Smrt mimča 4 týdny před termínem. Budou vyvolávat porod

vojtisek2007
3. led 2009

Ani nevím jak začít, bráchovi a jeho ženě dnes v nemocnici řekli, že jejich miminko je mrtvé - měla čtyři týdny před termínem - nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco špatně - v úterý ještě byla na ko u svého gyn, protože se necítila dobře - obvodák ji řekl, že na ni asi leze chřipka...dnes ráno nectíla pohyby, tak pro jistotu jeli do nemocnice, aby jí natočili monitor a tak a tam jim řekli, že je miminko mrtvé, at jedou domů a zítra v 19.00 má nastoupit do nemocnice a v pondělí ráno že začnou vyvolávat porod - to je normální, nechat jí ještě takhle trpět, nemůže trvat třeba na císařském řezu ???? Brácha je z toho celej vedle, tak se chci jen zeptat tady na fóru, jestli má někdo taky takový podobný otřesný zážitek a co se dělo pak a tak....

mirunda
3. led 2009

http://www.mimiangel.cz/taxonomy_menu/14/238/239 - je lepší to v těhu vůbec nečíst...je to hrozně smutný, že se to vůbec stává..

azhra
3. led 2009

Vojtisku, to je mi moc lito, je to moc smutny. Bohuzel se to muze stat ☹ Nekdy se tomu neda ani predejit.
Je lepsi rodit prirozene, proc by do ni meli 'rezat' a tim stizit dalsi tehotenstvi?A v pondeli to chteji udelat,protoze budou v plne sestave. Asi vi,ze mrtvy mimi mamu jeste nezacne ohrozovat na zivote. Muze se spustit i samotny porod.
Neco podobneho se mi stalo v praci. 2 mym klientkam se udusilo dite na pupecni snure ☹ Jinak uplne zdrava miminka . S timhle nikdo nemohl pocitat[pokud na predchozim UZV dr.nevidel obtocenou snuru,nebo nevidel vrozene delsi pupecni snuru-taky muze byt-to se pak musi sledovat anebo si nevsiml 😖 ]
Vojtisku a z jakeho duvodu se tohle stalo?

petruna
3. led 2009

vojtisek : moji dobre kamaradce se v cervnu stalo uplne to same...dost jsem to obrecela a jeste ted brecim, kdyz si na to vzpomenu....neco nepredstavitelneho....
taky rodila normalne, jak pslaa azhra, je to tak lepsi kvuli pripadnemu dalsimu tehotenstvi...cisarsky rez komlikuje pripadny dalsi porod. Clovek si rika, ze cisarem by tolik nebolela duse, ale lekari se vetsinou snazi maminku presvedcit, ze rodit prorozene je proste lepsi kvuli dalsim detem....i kdyz je to takova hruza....tvoji svagrovou ceka hrozne kruty zazitek a stejne tak tvyho brachu....moc me to mrzi, i kdyz je neznam....
drzim palce, aby se z toho oba brzo vzpamatovali a jednou se dockali zdraveho miminka.

Kamaradka mela nejspis spatnou placentu. A psala mi, ze ji hodne pomohlo, dat miminku jmeno a vystrojti mu skromny pohreb. Kazdy to ma jinak, ale ji pomohlo se snim takto rozloucit a chodit za nim na hrbitov...
koukni na ten mimiangel, stejna tragedie se stala zakladatelce webu.

e.k.t
4. led 2009

vojti je mi sestry opravdu moc líto, ale určitě se jí pokus i přes potoky slz vysvětlit že pokud půjde na císaře tak dr budou trvat na snažení za 1-2 roky a pro ni to bude moc kruté a bolavé. pokud porodí normálně může začít plánování už po 3 měsících.

psychickou bolest to nesníží, ale hrozí menší komplikace.

