Snažení o mimi po zamlklém těhotenství

victary
27. led 2012

Ahoj všechny, které nás to potkalo. Já jsem o mimi přišla v září 2011 (v 35ti letech a poprvé) a teď nastává období, kdy do toho chci jít znova. Však ty pocity a strachy nejsou příjemné a povzbuzující. Proto jsem založila tuto diskuzi,ať si můžeme vzájemně pomáhat, radit a držet nad vodou, kdyby to náhodou zase nevyšlo. Budu se na Vás těšit.

blana75
29. srp 2012

Ahoj holky,
taky se k vám přidávám. 1.8. jsem byla na revizi v 10tt.
Mám pocit, že se celý svět proti mě spiknul, ze všeho nejvíc mám vztek sama na sebe, i když to asi není úplně to pravý co cítím. Spíš pocit, že jsem k ničemu. ☹
V prosinci 2009 jsem těsně před vánoci zjistila, že jsem těhotná, byl to nádherný vánoční dárek. Bohužel v lednu začaly potíže, krvácení, a já na střídačku byla doma a v nemocnici. Komplikací bylo víc, došlo to tak daleko, že mě z jedné nemocnice vyhodili, už nevěděli, co se mnou a poslali mě jinam. Moje paní doktorka zjistila na UZ, že miminko je hodně nemocné (v plodovce nic nenašli...), takže jsme se s manželem nakonec rozhodli pro potrat. Protože jsem celou dobu extrémně silně krvácela, musela jsem na císaře ve 21tt. při vyvolání porodu bych vykrvácela. Po zákroku jsem se snažila co nejdřív z nemocnice zmizet, protože jsem brečela a brečela a nešlo to zastavit. Doma jsem si to srovnala v hlavě, pro všechny to bylo "dobře".
Protože můj manžel je starší a já už taky nejsem nejmladší, dohodly jsme se s paní doktorkou, že nebudeme na nic čekat a doporučila mi CAR. Tam se mi v červnu povedlo na 3. pokus otěhotnět. Celou dobu jsem se cítila výborně, žádné potíže jsem celou dobu neměla. Při transferu jsem měla dvě embrya, jedno se přestalo hned ze začátku vyvíjet, ale v CARu mi řekli, že to není problém, to druhé to zvládne, a to nevyvíjející se samo odloučí z těla. Ale moje paní doktorka mi řekla, že můžu krvácet a kdyby se to stalo, tak ať okamžitě jedu na vyšetření. Bohužel na to došlo. V pátek ještě srdíčko byio, dostala jsem léky, další úterý už nebilo.Cestu domů jsem probrečela.
Po zákroku to bylo celkem v pohodě, ale teď to psychicky nezvládám. Snažím se na to moc nemyslet, do práce jsem šla co nejdřív to šlo, přes den je to v pohodě, ale večer a v noci mám čas na přemýšlení, to mi nedělá dobře... 😒 Moc mi nepřidává ani to, že mám kamarádky, které jsou těhotné a termín porodu jim vychází stejný, jako bych měla já.
Řeči o tom, že to bude v pohodě, ono se to spraví, já chápu jak Ti je.... Kdo to nezažil nemůže vědět, jak na tom jste, co prožíváte. Já vím, že to myslí dobře, ale já nevím, jak vy, ale já to slyšet nechci.
Všem vám, kterým se na testu ukázaly 2// to moc přeju, držím palce, ať to všechno dobře dopadne. Ostatním přeju pevné nervy, někoho v kom najdete oporu.
Snažím se doufat, že nám to taky ještě vyjde a hlavně, že těhotenství 🙄 dotáhneme do zdárného konce.
Držte se a vydržte!!!!!

clovicek
15. říj 2012

Ahoj, nechci jitřit rány, ale ráda bych se takhle s odstupem času zeptala, jak se vám zadařilo. Na revizi jsem byla 10.10., to datum do konce života nezapomenu... Chtěla bych proto slyšet, upřímně a otevřeně, jak se vám zadařilo? Jaké jsou reálné šance na bezproblémový průběh dalšího těhotenství?

