Šestinedělí po kyretáži. Co mohu dělat a co je zakázáno?

mufa
16. led 2012

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na režim a pravidla v šestinedělí po kyretáži. Bohužel min.týden jsem musela podstoupit kyretáž miminko se zastavilo vývojem ve 4tt a v 7tt jsem v lehkem nachlazení prodělala zákrok.Bohužel se to zvrhlo v pěknou chřipku tak jsem ještě preventivne dostala Doxybene, Po zákroku mě nikdo neinformoval jak se chovat pouze mě upozornili že s enesmím koupat a mít pohlavní styk. Chtela jsem se zeptat na vaše rady doporučení co mohu dělat a co je naopak zakázáno, jak je to se sportem( squash,lyžování...) jak s venčením psa(muj pes má 90kg ) jak je to s nošením věcí, nákupu, kdy můž u jít do práce .. prostě co nejlépe dělat aby jsem se co nejrychleji zotavila. Děkuji za všechny rady I.M

evabelk
16. led 2012

Stav po kyretáži je velice individuální záležitost, tak jako všechno. Pracovní neschopnost bych si nechala dle svého psychického a fyzického stavu a dle toho, tak se odmluvím s lékařem gynekologem. Co vím, tak se do 14-ti dnů má pacientka hlásit u svého gynekologa, na výsledky, které odešlou z nemocnice, a tam bych se domluvila, zda v PN pokračovat, či ne. Děložní sliznice se taky obnovuje,hojí u každého jinak rychle a jinak se rozjede opět normální cyklus. Určitě těch 14dnů se chovat jak při menzes, žádné bazény, nechráněný pohl. styk...aby nedošlo k zanesení infekce do dělohy. To by se pak mohlo všechno zkomplikovat. Celkově bych se tedy šetřila těch 14dní,a pak dle aktuální situace. (když jde někdo na umělé přerušení těhotenství, tak si třeba ani PN nebere a druhý den jde do práce, a jde vlastně o stejný zákrok)

llluckaaa
16. led 2012

Záleží na tom, jak se cítíš. Já jsem šla po pár dních do práce, abych na všechno zapomněla. Pak jsem si vzala dovolenou a jeli jsme s kolama na hory, abych si pořádně vyčistila hlavu. Od dr. jsem dostala radu, že se mám chovat jako v šestinedělí - já jsem si to vyložila tak, že musím dbát na zvýšenou hygienu, nekoupat se, nemít sex, nepřetěžovat se.

martinakl
16. led 2012

Mne doktor rikal, ze tech 6 tydnu zadny sport (max jen lehce nebo prochazky..), nenosit tezke veci atd. Ja sla do prace az po 3 tydnech, ale to bylo kvuli komplikacim, jinak se muze po par dnech, co ja vim.

kami1984
16. led 2012

M dělali vše, jak by se nic nestalo.. chodili na výlety, měla jsem služebku atd. naštestí se revize povedla, sex nám dr. nezakázala a přesně za 14dní se povedl malý(napoprvé od revize). Doma jsem byla jen 2dny a víkend a pak jsem šupajdila do práce... Pomohlo mi být mezi lidmi, ne se hnípat doma a pořád si v hlavě převalovat proč..
Hodně je vše i o psychické pohodě, takže se teď pěkně rozmazluj🙂

kammka
16. led 2012

co vím já, je třeba se hlásít u svého gynekologa do tří dnů po zákroku....ten udělá utz dělohy, zda je vše ok a řekne víc dle individuálního stavu.důležité je při případných vysokých horečkách, bolestech v zádech, motolici atp. frčet k dr,nebo na pohotovost...po první revizi jsem ležela do večera na normálním oddělení, dostala jsem vyčerpávající info, jak se chovat, kdy je třeba jet na pohotovost, jak dlouho se budu muset šetřit.. za pár dní jsem byla u svého gynekologa, vše ok. a druhý den jsem se sepsí skončila na pohotovosti, dvoje atb. do žíly, infuze, další revize.. všechno je hodně individuální a je třeba si na sebe dávat majzla...

xsuzzi
16. led 2012

muf - chovej se tak jako v šestinedělí, na těch 6 týdnů tomu nech volný průběh, aby se tělo i ty dalo do pořádku, bez sexu, hygiena zvýšená apod. Co mi tenkrát ještě bylo doporučeno, klid na lůžku min. první dny a nezvedat nic těžkého( měla jsem 10 miminko) na něj si vzal manžel paragraf, prostě ten cca týden, úplnej klid si naordinuj 🙂

petule12
16. led 2012

Ahoj, jak psaly holky, záleží jak se cítíš. U mě to naštěstí proběhlo bez komplikací. Jelikož se mi to stalo mimo moje bydliště, když jsme byli na dětském táboře, tak se mi je podařilo i v nemocnici ukecat, že mě ještě ten den po pár hodinách pustili (i když teda se jim to moc nelíbilo). Nedokázala jsem si představit, že bych tam zůstala 😒
Takže jsem pak normálně fungovala, jenom jsem se trochu šetřila, nenosit těžké věci, žádný sex, důkladná hygiena.....
Pejska taky máme, normoš jsme choldili na procházky.
Do práce jsem šla hned jak jsme se vrátili.
Musíš prostě zvážit, jak se cítíš....
Držím palce, ať je dobře 🙂

lele26nka
19. dub 2013

ahoj holky,ja byla na kyretazi ve stredu,bylo to jak prasata na porazku...neuklizenej sal,vsude krev,jak jmse chodili jedna za druhou...bohuzel jsem mela zamlkle tehu v 10tt...ted jsem doma,cele dva dny mi nic nebylo az na dnesek...trosku boli podbrisek a asi nervy tak me boli vlastne vse...