já mám zdravou dceru ale s komplikacema pošlu do IP 🙂
takže posílám moc moc energie 😔

vojtisek2007
autor
4. led 2009

holky, díky moc za podporu - zatím neví nic, na sonu nebyla vidět žádná zjevná příčina toho, proč by mělo miminko umřít - takže až ho porodí tak bud se uvidí - ta šnůra kolem krku - ale to si myslím by bylo vidět na sonu, nebo ještě mudr. mluvil o pravém pupečním uzlu, který prý na sonu vidět není, no a když nebude vidět nic, tak bude pitva, na tom už se shodli.
Já mám jenom obavu, že jí porod nerozběhnou - v té hysterii co prožívá, vykřikuje, že rodit mrtvé dítě nebude....já vím, musí to být hrůza, i proto si brácha myslel, že by byl lepší císař....ona je i tak hodně drobná, před těhu měla 50kg - přibrala 6kg - takže žádný pořez to není a včera ani nechodila, když ji přivezl musel ji z auta vyndat a donést do postele, je na tom psychicky hodně špatně a brácha ze včera zapřísahal, že už žádný dítě nikdy nechce, aby to nakonec zase způsobilo takovou bolest - jasně, to říká teď....no uvidíme, čas prý léčí...

koalice
4. led 2009

Je mi to taky moc lito, zvlast, kdyz reaguju z porodnice a vedle me lezi mimi. Urcite je lepsi rodit prirozene kvuli jizve na deloze, musela by cekat rok na dalsi pokus. urcite at hned nasadi antidepresiva, zafungujou pozdeji. pitva bude nutna, bohuzel. a pravy uzel na USG videt nelze. drzim palce a preju hodne sil

very
4. led 2009

Moc mě mrzí,kolik bolesti teď prožívá vaše rodina..já jsem byla v jednom roce takového neštěstí účastníkem 2X..stalo se to mojí blízké kamarádce a o několik měsíců později mojí kolegyni v práci..
Tady nepomůžou žádná slova..tu bolest si musí každý protrpět, přežít sám..snažte se švagrové co nejvíce pomoci..od té mojí kamarádky se všichni odvrátili, neměla nikoho, byla stále doma..naše přátelství, podaná pomocná ruka ji pomohla..dnes vím, že tahat ji denně ven, nechat ji mluvit, mělo velký smysl..
Hned po třech měsících se pokusili o další mimi a dnes mají zdravé, krásné dítě..i ta kolegyně nečekala a také májí už chlapečka.
Když jsem já sama čekala malého,ptala jsem se na to gynekoložky..říkala, že jsem jen měla smůlu na čas a místo..že se to tak často nestává..u obou holek to zavinila pupeční šňůra.. ☹
Moc vám držím palce, bolest zůstane navždy.., ale třeba, když najdou sílu..další mimi pomůže..

azhra
4. led 2009

Primo moji kamaradce se stalo neco podobneho, i kdyz ne tak moc smutneho[myslim tim ne tak kratce pred porodem].. mezi 6/-7.mesicem na UTV zjistili vyvojovou vadu neslucitelnou se zivotem[to nevideli driv??]..takze bud bude cekat,az dite samo umre u ni v brise nebo porodi a umre to .. rozhodla se jit co nejdriv na porod.. ihned po porodu to umrelo[neumelo dychat].. vubec se na to nedivala..rikala ,ze to hodili hned do cerneho pytle.. jen mi pak prinesla pitevni zpravu v obalce.. ze chce jen vedet,co to bylo za pohlavi,at mu muzou dat jmeno a ze ho pohrbi..
zhorsenim cele tragedie bylo to,ze jim rekli,ze to muzou pohrbit a kdyz si pro to sli,tak jim rekli ,ze to spalili v peci ☹ 😔
Po 3 mesicich opet otehotnela a ted maji krasnou zdravou 4 mesicni holcicku 🙂

vojtisek2007
autor
4. led 2009

tak už snad máme celou tragedii za sebou - na popud celé rodiny švagrovou brácha ještě včera večer zavezl do jiné nemocnice - udělali jí vyšetření, dali jí nějaký prášky, aby byla celou noc v klidu,a odpočala si a posílila na porod, ráno jí začali vyvolávat porod a v 19.00 hod porodila -byla to holčička - na šnůře měla uzel a dvakrát kolem krku. Zatím brácha neříkal co dál, jestli jí dají jméno a pohřbí nebo co bude....nemohl ani mluvit....Tak tento rok už snad máme nehorší za sebou....

