Slabá menstruace po revizi, je to normální?

jikule
18. led 2014

Dobry den, na začátku listopadu jsem prodělala ZT v 10tt, byla jsem v nemocnici na čištění (nejakym tim odsanim). V nemocnici mi doktor rekl ze tam vidi i cysticku ale ze ta zmizi sama, na kontrolnim UZ za 14 dni od zakroku jim muj mudr jiz nevidel, ale mohl ji prehlednout..Men­struace dorazila nejaky 25DC ale hodně slabá, co slabá, je to jen špinění na malou vložku cca 3 dny a tak to jde pořád. Druhy mesic to same, sice dorazí přesně 25.den, ale opravdu jen hodně slabé špinění. Ted cekam na treti sem 27dc a stale nic.. Drive sem mela MS take slabou ale prece jen ne takto.. Je to normální, myslíte, že by mohl zabrat kontryhel? Snazime se otehotnet, ale takto mam strach zda neni nekde problem, treba se srusty nebo podobne. Dekuji za radu

leni84
18. led 2014

Ahoj, já jsem prodělala zamlklý potrat a následnou revizi dělohy v roce 2011. První menstruace po zákroku mi přišla normálně cca po 30 dnech, ale také byla o dost slabší než obvykle. Následující měsíc už byla normální..Je možné, že ti ještě po zákroku tolik nedorostla sliznice, a proto je krvácení slabší..Jsi po zákroku ještě celkem krátce a říká se, že sliznice se znovu úplně obnoví cca za tři měsíce po zákroku - což je tedy hodně individuální.. Tak ještě měsíc počkej a pokud takový bude i následující cyklus, tak se objednej na gynekologii, aby ti zkontrolovali, jak sliznice roste..Teda nejsem žádný odborník, ale tohle mě napadlo, že by to mohlo mít souvislost, ale samozřejmě nemusí..Kontryhelem nic nezkazíš, takže ten klidně pij..Pokud tedy není možnost, že bys už třeba znovu byla těhotná, když píšeš, že se o miminko snažíte..

sisi137
20. led 2014

je to normální, při tom čištění ti vezmou opravdu odně té sliznice, takže následující menstruace můžou být slabší než na co jsi byla zvyklá. Proto se často doporučuje další snažení až za půl roku.

verusch
31. bře 2017

Ahoj takze podle toho de nemam stresovat a mam to brat jako ms? Po revizi jsem krvacela jen orvni den pak asi 4 tyden od revize jsem trosku spinila presne na den kdy skoncila sestinedelka jsem zacala spinit orvni trochu pak trosku vic ale nic hrozneho ale krev uz nebi takiva tmava az hneda ale takova svetlejsi ale zase ne moc proste je videt ze je cerstva takze myslite ze to je ms? Na gynde jsem byla cca 5 tydnu od revize a rekla mi te vsechno vporadku sliznice jak ma byt ...jen vsude ctu jak porevizni ms je silna a ja sotva krvacim

snezenka123
3. únor 2018

Ahojky, obnovuji diskuzi...už 4.den slabě špiním, spíš jenom po ránu a při utření, a po milování víc, a nebo i slabě krvácím, jen chvilku(po milování)jsem 30dc po potratu(bez kyretáže)..myslíte, že to můžu považovat za ms? přišlo to totiž přesně na den, co bych měla jinak dostat menstruaci...ale všude čtu, jak je ms silná po potratu, ale já mám opravdu třeba jen chvilkové špinění po ránu nebo milování a potom nic...těhu test jsem dělala a hcg už test nezaznamenal...
Měla jste některá podobnou zkušenost a byla to ms? moc děkuji

linee
3. únor 2018

Holky,ja mela po revizi slabou ms a jeste kratkou,oproti tomu,co byvalo,tak temer spineni.za to ta dalsi stala za to.Pila jsem take kontryhel.

snezenka123
3. únor 2018

@linee a přišla taky v terminu?po te revizi?mě totiž ano...ale fakt jen slabé špinění...po ms máme dovoleno od dr se začít snažit..ale já nevím, zda tohle považovat za ms...a nebo čekat až na tu pořádnou?😒

linee
3. únor 2018

@snezenka123 ja to mela takto jednou 24.den po revizi,jednou asi 29.Takze jsem to za ms povazovala. Mne ta revize cykly rozhazely.Ne kazdy musi po revizi silne krvacet.Pokud pri revizi vse vyjde ven a deloha se hezky zahoji,neni duvod,aby se vycistovala silnou ms.Ale toto je moje zkusenost,kazdy muze reagovat jinak.
Osobne si myslim,ze to muze byt docistovani po revizi formou slabe ms. Nekomu ani 1.ms po revizi nedorazi,protoze jeste v sestinedeli otehotni;)

snezenka123
3. únor 2018

@linee děkuji...no já nebyla na revizi,ale po potratových tabletách,.nechtěla jsem na kyretáž☹a pár dní na utz byla ještě v děloze krev, tak jsem dostala injekci a kapky na týden,.aby se to dočistilo, takže si myslím, že se vyčistilo asi důkladně, protože na utz dr.před víc jak týdnem říkal, že děloha je ok, čistá🙂 a viděl i ovulaci, blížící se, ale dáváme si pozor...a dle něho by ms měla dorazit cca od té kontroly do 14 dní...čili cca za týden...
a taky mi říkal, že po kyretážích a potratech může být ta první ms právě všelijaká...tak uvidím, když nedorazí do týdne 14 dní...klasická ms, budu tuhle považovat jako ms.moc díky

amalkasandar
30. zář 2023

Dobrý den možná oživíme diskuze 4.8 bílá provedená revize zamkle těhotenství v 9tt
31.8 se dostavila Mestruace silná
Teď přesně v termínu se též dostavila ale jen špinění trvá už 4 den
Každý mě straší ze jsem těhotná což po zákroku nechci mám 3 malé holky po roce takže fakt už potřebuji dát dohody těle pro můj strach že budu těhotná nechci ani dělat těhotenství test jinak mě stoho klepne pepka
S přítelem jsem fakt dávaly pozor max 1× stalo že nám praskl kon,,,,,, ale jinak Venc je to normální že měsíc po revize může být slabá Mestruace děkuji