako sa dari? betty, uz ti dorazila mrcha?

pozeram, ze miskam ma este par dni cas, kym jej dorazi... 🙂

blondy: a ty ako? 7tt, pekne 🙂 ... uz si bola na prvom ultrazvuku?

lilienka13
10. čer 2009

este som sa vas chcela opytat, co si myslite o ultrazvuku ... nemoze velmi skory ultrazvuk poskodit embryjko? 😕

blondynka400
10. čer 2009

lilienka, já už byůla na UTZ dávno, na začátku 6tt, byl vidět gestační váček s náznakem plodu. Teď jestli se mi to podaří zřídít, tak bych šla tady někdy příští týden. Když hold ne, budu muset vydržet do července do čech...
Jinak to utíká hrozně rychle, v pátek začínám 8tt 😅

lilienka13
10. čer 2009

blondy: tak drzim palce, aby si to vsetko stihla vybavit, kym si este v cechach ... 😉
... hmm, 8tt ... ten cas fakt leti ... ani sa nenazdas a budes rodit 😉 😀 😀

blondynka400
10. čer 2009

lilienka, já už dávno v čechác nejsem, vždycky jsem tam jen pár dní..... Chcíi jít na UTZ tady, už se mi to traky dnes podařilo domluvit 😎

bettynka222
10. čer 2009

tak aj ja hlasim, ze mes prisla presne po 28 dnoch....no krasny cyklus mam, sa to po tych potratoch pekne opravilo, lebo po vysadeni HAk bol cyklus trosku mimo...a uz som objednana aj na tu folikulimetriu, tak dam potom vediet, ci rastu folikulky 🙂

miskam
autor
10. čer 2009

ty jo blondy to je super, už aby to byl 12tt, to je nejhorší za tebou viď a cítíš se dobře? Betty už?? já ještě čekám, mám konečně po tý mykóze hnusný, normálně trvala přes 3 dny, děs, ale netuším z čeho, tak až příští týden dorazí nahlásím to 😀

blondynka400
10. čer 2009

betty, no vidíš, jak hezky funguješ 😉

miskam, no snad ano a konečně bude vše v pořádku... Hlavně že jsi se jí zbavila
😉

miskam
autor
10. čer 2009

jj moc ti držím palečky 😉 Jo betty opravdu funguješ skvěle 😀

bettynka222
10. čer 2009

no dakujem babulky, som ako hodinky 😀 miskam ked ti na tu mykozu mozem nieco poradit, tak si kup laktobacila v leakrni. ja si kupujem taky, co sa vola dophilus swiss. ja som to tiez obcas mavala - hlavne po dobrani antibiotik, alebo ked som sa cele dni za niecom nahanala a poriadne nespala. no a odkedy si ho davam nemam s nim problem. prvykrat som zistila, ze funguje, ked sme isli na lyzovacku, v ten den sa mi zdalo ze mi zacina ta mykoza. kamaratka mi poradila kupit si v lekarni ten laktobacilus, davala som si az tri denne a preslo to. ale ako som pisala vyssie, vtedy to signalizovalo zacinajuce tehotenstvo....taaaak mozno aj u teba to tak bude...to by bolo super, ze 😎 ale ak chces pockat n amna, nemam namietky 😀

bettynka222
15. čer 2009

ahojteee, kde ste vsetky? miskam no co, ms uz prisla? ja som zrusila tie testy v prahe...dnes som od mojho imunologa dostala imunostumulatory a tie by vysledky testov skreslili. najprv mi chcel snazilkovanie zatrhnut az do decembra, ale ked som mu vysvetlila, ze uz od aprila to mame zakazane, tak mi dal lieky hned a v septemrbi budeme ready 🙂

miskam
autor
17. čer 2009

Ahojky, tak ms už bohužel dorazila, mám takový divný pocit, zase je kolem spousta snažilek a bojím se, že nám to nepůjde a bude to zase trvat roky,docela to na mě padlo, partnerovi jsem koupila nějaký vyitamíny na zvýšení plodnosti, tak uvidíme, jenže u nás je i docela problém s jeho prací, je pořád pryč a pak někdy ani nemá sílu, aby jsme se snažilkovali, no uvidíme co dál ☹