draga
4. led 2009

vojtisek preji tvoji svagrové a bráchovi a všem kolem hodně moc síly bude jí potřebovat...tyhle tragedie to je prostě strašná nespravednost... 😔 😢

azhra
4. led 2009

Vojtisku 😢 nemam,co bych napsala.. jen,ze je to nepochopitelna tragedie [ jinak zdrava holcicka]..
clovek si rika,kdyby porodila driv, mohla byt nedonosena,ale zila by 😔

azhra
4. led 2009

Tvuj bracha je prima chlap,ze se nedal a zajistil jinou porodnici.

janca.k
5. led 2009

Ahoj Vojtíšek, je mi moc líto co se bratrovi a ženě stalo, ale moje kamarádka prožila úplně to stejné, ale 14 dní před TP. Také to byla holčička a důvod úmrtí byl stejný jako u vás. Lékař psycholog ji doporučil hned po skončení šestinedělí otěhotnět...nejdřív říkala, že na to psychicky nemá, ale nakonec se opravdu hned podařilo a dnes mají ročního chlapečka.Přeji celé tvoji rodině, aby se vám podobné tragedie obloukem vyhnuly.

andara
5. led 2009

Vojtisku - moc me to mrzi,je to strasne 😔 😔 😔 preju svagrove a brachovi hodne sil,budou je potrebovat.
Holky, jakje to vubec mozne uzel na snure?

vojtisek2007
autor
5. led 2009

tak to nevím - myslím, že jak se tam miminko vrtí a tak, že prostě tak "proleze" že udělá uzel na šnůře, jak ty, když zavazuješ tkaničku - a pak když se utáhne, je konec 😔 - to že měla šňůřu kolem krku prý nezavinilo smrt - a je fakt, že naše malá, když se narodila, tak měla taky šnůru omotanou kolem krku - ale to se prý může stát až při samotném porodu, jak dítě leze ven, tak se jakoby točí - neleze přímo rovně - tak se může zamotat...
Tak jméno ani pohřeb dělat nebudou - ani brácha nedovolil aby ji viděla..on ji viděl,bohužel. Pak hned jí vzali ještě pod narkózu na sál na revizi a tak, v noci když se probrala, tak volala, že už je jí "dobře" že jí nic nebolí - myslím tím fyzicky...a dneska, že už mluvila o tom, jak se začnou snažit znovu....prý za ní byl i psycholog.

petruna
5. led 2009

vojtisek : je mi to moc lito...musi to byt hrozne...tohle je jedna z nejhorsich tragedii, co se cloveku muzou stat.
Clovek si tezko predstavi, ze kdyby se to stalo jemu, ze by se nezblaznil...
Preju tvymu brachovi , svagrove a cele vasi rodine, aby jste se z toho brzo dostali a casem se mohly radovat z noveho zdraveho miminka....

deathy
5. led 2009

vojtisek: jak už bylo řečeno, přeju bratrovi i jeho ženě, aby se z toho co nejdřív dostali a aby byli v pohodě, i když je to šíleně těžký. Já si tohle nedovedu vůbec představit, při sebemenší divný věci hned panikařím, jestli se něco neděje.. Je mi to fakt moc líto a budu jim držet palečky!!!

