Smrt mimča 4 týdny před termínem. Budou vyvolávat porod

vojtisek2007
3. led 2009

Ani nevím jak začít, bráchovi a jeho ženě dnes v nemocnici řekli, že jejich miminko je mrtvé - měla čtyři týdny před termínem - nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco špatně - v úterý ještě byla na ko u svého gyn, protože se necítila dobře - obvodák ji řekl, že na ni asi leze chřipka...dnes ráno nectíla pohyby, tak pro jistotu jeli do nemocnice, aby jí natočili monitor a tak a tam jim řekli, že je miminko mrtvé, at jedou domů a zítra v 19.00 má nastoupit do nemocnice a v pondělí ráno že začnou vyvolávat porod - to je normální, nechat jí ještě takhle trpět, nemůže trvat třeba na císařském řezu ???? Brácha je z toho celej vedle, tak se chci jen zeptat tady na fóru, jestli má někdo taky takový podobný otřesný zážitek a co se dělo pak a tak....

veronyk
8. led 2009

Vojtisek, je to tak smutné co se vám stalo. Přeji švagrové hodně sil a odvahy pokusit se o další miminko. Nám se stalo něco podobného v loni na jaře a na podzim jsme přišli o zdravé miminko (24 a 23 tt) Z ničeho nic se spustil předčasný porod. Příčina byla neznámá. Jediné co mi pomohlo vše překonat byla naděje, že se dočkáme miminka, že i já budu máma a samozřejmě manžel. (rodina nás nepodržela) Lékaři nám také doporučili hned po šestineděl otěhotnět. A tak se znovu snažíme o mimi a věříme, že do třetice se na nás usměje štěstí.

chaala
8. led 2009

Ahoj Vojtíšek,
je mi moc líto,co se stalo. Dokážu pochopit,jak je to těžké a kolik je to bolesti,slz,smutku,beznaděje. Prošli jsme tím v květnu 2008. Náš Honzík umřel ve 28tt. Hned si mě nechali v nemocnici a začli vyvolávat porod.Opravdu mě udivuje,že Tvoji švagrovou poslali domů!A měla přijít jindy.
My jsme pohřeb neměli,jen jsme společně s manželem uložili urnu do hrobu. Moc mi pomohlo,že všechny věci kolem pohřební služby a rodného listu zařídila moje rodina.Nebyla bych toho ani schopná. S manželem jsme o tom hodně mluvili,také jsme odjeli na dovolenou,ale nakonec jsem vyhledala pomoc psychologa. Byla jsem u něj 4x a opravdu mi to pomohlo.
Přeju jim,aby se brzy vrátilo štěstí do jejich rodiny.

lenkabu
8. led 2009

vojtisku:přeju švagrové a bráchovi ať se jim brzy podaří otěhotnět a všechno brzy překonají.Přežít to musejí, bohužel budou "bohatší" o hnusnou zkušenost.

ad porod:určitě přirozený, po CŘ snažení za rok a víc...a že ji poslali domů je hnus,bez ohledu na důvody,tohle by se dělat nemělo.Bohužel vím o holce co mlěa v sobě mrtvé mimi ve 28 tt asi 3 dny než jí vyvolali porod.Nechutné a nezodpovědné....příbuzná bývalé kolegyně umřela protože v ní nechali mrtvé mimi pár dní..na sepsi...

deathy
8. led 2009

Nechat mrtvý mimi...nezodpovědnost vůči tý ženský, dyť vědomě riskujou její život. A myslím si, že to dotyčnou ještě víc psychicky rozhodí. Už jen to vědomí, že moje dítě je mrtvý, a ještě když ho mám v sobě...to bych nepřežila. To je prostě.. ☹

hanka.knizkova
9. led 2009

Já znám bohužel hned dva takový šílený případy..Mojí známí se stalo že jim miminko umřelo týden před termínem..ve čt byla ještě na kontrole a vše bylo v pořádku-teda podle gynekologa,v pátek celej den necítila pohyby tak jeli do nemocnice a tam zjistili že je miminko mrtvé,druhý den jí vyvolali porod,rodila normálně přirozenou cestou mrtvého chlapečka,to muselo být něco šíleného..v červnu to budou tři roky co se to stalo a zatím se jim stále ještě nepovedlo znovu otěhotnět..
A druhej se stal ted před Vánoci mojí nejlepší kamarádce, do půlky těhotenství bylo vše ok,asi tak v 6.měsíci jí začli říkat že miminko je menší než má být,ale všechny výsledky měla v pořádku,od 7.měsíce začli být všechny výsledky špatné,zjistili že miminko bude postižené ale jak moc že se ukáže až po porodu..nebudete mi věřit ale ti debilové jí nechali dokonce 14 dní přenášet i když na tom byla psychicky velmi špatně,nakonec jí porod vyvolali 9.12.2008 se jí císařským řezem narodila holčička která hned po porodu umřela,prej byla hodně postižená a neměla vyvynuté plíce,vážila sotva 2kg..

hanka.knizkova
9. led 2009

Vojtisek2007..doufám že se z toho švagrová dostane co nejdřív a budou mít brzo další miminko..To že odjedou na dovču mi přijde jako skvělej nápad,tvůj bratr je supr chlap..taková podpora je myslím nejlepší lék..
Co se stalo mé kamarádce složilo i mě,jelikož jsme taky těhotná,plánovali jsme si spolu jak budeme společně kočárkovat,jezdit na dovči atd. a ono to dopadlo takhle hrozně,hlavněnedokážu pochopit proč jí trápili tak dlouho a ještě jí nechali přenášet..Oni holčičku taky pojmenovali a udělali pohřeb..Kamarádka odjela hned po propuštění z porodnice k rodičům a je tam pořád,ráda bych jí nějak pomohla,rozveselila,ale nevim jak..myslím si že mě ted ani nebude chtít vidět,protože když se na mě podívá a uvidí že mám bříško tak jí to musí strašně bolet..

chaala
9. led 2009

Hanka.Knizkova:Hanko,dej kamarádce čas. Já jsem dlouho nechtěla vůbec vycházet z domu. Nechtěla jsem s nikým mluvit,jen s manželem. Ale po nějaké době jsem potřebovala mluvit nebo alespoň o tom psát.Tak se snad kamarádka ozve. Pohled na těhotnou nebo na miminko mi dával zabrat, hned jsem brečela. Zase to chtělo čas. Doufám,že se Ti ozve,bude Tě potřebovat,uvidíš.

lucie.krajcarova
27. bře 2009

Vojtí, teď na monitoru jsem byla s mladou Vietnamkou a nechtěně vyslechla její porodopis.. ve 33tt přišla o mimi... takže porod mrtvého plodu. ale od té doby jedno narozené zdravé dítě a druhé na cestě v 34tt. jsou to životní osudy... ale člověk tomu nesmí podlehnout. Věřím, že pokus o druhé mimi co nejdřív by mohl zabrat... chápu, že všechna slova útěchy nestačí, všechno potřebuje svůj čas...