Betty, tak to dopadlo dobře viď, za chvilku bude další těhulka? 😉

bettynka222
18. čer 2009

no co ja viem ci zachvilu...ved uvidime. mozno budeme tehulky naraz 😎

seb
19. čer 2009

ahojte, chci vás trochu povzbudit, před dvěma měsíci jsem zjistila // ale moc dlouho se to neudrželo a odešlo s týden opožděnou mrchou, nyní mám na testech už pár dní opět //, a v děloze tečku, hcg roste, tak snad to už konečně vyjde, tak jen, abyste neztrácely naději, když vás život zavede do tohohle tématu

bettynka222
20. čer 2009

seb graqtulujem, tak nech to vydrzi 😉 to je fajn, ze to odislo same. ja som musela na kyret a potom dalsi potrat...ale ked nam konecne povolia teotenstvo, tak to uz snad dobre bude tiez 😎

miskam
autor
22. čer 2009

seb: super 😉 hlavně ať je vše v pohodě, tak dej vědět, jak se držíš.

nikollita
17. čer 2011

Ahoj holky, funguje ještě tahle diskuze? 😉

kleopatra35
17. črc 2011

Ahoj holky, koukám, že diskuze je již pasé. ale i tak mám potřebu sem napsat,aby se mi ulehčilo. Po vysazení HA jsem na 3.cyklus otěhotněla, 2čárky na testu jsem našla den po meškání MS, byla jsem v 7.nebi, nevěřila jsem, že by to bylo tak jednoduché, když všude slyším a čtu, kolik děvčat se snaží i víc jak rok.Po týdnu jsem šla k lékařce, že jsem zjistila, že jsem těhu a za týden máme odlétat na dovču, tak raději se jdu ukázat již nyní. Lékařka mi udělala pouze UTZ, řekla, že nic není zatím vidět, ale něž odjedu, že mě chce ještě vidět, tj.za 3dny. Kdybych začala špinit, mám prý naběhnout hned. Druhý den, jako když praští,jsem skutečně začala špinit. Volala jsem k lékařce, řekla, že jezdit nemám, ale mám si lehnout a být v klidu. jenže do večera se to začalo stupňovat, tak manžel nemeškal a jeli jsme do nemocnice, tam mi z testů krve zjistili, že mám velmi málo HCg na to, že bych měla být v 6tt a dle UTZ mě inormovali, že je to neprospívající těhu, ale že dáme tomu šanci a za 2dny mám přijt opět na krev, když bude HCg stoupat, bude vše OK. Jenže následující den jsem začala krvácet ještě silněji, než je klasická MS , zvracet a celkově jsem neměla sílu ani cokoliv dělat.Jeli jsme opět do nemocnice, kde mi řekli, že jsem samovoně potratila a té sliznice je tam již tak málo, že si to tělo pomůže samo a nemusí do mne sahat a čistit dělohu. Řekli mi, že mám nechat proběhnout jeden normální cyklus a pak se opět snažit,že mám celou tuto věc brát jako opožděnou MS.

Jak se na to díváte Vy?? Tady čtu, že by se mělo dodržet 6-ti nedělí, platí to i v mém případě?? nebo po další MS mohu začít opět se snažením??Mám pocit, že když jsem potrácela ten plod, měla jsem zrovna ovulku, je to možně, že dozrávalo v této fázi nové vajíčko?? Že mi normlní MS může přijít v mém obvyklém cyklu bez ohledu , že jsem samovoně potratila v 6tt??

Uff, jsem se rozepsala jako nikdy, ale musela jsem to někam napsat, aby mi bylo lépe po duševní stránce.Budu ráda, za každý Váš názor a za to, když tato diskuze se opět obnoví.

usounek25
17. črc 2011

@kleopatra35 ahojky, to je mi moc líto, ale hlavu vzhůru, příště už to určitě výjde a dočkáš se miminka 😉 . Jestli tě to uklidní tak znám spostu holek, které si tímhle prošly, sama mezi ně taky patřím, ikdyž mě se to stalo až mnohem, mnohem později a to až v 24. tt 😒 . Já bych se řídila podle toho jak se budeš sama cítit, myslím, že to co ti dr. doporučil je v pořádku. Byla jsi v začátku a opravdu to je, jako kdyby jsi měla zpožděnou menstruaci, taky je fajn, že se tělo samo vyčistilo a nemusela jsi na zákrok. Takže bych nechala proběhnout následující menstruaci a pak se do toho můžete pustit znovu, ale jak říkám, podle toho, jak se sama budeš cítit. Někdo si chce dát třeba pauzu apod. S tou ovulací - nevím, ale myslím si, že spíš ne, když jsi byla těhotná.

kleopatra35
18. črc 2011

@usounek25 Děkuji Ti za povzbuzení... muselo to být hrozné přijít o miminko ve 24tt...jak se to přihodilo?? tedy pokud o tom chceš psát. S manželem jsme se dohodli, že skutečně počkáme ten jeden cyyklus a budeme se snažit dál, tak snad to bude již bez problémů.