antymania666
15. říj 2012

ahoj ..ja byla na revizi 15.8. rikali nam ze se mame nejdriv snazit tak za 4 mesice,ale zase jsem slysela ze se nema na nic cekat, ze je telo ak pohnojene a uz je zvykle na tehotenstvi, takze jsme to zkusili a uvidime. nicmene zitra mam mit vysledky nakych steru a z krve,ani presne nevim z ceho presne a nejsem z too nejaka odvazana teda

blana75
15. říj 2012

Ahoj, nám se přirozenou cestou nedaří už dlouho, takže to musíme řešit pomocí IVF. Doktorka mi řekla, že je dobré počkat cca 3 měsíce, hlavně kvůli psychice. A co si budeme povídat, známe to všechny, které jsme tím prošly, psychika je bestie. 😢 Mě osobně trvalo 2 měsíce než jsem se s tím vším srovnala. Teď už je to snad dobrý. A proto jsem se domluvila v centru, že v prosinci podnikneme další pokus.
Každé těhotenství jsem měla rizikové, ať to, kdy jsem otěhotněla přirozenou cestou, nebo teď to druhé. Podle doktorky, co že jsem potratila v 11. týdnu mohla být chyba ve vývoji. ☹
To, že je nejlepší doba na další těhotenství krátce po potratu jsem taky slyšela. Děloha je připravená a tělo nastartované.

lupmice88
16. říj 2012

ahojky holcicky,vcera sem se vratila z nemocnice byla sem v 8 tt těhotenství a potratila jsem ,je to tak tezky,vsude vidim tehotne,mimina a ted tohle vubec nevim co dal :(

veruska007
16. říj 2012

@lupmice88 Ahoj, ja potratila pred mesicem, ve 12tt. Miminko se narodilo spontanne doma, neodloucila se mi placenta, malem jsem vykrvacela, dr. v nemocnici si spletla krevni srazeninu a placentu... no, prvni dva tydny byly krusne, ale s kazdym dalsim dnem je to lepsi a lepsi. Uvidis, bude lip. Kdy planujete dalsi snazeni? Mne rikali, ze klidne za 2-3 mesice, nekde na netu jsem nasla popotratovou poradnu a tam rikali, ze klidne po sestinedeli... vidim to na listopad. Pred dvema lety se mi stalo neco podobneho, ale v 19.tt a po trech mesicich se nam podarilo miminko a uz ma rok 🙂

veruska007
16. říj 2012

@lupmice88 jo, hrozne mi pomohlo se s miminkem rozloucit - s Jakoubkem basnickou, s Krystufkem dopisem. Jestli se chces inspirovat, mam to ve fotoblogu.

lupmice88
16. říj 2012

@veruska007 ahojky moc ti dekuji za podporu,je to strasne,kdyby to bylo na me tak hned dalsi mesic ,nejhorsi je ze sem byla ve ctvrtek na kontrole a vsechno bylo v naprostem poradku a v nedeli tohle :( bojim se ze to nepujde a budu zase cekat a cekat :(

veruska007
16. říj 2012

@lupmice88 Ja to mela stejny, v pondeli na kontrole vsechno ok, miminko mrskalo rucickama, nozickama... a ve ctvrtek zadna srdecni akce. Hele, ja si myslim, ze 8.tt je fakt na zacatku, miminko bylo malicky. Pockala bych na porevizni ms, pila kontryhelovy caj (ja po nem mela hned po revizi plodne dny!) ... a pak bych to nechala prirode. Minule to taky vyslo az po tech doporucenych 3 mesicich, ale snazili jsme se hned - on je organismus moudry, on vi, kdy uz to pujde. Ale urco vydrz po prvni ms, ju? Neboj. A najdi si nejaky konicek, mne to strasne pomaha. Po prvnim jsem zacala se zumbou, ted chodim aspon do solne jeskyne 🙂

haaappy
16. říj 2012

veruska007: Ahoj, a mohu se, prosím, zeptat, kdy zhruba přijde ta porevizní menses?? Revize mě čeká nejspíš koncem týdne, nemáme srdíčko, jsem 7+4 a hcg klesá 😢 Vůbec teď nevím, co bude dál... Děkuju

veru324
16. říj 2012

Ahoj holky, tak já se k vám bohužel přidávám. včera krvácení, HCG malé a stále klesá, dnes téměř MS, čekáme s mou gynekoložkou, zda to odejde samo. Byla jsem "jen" v nějakém 5+6, ale od cca 5+0 bez jakéhokoli vývoje. Vidět jen miniváček. Doufám jen, že to příroda vyřídí a revize nebude nutná.