Jinak, nevím jestli je to jen náhoda, ale mám pravdu, že co ste tu psaly, tak vždycky to mrně byla holčička?! Není to nějak závislý na pohlaví, že ne.

very
5. led 2009

Deathy..já tu psala o dvou holkách z mého okolí..obě čekali chlapečka.. Buď v klidu, každá těhulka potřebuje hlavně klid a pohodu.. 🙂

vojtisek2007
autor
5. led 2009

deathy - no kdyby bylo pro co panikařit, bylo by to fajn a třeba by malá žila....jenže švagrové nic nebylo - jako ohledně těhu - netvrdlo jí břicho, nepíchalo jí nikde, nekrvácela - prostě pohoda, akorát měla teplotu,skleněné oči, a bolely jí klouby a svaly jako když na tebe leze chřipka - to trvalo od úterý...v sobotu ráno v posteli ještě kopala - a před polednem už necítila pohyby, tak jeli pro jistotu na monitor a tam je čekal ten šok...nikdo neví, jestli ta teplota a tak s tím souviselo....spíš ne - a ten uzel - je prý jedno, jestli je mamina v klidu nebo maká do poslední chvílie, to je podle toho, jak je miminko aktivní a na položení pupeční šňůry....tak taková sázka do loterie. 😔 😔 😔

very
5. led 2009

Mluvila jsem o tom s maminkou..její fyzioterapeutka tvrdí, že tělo je chemická továrna a že když se něco děje nebo je něco špatně, tělo nějakým způsobem hlásí chybu..ta moje kamarádka neměla bolesti břicha ani teplotu..bylo jí ale blbě, tak jeli..
Jenže kolik je holek, které v těhotenství nic nebolelo, netrápilo, nebylo jim jen zle,divně..četla jsem to v nějaké knize a je to pravda.."těhotenství je od začátku nejistý běh na dlouhou trať s ještě víc nejistým koncem.."..
Vojtíšku, nemůžu na vás přestat myslet..

vojtisek2007
autor
5. led 2009

jojo, a ač je to asi k pousmání - mám tři děti a nikdy mě nenapadlo, že by to nemuselo dopadnout dobře...jsem asi optimista, ikdyž teď, nic moc.
Tak nakonec "naše holčička" dostala jméno a bude pohřbená....já bych to udělala taky tak, rozloučit se tak nějak důstojně, a mít kam za ní přijít a tak...Zítra už švagrovou propustí, tak brácha uklidil z bytu všechny věci a vybíral dovolenou - vypadnou prý na hodně dlouho někam kde je teplo...budiž jim to přáno a švagrová prý ráno říkala, že kdyby se zadařilo, tak by na vánoce mohli mít svůj malý ulíček...

very
5. led 2009

S tím pohřbením souhlasím..když mi umřel přítel, dloho jeho rodina neudělala hrob..čekala jsem snad půl roku..dnes už je to osm let, co za ním chodím..neumím si představit, že bych za ním neměla kam jít..říct mu, že je mi za ním smutno..nebo i to, že se mi právě nedaří..s každou svojí starostí za ním chodím..
Vím, že je to s miminkem neporovnatelné.., ale v mých očích je to mimi téměř donošené, hotový človíček, který jen neměl možnost zdržet se tu ani chviličku.. ☹

luciejadr
6. led 2009

já si sem zakázala lozit a stejně tady vlezu a čtu.. a tak mě napadla otázka, jak často mám cítit pohyby? já jen ,že vojti psala, že ráno citili a v poledne ne a nevím, zda by mě napadlo hned jet do porodky na ozyv. je fakt, že bych asi mimino budila klepáním a asi bych pak začala histerčit..ale ...... jen tak uvažuji ☹

deathy
6. led 2009

luciejadr, mě to taky včera a dnes vrtalo hlavou. Protože malá má třeba dobu, že jí vůbec necejtim, jak kdyby tam nebyla, a pak třeba v noci začne řádit, že je to až k nevydržení..ale teď si tak říkám, že sem ráda za každej kopanec, ať je sebevětší a vždycky na ně čekám jak na smilování..