usounek25
19. črc 2011

@kleopatra35 špatně mi fungovala placenta, bohužel se na to přišlo dost pozdě a než se stačilo nějak zakročit, tak mimi umřelo. Doktoři mi tvrdili, že se to bohužel takhle někdy stane a při dalším těhu si to lépe ohlídali. Ono to člověka poznamená, když jsem otěhotněla poprvé, tak mě vůbec nenapadlo, že by mohl být nějaký problém a najednou tohle. No takže při druhém těhu si člověk hlídá každý píchnutí, zašpinění, růst bříška apod. Vlastně se celý těhotenství něčeho bojíš - prvně jestli se ti vůbec podaří otěhotnět, pak jestli nepotratíš, pak čekáš když se mimčo začne hýbat, potom máš strach, aby jsi náhodou předčasně neporodila apod., potom strach z porodu a taky aby miminko bylo opravdu v pořádku 😒 . Opravdu jsem si odddechla, když už jsem to měla všechno za sebou a v náručí zdravýho prcka. Bohužel když to tak všude čtu, tímhle a podobnýma věcma si projde spousta ženských a třeba několikrát za sebou, je to fakt strašný. Někdy si říkám, jak je ta příroda nespravedlivá a divně zařízená - zdravá ženská, která po mimču touží, má dobré zázemí apod. má problémy třeba s otěhotněním nebo zažije několik potratů a ženská, která např. fetuje otěhotní a donosí bez jakýhokoliv problému zdravé dítě 😔 . Já jsem teď taky těhotná - našli mi cystu na vaječníku, prý to není nic neobvyklého, ale může způsobovat a taky způsobuje špinění. Při poslední kontrole byla o trošku menší než poprvé, tak snad se bude zmenšovat až se ztratí úplně, ale prostě zase JE nějaký problém. Ale naštěstí už jednoho prcka doma máme, takže si říkám, že kdyby to náhodou teď nevyšlo, tak to holt zkusíme znovu a už se kvůli tomu tolik nenervuju. Ale taky se vůbec netěším zase na ta vyšetření, který budu muset absolvovat 😒 . Ale co se dá dělat, snad to bude v pohodě. Doufám, že vám to taky dobře dopadne a příště už to výjde a brzy se dočkáte prcka 😉 .

kleopatra35
19. črc 2011

@usounek25 pane Bože, to je strašné, obdivuji Tě, jak ses s tí dokázala poprat...též Ti přeji, aby bylo vše OK, každé vyšetření jistě bude v pořádku a ty miminko donosíš v úplné pohodě. Držím palečky. 😉

maximka33
8. dub 2012

ahoj holky,můžu obnovit toto téma? zrovna tento týden jsem v 7tt prodělala samovolný potrat... po roce a půl snažení. jsem z toho vážně zničená.. máme dodržet šestinedělí. přijde mi to dlouho, stejná doba se říká i po 40tt těhotenství - po porodu. a máme čekat 2 měsíce.. není to přehnané? přece jen jsem starší, takže to už začíná být boj o čas. jak jste to řešily vy?

rehonka
8. dub 2012

já jsem měla v lednu SP v necelém šestém týdnu a řekli mi, že když jsem nebyla na revizi, že se můžeme hned začít snažit...

2hanah
8. dub 2012

@maximka33 Určitě se vyplatí počkat, aby se Vaše tělo na miminko dobře připravilo a zahojilo, aby to nedopadlo špatně. Já jsem slyšela od doktora, počkat hlavně po první přirozené menstruaci po tom šestinedělí a někteří říkají počkat i tři měsíce. Já bych zkusila snažení po té první přirozené menstruaci, myslím, že neotěhotníte hned a hlavně, když na to Vaše tělo nebude připravené, stejně se to nepovede. Tak držím pěsti, ať brzo najdete sílící dvě čárky 🙂

maximka33
8. dub 2012

@rehonka jj to jsem nenapsala, byla jsem na revizi, čímž se to asi prodlužuje..
@2hanah ano přesně tak to chceme udělat... znám spoustu holek, co otěhotnělo do 3 měsíců od PORODU, takže děti mají ROK OD SEBE. a tělo to zvládlo. tak mi přijde šílené čekat tuto dobu teď, když tělo bylo těhotné vlastně jen 4 týdny (od početí) a ještě nebylo ani srdíčko. hlavně to bohužel nebyl první potrat, ten byl kvůli vývojovým vadám před skoro dvěma roky, takže už jsem opravdu hodně smutná a nedočkavá..

lucifereeek
8. dub 2012

@maximka33 já bych určitě počkala, 6týdnu není zas tak hodně a protože to nebyl váš první potrat, tak bych to radši dodržela. My se začali snažit znovu po druhé MS. Držím palce ať vám to brzo vyjde a do třetice se to snad povede 🙂