clovicek
16. říj 2012

Když jsme se tu teď sešly takhle "novicky..." mohu se zeptat na váš průběh hojení? Já jsem byla v nemocnici ve středu, až do soboty jsem ani nešpinila, bylo mi "jen" hrozně smutno a byla jsem malátná. Od soboty špiním. Je to tak na tři, čtyři intimky denně, takže žádné velké krvácení, ale začalo mě pobolívat bříško. Někdy je to tlak po celé šířce podbřišku, někdy je to taková ostrá bolest po stranách, která zase během chvíle přejde. Mám vypozorované, že když se více sehnu, nebo po jízdě autobusem špiním více. také ráno je to špinění silnější. Teplotu nemám, slabá jsem pořád, ale snažím se odpočívat. Hodně piju... Nechci nic zanedbat...

lupmice88
18. říj 2012

ja sem byla v 7 tt a revize byla v pondeli,v utery mi nebylo nic az vcera me bolelo bricho

lupmice88
18. říj 2012

holky chtela sem se zeptat jak dlouho ste byli doma na neschopence??asi cele sestinedeli ne co

clovicek
18. říj 2012

@lupmice88 Já byla na revizi ve středu a v pátek šla do práce. Nemám fyzicky náročnou práci a doma by mě to akorát zničilo, nepracuji celých osm hodin, chodím o trochu později, odcházím dříve. Je to na domluvě a možnostech zaměstnavatele.

haaappy
18. říj 2012

Já jdu na rivizi zítra ráno, pak mám víkend na oddech a v pondělí hodlám jít do práce (dělám v kanclu), neschopenku mít vůbec nebudu 🙂

lupmice88
18. říj 2012

aha no ja jsem byla v pondeli a dalsi pondeli jdu na kontrolu

sakalka83
19. říj 2012

Ahoj holky,
jsem ráda,že jsem našla tuto diskuze.Bohužel i mě potkalo neštěstí v podobě netlukoucího srdíčka u miminka.Dnes jsem byla na vyšetření a srdíčko prostě není vidět, jen váček,maličký a okolo něj jakási bublina. Jsem v 7tt a teď musím ještě na ULT do nemocnice a pak se domluvit na revizi. Po dnešní zkušenosti ale mám obrovský vztek na naše zdravotnictví.Přijdete do nemocnice a tam vám řeknou, že doktor už tu není, tak si přijďte v pondělí. Je to jak výsměch. Asi chtějí, abych si toho mrtvého tvorečka déle užila :( .
Ale jak to tady čtu, vidím, že naděje, že se to příště podaří, je obrovská. Jen si asi do té pitomé revize oči vypláču.

mihsulka
19. říj 2012

Ahoj holky, vsem vam moc drzim palecky. Pisu proto, ze my uz mame tohle za sebou a ted jsem v 15.tydnu a vse je jak ma a dari se nam zatim vyborne. Nemejte strach, poari se to. Ja mela loni v cervenci spontanni potrat, pak v prosinci v 8.tydnu zamlkly a uz sme mysleli jak je neco zle. Nechali me vysetrit na vse, dali nam povinou pauzu po dvou revizich, vlastne trech - jedna se nam uplne nepovedla - 6 mesicu pauzu a hned na prvni pokud nam to vyslo a jsem zase tehu 🙂. Nevzdavat to, berme to tak, ze jsme si sve zamlkle tehu prosly a ted uz nas cekaji jen zdrava miminka 🙂 Drzim vam palecky 🙂

clovicek
21. říj 2012

@sakalka83 Ahoj, je mi moc líto, co Tě potkalo. Doufám, že jste tento prokletý víkend zvládli, zítra to zvládnete též a pak se postavíte na startovací čáru hojení, v jehož cíli bude vytoužená odměna... Držím pěsti.