Já sem si tak říkala, jestli třeba když už se stane takováhle tragédie, tak jestli to člověk "nezkousne líp", když je to třeba vinou nehody, protože když se to stane takhle z ničeho nic, bez varování, jen tak...to mi přijde o moc víc krutý. I když ono když už se tohle stane, tak je to krutý vždycky..
Snad se jim povede brzo nový miminko, myslím že by to dost pomohlo "zapomenout" na tu bolest. Né úplně, to asi nezmizí nikdy, ale aspoň by se mohli radovat a tolik na to nemyslet..chjo, život je fakt někdy hnusně zlej.

hupcza
6. led 2009

vojti: to mi je líto

ale s tím pohřbem a tak bych to ještě zvážila
ségra bohužel taky prošla tím, že přišla o mimi ve vyšším stupni těhu
a po poradě s psychology se právě s emičkou rozloučila - dostala jméno, rozloučila se s ní

ono totiž vytěsnit to a tvářit se, že nebyla je blbost - vždy bude vědět, že byla
už ji přeci tolikrát viděla - na utz

je to jen názor, ale konzultovaný s odborníky a osvědčený v praxi

vojtisek2007
autor
6. led 2009

deathy a luci - ona nejela na pohotovost kvůli tomu, že necítí pohyby, ale že se jí začala zvyšovat teplota -tak měla strach kvůli chřipce nebo tak a když už byli v nemocnici, tak jí natočili monitor....a pak vlastně jí došlo, že pohyby cítila ráno a pak už ne....
deathy - přesně jak píšeš, kdyby to bylo tím, že bylo něco špatně, tak by se to dalo unést daleko líp - švagrová je zdravotní sestra....ale takhle, zdravá holčička a konec...

hupcza - nebude pohřeb jako takový - přivezli urnu s popelem a uloží jí do našeho hrobu - dostala jméno - aby za ní bylo kam jít popovídat, ukázat nové bříško s bráškou nebo ségrou a tak....bylo to na doporučení psychologa.

hupcza
7. led 2009

vojti: omlouvám se, já to nedočetla celé ....

beruskaveruska
7. led 2009

Vojti ahoj já vím z vlastní zkušenosti jaké to je náš Jindříšek se nám narodil jako mrtvé miminko 23.11.07 a termín jsem měla 15.12.07 ☹ . Já byla v pondělí na kontrole vše bylo OK malej sebou házel a ve čtvrtek se mi zdálo, že něcítím pohyby šla jsem k dr. a už mi nic nenatočil. Okamžitě jsem musela do nemocnice večer kolem 18hod mi zavedla dr. tabletu a v 00:30 už jsem měla vše za sebou. Malej byl prý krásné a hlavně zdravé miminko o váze 4040g a 51cm. Museli jsme pak s manželem zařídit pohřeb a veškeré náležitosti okolo jako vyřízení rodného listu a pod. Pak jsem byla na psychyatrii neb bych to sama nezvládla. Pokud by měla švagrová problémy at určitě navštíví odborníka mě paní doktorka moc pomohla.... už je to rok smířená nejsem a nebudu, ale s MM jsme se již dohodli, že začneme pracovat na novém miminku. Klidně písni do IP kdyby švagrová cokoliv potřebovala a rada je at se neuzavírá do sebe. Já potom chodila na koníka a vypsat se o tom mi pomohlo a hlavně šlo to ze mě ven. Jinak jim držím moc moc palečky aby to přebolelo ( v rámci možností) pochopíš jak top myslím a at co nejdříve začnou pracovat na novém miminku. Držím moc palce pa....

beruskaveruska
7. led 2009

Jo a našemu jindříškovi museli dělat pitvu - prý se to musí a zjistili placentární infarkty z placenty a z normální pitvy pak, že se přidušoval já mě v těhu vysoký tlak a těhu cukrovku ☹

petrach
7. led 2009

drzim vam palce holky,at se obema brzo zadaří,obe si to moc zasloužíte!!!!!!!
berusko jsi statečná a to co se ti stalo je nespravedlivé,drž se!!!!