zvedavaholcina
6. kvě 2013

Holky tak mam zakrok uz tyden za sebou nastesti vse bez komplikaci , vzali me v 8 rano a po 14hodine jsem jela z manzelem domu .. chci se zeptat jak dlouho po revizi jste pockali se sexem?Me primo pan primar rikal ze je to individualni ale ze aspon 14 dnu vydrzet abstinovat emoticon a snazit se muzeme klidne po 2 mesicich, jak dlouho jste nesexikovali vy?

cumacek123
5. srp 2015

My to po 14 dnech zkusili s kondomem...nevydrželi jsme to 😀, s kondomem hrůza ... a po 3 týdnech bez kondomu, páč to se nedalo a bylo to krásný 😀

ruzicka77
30. dub 2016

Ahoj holky, potrebuji poradit. Me delali kyretaz 26.brezna. Pred tydnem jsem byla u gynekologa a nasel mi cystu. Pry se uvidi po menstruaci, jestli zmizi nebo ne. Tuto stredu mi skoncila menstruace, ale porad spinim. Nic me neboli, ale spinim. Nevim, co se deje, a mam hrony strach, ze neni neco v poradku. Mate s tim nekdo zkusenosti? V pondeli jdu ke gynekologovi, ale hrozne se bojim...Katka. A jeste jsem se chtela zeptat. My mame druhy pokus, pokud to bude v poradku....zatim to tak nevypada...tak mame v polovine cervna. Myslite, ze se muzeme pokouset o druhe prirozene uz ted? Oni mi to doktori sice nedoporucuji, protoze se ma tak dva mesice cekat, nez se deloha zahoji...ale co kdyby to vyslo...? Ja fakt nevim co delat....diky vsem za jakoukoli radu.

lachtanice86
1. kvě 2016

já byla na revizi 18.4. , zítra tedy 14 dní od revize. do teď jsem se šetřila. žádný sport, nenosím těžké věci, zvýšená hygiena, žádný sex, zítra začínám běhat.. zase. protože doma se jinak zblázním.. čekám na první ms a budeme se snažit. na kotrolu se mám dostavit až 3 týdny po revizi

pta
3. čer 2016

ahoj holky, též mě potkalo to samé, v 10tt jsem šla na ult, že si konečně odnesu obrázek a už to všem řeknu a místo toho jsem dostala žádanku na kyretáž, takže v pondělí jdu na zákrok ☹ Je to mé první těhotenství, je mi 32 let, takže už bylo načase pořídit si miminko. Nikdy by mě však nenapadlo, že mě potká tohle. Ráda bych poprosila o radu. Jsem lektorkou různých cvičení a teď vůbec nevím jestli budu moci normálně těch 6 neděl předcičovat. Vůbec si neumím představit co bych svým klientkám řekla, proč najednou nebude takto dlouho cvičení. O tom, že jsem byla těhotná nikdo neví a tohle se mi nikomu opravdu říkat nechce. Cvičím 3x týdně. Nevíte někdo, zda běžné cvičení v šestinedělí vadí? Jedná se třeba o cvičení na velkých balónech, s overball, zumba atd. A zda budu moci jezdit na koni? Předem moc děkuji

kaja2016
10. čer 2016

Zdravim damy, @pta Pokud vim, tak "sestinedeli" po kyretazi ma trvat jen ctyri tydny a krome pravidla nedavat si vanu a zadny sex se dodrzovat nic jineho nemusi. Dokonce se nedava ani neschopenka. Druhy den sup do prace. Coz me prijde docela drsne, ale ne kvuli zdravotnimu stavu, ale kvuli psychice. To zakazane cviceni v sestinedeli po porodu je prave kvuli zatezi, ktere pro telo melo probehle tehotenstvi a porod. Osobne tu kyretaz vidim hlavne jako zatez psychickou (jednak stres z toho, ze donosit miminko neni samozrejmost a navic v kombinaci s rychlym narustem a vzapeti zase poklesem tehotenskych hormonu]. Fyzicky to cloveka obvykle nevycerpa, pokud tam nejsou potom treba komplikace. Jinak doufam, ze se brzo zadari!!! 😉

biedronca
19. srp 2018

Po revizi v sestinedeli sex vubec, a nebo po 3 tydnech kdyz je vse ok, tak ano ale s ochranou?
Snazit se teď extra nechceme, mesic, dva, tri...po prvni porevizni Ms se chranit nebudeme,ale taky to uz nechci hrotit, resit,...
Jde mi o sex jako takovy v tom sestinedeli, ano ne?????

loylii
19. srp 2018

@mufa také jsem měla revizi, na konci 8tt, znicehonic krvácení masivní. 14 dni jsem dodržovala úzkostlivě hygienu, setrila se, žádný sport a přetahování, bez sexu. Do práce jsem šla hned, doma by to bylo na bednu. Psychika mazec. Krvacela jsem celých 14 dni. Pak ze dne na den jsem se oklepala. Přesně měsíc a půl po zákroku jsem znovu otěhotněla a vše bylo zapomenuto😊 přeji moc stesticka, tělo je nastartovane.

biedronca
9. zář 2018

Holky, je normální, ze dnes vice jak 3 tydny stridave bud krvacim nebo spinim porad? Za celou dobu jsem byla "cista" jen 2 az 3 dny,doktor rikal na kontrole tyden po revizi, ze je vše ok.
Ale pořád spinim,krvacim...