antymania666
26. říj 2012

@haaappy za 6 nedel.ji v klasickem sestinedeli

antymania666
28. říj 2012

Tak jsem si tak dneska říkala, ze jsem to dlouho nedostala...a tak si udelam test a ejhle jsou tam 2 silne carky..je to jen 2 mesice po revizi, coz je asi hodne brzo,ale tak stalo se tak se modlime aby to tentokrat bylo v poradku

clovicek
9. lis 2012

@antymania666 Velká gratulace. Tfuj tfuj tfuj, ať to tentokrát dopadne na výbornou s hvězdičkou.

petka136
9. lis 2012

ahoj, tak se bohužel přidávám, na revizi jsem byla 2.11. - přesně na 16 tt, miminku přestalo tlouct srdíčko a odpovídalo 12+2. Je mi hrozně, ale určitě se hned po 6nedělí chci pokusit o mimi znovu, je to asi to jediný, co trochu zahojí tu strašnou bolest. ☹

antymania666
9. únor 2013

@petka136 ahoj tak jak to jde??uz jsi oehotnela znovu?

petka136
10. únor 2013

@antymania666 Bohužel nee, a ani to momentálně nehrozí, i když bych byla hrozně ráda. Jenže mě čeká rozvod a situace je momentálně docela ošklivá. Chjo! Ještě jsem se z toho nedostala, dneska jsme byli na návštěvě, kde maj miminko a docela mě to rozhodilo, je mi teď hrozně.

antymania666
10. únor 2013

@petka136 ajaj to mi mrzi neboj to zvladnes

pavlisak
6. bře 2013

Ahojky,taky se k Vám přidám...Je to 14 dní co jsem prodělala už druhý zamlklý potrat ☹ Miminko jsem hozně chtěla a strašně se na něj těšila a zůstaly mi jen oči pro pláč. Ztrácím už i naději,že bueme mít druhé mimi.. Jsem ráda,že se tu můžu s Vámi o to podělit,už bych to asi sama neunesla...

elielizabeth
19. bře 2013

Ahoj. Chtěla bych radu od někoho, komu se to také stalo.
Mám desetiměsíční dcerku. Tehdy jsme do pátého měsíce nevěděli, jestli to zvládne. Každý týden kotroly, hormony do mě cpali vrchem spodem. Ještě ve 4. měsíci negativní těhotenské testy. Nakonec jsme to zvládli, ale až do císařského řezu byly samé problémy.
No a před měsícem a půl jsme zjistili, že čekáme druhé miminko. Nejprve jsem měla strach, ale po tom, co mi vyšel krásný těhotenský test jsme byli oba s manželem šťastní. Pro jistotu jsme měli ale každý týden kontroly. Vše v pohodě,
ale bohužel na poslední kontrole nám doktorka oznámila, že mimi v 9. týdnu umřelo. Musela jsem na revizi.
Manžel to chce po třech měsících (až budeme moct) zkusit znovu, ale já mám strach co bude.
Doktorka už mě zařadila mezi rizikové a mám přijít okamžitě se mi zpozdí menses. Mám strach, jestli to třetí bude v pořádku nebo si projdeme opět něčím podobným či stejným. Manžel i doktorka říkají, že na to vůbec nesmím myslet, ale ono se to řekne. Hlavně jim, kteří to nezažili a berou to jinak než já.
Jak jste na to zvládly nemyslet při dalším snažení Vy? A až se zadařilo, neměly jste s každou kontrolou strach, co bude? Jak na to pak nemyslet? Moc díky za pomoc.

barca0140
23. bře 2013

Ahojky..My jsme o miminko přišli 7/2012 v 16tt, vše odpovídalo týdnu těhu,ale odtekla mi samovolně plodová voda takže už se nedalo nic dělat..Už je to 8 měsíců,ale zatím se nám otěhotnět znovu nepodařilo...Měla sem po revizi se spodkem spoustu problémů,tak doufám že už se na nás konečně usměje štěstí...Mrzí mě že jsme se našeho prvního brouška nedočkali a zároveň mám strach z příštího těhu... ☹